18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

System motywacyjny dla roboli na wolnym rynku

mare30ks • 2014-09-16, 13:20
system motywacyjny na wolnym rynku

ta puszka coli i czasem pizza przekonuje mnie zeby skladac papiery, gdzie bedzie lepiej :)


Cytat:

O nowym systemie "motywacyjnym" pracownicy strzeleckiego PearlStreamu dowiedzieli się od kierownictwa. Został on wprowadzony, bo koreańska fabryka, która produkuje obudowy do telewizorów i monitorów, dostała w ostatnim czasie więcej reklamacji od koncernu LG - głównego odbiorcy.

W związku z tym pracodawca postanowił przywołać załogę do porządku. Rozesłał maila i wywiesił plakaty informujące o dobrych i złych stronach nowego systemu motywacyjnego.

Zgodnie z nim pracownicy nie dostaną urlopu przez miesiąc, jeżeli w ciągu miesiąca do zakładu wpłynie chociaż jedna reklamacja. W koreańskiej fabryce taka sytuacja zwana jest "claimem" (co z angielskiego znaczy "roszczenie", "skarga").

Jeszcze gorzej będzie, jeżeli w ciągu miesiąca zdarzą się dwa claimy - wtedy pracownicy mogą zapomnieć o urlopach przez trzy miesiące (zapis ten został następnie złagodzony później do dwóch miesięcy). Za trzy reklamacje grożą już zmiany personalne.

Pracownicy PearlStreamu poinformowali o sprawie nto.

- To niesprawiedliwe, żeby karać wszystkich za to, że ktoś przeoczył coś na taśmie - mówią rozżaleni, prosząc jednocześnie o anonimowość z obawy przed zwolnieniami.

Reklamację może spowodować np. drobna rysa na plastikowym elemencie, a nawet ślady odcisków palców. Pracownicy obawiają się, że jeżeli zwroty zdarzą się kilka miesięcy pod rząd - nawet pojedyncze - to wtedy w ogóle nie dostaną urlopu.

Ale pracodawca przewidział w swoim systemie motywacyjnym także przysłowiową "marchewkę". Jeżeli pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki perfekcyjnie i przez miesiąc nie przyjdzie żaden claim, to firma ufunduje im... puszkę coli. Za dwa miesiące bez reklamacji pracodawca postawi im nawet pizzę.

Trzy miesiące oznaczać będą natomiast premie finansowe. Jeszcze w czwartek wynosiły one 50 zł na pracownika, ale ktoś uznał w zakładzie, że to za dużo i obniżył je do 10 zł w miesiącu.

- To urągające ludzkiej godności - dodają pracownicy. - Harujemy ile mamy sił, a obliczyliśmy, że pracodawca wycenił nasz trud na 1,60 zł, bo tyle kosztuje puszka coli. Czujemy się poniżeni, a kierownicy śmieją nam się w twarz.



robole pyszcza bo za duzo swobody maja, trzeba lancuch skrocic to przestana sie pultac, a firma za zaoszczedzone 10 zl na robola odnotuje kolejny rok z zyskiem. oczywiscie centrala, bo filie w babanowych krajach jak Polska musi odnotowac strate :-)


http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140916%2FPOWIAT10%2F140919600

ziehzeit

2014-09-16, 15:30
Smutas napisał/a:

k***a, a kto każe im tam pracowac jak jest tak źle?



Rozpie**ala mnie argumentacja takich debili. Więc według Ciebie ich działania są jak najbardziej dobre, a jak komuś się nie podoba to zmień pracę? Przychodzisz do firmy, ciężko zapie**alasz to wymagasz od pracodawcy poszanowania swojej pracy i podniesienia standardów w tym miejscu. Ty nie jesteś tam niewolnikiem tylko częścią całości. Idąc Twoim tokiem rozumowania, równie dobrze wszędzie mogłaby być praca za tysiąc brutto po 16 godzin, bo w końcu jak Ci się nie podoba to idź gdzie indziej, a jak nie ma nigdzie pracy to co wtedy? Wracasz z powrotem za tego tysiaka czy siedzisz na bezrobociu?

ProVVe

2014-09-16, 16:02
Powinni spalic im ta budę...

NieWiemZeWiem

2014-09-16, 16:15
maerks30@
Ale weź k***a wyciągnij to dildo z dupy...impreza skończyła się tydzień temu

Korporacja itp. to nie jest wynik kapitalizmu i wolnego rynku. To jest k***a słowo, tylko słowo.

