18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szczurołapka

C0C0JUMBO • 2022-10-17, 16:46
Proste i działa. Swoją drogą: ile tam tego żyje... ?


Tortor

2022-10-18, 02:41
Złażą się jak PiS do koryta.

to...........10

2022-10-18, 03:33
smutnywiesiek napisał/a:

Taka metafora imigrantów ekonomicznych i tego, jak socjalizm niszczy jednostki, i całe grupy ludzi. Europa jest jak to pódło, oferuje róznego rodzaju benefity i iluzje "lepszego życia" a tymczasem, kiedy już wpadniesz zbyt głeboko, jesteś tylko wpie**alaczem złapanym w system z którego ciężko wyskoczyć.. I siedzą w tym syfie, wpie**alają i pasą swoje brzuchy aż zdechną.. Dodam tylko, że wielu z tych, którzy zdecydowali się zaryzykować, mieli wiele dobrego w swoich pierwszych miejscach..



Tak, tak, za to twoja ukochana kacapia jest git. Weź Niepie**ol (w dużej dawce).

kulawiec

2022-10-18, 05:43
To fake jest, bo wiadomo, że żaden chińczyk by nie wytrzymał gdyby mu wpadło tyle szczurów i by zraz je zeżarł na surowo.

bejoza

2022-10-18, 08:02
daniel1040 napisał/a:

Już wam mówię dlaczego to fake - oni hodują te myszy/szczury do takich filmików (pełno podobnych na yt jest) - w rzeczywistości jak mysz/szczur wyczuje że inny z jego gatunku został zabity/jest uwięziony (wydzielają wtedy feromony żeby ostrzec innych) lub usłyszy jak nie może się wydostać to żadna inna mysz/szczur tam nie podejdzie, to są mądre skurczybyki (znaczy nie mądre ale dobrze przystosowane ewolucyjnie) i takie pułapki nic nie dają.



patcz debilu jak je hodują do tych sztuczek
https://www.sadistic.pl/pulapka-na-myszy-vt484696.htm

minions

2022-10-18, 09:07
smc napisał/a:

Koty nie jedzą murzynów ani szczurów.
To czyste zawierzęta.



Koty jedzą nawet pieczonych ruskich. Przynajmniej ukraińskie.

Olashenco

2022-10-18, 10:58
Ta pułapka to jakoś tak z polską mi się skojarzyła

gixi

2022-10-18, 12:20
darek1234 napisał/a:

Koty nie mają zbyt dużo szans do agresywnego szczura
Szczury z filmiku znają tę pułapkę, nie pierwszy raz dp niej wchodzą, poza paroma osobnikami. Oprócz hormonu, porozumiewają się głosem, takim cichym wysokim pisknięciem. Mam szczury w piwnicy i znam ich sygnalizację dźwiękową, bo nie raz stałem i nasłuchiwałem, widziałem tez co się później dzieje. W przypadku jakiejś nowej pułapki, wchodzi do niej jeden szczur, może dwa, ale nie więcej, są mądrzejsze niż pisowscy wyborcy i znacznie ostrożniejsze niż rodzice dzieci idących do księdza na katechezę.
Był kiedyś niesamowity reportaż w radiowej Trójce o Szczurołapaczu. Jeżeli komuś uda się znaleźć link to będę wdzięczny



Miałam nie tylko szczury w piwnicy. Hodowałam zarówno myszy jak i szczury. A na temat stresu u zwierząt pisałam pracę. Dlatego TAK - czuję się ekspertem w tym temacie ;-)
Gryzonie hodowane razem stanowią pewnego rodzaju przymusowe stado na zamkniętym obszarze, które jest w wstanie wyspecjalizować wewnętrznie sygnały ostrzegawcze nieznane dla gryzoni, które do danego stada nie należą. Oczywiście mówię o stadzie, którego nie rozmnażamy na masę powodując wystąpienie efektu z eksperyment Calhouna.
Gryzonie posiadają własne terytoria, istnieje duża rywalizacja pomiędzy osobnikami, zwłaszcza samcami. Ogranicza to mieszanie się informacji między stadami. W danym stadzie wyspecjalizowane ostrzeżenie (w tym dźwiękowe) może istnieć a więc rzeczywiście jeden czy dwa szczuty mogą zasygnalizować reszcie stada, że istnieje niebezpieczeństwo, przez co więcej się ich nie złapie. Jednak ja wcześniej wspominam o sytuacji, gdzie na danym obszarze gryzonie rozmnażają się na potęgę i zarówno rywalizacja jak i inne zachowania po prostu zanikają (trzeba przy tym pamiętać, że zmiana pokoleniowa jest bardzo szybka, a więc "społecznie mają bardzo krótką pamięć"). Jednym z takich zanikających zachowań jest właśnie przekazywanie informacji o niebezpieczeństwie. Jeżeli na danym obszarze obserwujesz gryzonie, ale łapie się ich niewiele to znaczy, że efekt ten nie nastąpił, a więc gryzoni jest jeszcze stosunkowo niewiele.

