18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

System motywacyjny dla roboli na wolnym rynku

mare30ks • 2014-09-16, 13:20
system motywacyjny na wolnym rynku

ta puszka coli i czasem pizza przekonuje mnie zeby skladac papiery, gdzie bedzie lepiej :)


Cytat:

O nowym systemie "motywacyjnym" pracownicy strzeleckiego PearlStreamu dowiedzieli się od kierownictwa. Został on wprowadzony, bo koreańska fabryka, która produkuje obudowy do telewizorów i monitorów, dostała w ostatnim czasie więcej reklamacji od koncernu LG - głównego odbiorcy.

W związku z tym pracodawca postanowił przywołać załogę do porządku. Rozesłał maila i wywiesił plakaty informujące o dobrych i złych stronach nowego systemu motywacyjnego.

Zgodnie z nim pracownicy nie dostaną urlopu przez miesiąc, jeżeli w ciągu miesiąca do zakładu wpłynie chociaż jedna reklamacja. W koreańskiej fabryce taka sytuacja zwana jest "claimem" (co z angielskiego znaczy "roszczenie", "skarga").

Jeszcze gorzej będzie, jeżeli w ciągu miesiąca zdarzą się dwa claimy - wtedy pracownicy mogą zapomnieć o urlopach przez trzy miesiące (zapis ten został następnie złagodzony później do dwóch miesięcy). Za trzy reklamacje grożą już zmiany personalne.

Pracownicy PearlStreamu poinformowali o sprawie nto.

- To niesprawiedliwe, żeby karać wszystkich za to, że ktoś przeoczył coś na taśmie - mówią rozżaleni, prosząc jednocześnie o anonimowość z obawy przed zwolnieniami.

Reklamację może spowodować np. drobna rysa na plastikowym elemencie, a nawet ślady odcisków palców. Pracownicy obawiają się, że jeżeli zwroty zdarzą się kilka miesięcy pod rząd - nawet pojedyncze - to wtedy w ogóle nie dostaną urlopu.

Ale pracodawca przewidział w swoim systemie motywacyjnym także przysłowiową "marchewkę". Jeżeli pracownicy będą wykonywać swoje obowiązki perfekcyjnie i przez miesiąc nie przyjdzie żaden claim, to firma ufunduje im... puszkę coli. Za dwa miesiące bez reklamacji pracodawca postawi im nawet pizzę.

Trzy miesiące oznaczać będą natomiast premie finansowe. Jeszcze w czwartek wynosiły one 50 zł na pracownika, ale ktoś uznał w zakładzie, że to za dużo i obniżył je do 10 zł w miesiącu.

- To urągające ludzkiej godności - dodają pracownicy. - Harujemy ile mamy sił, a obliczyliśmy, że pracodawca wycenił nasz trud na 1,60 zł, bo tyle kosztuje puszka coli. Czujemy się poniżeni, a kierownicy śmieją nam się w twarz.



robole pyszcza bo za duzo swobody maja, trzeba lancuch skrocic to przestana sie pultac, a firma za zaoszczedzone 10 zl na robola odnotuje kolejny rok z zyskiem. oczywiscie centrala, bo filie w babanowych krajach jak Polska musi odnotowac strate :-)


http://www.nto.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=%2F20140916%2FPOWIAT10%2F140919600

Chleb razowy

2014-09-16, 13:33
"System motywacyjny dla roboli na wolnym rynku"
A od kiedy to mamy wolny rynek? Gdyby był wolny rynek, to łatwo by sobie znaleźli inną pracę

Mathek

2014-09-16, 13:38
Też pracuję na taśmie i powiem wam, że jak u mnie coś takiego by zrobili to od razu składam wypowiedzenie. A czemu ? Bo w praktycznie 99,9% przypadków to nie wina ludzka tylko maszyny która coś źle zrobiła, a później pretensje do ludzi że tyle rzeczy idzie do wyrzucenia, albo że za mało produkujemy na godzinę. Jaki to ma sens ?

mare30ks

2014-09-16, 13:45
Chleb razowy napisał/a:

"System motywacyjny dla roboli na wolnym rynku"
A od kiedy to mamy wolny rynek? Gdyby był wolny rynek, to łatwo by sobie znaleźli inną pracę



tak tak, mamy socjalizm bo nie jest jak w ksiazkach.


