18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Świat zwariował

dzarul • 2014-05-11, 16:03
Koncern Procter&Gamble wycofał z rynku wprowadzony niedawno do sprzedaży proszek do prania "Ariel 88" ze względu na skojarzenia z hasłem wykorzystywanym przez neonazistów. W kręgach skrajnej prawicy liczba 88 jest synonimem pozdrowienia "Heil Hitler".
H jest ósmą literą alfabetu, dlatego liczba 88 wykorzystywana jest powszechnie przez neonazistów w zastępstwie zwrotu "Heil Hitler", którego publiczne użycie jest w Niemczech zakazane. Liczba 18 jest z kolei synonimem nazwiska Adolf Hitler. O wpadce koncernu informowały w sobotę niemieckie gazety, w tym "Frankfurter Allgemeine Zeitung" oraz "Bild".

Jak pisze "FAZ", nowy produkt wprowadzony został na rynek w związku ze zbliżającymi się mistrzostwami świata w piłce nożnej. Sytuację pogarsza tekst na opakowaniu, w którym mowa jest o "nowym skoncentrowaniu" i "szczególnej czystości".

Pojęcia te mogą być kojarzone z niemieckimi zbrodniami i hitlerowską polityką rasową. Na kontrowersyjne skojarzenia jako pierwsi zwrócili uwagę internauci.

Przedstawiciele koncernu tłumaczą, że liczba 88 dotyczy ilości prań, jakie można wykonać za pomocą proszku znajdującego się w jednym opakowaniu. Rzeczniczka Procter&Gamble zapewniła, że jej firma zaprzestała 5 maja sprzedaży kontrowersyjnego produktu. Zauważyliśmy błąd jeszcze zanim zaprotestowali internauci, lecz "chyba niestety za późno" - powiedziała rzeczniczka.
Poj***ło ich do końca!!!! :shock: :-x

chris880

2014-05-12, 02:18
Zabijmy wszystkich z rocznika 88 .... mali naziści :krejzi:

contowsky

2014-05-12, 02:19
aż by się chciało napisać "łódź k***a" ale no nie można.

Zarammoth

2014-05-12, 02:20
@!Timon:
A ty myślisz, ze prawica czy lewica to jedynie poglądy na gospodarkę czy udajesz?
Naziści wzięli sobie niewolę gospodarczą od lewicy, a niewolę obyczajową od prawicy. Po prostu - dyktatura, kontrola absolutna.

abfab

2014-05-12, 02:52
Jezu tak działa marketing, teraz wszyscy wiedzą o nowym proszku, a chu... , że będzie miał inna nazwę.

Ra...........py

2014-05-12, 02:52
Idąc tym tokiem myślenia to można zakazać wszystkiego. Mi się parowka kojarzy z ku*asem więc żądam zmianę nazw wszystkich wyrobów mięsnych zawierających nazwę parówka, k***a ! :hitler:

Jaskier

2014-05-12, 03:20
Tak, świat w którym to mniejszość rządzi większością, gdzie kobieta to kobieta z brodą, gdzie uczucia religijne są ważniejsze niż prawa całego państwa. Teraz gdy komuś coś się nie podoba wystarczy go oskarżyć o rasizm, nazizm czy homofobie. Gdyby wiedźmini istnieli naprawdę mieli by co robić.

Falsum

2014-05-12, 03:33
a jednak piąta napisał/a:


próba czwarta napisał/a:


A jednak brnę dalej w ten szajs.
A im dalej w ten las, tym bardziej mi się podoba. :D
{odkryłem w sobie trolla[?]}

próba trzecia napisał/a:


[próba trzecia. - mam nadzieję, ostatnia]
No i dostałem jakiejś mentalnej incepcji przez ten temat. [bo nie mogę/nie chcę zostawić tego bez komentarza]

próba druga napisał/a:


Doskonały przykład, doskonale rozdmuchanego przez media/internautów tematu/problemu.
Doskonale do tego stopnia, że nawet ciężko dokonać dekonstrukcji. ["w biegu" - a niestety, poświęcać większej ilości czasu nie mogę]
Tyle płaszczyzn... aż dziwne, że media z taką łatwością są w stanie zidentyfikować istotę problemu...
Zaraz, chwila... przecież mówimy o mediach/internautach [mediach/internautach takiego rodzaju, dla których to o czym mowa w tym temacie, jest wielce kontrowersyjnym problemem]... nic więc dziwnego, że "z taką łatwością", bo widocznie prawdy już tak bardzo się nie ceni [w kręgach takich mediów/takich internautów - które/którzy kierują się prostymi impulsami, namiętnościami, własnymi interesami].
Co też chyba nie jest niczym dziwnym.

