18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strajk Polaków w Holandii

Murzyn9111 • 2015-03-20, 07:47
Na wstępie chciałbym powiedzieć iż jestem bardzo dumny za Polaków że w końcu potrafili się zjednoczyć i zorganizowali PIERWSZY strajk ! Trzymam kciuki za nich ! Oby to był sygnał dla innych którzy wyjeżdżają bądz pracują przez zlodziejskie agencje !

Jeden z pierwszych, jeżeli nie pierwszy tak duży strajk Polaków w Holandii.
Aż 70 Polaków przerwało pracę w dniu (18.03.2015) na plantacji Van Gennip w miejscowości Nuenen.

Poszło o wynagrodzenia, roszczenie miał pracodawca do swoich pracowników sezonowych. Usłyszeli oni, że muszą oddać część wynagrodzenia, bo dostali go zbyt dużo.

Dość niecodzienną sprawą zajął się Wim Baltussen ze związku zawodowego FNV. - Nie przedstawiono żadnego dobrego wyjaśnienia ani list płac, strajk potrwa przez kilka godzin - powiedział przed kamerami.

(związki zawodowe popierają polaków a właściciel przed kamerami nabiera wody w usta )

Van Gennip firma rolnicza z kilkoma oddziałami w Brabancji Północnej, głównie zajmuje się uprawą truskawek i szparagów.

Dnia (19.03.2015) jeden ze strajkujących Pan Karol Jan Wutka przekazał informację, że strajk trwa i uczestniczy w nim 78 Polaków, w konflikcie z pracodawcą pomagają strajkującym związki zawodowe. Strajkujący mają opuścić teren zakładu do (20.03.2015), takie dostaliśmy ultimatum od właściciela firmy - dodał Karol Jan Wutka.

Dziennikarze z omroepbrabant.nl postanowili dokładniej się przyjrzeć warunkom pracy i zakwaterowania Polaków.

Na filmie (pod tekstem) możemy zobaczyć 8 osobowe pokoje na niewielkiej powierzchni. Jak przekazał nam jeden ze strajkujących tak wygląda właśnie część pokoi w których są zakwaterowani Polacy.

Jeszcze raz brawo Polacy !!!



Zródło: mojaholandia.nl, omroepbrabant.nl

ja88

2015-03-21, 14:38
voidinfinity napisał/a:

Po żadnych studiach nie masz zawodu - bo nie od tego jest edukacja wyższa..


Jełopie inżynier to tytuł zawodowy. Co ty sobą reprezentujesz? Wracaj do baraku wpie**alać konserwy.
voidinfinity napisał/a:

Prawackie pie**olenie z głębi stulejki.

Ww. pogląd wygłaszają ludzie, którzy nie musieli np. pracować, żeby się uczyć itd.


Ja Ci dam ignorancie. Studiowałem dziennie i w weekendy pracowałem po 12 godzin + łapałem popołudnia w tygodniu. 7 razy w tygodniu o 6 rano wstawałem.
Jak ktoś jest nierobem to jego wina, że nie ma nic.
Jak ktoś nie idzie na studia to niech skończy zawodówkę zamiast liceum. Po liceum nie masz nic. Po zawodówce lub technikum masz zawód - potrafisz pracować.
Jeśli jesteś za głupi, żeby to zrozumieć to wypie**alaj na truskawki, albo myj gary w Anglii do końca swojego żałosnego życia.

paula01234

2015-03-21, 19:58
elBiaauawy napisał/a:



Masz ból p*zdy, bo sama zapie**alasz jak wół na j***nej farmie? Nawet mi cię nie żal :amused:
To jest praca dla studentów na wakacje(ale i tak mało rozgarniętych).
Jak pierwszy raz pojechałem do UK pracować na wakacjach, to właśnie na farmę, przez pośrednika.
Było ch*jowo, właściciel kręcił z kasą i rządzili się tam Rumuni, bo było ich więcej.
Więc po dwóch tygodniach razem z dziewczyną zrezygnowaliśmy, pojechaliśmy do miasta, wynajęliśmy pokój i znaleźliśmy powiedzmy że normalną pracę.
Dwa j***ne tygodnie mi zajęło wydostanie się z farmy i ogarnięcie wszystkiego na własną rękę.
Skoro tamci nadal śpią na sobie w gównianych pokojach i zapie**alają na akord, to znaczy, że albo i im się to podoba, albo są za głupi i zbyt mało zaradni żeby sobie coś lepszego zorganizować,
Więc co ty tępa p*zdo mi piszesz, że nie wiem to się mam nie wypowiadać.

Brawo ładnie Cie w domu wychowano skoro tak się zwracasz do kobiety :) ale tylko takich tępić. Widać, że niespełniony chłopczyk. Mało zaradny to jesteś Ty, głupi i niewychowany. Pozdro0

elBiaauawy napisał/a:



Masz ból p*zdy, bo sama zapie**alasz jak wół na j***nej farmie? Nawet mi cię nie żal :amused:
To jest praca dla studentów na wakacje(ale i tak mało rozgarniętych).
Jak pierwszy raz pojechałem do UK pracować na wakacjach, to właśnie na farmę, przez pośrednika.
Było ch*jowo, właściciel kręcił z kasą i rządzili się tam Rumuni, bo było ich więcej.
Więc po dwóch tygodniach razem z dziewczyną zrezygnowaliśmy, pojechaliśmy do miasta, wynajęliśmy pokój i znaleźliśmy powiedzmy że normalną pracę.
Dwa j***ne tygodnie mi zajęło wydostanie się z farmy i ogarnięcie wszystkiego na własną rękę.
Skoro tamci nadal śpią na sobie w gównianych pokojach i zapie**alają na akord, to znaczy, że albo i im się to podoba, albo są za głupi i zbyt mało zaradni żeby sobie coś lepszego zorganizować,
Więc co ty tępa p*zdo mi piszesz, że nie wiem to się mam nie wypowiadać.

