18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Słówek kilka o antyfaszystach

Suka_Blyat • 2012-09-15, 19:26
Kilkuminutowa wypowiedź nt antify

Dym0r

2012-09-16, 00:10
polecam te sluchawki

Prokurator

2012-09-16, 00:11
@SteelMike

Stawianie komunizmu i nazizmu (bo tym jest skrajna lewica) z modelem Włoskim modelem faszyzmu, na równi, jest głupotą, poczytaj czemu sam sobie odpowiesz.

Isaiah

2012-09-16, 00:12
SteelMike napisał/a:



Tak sobie to tłumacz, ale faszyzm/nazizm to ustój prawicowy, niektórzy uważają go za hybrydę prawicowo-lewicową, ale tak jak skrajna lewica jest zła, tak samo i skrajna prawica.



Hahahaha ty mówisz to tak na serio? człowieku rozwiń sobie skrót NSDAP-Nationalsozialistische Deutsche Arbeiterpartei(partia Hitlera jak byś nie wiedział) przecież to śmierdzi lewicą na kilometr. Ta... Hitler prawicowiec hahaha a to dobre... :D

torro

2012-09-16, 01:19
Czy ten gościu się czegoś naćpał? Bo tak bełkocze...

So...........ze

2012-09-16, 01:37
Czytam lewicową publicystykę dla beki ;]

kurtz333

2012-09-16, 04:22
ten kolo chyba myśli że jest fajny, a jest trochę tępy i tyle, nie chce mi się tego oglądać

markedone

2012-09-16, 08:10
Dudeczek napisał/a:

@UP
Czy jak nie chcę aby w Polsce zjeżdżali się multum imigrantów, jeśli nie chcę aby Polska była multikulturowa, żeby Polska nie dawała się r*chać Niemcom, USA(Izraelowi)- to czy jestem szowinistą? Bo jeśli jestem...no trudno jestem, co nie znaczy, że nie jestem patriotą. :roll:



No ja też ich tu nie chcę, ale to nie powód żeby zaraz wszystkich rozstrzelać. Niech oni nie wpie**alają się do nas, a my do nich i wszyscy będą szczęśliwi.

Suka_Blyat

2012-09-16, 09:51
SteelMike napisał/a:



Tak sobie to tłumacz, ale faszyzm/nazizm to ustój prawicowy, niektórzy uważają go za hybrydę prawicowo-lewicową, ale tak jak skrajna lewica jest zła, tak samo i skrajna prawica.


Dawno nie czytałem większej głupoty. Po tej wypowiedzi mogę z całą stanowczością stwierdzić, że skończyłeś co najwyżej gimnazjum na samych 2.
Na prawdę, starczy poczytać choćby na wikipedii czym jest ustrój prawicowy, czym jest lewicowy, czym się różni nazizm od faszyzmu i takie tam.
Chyba, że trollujesz 8-)

Kluska

2012-09-16, 10:06
polsce nie są potrzebni naziolo-prawicowcy ani antifa.

UP
@~Sklej, masz rację. Kropka.

kokoszka

2012-09-16, 10:26
antifa łowcy HIVa

St...........ke

2012-09-16, 10:47
~Sklej napisał/a:


Dawno nie czytałem większej głupoty. Po tej wypowiedzi mogę z całą stanowczością stwierdzić, że skończyłeś co najwyżej gimnazjum na samych 2.
Na prawdę, starczy poczytać choćby na wikipedii czym jest ustrój prawicowy, czym jest lewicowy, czym się różni nazizm od faszyzmu i takie tam.
Chyba, że trollujesz 8-)



Nazizm to odmiana faszyzmu, socjologowie uznają oba za ustroje prawicowe, niektórzy za hybrydę, ale oczywiście na sadolu są sami znawcy wszelkich tematów.