// no i cholera, znów się pogubiłem, a jest to już [ingerencja z poziomu szóstego: "już" - LOL :D - dopiero...] druga próba podejścia do tematu.
{pytanie: czy rzeczywiście chce mi się poświęcać na to czas?}
[i wygląda na to, że poświęciłem tego czasu, więcej niż rzeczywiście chciałem {a może, moje "rzeczywiste chęci" były takie, żeby poświęcić/stracić go tyle, na ile jestem <teraz - z perspektywy tej chwili> w stanie... |w stanie nie-wiem-jakiego-słowa-użyć /może później przyjdzie mi na myśl jakieś fajne, ale nie będzie mi się chciało tego edytować, i pozostawię to w takiej formie, jaką w tej chwili ukształtowałem/| }]
NO I NA POZIOMIE SZÓSTYM - KONIEC


próba pierwsza napisał/a:



Zatem, Neonaziole witając się, wołają: "Osiemdziesiąt Osiem!" (Eighty Eight! / Achtundachtzig!).
Gdyby nie "interwencja" internautów/niemieckiej prasy, prawdopodobnie nigdy nie byłoby mi dane dowiedzieć się tego. (chyba że zostałbym neonaziołkiem - prawdopodobieństwo: małe). Tym bardziej wypada mi być wdzięcznym, ze tę cenną wiedzę.

Poza tym, widzę w tym egzemplifikację słynnego powiedzenia: "Robić z igły widły".
Jeśli proszek byłby dobry, a ludzie korzystali by z niego, to niech umieszczają tam nawet "symbole/liczby" kojarzące się [wszystkim przewrażliwionym] - niebezpośrednio - ze Stalinem/Leninem i całą resztą czerwonych zbrodniarzy, albo wszelkiego rodzaju symbole kojarzące się - niebezpośrednio - z innymi ludźmi/ideologiami/organizacjami/ [masonerią, KKK, KK, islamem] /czymkolwiek, co kojarzy się - niebezpośrednio - z czymś wywołującym zniesmaczenie. Nie widzę przeciwwskazań.

Poza tym (2), trzeba przyznać, że te hasełka: "[coś o tej czystości]" Są całkiem chwytliwe :D i wywołują raczej uśmiech na twarzy.

dzarul napisał/a:

Rzeczniczka Procter&Gamble zapewniła, że jej firma zaprzestała 5 maja sprzedaży kontrowersyjnego produktu.



"Kontrowersyjnego produktu" [?!]
Jak to dobrze, że zawsze przy tego typu "kontrowersjach" trafiają w samo sedno. To proszek jest kontrowersyjny - nie opakowanie [jeśli już traktować całość zewnętrznej powłoki jako istotę problemu. Jednak i to jest - według mnie - nadużyciem. Nawet nie pewien konkretny element tego opakowania, którym - jak ustalili - była liczba 88 - mógł to być równie dobrze: krzyż/33/]



Ahh... k***a.
Niech to diabli. Strata czasu. [w konsekwencji czego, przyjmuję postawę biernego uczestnika - w całym tym cyrku]



Tak wyglądał mój proces myślowy.
[teraz się zastanawiam, czy to publikować {teraz - w chwili, kiedy jeszcze tego nie zrobiłem, a mogę <tzn. mogę zadecydować: czy ma się stać, czy nie |niczym Bóg /już mi zaczyna brakować symboli na te "sapłódzkie nawiasy"/|>}]
[teraz się zastanawiam po co to zrobię? {jeśli to zrobię}...]
[teraz mi się wydaje, że odbiegam od tematu całkowicie {i zastanawiam się, czy nie będzie to przypadkiem moje najbardziej wartościowe spostrzeżenie <?>}]
[właściwie, to po jaką cholerę napieprzam tak tymi nawiasami?]
Właściwie... mógłbym obejść się bez nich.
Ale jakby to wpłynęło na kształt/kierunek moich improwizacji?
[i dochodzę do wniosku, że jednak są potrzebne {i wydaje mi się, że na tym zakończę <o ile nie zacznę tego poszerzać o kolejne to-czego-nie-wiem-jak-nazwać>}]



Już mi się kończą pomysły na "fabułę".
Dlatego jest to definitywny koniec.