Skończyłeś chyba podstawówke, żal Twojej dziewczyny, chyba że do niej zwracasz się tak samo i jej to odpowiada :D haha tępa dzido

dth

2015-03-22, 00:42
Cytat:

Ja Ci dam ignorancie. Studiowałem dziennie i w weekendy pracowałem po 12 godzin + łapałem popołudnia w tygodniu. 7 razy w tygodniu o 6 rano wstawałem.
Jak ktoś jest nierobem to jego wina, że nie ma nic.
Jak ktoś nie idzie na studia to niech skończy zawodówkę zamiast liceum. Po liceum nie masz nic. Po zawodówce lub technikum masz zawód - potrafisz pracować.
Jeśli jesteś za głupi, żeby to zrozumieć to wypie**alaj na truskawki, albo myj gary w Anglii do końca swojego żałosnego życia.


Brawo, udało Ci się(albo i nie, bo z Twojej wypowiedzi tak na serio nic nie wynika) w życiu, zapracowałeś na to. Teraz wywyższaj się ponad tych którym się nie udało, żeby poprawić sobie humor. Good for you, ale ogólnie to złap raka, bo za takie podejście do innych jedynie to Ci się należy. U mnie w pracy takich ludzi jak Ty nawet nie przyjmują, bo jak ktoś się czuje lepszy od innych, to znaczy że ma jakieś kompleksy i później praca z nim jest strasznie upierdliwa, więc lepiej powiedzieć żeby wypie**alał, może sobie znajdzie miejsce gdzie ludzie będą go tolerowali.

voidinfinity

2015-03-22, 02:00
ja88 napisał/a:


Jełopie inżynier to tytuł zawodowy. Co ty sobą reprezentujesz? Wracaj do baraku wpie**alać konserwy.



Czytałeś co napisałem, czy masz atak bólu dupska? :krejzi:

Uważasz, że ktoś zaraz po studiach ma zawód? Ma co najwyżej certyfikat, pozwalający mu wykonywać zawód - ale to nie to samo.

Nie ma miernot po studiach technicznych? Nie no - w żadnym razie :krejzi:

ja88 napisał/a:


Ja Ci dam ignorancie.



Możesz dać co najwyżej mojemu psu :krejzi:

ja88 napisał/a:


Studiowałem dziennie i w weekendy pracowałem po 12 godzin + łapałem popołudnia w tygodniu. 7 razy w tygodniu o 6 rano wstawałem.



Poklepać po pleckach? Przytulić? Myślisz, że ty jedyny? :krejzi:

ja88 napisał/a:


Jak ktoś jest nierobem to jego wina, że nie ma nic.
Jak ktoś nie idzie na studia to niech skończy zawodówkę zamiast liceum.



Bycie nierobem to nie to samo co bycie w ciężkiej sytuacji finansowej. Fortuna kołem się toczy. Dzisiaj masz majątek - jutro nie masz nic.

Możesz ukraść albo zarobić. Gardzić ludźmi którzy chcą zarobić? Nieładnie.

Ale najprościej jest unieść się jaki to ja jestem lepszy od innych :krejzi:

Niby człowiek wykształcony jesteś - a jednak debil.

ja88 napisał/a:


Po liceum nie masz nic. Po zawodówce lub technikum masz zawód - potrafisz pracować.



Wiem, że źle to sformułowałeś - ale zajebiście się uśmiałem.

ja88 napisał/a:


Jeśli jesteś za głupi, żeby to zrozumieć to wypie**alaj na truskawki, albo myj gary w Anglii do końca swojego żałosnego życia.



Nie spinaj się - bo ci żyłka pójdzie :krejzi:

ja88

2015-03-25, 18:48
voidinfinity napisał/a:



Czytałeś co napisałem, czy masz atak bólu dupska? :krejzi:

Uważasz, że ktoś zaraz po studiach ma zawód? Ma co najwyżej certyfikat, pozwalający mu wykonywać zawód - ale to nie to samo.

Nie ma miernot po studiach technicznych? Nie no - w żadnym razie :krejzi:



Możesz dać co najwyżej mojemu psu :krejzi:



Poklepać po pleckach? Przytulić? Myślisz, że ty jedyny? :krejzi:



Bycie nierobem to nie to samo co bycie w ciężkiej sytuacji finansowej. Fortuna kołem się toczy. Dzisiaj masz majątek - jutro nie masz nic.

Możesz ukraść albo zarobić. Gardzić ludźmi którzy chcą zarobić? Nieładnie.

Ale najprościej jest unieść się jaki to ja jestem lepszy od innych :krejzi:

Niby człowiek wykształcony jesteś - a jednak debil.



Wiem, że źle to sformułowałeś - ale zajebiście się uśmiałem.



Nie spinaj się - bo ci żyłka pójdzie :krejzi:


Pisząc kolejne posty nie masz pojęcia co pisałeś w poprzednich pomimo, że je cytowałem...
Trzymasz poziom jak cygańska żebraczka :D