Wy to chyba popieracie pewnego pana od: że białe jest białe, a czarne jest czarne ;)

~Faper Noster

2012-09-16, 11:31
Trochę nieskładnie gość mówi, ale generalnie niegłupio

Suka_Blyat

2012-09-16, 11:33
SteelMike napisał/a:



Nazizm to odmiana faszyzmu, socjologowie uznają oba za ustroje prawicowe, niektórzy za hybrydę, ale oczywiście na sadolu są sami znawcy wszelkich tematów.

Wy to chyba popieracie pewnego pana od: że białe jest białe, a czarne jest czarne ;)


Trafiłeś właśnie na studenta socjologii :]
Zacytuj, którzy socjologowie tak uważają.
Nazizm to skrajna odmiana faszyzmu. Faszyzm oraz nazizm to ustroje lewicowe, ponieważ zakłada ingerencję państwa w życie obywateli w wielu dziedzinach życia, publiczna służba zdrowia, obowiązkowe ubezpieczenia i takie tam inne.
Ustroje prawicowe zakładają minimalną ingerencję państwa w życie obywateli, przeważnie na zasadzie istnienia minimalnej biurokracji, policji oraz wojska. Reszta jest sprywatyzowana.

St...........ke

2012-09-16, 11:41
~Sklej napisał/a:


Trafiłeś właśnie na studenta socjologii :]
Zacytuj, którzy socjologowie tak uważają.
Nazizm to skrajna odmiana faszyzmu. Faszyzm oraz nazizm to ustroje lewicowe, ponieważ zakłada ingerencję państwa w życie obywateli w wielu dziedzinach życia, publiczna służba zdrowia, obowiązkowe ubezpieczenia i takie tam inne.
Ustroje prawicowe zakładają minimalną ingerencję państwa w życie obywateli, przeważnie na zasadzie istnienia minimalnej biurokracji, policji oraz wojska. Reszta jest sprywatyzowana.



Czy student socjologii posiada większą wiedzę od socjologów, którzy pracowali wiele lat? Zresztą poziom na studiach jest tak niski, że aż szkoda patrzeć. Teraz liczy się ilość studentów na kierunku, oczywiście bez przesady. Więcej studentów = więcej kasy dla uczelni.

Cytuję:
Jakie poglądy zaliczamy do skrajnej prawicy?

rewolucyjną „lewicę prawicy” – czyli ruchy narodowo-socjalistyczne i faszystowskie czy faszyzujące ruchy narodowo-radykalne i narodowo-syndykalistyczne (hiszpańska Falanga, belgijski „reksizm”, rumuński Legion Michała Archanioła), nurt „nacjonalizmu żołnierskiego” i „narodowo-bolszewicki” w „rewolucji konserwatywnej”, doktryny i ruchy „tercerystyczne” („trzeciej drogi”), „prawicowy gramscizm” Nowej Prawicy.

Czyli mimo iż jest podobnie jak u lewicy, to jest jednak skrajna prawica.

I dalej cytując o faszyzmie:
Uważana jest na ogół za doktrynę prawicową lub (przez takich politologów jak Zeev Sternhell, Hugh Seton-Watson, Eugen Weber) hybrydalną tzn. łączącą elementy lewicowe i prawicowe

Suka_Blyat

2012-09-16, 12:05
Z wiki też umiem pie**olnąć cytat. Ale mniejsza z tym. Tak teraz się zastanawiam, czy ta dyskusja jest słuszna, gdyż można wyróżnić kilka definicji prawicy w zależności od poglądów politycznych, gospodarczych, ideologicznych itd. Dla mnie lewica to jest wszelkie ingerowanie państwa w życie obywateli w większym zakresie, ingerencja w gospodarkę itd. Prawica na odwrót. Dalej to jest mówienie o skrajnościach. W tym przypadku skrajna prawica. No cóż. Uznajmy, że każdy z nas ma odrobinę racji, a problem jest bardziej rozbudowany. Jak się zacznie rok akademicki popytam profesorów co oni na to