Korporacja wykorzystuje daną strukturę w danym kraju. Korporacja w krajach bardziej kapitalistycznych po pierwsze rozwija nowe technologie, tworzy miesca pracy, daje dobra pensje itp. Oczywiście robole przy taśmach najmniej mają płacone bo k***a skłądają tylko czesci ale w administracji,naukowcy itp. zarabiają dobrą kasę. No i korporacja jest założona z kapitału własnego i firma jest prowadzoną przez założycieli a potem przez ludzi, któzy doszli szczebel po szczebelku do zarządu.

Natomiast korporacja w socjalizmie jest po prostu monopolistą. W socjalizmie firmą rządzą urzędnicy, technologia jest kupowana z "zachodu", tworzone są miejsca pracy ale wszyscy dostają grosze, nie jest nic rozwijane, wokół firmy jest syf a wszystko idzie w łapska urzędników. Firmy są otwierane z podatków.

Sam nie pochwalam korporacji ani ich działań takich jak wymieniony wyżej. Też mnie wk***ia to, że firma musi co roku mieć zysk a k***a nie wiadomo co by sie stało jak raz by było 90 ml zamiast 100mln.
Tzn. ja wiem co by się stało bo znam się na finansach, ty żeś za głupi ale powiem krótko. Takie firmy są spółkami akcyjnymi, każdy spadek ich zysku to jest spadek akcji.... niekiedy 10% różnicy w zyskach niż planowano moze doprowadzić firmę do bankructwa. Po drugie płynność finansowa - nie trzeba mieć pieniędzy aby prowadzić firmę. Dlatego często buraki cebulaki krzyczą że nie mają podwyżek w firmie tranportowej a szef kupił nowego tira za 600 000 zł...no k***a panowie, wziął w leasing, tych pieniędzy on nie ma ale przez to, że kupi tira to bedzie mogł wiecej wozic a dzieki temu bedzie mial wiecej pieniedzy a dzieki temu splaci tego tira a pod podkoniec zamiast na tira bedzie szlo do firmy czyli do waszych pensji.

j***ć was, amen

a i kilkusetmilionowe dochody.... ja jebie a jaki mają zysk? pewnie z kilkadziesiąt milionów albo i jeszcze mniej.... k***a debil dochód pokazuje....j***ny hipokryta który pewnie krzyczy "a po co mi pensja brutto"

mare30ks

2014-09-16, 16:23
widze ze impreza sie rozkreca, milosnicy wolnego rynku, natchnieni wiedza zaczerpnieta z ksiag zakazanych przez lewakow oswieca niewdziecznych lewakow co zrobic zeby bylo lepiej. a jak nie bedzie to zawsze mozna zwalic wine na sPISek lewakow dazacych do zniewolenia ludzi. bo przeciez pod niewidzialna reka rynku wszystko sie ulozy (a jak nie to wiadomo ze wina lewakow) :)

Bankracy

2014-09-16, 17:29
NieWiemZeWiem napisał/a:

maerks30@
Ale weź k***a wyciągnij to dildo z dupy...impreza skończyła się tydzień temu

Korporacja itp. to nie jest wynik kapitalizmu i wolnego rynku. To jest k***a słowo, tylko słowo.

Korporacja wykorzystuje daną strukturę w danym kraju. Korporacja w krajach bardziej kapitalistycznych po pierwsze rozwija nowe technologie, tworzy miesca pracy, daje dobra pensje itp. Oczywiście robole przy taśmach najmniej mają płacone bo k***a skłądają tylko czesci ale w administracji,naukowcy itp. zarabiają dobrą kasę. No i korporacja jest założona z kapitału własnego i firma jest prowadzoną przez założycieli a potem przez ludzi, któzy doszli szczebel po szczebelku do zarządu.

Natomiast korporacja w socjalizmie jest po prostu monopolistą. W socjalizmie firmą rządzą urzędnicy, technologia jest kupowana z "zachodu", tworzone są miejsca pracy ale wszyscy dostają grosze, nie jest nic rozwijane, wokół firmy jest syf a wszystko idzie w łapska urzędników. Firmy są otwierane z podatków.