Linneus

2014-05-12, 03:38
Akurat tutaj nie rozumiem bólu dupy. 88 się wyraźnie kojarzy z nazizmem (nawet na sadolu było jakiś czas temu o bojownikach z Majdanu z '88' na hełmach), a te określenia faktycznie kojarzą się z holokaustem, trochę jak w czarnym żarcie.

Firma jest po to, by robić kasę, a nie żeby być kontrowersyjna - nikt ich po sądach nie ciągał, sami zdjęli z rynku jak zrozumieli, jaką gafę strzelili. Nikt nie chce, żeby jego produktem sobie obrońcy poprawności mordki wycierali. Zresztą, holokaust to dopiero zrobią w swoim dziale marketingu:)

Ariel Jelo

2014-05-12, 04:52
Mam na imię Ariel.

Urodziłem się w 1988 roku.

Jestem dumny z bycia Polaskiem.

Przypadek? Nie sądzę.

"Heil Hitler", :P :P :P

Ork.Fajny

2014-05-12, 07:23
Zarammoth napisał/a:

A ty myślisz, ze prawica czy lewica to jedynie poglądy na gospodarkę czy udajesz?
Naziści wzięli sobie niewolę gospodarczą od lewicy, a niewolę obyczajową od prawicy. Po prostu - dyktatura, kontrola absolutna.


W takim razie twój podział na nie logicznego sensu i istnieje tylko po to byś mógł rzucać argumentem "jesteś podobny do Hitler, bo jesteś prawicowcem".
Jeśli jednocześnie można łączyć coś z lewicy i prawicy to znaczy że jest to albo lewica albo prawica a nie dwie ideologie na raz.
Skrzydła polityczne to nie worki do których możesz wrzucać cokolwiek co wedle twojego uznania pasuje do tego określenia. W worku prawica nie może być dwóch ideologii które mają ze sobą sprzeczne punkty. A tym bardziej w jednym worku nie może być kto wedle ciebie ma światopogląd prawicowy połączony z lewicową gospodarką oraz ktoś kto ma wszystko "prawicowe".

Więc tak. Pogląd na gospodarkę i stosunek do własności prywatnej jest jedynym sensownym podziałem na prawica/lewica.

Poza tym. Powiedz mi proszę co wedle ciebie znaczy "niewola obyczajowa"?

niepowtarzalny

2014-05-12, 07:48
Hmm ten proszek to do bialych czy kolorowych?

TheByQ

2014-05-12, 08:19
Czy tylko ja widząc "88" myślę o dziale, np. z Tygrysa?

St...........ke

2014-05-12, 08:46
Ork.Fajny napisał/a:


W takim razie twój podział na nie logicznego sensu i istnieje tylko po to byś mógł rzucać argumentem "jesteś podobny do Hitler, bo jesteś prawicowcem".
Jeśli jednocześnie można łączyć coś z lewicy i prawicy to znaczy że jest to albo lewica albo prawica a nie dwie ideologie na raz.
Skrzydła polityczne to nie worki do których możesz wrzucać cokolwiek co wedle twojego uznania pasuje do tego określenia. W worku prawica nie może być dwóch ideologii które mają ze sobą sprzeczne punkty. A tym bardziej w jednym worku nie może być kto wedle ciebie ma światopogląd prawicowy połączony z lewicową gospodarką oraz ktoś kto ma wszystko "prawicowe".

Więc tak. Pogląd na gospodarkę i stosunek do własności prywatnej jest jedynym sensownym podziałem na prawica/lewica.

Poza tym. Powiedz mi proszę co wedle ciebie znaczy "niewola obyczajowa"?



Oj dziecko, dziecko najpierw poczytaj, potem się wypowiadaj.

Np.: http://pl.wikipedia.org/wiki/Trzecia_droga

Wiesz co to hybrydy? Wiesz, że istnieje centrum poza prawicą i lewicą? Wiesz, że ten podział może kiedyś miał sens, teraz to gówno?

Sylarr

2014-05-12, 09:37
Zarammoth napisał/a:

niewolę obyczajową od prawicy. Po prostu - dyktatura, kontrola absolutna.



Tak jakby wpisana w prawicowość była dyktatura albo zniewolenie obyczajowe. Ostatnio jakiś debil pisał, że lewica jest z definicji demokratyczna. Proszę nie zniżaj się do jego poziomu, bo chyba trochę oleju w głowie masz.

al...........10

2014-05-12, 09:44
Proces zawłaszczania języka i różnych symboli... w zasadzie wszystkich charakterystycznych cech naszej rzeczywistości... napędzany przez prawa autorskie, marketing i inne hochsztaplerskie praktyki... Oto schyłek cywilizacji.