18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strajk Polaków w Holandii

Murzyn9111 • 2015-03-20, 07:47
Na wstępie chciałbym powiedzieć iż jestem bardzo dumny za Polaków że w końcu potrafili się zjednoczyć i zorganizowali PIERWSZY strajk ! Trzymam kciuki za nich ! Oby to był sygnał dla innych którzy wyjeżdżają bądz pracują przez zlodziejskie agencje !

Jeden z pierwszych, jeżeli nie pierwszy tak duży strajk Polaków w Holandii.
Aż 70 Polaków przerwało pracę w dniu (18.03.2015) na plantacji Van Gennip w miejscowości Nuenen.

Poszło o wynagrodzenia, roszczenie miał pracodawca do swoich pracowników sezonowych. Usłyszeli oni, że muszą oddać część wynagrodzenia, bo dostali go zbyt dużo.

Dość niecodzienną sprawą zajął się Wim Baltussen ze związku zawodowego FNV. - Nie przedstawiono żadnego dobrego wyjaśnienia ani list płac, strajk potrwa przez kilka godzin - powiedział przed kamerami.

(związki zawodowe popierają polaków a właściciel przed kamerami nabiera wody w usta )

Van Gennip firma rolnicza z kilkoma oddziałami w Brabancji Północnej, głównie zajmuje się uprawą truskawek i szparagów.

Dnia (19.03.2015) jeden ze strajkujących Pan Karol Jan Wutka przekazał informację, że strajk trwa i uczestniczy w nim 78 Polaków, w konflikcie z pracodawcą pomagają strajkującym związki zawodowe. Strajkujący mają opuścić teren zakładu do (20.03.2015), takie dostaliśmy ultimatum od właściciela firmy - dodał Karol Jan Wutka.

Dziennikarze z omroepbrabant.nl postanowili dokładniej się przyjrzeć warunkom pracy i zakwaterowania Polaków.

Na filmie (pod tekstem) możemy zobaczyć 8 osobowe pokoje na niewielkiej powierzchni. Jak przekazał nam jeden ze strajkujących tak wygląda właśnie część pokoi w których są zakwaterowani Polacy.

Jeszcze raz brawo Polacy !!!



Zródło: mojaholandia.nl, omroepbrabant.nl

Smutas

2015-03-20, 08:16
Być dumnym bo zastrajkowali? Ja pie**olę, co za patologia...

ja88

2015-03-20, 08:20
Hahahahaha :D Jakie warunki mieszkalne :D Tak właśnie wygląda praca emigrantów :D A wystarczyło się uczyć :D

mi...........80

2015-03-20, 08:22
Co Polacy mają do strajkowania w Holandii? Nie są u siebie, Polska nie była kolonią holenderską, więc powinni mieć mniej do powiedzenia niż ci z dredami z Surinamu.

~Beny

2015-03-20, 08:50
ja88 napisał/a:

Hahahahaha :D Jakie warunki mieszkalne :D Tak właśnie wygląda praca emigrantów :D A wystarczyło się uczyć :D



pie**olisz jak potłuczony.

cys23

2015-03-20, 08:55
ch*j w dupe oszustom, czy to Holender czy Anglik czy Polak.
Glebe mam z tych sezonowych dorabiaczy. Większość jeździ tam co rok, języka nic się nie nauczą, bo gnieżdżą się w piętnastu rodaków na 6m2, zarobi janusz swoje, wróci i kupi sobie pasata.

Misiek_KRK

2015-03-20, 09:16
Pracowałem w Holandii przez 3 miesiące na truskawkach. Był to rok 2004. Za 3 miesiące odłożyłem 3 tysiące EUR czyli ok 14500 zł. W Polsce zarabiałem wtedy 924 brutto (pierwsza praca). Zapierdzielałem po 10-12 godzin, w upale. Spanie w podobnych pokoikach jak na filmie. Jedzenie przez pierwszy miesiąc przywiezione z Polski czyli typowe słoikowe klopsy, gołąbki, krokiety i zupki chińskie. Potem juz kupowane w Aldi kurczaki, parówki i wstrętny chleb. Schudłem 8 kg. Czy warto było. Dla mnie bylo to ok 12% mieszania w Krakowie. tylko dzięki temu wyjazdowi kupiłem. Więcej juz nie pojechałem i nie polecam. Spora część osób odpuszcza po tygodniu. Dal początkujących zbieranie truskawek to gwarantowany ból kręgosłupa, kolan.
Ogólnie holender traktował nas normalnie, a najgorsi są polscy kapo, czy brygadziści.Ci są panami bo skończyli zawodówkę i siedzą w Holandii od kilku lat. Mieli płacone 7 EUR/h