Sam nie pochwalam korporacji ani ich działań takich jak wymieniony wyżej. Też mnie wk***ia to, że firma musi co roku mieć zysk a k***a nie wiadomo co by sie stało jak raz by było 90 ml zamiast 100mln.
Tzn. ja wiem co by się stało bo znam się na finansach, ty żeś za głupi ale powiem krótko. Takie firmy są spółkami akcyjnymi, każdy spadek ich zysku to jest spadek akcji.... niekiedy 10% różnicy w zyskach niż planowano moze doprowadzić firmę do bankructwa. Po drugie płynność finansowa - nie trzeba mieć pieniędzy aby prowadzić firmę. Dlatego często buraki cebulaki krzyczą że nie mają podwyżek w firmie tranportowej a szef kupił nowego tira za 600 000 zł...no k***a panowie, wziął w leasing, tych pieniędzy on nie ma ale przez to, że kupi tira to bedzie mogł wiecej wozic a dzieki temu bedzie mial wiecej pieniedzy a dzieki temu splaci tego tira a pod podkoniec zamiast na tira bedzie szlo do firmy czyli do waszych pensji.

j***ć was, amen

a i kilkusetmilionowe dochody.... ja jebie a jaki mają zysk? pewnie z kilkadziesiąt milionów albo i jeszcze mniej.... k***a debil dochód pokazuje....j***ny hipokryta który pewnie krzyczy "a po co mi pensja brutto"



Mój szef to sobie k***a jacht kupił, pewnie będzie po autostradach k***a jeździł...

sn...........r9

2014-09-16, 17:51
mare30ks napisał/a:

widze ze impreza sie rozkreca, milosnicy wolnego rynku, natchnieni wiedza zaczerpnieta z ksiag zakazanych przez lewakow oswieca niewdziecznych lewakow co zrobic zeby bylo lepiej. a jak nie bedzie to zawsze mozna zwalic wine na sPISek lewakow dazacych do zniewolenia ludzi. bo przeciez pod niewidzialna reka rynku wszystko sie ulozy (a jak nie to wiadomo ze wina lewakow) :)


No cóż, przykro mi bardzo, że nie udało ci się założyć tu Koła Rewolucyjnego w tej melinie ciemnogrodu i reakcji. Może więc wobec tego zabierzesz swojego misia i pójdziesz do innej piaskownicy? :idzwch*j:

kalium

2014-09-16, 17:53
@ NieWiemZeWiem - ale o czym ty pie**olisz? Kogo chcesz obrażać znawco finansów? Myślisz, że jak napie**olisz pół strony bzdetów to już masz rację? Ochłoń i trochę szacunku. A te kocopały jak to każdy biznesmen doszedł do własnej firmy potem i krwią wsadź se między buty. Większość dochodziła dzięki lukom prawnym, układom i machlojkom. W tym twoim, kapitalistycznym i idealnym świecie właśnie.

mare30ks

2014-09-16, 20:53
Cytat:

Smutas
k***a, a kto każe im tam pracowac jak jest tak źle?


jak zalozysz kiedys rodzine,moze jest dla ciebie jakas nadzieja, skoro dla hakiera Bonzo sie cos znalazlo, bedziesz mial jakies obowiazki,zobowiazania to skonczysz poerdolic jak potluczony. narazie mamusia papu zrobi,upierze i kieszonkowe da to ty i resta kucy moze pie**olic glupoty

Gewun

2014-09-16, 22:35
mare30ks
Dociera do Ciebie upośledzony idioto, że nie ma żadnej "niewidzialnej ręki wolnego rynku"? Rynek to ludzie, Ja, Ty, pan Mietek zbierający złom i każdy pracujący w sektorze prywatnym człowiek który Ci do głowy przyjdzie. Nic się więc pod żadną ręką nie ułoży bo nic się nie ma układać. Człowiek powinien nie mieć ograniczanej możliwości zapracowania na godny byt dla siebie i swojej rodziny przez konieczność płacenia tragicznie wysokich podatków na rzecz bezużytecznego państwa które dopóki nie uniemożliwi mi ucieczki poza granice UE może mnie pocałować w dupę, bo jeśli takich jak Ty jest więcej niż mi się zdaje to nie ma mowy o zbrojnym obaleniu tego "demokratycznego" cyrku znanego jako PRL bis, albo III RP.

Zresztą czerwona k***o gdyby nie ten sk***iały aparat państwowy to Smutas nie musiałby siedzieć na garnuszku u mamusi (Ty yo napisałeś, mnie to gówno obchodzi) bo bez szczególnego trudu znalazłby jakąś robotę, i daruj sobie pie**olenie, że gówno by zrobił, bo każdy mierzy swoją miarą, więc to, że Ty jesteś życiowym nieudacznikiem, nie znaczy, że każdy nim jest.

