18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Start Boeinga 747

CrazyEdek • 2014-10-02, 13:44
Ciekawe czy bili brawo.


XtravaganZa

2014-10-02, 18:52
dzako2 napisał/a:

W ogóle nie bije się braw przy normalnym niczemu nie zagrażającym lądowaniu. Robią tak głównie POLACY nie wiedzieć czemu. Nigdy nie spotkałem się z podobnym zachowaniem w żadnych liniach lotniczych.


E tam, jak wracałem z Rzymu do Brukseli liniami SN Brussels Airliines, namówiłem parę osób (Greka, Włoszkę, Polaka, parę Belgów i coś tam jeszcze), żeby klaskali gdy wylądujemy. Zaklaskali i nie wiedzieć czemu, cały samolot się dołączył. Fajnie było, innym też się spodobało, także nie wiem co w tym złego. Najpierw chodziło mi o to, żeby narobili wiochy, ale widać, że im się spodobało. Później się okazało, że wiele nacji tak postępuje i że generalnie klaska się, żeby podziękować pilotom za lot i bezpieczne lądowanie. :-> Taki zwyczaj po prostu, choć wydaje się niektórym zaściankowy, wynika bardziej z dobrych intencji.

Filo1

2014-10-02, 19:29
Jak ktoś tu już wspomniał, lot na pusto (delivery) do linii
i do tego cargo (zamiast siedzeń- przestrzeń ładunkowa)

LikeThis

2014-10-02, 19:38
1.Polacy bija brawo dla pilota w podziękowaniu za bez problemowy lot
2.To jest boeing 747-400 F Cargo nie widać dokładnie (Cargo oznacza przewóz ładunków , dostarczane zresztą przez najdłuższe ładowarki świata ale to nie jest akurat ważne)
3.Macha na boki prawdopodobnie sprawdzając skuteczność stateczników podczas lotu (a nie podstawowe tylko z ziemi)
4.Samolot należy do CargoLux

jeżeli chcecie więcej informacji które można dostrzec piszcie
(btw.Tak jarają mnie samoloty)

GloomyUndertaker

2014-10-02, 20:11
Szczam_Do_Zlewu napisał/a:



A nie na stateczniku pionowym przypadkiem? :roll:



Ciebie starzy zrobili przypadkiem.

qwerq221

2014-10-02, 21:17
Ja tam pie**ole te wszystkie samoloty wyj***ne mam nie latam wolę jeździć po ziemi ewentualnie płynąć jakimś statkiem

mi...........dz

2014-10-02, 21:38
Założę się, że pewnie sobie piloci polewali i któryś puknął w wolant i stąd ta cała sytuacja :D

OpenStreetMaps

2014-10-02, 23:10
Kolego mylisz pojęcia
Brawa to Polacy biją po wylądowaniu

Natomiast podczas startu chórem krzyczą " ALE ODLOT !!! "

Zimon2210

2014-10-02, 23:14
Ja pamiętam tylko:
-Passengers, we're unallowed to land at this moment.
Our plane is not prepared for such a landing equipment.
Keep yourself calm and wait for the instructions.


Zgadnijcie ile osób postanowiło "wait for the instructions"?

waloos

2014-10-03, 03:28
Polacy biją brawo bo dla nas latanie to jakieś wow jest. W stanach gdzie latanie jest naprawdę powszechniejsze, choćby ze względu na odległości między duzymi miastami (także wygodnictwem i dobrymi ofertami) loty to coś normalnego. Nikt nie klaszcze bo taka jest robota pilota żeby wystartować i wylądować.
To tak jakby cały autobus klaskał kierowcy kiedy ten stanie na pętli...
No ludzie zastanówcie się trochę...

dzako2

2014-10-03, 09:00
LikeThis napisał/a:

1.Polacy bija brawo dla pilota w podziękowaniu za bez problemowy lot
2.To jest boeing 747-400 F Cargo nie widać dokładnie (Cargo oznacza przewóz ładunków , dostarczane zresztą przez najdłuższe ładowarki świata ale to nie jest akurat ważne)
3.Macha na boki prawdopodobnie sprawdzając skuteczność stateczników podczas lotu (a nie podstawowe tylko z ziemi)
4.Samolot należy do CargoLux

jeżeli chcecie więcej informacji które można dostrzec piszcie
(btw.Tak jarają mnie samoloty)



Nie masz do końca racji:
PKT 2. Jest to akurat BOEING 747-8F Cargo a nie 747-400. 747-400 to starszy model, który już nie jest produkowany, a zastąpiły go 747-8F oraz 747-8i

PKT 3. BZDURA- macha na pożegnanie używając lotek zwanych AILERONS, statecznikiem (RUDDER) nie można przechylać samolotu na boki, a jedynie przy jego pomocy wychylać kąt natarcia LEWO / PRAWO (robi się tak np.lądując przy tzw. CrossWind czyli wietrze wiejącym poprzecznie do osi pasa) - poczytaj troszkę o awionice, a nie pisz takich rzeczy, bo są ludzie co to czytają i po co mają Cię mieć za niewyedukowanego...


Jeżeli ktoś chciałby więcej FAKTÓW zapraszam :)
Tak, jestę ekspertę :)

Krak

2014-10-03, 09:16
Pilot polał się kawą w 12 sekundzie; widać jak daje lotkami w lewo potem w prawo bo parzy. Potem temperatura spada i uspokaja lot.

suomi1987

2014-10-03, 13:12
Z klaskaniem w samolocie spotkałam się także na trasie Dortmund-Cluj Napoka. Na pokładzie byli głównie Rumuni.

Co ciekawe Polacy zaczynają klaskać w momencie, kiedy podwozie dotknie ziemi. Rumuni zaczęli klaskać dopiero kiedy samolot się zatrzymał :D

dzako2

2014-10-03, 13:59
Może on byli od Rubika :)