18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Belphegor999

2013-12-29, 05:09
W Norwegii nie mają takich problemów... wiadomo dlaczego. Tam kościoły się pali, a nie czyści :D

Kosmodysk

2013-12-29, 11:22
Mi nikt za darmo nie sprząta mojej firmy.
ch*je i tyle, w parafii rodziców jest to samo, lecz rodziców cała wioska osrała to i nie chodzi sprzątać.
Kiedyś ksiądz miał zagrodę, bydło i żył z tego jak pasterz, lecz teraz w dupach się poprzewracało.

chetek

2013-12-29, 12:31
Się wszyscy obsraliście, jakby bycie katolikiem to był jakiś obowiązek. Jesteś katolikiem - dbaj o swoją wspólnotę, a nie tylko wymagaj. Nie chcesz dbać o wspólnotę? To jaki z ciebie katolik. Wypisz się z kościoła i po problemie.

Gandalf888

2013-12-29, 13:07
Chciałem zauważyć, że ksiądz mieszka na plebanii a nie w kościele, więc nie dziwiłbym się, gdyby nastąpiło oburzenie, że proboszcz kazał sprzątać plebanię. Natomiast kościół jest dla całej wspólnoty katolików z tej parafii, więc dbając o czystość kościoła parafianie dbają nie o czystość domu księdza, tylko o czystość miejsca, w którym uczestniczą w nabożeństwie, czyli wykonują czynności związane z praktykowaniem swojej wiary. Wszyscy, którzy do kościoła uczęszczają powinni o jego czystość dbać a jeśli nie to nikt nie zmusza do bycia katolikiem - można założyć sobie "kościół wiecznego brudu" i odprawiać nabożeństwa w chlewie...

Rxx

2013-12-29, 13:09
@up To ksiądz w takim razie nie jest katolikiem, skoro nie należy obarczać go "problemem" sprzątania to niech się wypisze z kościoła i po problemie. A "wynajmowanie" ludzi za drobną opłatą żeby za kogoś sprzątali kościół to już idiotyzm w najczystszej postaci.

Gandalf888

2013-12-29, 13:22
@Rxx - W którym miejscu napisałem, żeby nie obarczać księdza problemem sprzątania kościoła?? Jego też powinna obowiązywać ta kolejka, tak jak i innych parafian. Chyba, że robi tak, jak w kilku parafiach o których wiem, że pomaga tym np pięciu osobom z każdej kolejki a nie tylko stoi nad nimi i mówi: "jeszcze tam, za figurą jest kurz". Niestety taka postawa pomagania parafianom jest dużą rzadkością.

avocado20

2013-12-29, 13:32
Księży-pedofilów oczywiście jest wielu, Masa księży to również chytre k***y, ale pamiętajcie, czemu służy ten cały hejt na Kościół - macie się odwrócić od wiary katolickiej - jednego z ostatnich ogniw spajających Nasz naród. Pamiętajcie o tym, gdy najdzie Was ochota wyzywać kogokolwiek od "wojujących katolików"
Pozdrawiam - wierzący.

OpenStreetMaps

2013-12-29, 14:28
Wyraźna antychrześcijańska pełna pychy postawa roszczeniowa . Nie zdziwiło by mnie takie pismo gdyby jakiś bezczelny fryzjer wywiesił to na drzwiach swego zakładu . (Ale cóż to za fachowiec co swego stanowiska pracy nie posprząta.)
Ksiądz podobnie jak ten fryzjer swoje owieczki strzyże w kościele i jest to jego stanowisko pracy ,gdzie powinien skutecznie indoktrynować słabych w wieże. Sam świecąc dobrym przykładem. . Naucza o Jezusie bosym skromnym i ubogim , o tym że żadna praca nie hańbi wkłada do łba frazesy o tym że praca uszlachetnia.
A sam zachowuje się jak Napoleon ale ten z "Folwarku zwierzęcego"
Dając do zrozumienia motłochowi że wszystkie zwierzęta są równe ale niektóre są równiejsze
Jego ogłoszenie to niezbity dowód jego klęski jako duszpasterza. Bo nie ma nic złego w społecznym czynie pomocy sprzątania kościoła , ale tylko wtedy gdy jest to bezinteresowny akt pomocy stanowiący dowód na to że udało się ludziom wpoić piękna ideę chrześcijaństwa.
Zgodnie z którą nie dziwił by widok proboszcza pomagającego biedakowi pchać jego wózeczek ze złomem i makulaturą. ( Jezus zrobiłby to na pewno)

Tu wysyłajcie swoje opinie . Niech dostaną ostre zjoby bezczelne nieroby!

http://www.bagno.sds.pl/

Dobrutro

2013-12-29, 19:09
A mnie dziwi hipokryzja ludzi którzy chodzą do tego kościoła. Jeżeli ktoś chodzi na msze i stara się pokazywać jakim jest katolikiem, to dla niego pozamiatać w świątyni bóstwa które wyznaje to nie problem chyba? A jeżeli mu nie odpowiada, to żyje w wolnym kraju, a nie Arabii Saudyjskiej i może dokonać apostazji lub przepisać się do czegoś innego. Jako ateista nie widzę w tym ogłoszeniu nic oburzającego. Bardziej mnie oburza ludzka hipokryzja i brak konsekwencji ludzi co się migają.

Cyrk

2013-12-29, 21:52
Problemem drogie dzieci nie jest sprzątanie kościołów, tylko zmuszanie ludzi do sprzątania. Ofiara to nie k***a podatek i musi być dobrowolna - to dotyczy zarówno wrzucania na tacę, jak i "usług" na rzecz swojej parafii...

Pietras

2021-09-16, 17:33
A ja bym temu księdzu zaj***ł z tacy xD