Parman

2015-03-20, 09:32
oooo Nunen w sumie jakieś 30km ode mnie ;D tu gdzie ja mieszkam też jebią POLSKIE biura pracy Polaków niestety.
Ale zasiłki mają fajne :D

vihura

2015-03-20, 11:55
Murzyn9111 napisał/a:

Na wstępie chciałbym powiedzieć iż jestem bardzo dumny za Polaków bla bla bla



za Polaków ?? a w jakim Ty jezyku piszesz ??

pucek007

2015-03-20, 12:27
Wcześniej piszecie ze k***a Polska to ch*jnia trzeba wypie**alać za granice a jak już ktoś sp***zieli to gnoicie ich bez przerwy.Każdy szuka lepszego bytu niż to co nam kochany kraj oferuje.

dth

2015-03-20, 12:36
heh... na sadisticu głównie zjeby siedzą, więc się nie dziwcie, że jak ktoś pracuje w Polsce i narzeka na stawkę, to go zjebią od góry do dołu, że uczyć się trzeba było itp. Jak się uczy to znaczy że pasożyt i żeby wypie**alał, bo po socjologii pracy nie dostanie. Jak studiuje zaocznie i pracuje, to mu powiedzą żeby na dzienne przeszedł i stypendium wziął, bo "się bardziej opłaca". Jak wyjeżdża za granicę i dorabia sezonowo, to znaczy że p*zda i daje się r*chać. Jak wyjeżdża ogólnie za granicę, to też p*zda, bo powinien siedzieć w Polsce i dłubać za 8zł/h albo zostać milionerem. Ogólnie jak ktoś nie zarabia 10k+ zł miesięcznie, to trzeba go zj***ć z góry do dołu, a jak zarabia, to pewnie złodziej albo/i pedał.

Najśmieszniejsze jest że głównie wypowiadają się dzieciary, co to nigdy jeszcze w pracy nie były i wyobrażają sobie że po swoich dziennych studiach to będą miliony zarabiać. Jebcie się na ryj znawcy świata.

mikmas

2015-03-20, 12:48
Ale nazwisko to Pan Jan ma przednie

janlew

2015-03-20, 13:03
PO robi z Polaków tanią siłę roboczą celowo i za berlińskie srebrniki. By nie chcieli do Polski wracać, i woleli robić za półniewolnika u niemca, PO zapewniło:
- zniszczoną gospodarkę.
- zniszczoną edukację.
- zniszczoną służbę zdrowia.
- podwyższony wiek emerytalny, obniżając w Rzeszy.
- bardzo wysokie podatki, akcyzy i ceny.

Jak już młodzi ludzie wyjadą i gospodarka całkowicie się załamie, Niemcy wykupią zachodnie ziemie odebrane w 1945 roku hitlerowcom.

bartoszbarto

2015-03-20, 13:09
Właściwie to NIKT tych pyszałków nie trzyma tam na siłę. Więc szczerze. Jak się nie podoba to niech WYpie**alAJĄ. Moja znajoma na tulipany do NL jeździ. 8tysi miesięcznie na czysto. Jeździ razem z mężem. Praca jest prawie całym rokiem bo od posadzenia cebulki, przez kwiaty, oczyszczanie plantacji, segregacja cebul i sprzedaż cebul. Taki "producent i sprzedawca" cebul tulipanowych. Koleżanka z mężem po 2 latach pobudowali się w Polsce. W tym roku mija 8 lat jak u gościa pracują. Na nic im nie brakuje. Jeżdżą z chęcią. Nie przepracowują się jak niewolnicy.
Jedyny mankament tej pracy to właśnie cienkie warunki mieszkaniowe. Ale facet nie każe im siedzieć na kupie jak wszom. Kto chce - może przecież wynająć mieszkanie w miejscowości oddalonej o kilka km. Nawet kilka par zgadało się i wspólnie wynajmują większe mieszkania co dużo nie wychodzi.
Te typy z nagrania nie dość że na 100% nie zarabiają mniej to jeszcze są tak skąpe że zamiast coś wspólnie wynająć to siedzą na kupie. Chodzi tylko o pieniądze. Nie oszukujmy się.
Moja opinia jest taka że to durnie bo szczerze - nikt ich tam na siłę nie trzyma. Mogą wracać bo na ich miejsce jest 10 innych chętnych. Więc po co narzekać. Jak się nie podoba to Won!


dmesg

2015-03-20, 13:14
O k***A :o To w takich warunkach ludzie mieszkają w tych słynnych krajach, gdzie tak przyzwoicie płacą i gdzie można żyć jak człowiek? Ej, czy tak jest wszędzie dla robotników niewykwalifikowanych czy to kwestia przypadku, że taki kibel?
No i.... jakim sk***ysynem trzeba być, żeby w ogóle proponować takie warunki lokalowe pracownikom? Oby piekło pochłonęło j***nego holendra.