@kalium
Masz rację, jeśli za ten "kapitalistyczny idealny świat" przyjąć gnijący od środka zachód. Jeśli jednak przyjmiesz za "wzór kapitalizmu" Hong kong to wygląda to nieco inaczej.

mare30ks

2014-09-17, 07:49
Gewun, widac sp***olinko ze zycie znasz z bajek :) a kto ci broni zapracowac? jezeli nie zarabiasz tyle ile chcesz to nie dlatego ze cie panstwo okrada tylko dlatego ze jestes gownianym nieudacznikiem :) ale ten fakt tlumaczysz sobie niewiadomo jak wysokimi podatkami i ograniczeniami. byles zerem i bedziesz. i zawsze bedziesz o swoje niepowodzenia obwinial innych zamiast siebie.
co smieszniejsze im bardziej ktos cie bedzie j***l w dupe ty tym glosniej bedziesz krzyczal ze to przez socjalizm ktory cie okrada. bedziesz idealnym materialem na parobasa-niewolnika, szefu ci bedzie wpychal ch*ja do pryszczatego ryja a ty bedziesz sie pytal czy mozesz polknac 8-)

ty i podobne tobie kaleki umyslowe niewiele roznia sie od religijnych fanatykow, 0 trzezwego osadu, nienawisc i wszystko co nie pasuje do wyidealizowanego ksiazkowego obrazu raju automatycznie jest socjalistyczne :) i chyba sprawdza sie stara zasada: jezeli nie masz zadnych argumentow w rozmowie zaczynasz obrazac oponentow :)

NieWiemZeWiem

2014-09-17, 08:07
kalium napisał/a:

@ NieWiemZeWiem - ale o czym ty pie**olisz? Kogo chcesz obrażać znawco finansów? Myślisz, że jak napie**olisz pół strony bzdetów to już masz rację? Ochłoń i trochę szacunku. A te kocopały jak to każdy biznesmen doszedł do własnej firmy potem i krwią wsadź se między buty. Większość dochodziła dzięki lukom prawnym, układom i machlojkom. W tym twoim, kapitalistycznym i idealnym świecie właśnie.



No k***a jak jest luka prawna to się wykrozystuje zjebie. Dzięki tym złym pracodawcom masz telefon,ubrania a twoja staara ma co do p*zdy wsadzić. Pewnie, że mam racje bo znam mechanizmy zachodzace na rynku a wy k***a nawet nie wiecie o co chodzi z niewidzialną ręką rynku. Sami powielacie ten tekst a nikt z finansistów nie wierzy w tą niewidzialną reke. Napisze króstko, niewidzialną reke zdefiniował jeden z kolesiów w USA twierdząć że po kryzysie finansowym gospodarka sama się uzdrowi bo zachowuje się jak organizm i nie jest potrzebna, żadna interwencja państwa, czyli dorzucaia miliardów $ w gospodarkę bo mogą albo pogorszyć sprawę(inflacja) i wydłużyć "naprawę" rynku albo nic się nie zmieni.

Napiałem, że nie popieram korporacji ale dzięki temu masz za co się bić z moherami pod biedronką o 6 rano żeby kupić taniej srajtaśme.


Ktoś wyżej srał, że jego szef kupił jacht, no i ch*j? ty mu otworzyłeś firmę czy on sam? Dobra to jest jego firma, zarabia z 10 mln złotych i co teraz? za to ze zarobił 10 mln zł ma ci dać pensje miesięcznie 30 tys złotych? Dziwne że k***a w dubai tyle byś dostał(sekretarka z ednorocznym doświadczeniem tyle tam zarabia - zero podatku, bardziej wolny rynek niż w polsce), dziwne k***a że w każdym "lepszym" kraju do którego byś zpie**olił i opie**olił gałę murzynom miał okres kapitalizmu lub ma bardziej wolno rynkowy ustrój niż my, no k***a dziwne

mare30ks

2014-09-17, 08:16
NieWiemZeWiem, problem polega na tym ze nie widzicie do kogo nalezy ta reka. i na kazdy objaw wykorzystywania ludzi odrazu krzyczycie to socjalizm i inne bzdury. no ale skoro potraficie sobie wydedukowac ze duze firmy to objaw socjalizmu to widac ze nie cofniecie sie przed zadna bzdura zeby tylko udowodnic swoja racje :)
nawet to ze powstaja duze formy umiejetnie wykorzystujace luki w prawie i jawnie wykorzystujace sytuacje na rynku pracy, ktorej poniekad sa sprawcami i sa mocno zainteresowane utrzymaniem jej, potraficie przypisac socjalizmowi bo na wolnym ryneczku w magiczny sposob powstaja tlyko male i srednie. stosujac taka logike mozna kazda bzdure sobie wytlumaczyc

kalium

2014-09-17, 11:41
Stary, idziemy sobie. Kopanie się z koniem nie należy do przyjemności. Szczególnie z koniem, który jako modelowy przykład kapitalizmu podaje Dubaj. Gdzie de facto więcej socjalizmu niż w PRL.