atomboy napisał/a:

nie wiem jakie feromony nie znam się ale robiłem takie z dużego wiadra na działce gdzie były na małej odległości dosłownie gniazda. Jak się odsłoniło wierzch to mrowie tego gówna uciekało. Na dole tylko była woda żeby gnoje się utopiły bo zniszczeń była taka masa, że altana to praktycznie do zburzenia była w ciągu jednego sezonu. U mnie było tak, że jak tamte się topiły to następne ochoczo przychodziły i podzielały los topielców.



Ta altana to na prawdę dobry przykład tego, o czym piszę :-)

bytas

2022-10-18, 15:01
daniel1040 napisał/a:

Już wam mówię dlaczego to fake - oni hodują te myszy/szczury do takich filmików (pełno podobnych na yt jest) - w rzeczywistości jak mysz/szczur wyczuje że inny z jego gatunku został zabity/jest uwięziony (wydzielają wtedy feromony żeby ostrzec innych) lub usłyszy jak nie może się wydostać to żadna inna mysz/szczur tam nie podejdzie, to są mądre skurczybyki (znaczy nie mądre ale dobrze przystosowane ewolucyjnie) i takie pułapki nic nie dają.



To dlaczego te szczury tak się tam pchają? Chodzi o to, że są wytresowane? Nawet jeżeli tak, to chyba i tak nie czułyby się uwięzione, bo żarcia jest dużo, więc to może im się podobać.

donputamadre97

2022-10-18, 17:08
daniel1040 napisał/a:

Już wam mówię dlaczego to fake - oni hodują te myszy/szczury do takich filmików (pełno podobnych na yt jest) - w rzeczywistości jak mysz/szczur wyczuje że inny z jego gatunku został zabity/jest uwięziony (wydzielają wtedy feromony żeby ostrzec innych) lub usłyszy jak nie może się wydostać to żadna inna mysz/szczur tam nie podejdzie, to są mądre skurczybyki (znaczy nie mądre ale dobrze przystosowane ewolucyjnie) i takie pułapki nic nie dają.



to dlaczego i tak wpadały jedna za drugą skoro są przystosowane?

jestemgosc

2022-10-18, 18:55
daniel1040 napisał/a:

Już wam mówię dlaczego to fake - oni hodują te myszy/szczury do takich filmików (pełno podobnych na yt jest) - w rzeczywistości jak mysz/szczur wyczuje że inny z jego gatunku został zabity/jest uwięziony (wydzielają wtedy feromony żeby ostrzec innych) lub usłyszy jak nie może się wydostać to żadna inna mysz/szczur tam nie podejdzie, to są mądre skurczybyki (znaczy nie mądre ale dobrze przystosowane ewolucyjnie) i takie pułapki nic nie dają.



Jak to byłyb szczury z prawdziwego zdarzenia to jakby się nawpie**alały to w 30sec opie**oliłyby tą ścankę z pleksi.

opółnocyuciebie

2022-10-18, 20:10
oni je łapią na żywca, bo potem będą szamane

howke

2022-10-23, 13:45
Maniecky napisał/a:

Pare szczurow sie nie dalo nabrac...naturalna selekcja w akcji... jak w afryce 400 lat temu gdy lapano specjalistow od uprawy bawelny... Te co przetrwaly zapoczatkuja nowa generacje gryzoni na ktore ta pulapka sie nie zda...




Inteligentni i sprytni zostali w Afryce

:mrgreen:

OdbytBiskupa

2023-01-04, 01:00
Dobór naturalny. Pierwsze złapały się te najgłupsze. Potem, te mądrzejsze czuły, że coś nie tak ale i tak wpadły. Najmądrzejsze sobie poszły, przeżyją i się rozmnożą. Kolejne pokolenie będzie sprytniejsze i nie da się tak łatwo wrobić.