Mathek, jak to jaki sens? wycisnac ile sie da z robola i kopnac w dupe biorac drugiego. taki jest sens

Bankracy

2014-09-16, 13:48
Cytat:

robole pyszcza bo za duzo swobody maja, trzeba lancuch skrocic to przestana sie pultac, a firma za zaoszczedzone 10 zl na robola odnotuje kolejny rok z zyskiem. oczywiscie centrala, bo filie w babanowych krajach jak Polska musi odnotowac strate



robole... robole... dobrze pedałku że ma ci kto dom wybudować bo mieszkałbyś w lepiance z własnego gówna.

ziehzeit

2014-09-16, 13:52
@Mathek Taki to ma sens, że duży klient może więcej i stawia takie warunki, aby wyrób gotowy był jak najlepszy. Później kadra kierownicza wpada właśnie na takie debilne pomysły i poprzez zastraszanie wymaga większą produkcję czy tam klasę produktu, bez ponoszenia kosztów jak np. zakup maszyn podnoszących jakość lub zatrudnienie nowych pracowników. Niestety dzisiejsze realia są straszne, największą zmorą nie jest zagraniczny właściciel, a Polscy dyrektorzy, którzy za wszelką cenę chcą pokazać władzę.

Denobulan

2014-09-16, 13:55
Ty wiesz tyle o wolnym rynku, co ja o fizyce jądrowej.

bz...........ue

2014-09-16, 13:57
mare30ks napisał/a:



tak tak, mamy socjalizm bo nie jest jak w ksiazkach.


Mathek, jak to jaki sens? wycisnac ile sie da z robola i kopnac w dupe biorac drugiego. taki jest sens




W dupie byłeś i gówno widziałeś.

Gewun

2014-09-16, 14:12
@mare30ks, czy może raczej marks?

Nie jest jak w książkach bo nie jest spełniony PODSTAWOWY warunek do tego, aby zapanował "książkowy" kapitalizm tzn możliwie niskie podatki, czyt. jak najmniejsze j***nie w dupę robotnika, bo gdyby zarząd nie musiałby opłacać j***nych VATów, CITów, Akcyz i ch*j jeden wie czego jeszcze to wtedy zamiast płacić pracownikowi minimalną krajową płaciłby może nawet połowę więcej, a ceny byłyby w przypadkach niektórych towarów trzykrotnie niższe, to raczej pracownicy nie beczeliby teraz, że zarząd sobie robi z nich jaja tylko zapie**alaliby ciężej sami z siebie licząc na jakąś premie która nie byłaby liściem w pysk.

Jak ktoś będzie miał coś konkretnego do dodania albo jakieś sensowne pytanie to pisać, jak nie to do mycia i nie zawracać ludziom rowa.

sn...........r9

2014-09-16, 14:14
W wolnym rynku, jeśli np murarz pan miecio nie jest zadowolony ze swojej pracy i pensji, może sobie założyć firmę . "Taśmowy robol" może zatrudnić się u pana miecia za pomagiera do noszenia cegieł, zamiast na taśmie, a pan miecio go szanuje i dobrze mu płaci, bo takich drobnych przedsiębiorców jak on jest w wolnym rynku w cholerę i jeszcze trochę, a dostępnych pracowników bardzo mało.
W "wolnorynkowym państwie opiekuńczym" (bo przecież nie mamy socjalizmu, podobno)
pan miecio nie założy firmy, bo umie tylko murować, skutkiem czego prędko by wylądował w kiciu jako "przestępca gospodarczy" Przedsiębiorca musi wypełniać sterty dokumentów i szlajać się po urzędach, co zajmuje mu szmat czasu. Nadto musi płacić wysokie podatki i bulić łapówki hordom różnej maści inspektorów i urzędników, którzy mogą go totalnie uj***ć jednym podpisem.

Co innego wielkie korporacje. Bogaty fundusz łapówkowy i banda prawników kosztuje taniej, niż godziwe zatrudnianie szarych mas, więc w "państwie opiekuńczym" dopełniają formalności bez trudu, cieszą się szeroką swobodą i nie płacą ani grosza podatków. Opłacana sowicie zgraja w Sejmie zapewnia im niszczenie drobnej przedsiębiorczości, dzięki czemu mają stały dopływ zniewolonej biedoty skłonnej harować za 900 zł/miesiąc. To jest mniej więcej to, co widzi 5% do 10% tak zwanych liberałów.