NieWiemZeWiem

2014-09-17, 12:03
Dubaj najpierw postawił na kapitalizm a z kapitalizmu zaczął tworzyć "opłacalny" system socjalny który rzeczywiście jest większy niż w Polsce ale jest dostępny tylko dla rodzimych obywateli, dlatego ten system się nie załamuje bo imigranci nie mają możliwości z niego korzystać i nic nie robić. W Polsce system emerytalny opiera się na osobach pracujących a im jest ich mniej tym gorzej dla emerytów,pracowników i pracodawców. Pracodawcy miesiecznie płacą swoją skłądkę minimum tysiąc złotych...ile dostaną? 800zł i to niezależnie od tego ile zarabiali. Pracownik dostaje emeryturę chyba 35% ostatnich 10 lat pensji ale gdy jest mniej pracujacych to mniej składek....a emerytów liczba rośnie. Wiecie jak wygląda emerytura? mniej wiecej 15% emerytury to skłądki, 50% to dofinansowanie z budżetu a reszta kredyt a jak ma być? 15% ze skłądek i mniej a reszta tylko kredyt...k***a panowie będzie załamanie na rynku polskim jak nic. Nasz rząd powinien zaproponować zmniejszenie x% podatku za każde urodzone dziecko bądź pierwsze dziecko upoważnia do przescia 5 lat wczesniej emeryturę kobietę a drugie dziecko na przykłąd męża 3 lata wcześniej i tak dalej. k***a by było tyle bachorów, że i skłądki by było można obniżyć bo by było tyle płacących składki. Nawet nie wiecie jak to jest złozone ale w obecnym czasie się to sypie. Jako doradca finansowy ludzie mają łzy w oczach jak im uświadamiam, że są w czarnej dupie i potem szukam u klientów głupie 100zł aby zainwestować co miesiąc i dzięki temu mieć coś na emeryturze. Potem musze walczyć z ubezpieczycielami, którzy za składkę 100zł miesięcznie ubezpieczają człowieka na życie na 80 tys zł...no k***a śmiech na sali (udaje się mi załątwić za tą samą składkę ubezpieczenie na życie do 300 000 zł i wiecej).

Lepiej zacznijcie odkłada głupie 100zł bo emerytury nie dostaniecie, proste. Musicie wykorzystać 3 filar bo drugi flar OFE został rozebrany, nawet jak złożyliście deklarację to w niej jest kruczek, że 10 lat przed emeryturą pieniądze z ofe i tak idą do ZUSu...no k***a panowie.

Ja nigdzie nie stwierdziłem, że korporacje są socjalistyczne.... Po prostu w kapitaliźmie korporacje wyorzystują na chama system a w socjaliźmie takim jak wenezuela,kuba itp firmy są większości państwowe i robią to samo co korporacje, czyli niewolnictwo ludzi, walka o zysk itp.

A i ja nie popieram kapitalizmu, czystego kapitalizmu ale gdyby było coś takiego

Socjalizm------------------środek-------------------kapitalizm

To ja wolałbym być gdzie Socjalizm--------------środek---TU---------kapitalizm
niż

socjalizm------------tu---środek--------kapitalizm

Gewun

2014-09-17, 13:16
mare30ks
Właśnie udowodniłeś, że jesteś upośledzony umysłowo i sam pie**olisz jak fanatyk religijny. Skoro nie potrafisz logicznie myśleć to twoje miejsce jest w sejmie albo psychiatryku. Ale czego się spodziewałem po debilu którego zakres słownictwa ograniczony jest do 250 słów z czego ponad polowa to obelgi i wulgaryzmy...
Z resztą skąd pajacu wnioskujesz, że jestem nieudacznikiem i narzekam na system? Informuje, że w dupie mam ten system i w każdej chwili mogę sp***olić do choćby stanów (zanim zaczniesz pie**olić, że w stanach przecież też komuna to mam na myśli Teksas, a narzekam bo wolę mieszkać w ojczyźnie niż w obcym państwie więc skończ już pie**olić a najlepiej weź kąpiel z suszarką do włosów <3