18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Start Boeinga 747

CrazyEdek • 2014-10-02, 13:44
Ciekawe czy bili brawo.


Szczam_na_Zakrystii

2014-10-02, 15:13
@SzySzeQ
No jak się to czyta faktycznie mistrz ale na pokładzie bym się pewnie nie śmiał :P
Chociaż w tym drugim przypadku pewnie bym miał ubaw :mrgreen:

Sosvill

2014-10-02, 15:28
nie bili brawo, bo biję się brawo kiedy się ląduję, tumany....:/

think666

2014-10-02, 15:34
Chcący czy niechcący pilot musi uważać żeby mu podwozie jaj nie przygniotło.

Endiegs

2014-10-02, 15:38
Ale ciąg musiał być, żejapie**ole.

dzako2

2014-10-02, 15:44
Panowie,
Przeciągnięcie- wystapi ono jeżeli samolot nie będzie miał siły nośnej z powodu np.utraty prędkości.
Przy starcie 747 jak i inne maszyny mają klapy wychylone na maxa więc ryzyko przeciągnięcia jest minimalne.
Wraz ze wzrostem prędkości maszyny kąt nachylenia klap zmniejsza się stopniowo aby finalnie były one w położeniu równoległym do skrzydeł. Jak kolega zauważył pilot celowo macha skrzydłami żegnając się z obsługą naziemną.
Do tego nie miał kto srać w środku gdyż maszyna oddana prawdopodobnie została dopiero co do użytku (skoro startuje z everet) dla przewoźnika CARGO LUX więc poza załogą na pokładzie może być jedynie ładunek. A skoro startuje z bazy Boeinga to na pokładzie poza załoga prawdopodobnie nie było ładunku, więc lekki zachowuje się zupełnie inaczej.

TAK, jestę ekspertę :)

Sosvill napisał/a:

nie bili brawo, bo biję się brawo kiedy się ląduję, tumany....:/



W ogóle nie bije się braw przy normalnym niczemu nie zagrażającym lądowaniu. Robią tak głównie POLACY nie wiedzieć czemu.
Nigdy nie spotkałem się z podobnym zachowaniem w żadnych liniach lotniczych. Jedyna taka sytuacja miewa miejsce jeżeli ląduje się awaryjnie a pilot uratuje pasażerów od stresu lub uszczerbku na zdrowiu. Więc nie mów, że ktoś jest tuman skoro nie masz dostatecznej wiedzy na ten temat......

GloomyUndertaker

2014-10-02, 15:55
Nikt tam k***a nie bił braw bo to samolot firmy kurierskiej tumany. Patrz logo na lotce pionowej. bA potem się rozpieprzy i będzie "Cast away 2"

Szczam_na_Zakrystii

2014-10-02, 16:01
Mondus napisał/a:

Nikt tam k***a nie bił braw bo to samolot firmy kurierskiej tumany. Patrz logo na lotce pionowej. bA potem się rozpieprzy i będzie "Cast away 2"



A nie na stateczniku pionowym przypadkiem? :roll:

ProVVe

2014-10-02, 16:09
Zrzucałbym "balast" przy pierwszym przechyleniu... Bo na dwóch uspokajaczach miałem blisko panike podczas lotu. Po takiej przygodzie wychodze z drzwiami...

rosiu18

2014-10-02, 17:14
@dzako2
Hmm nie tylko polacy tak robią, gdy leciałem z Wiednia i do Wiednia również wszyscy w samolocie klaskali.

kobietynierobiąkupy

2014-10-02, 17:15
Znajomy za parę dni pierwszy raz będzie leciał samolotem i ma pewne obawy. Koniecznie muszę mu to pokazać.

hardowski

2014-10-02, 17:32
fyff napisał/a:

Lot dostawczy 747-8F, machaniem skrzydłami piloci żegnają się z Everett.



Mam nadzieję, że nie wieźli szkła, chociaż w sumie... :piwo:

Lyck

2014-10-02, 18:03
Ok troche po czasie komentuje, ale nie bili brawa, bo to samolot CARGO czyt. transportowy, na dowód zwródźcie uwage, że jest tylko pare okien, dalej ich nie ma...

nanab

2014-10-02, 18:14
SzySzeQ napisał/a:

Jestem ekspertem.
Pilot zrobił to umyślnie (zaraz po oderwaniu od ziemi widać ruch lotek na skrzydłach obok kadłuba po lewej aby go przechylić)


Zaraz przy kadłubie lotki?

Szczam_na_Zakrystii

2014-10-02, 18:18
nanab napisał/a:


Zaraz przy kadłubie lotki?



Z tego co ja widzę napisał obok a nie przy...

biedronx

2014-10-02, 18:48
Bili brawoo :D