Jakieś kilkanaście procent społeczeństwa popiera to, co jest, bo na tym zyskuje w taki, czy inny sposób.Reszta cymbałów, niszczących ten kraj swoją bezdenną głupotą mającą swe źródła jeszcze w PRL, nie potrafi dostrzec podstawowych związków przyczynowo skutkowych w otaczającej rzeczywistości. Wydaje im się, że jeśli przekupieni zbawcy proletaryatu uchwalą płacę minimalną, zerowe bezrobocie i zakaz zwalniania z pracy, to to nagle stanie się ciałem. Efekt okazuje się zgoła odwrotny.

mare30ks

2014-09-16, 14:15
Blutok, nie spinaj sie tak :) wiesz co to ironia?
@Gewun tak wiem, niedobre panstwo zabiera mi 200% wyplaty w formie podatkow przez co biedne firmy osiagajace kilkusetmilionowe dochody co roku placa pracownikom minimalne pensje :) socjalizm 100%



widze ze 20to letni znawcy gospodarki i polityki na utrzymaniu rodzicow juz sie powoli zlatuja masakrowac lewakow :)

kalium

2014-09-16, 14:19
Zakładam, że ten artykulik to prawda w stu procentach (tylko na potrzeby tej odpowiedzi, bo ni ch*ja nie wierzę). No i mam pytanie, gdzie ta wasza solidarność się podziała. Gdzie strajki, związki zawodowe, demonstracje na ulicach...

k***a, toż jeszcze jest kontrola jakości. I skoro tak prosta w sumie produkcja jest wypuszczana z babolami - to ktoś tu daje dupy. A "claim" to nie żadne roszczenie tylko zwykły kwit wypełniany podczas oddawania danej części do reklamacji. Typowe zgłoszenie z mnóstwem niepotrzebnych danych. I wcale nie oznacza uznania danej usterki czy wady.

sn...........r9

2014-09-16, 14:33
@kalium no właśnie.

Takich związkowych bonzów jak Duda, co dostaje 10000 miesięcznie za opie**alanie się interesuje wyłącznie własna, uprzywilejowana pozycja. To samo się tyczy np wunglojadów z państwowych kopalń z emeryturą w wieku 40 lat, na którą robi ściepę cały naród. Nieskończenie naiwnym jest, że ta arystokracja z miodem w uszach będzie rzucać kostką brukową i palić opony, tylko dlatego, że komuś się dzieje krzywda.

@mare30ks
Cytat:

przez co biedne firmy osiagajace kilkusetmilionowe dochody co roku placa pracownikom minimalne pensje



Opisałem dokładnie powyżej mechanizm tego systemu. To, że takim jak ty czytanie nie idzie,
było swego czasu dla mnie wielkim rozczarowaniem. Bo kiedyś myślałem, że w erze internetu 90% ludzi jest dość rozgarniętych, by dowiedzieć się, jaki system gospodarczy się w historii sprawdził najlepiej (a jaki najgorzej), już nie mówiąc o czytaniu Miltona Friedmana, czy Ayn Rand.
Ale dla naiwnego gminu w tym kraju, to nawet łopatą do głowy nie nałożysz.

Gewun

2014-09-16, 14:39
mare30ks
Nie ma co masz zadatki na prezentera telewizyjnego, pięknie wciskasz mi w usta coś czego nigdy nie powiedziałem... Cóż liczyłem, że obejdzie się dzisiaj bez edukowania idioty, ale się nie da<3
Zanim zaczniesz walić "faktami" z dupy pokaż mi, gdzie napisałem, że państwo odbiera 200% zarobków obywatelowi... nie ma czegoś takiego? Dziwne, właśnie napisałeś, że jest.
I w którym miejscu nazwałem kogokolwiek lewakiem? Po prostu stwierdzam fakty i pewnie boli Cię to, że twoja posada w jakimkolwiek urzędzie jest nikomu po za tobą nie potrzebna. Poza tym to co ty widzisz jako kapitalizm to zgniła karykatura kapitalizmu jaki widać obecnie w USA za rządów Husseina Obamy.
Jak masz wątpliwości do tamtego posta to przeczytaj go z użyciem <uwaga> Logiki!

Smutas

2014-09-16, 14:57
k***a, a kto każe im tam pracowac jak jest tak źle?