18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Straż miejska Konin. Odmowa pokazania legalizacji

obywatelja • 2012-11-28, 15:36
Straż miejska Konin. Odmowa pokazania legalizacji . Inicjatywa Obywatelska.
Niestety straznik nie pokazal nam legalizacji urzadzenia i bardzo szybko zniknal z fotoradarem

en3

2012-11-28, 22:21
Zaraz załatwiałbym Tira i zasłonił to gówno, a z drugiej strony auto na ściągnietych tablicach i k***a 3 ogarniętych typów :D Akcja zajebista by wyszła.

PA...........SM

2012-11-28, 23:08
en3 napisał/a:

Zaraz załatwiałbym Tira i zasłonił to gówno, a z drugiej strony auto na ściągnietych tablicach i k***a 3 ogarniętych typów :D Akcja zajebista by wyszła.



To załatw pedrylu :(

Poza tym uważam, że Straż Miejska to darmozjady i ludzie bez ambicji zawodowych i zasad normalnego współżycia społecznego !!!
Precz ze sk***ysynami !!!!!!

Marasekkk

2012-11-28, 23:24
To jest wjazd do konina od strony ?

artiee

2012-11-28, 23:47
wciazszukam napisał/a:

1. Fotoradar musi stać za znakiem informacyjnym D-51 w odległości:
- 100-200m na drodze o prędkości dopuszczalnej do 60km\h
- 200-500m na drodze o prędkości dopuszczalnej powyżej 60km\h
- 500-700m na autostradach i drogach ekspresowych

2. Straż miejska musi posiadać pisemną zgodę miejscowego komendanta policji na używanie fotoradaru w ściśle określonym miejscu i czasie (pozwolenie na używanie na terenie całego miasta jest nieważne - musi być dokładny adres/odcinek drogi).

3. Wymagania dla urządzeń Fotorapid (najpopularniejsze w Polsce):
- ustawione pod kątem 22° do kierunku ruchu pojazdu
- temperatura powietrza musi wynosić od -10°C do +60°C (od -30°C do +60°C jeśli fotoradar jest zamontowany w klimatyzowanym maszcie)
- wilgotność względna powietrza musi być niższa niż 95%

4. Fotoradar musi posiadać aktualne świadectwo legalizacji, a na śrubkach zabezpieczających blok komputera, blok radarowy i wejście sygnału symulacji prędkości muszą być plomby opisane w tymże świadectwie.

Jeśli straż nie potrafi udowodnić któregoś z powyższych, nie ma prawa karać nas mandatem na podstawie zdjęcia z danego fotoradaru. Cztery proste punkty, a mogą sprawić mnóstwo radości z walki ze sk***ysyństwem tych nieudaczników. Nie polecam tylko walczyć z krokodylkami, bo oni faktycznie znają się na własnej robocie.



No i co z tego ? Jeśli Ci przyślą po 3 miesiącach fotkę tak jak mnie to i tak nich*ja nie będziesz wiedział. Do tego zamiejscowa. Musiałbym dymać blisko 200 kilometrów i to pewnie nie raz. Urlop 3 dniowy będę miał droższy niż przewidywałem o 3 stówki i 5 pkt. Póki co to 2 razy mi odesłali dokumenty, bo źle wypełniłem. Jedna runda trwa około miesiąca, zobaczę ile dam radę razy i dam znać. :P

en3 napisał/a:

Zaraz załatwiałbym Tira i zasłonił to gówno, a z drugiej strony auto na ściągnietych tablicach i k***a 3 ogarniętych typów :D Akcja zajebista by wyszła.

Dziecinne pie**olenie

stempel94

2012-11-28, 23:48
za takie akcje piwo się należy ;)

bebilon

2012-11-29, 00:26
W lipcu tego roku dostałem mandat w Koninie, do dziś dnia nie wiedziałem w ktorym miejscu dostałem fotke... Także dzięki ze mnie uświadomiłeś! Gdy odbierałem list od SM z Konina na poczcie, pani w okienku sie usmiechneła i powiedziała "Kolejna osoba?!"

300zł i 6 pkt, do dziś nie zapłacone...

Pozdrawiam, z Gdynii

fokus93

2012-11-29, 08:18
moje poj***ne miasto ! :P

Zwiastun

2012-11-29, 11:42
@Marbi, od dawna w straży? :-D

EDIT: MUhahaha ,,Nie my będziemy pisać bezpośrednio do prezydenta" :lol:

Jedras992

2012-11-29, 12:16
U mnie w mieście strażniki miejskie mają samochód który zdjęcia robi. Ustawia się tylko w miejscach gdzie jest tabliczka ostrzegająca, a i tak staje w 4-5 miejscach w mieście więc wiadomo, gdzie można się go spodziewać... A na CB jeszcze się dobrze nie rozstawi, a już gadają, że się kręci...
Sam bym chciał tak sobie powk***iać miejskich, ale nie do końca znam przepisy, a głupio tak na kozaka, beż znajomości w 100% prawa...

endrju1

2012-11-29, 13:53
U mnie w okolicy, na trasie przelotowej dopóki policja pilnowała fotoradary to na ograniczeniu 70km/h można był dostać mandat dopiero po przekroczeniu 100km/h, kiedy do fotoradarów dorwała się straż wiejska (a właściwie gminna) zdarzają się mandaty 72km/h za 100-200zł i 2 pkt.

SharpSe

2012-11-29, 17:26
Chciales blynac i ci sie udalo. Szczeniaki i kierowcy zaraz po prawku sie nabraly. Niestety marna podrobka TvBigos.

Jak mi wyj***li zlodzieje szybke w aucie to straz byla szybciej niz policja. Zlapali dresiarzy i radio mam. Pelem szacunek dla sluzby. Co innego straz wiejska bo tam tylko kasa. Pozdr SM Krakow.

asc

2012-11-29, 17:52
kolejny SM na sadisticu :/

sidian

2012-11-30, 00:07
endrju1 napisał/a:

U mnie w okolicy, na trasie przelotowej dopóki policja pilnowała fotoradary to na ograniczeniu 70km/h można był dostać mandat dopiero po przekroczeniu 100km/h, kiedy do fotoradarów dorwała się straż wiejska (a właściwie gminna) zdarzają się mandaty 72km/h za 100-200zł i 2 pkt.



Ta, jasne. Pokaż fotę, to uwierzę. Nie mają prawa karać za przekroczenie o mniej niż 10km/h. Samo wysyłanie takich zdjęć jest przestępstwem i podlega ściganiu na podstawie art. 286 par. 1 KK. Po każdym takim zdjęciu należy się zwyczajnie zgłosić do prokuratury.

burzuazja

2012-11-30, 06:43
Marbi napisał/a:

....



Masz rację w 1%, ale reszta to zwykłe pie**olenie....

Ja mam 19 lat i jakoś sobie znalazłem pracę, która mi się podoba i zarabiam na dzień dzisiejszy tyle, ile mi wystarczy.Tak mieszkam z rodzicami, więc jeśli teraz zarabiam te 1700 +/- to mi starcza i jestem zadowolony w 100%.

a Ty mi tutaj pie**olisz, że mam się może nad tym strażnikiem użalać? k***a mać ! jeśli chce się znaleźć dobrą pracę, to się k***a ją znajdzie, a jeśli taki człowiek woli być p*zdą, to idzie do straży i k***a nie zmienie tego zdania. Jeśli ktoś jak uważasz jest tylko marionetką, to jest taką samą p*zdą, jak ''ludzie'' którzy są nad nim, całe pie**olone szefostwo.

I

en3

2013-02-03, 23:15
Ginekolog napisał/a:



To załatw pedrylu :(

Poza tym uważam, że Straż Miejska to darmozjady i ludzie bez ambicji zawodowych i zasad normalnego współżycia społecznego !!!
Precz ze sk***ysynami !!!!!!



Napisał to gośc o nicku "Ginekolog".