18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Skamieniały młotek z London w Teksasie...

Kamil90rts • 2013-08-11, 21:51
Młotek ma bardzo prosty kształt. Trzonek skamieniał, ale jego struktura pozostała nienaruszona. Wewnątrz młotka część drewna przemieniła się w węgiel. Połączenie zwęglenia i skamienienia nie da sie wytłymaczyć w naukowy sposób, żeby cos skamieniało potrzebny jest muł rzeczny i woda, a żeby coś się zwęgliło wysoka temperatura i ogień. Jak zatem pogodzić wodę i ogień? Żeby coś takiego się stało muszą zajść dwa kompletnie odmienne procesy... Jedynym wytłumaczeniem jest globalny potop, o którym mowa w wielu mitach. Mity owe mówią o ogromnych falach i straszliwych pożarach występujących jedno po drugim. Sumerowie mówią o potopie wywołanym impaktem kosmicznym. Gdy asteroid uderzy w Ziemię występuje ogromna temperatura, a później wielkie fale tsunami. Nawet przy współczesnym stanie techniki nie jesteśmy w stanie sfałszować takego młotka, więc musi byc autentyczny. Najciekawszy jest jednak wiek tego młotka, według przyjętych w nauce metod datowania młotek liczy sobie... bagatela 140 000 000 lat!

Szczegółowe badania przeprowadziło kilka różnych niezaleźnych instytutów. John Mackay dyrektor australijskiej Creation Science Foundation, podczas swojego pobytu w Ameryce poddał młotek gruntownym analizom. Uczestniczyli w tym różni metalurdzy z Australii, a także uznany instytut Metalurgii Batelle Memorial Laboratory w Columbus, w stanie Ohio. Do ustalenia struktury i składu stali użyto najnowocześniejszych mikroskopów elektronowych.
Po przebadaniu obucha stwierdzono, że składa się w 96,6% z żelaza, w 2,6 z chloru i 0,74% z siarki. Jeśli ktos się zna na wytapianiu żelaza, ten wie, że zawsze jest domieszka wegla. W tym młotku węgla nie ma! Tego obucha nie można wyprodukować nawet najbardziej zaawansowaną techniką współcześnie! Skąd ten młotek właściwie wziął się na Ziemi? Czy został sprowadzony przez kosmitów, czy stworzony przez nieznaną nam cywilizację?

Tutaj kilka zdjęć młotka:

wojan81

2013-08-12, 09:47
Nie bardzo rozumiem, dlaczego tacy pseudonaukowcy jako wyjaśnienie jakiegoś zagadnienia przyjmują od razu najbardziej nieprawdopodobną teorię i wmawiają ludziom jej prawdziwość. Na opisanym przykładzie podam przykład takiego "rozumowania":

Fakt: Trzonek młotka skamieniał
Teza: Młotek został podgrzany do bardzo wysokiej temperatury z dodatkiem wody i mułu
Prawdopodobne uzasadnienie tezy: Naprzemienne pożary i potopy spowodowane uderzeniem planetoidy w Ziemię
Mniej prawdopodobne uzasadnienie tezy: Erupcja wulkanu do rzeki/morza/jeziora w pobliżu osady ludzkiej

To można i tak:

Fakt: Budzę się skacowany z bólem głowy
Teza: Przedawkowanie alkoholu
Uzasadnienie tezy: Uderzenie małego meteorytu w pobliski sklep monopolowy

ellsworth

2013-08-12, 09:48
Co ty pie**olisz, że żelazo jest zawsze z domieszką węgla?!? Wręcz przeciwnie! Stop żelaza z węglem zwie się stalą i ludzkość używa jej w h*j krócej niż żelaza.

Poza tym jak na dzieło zaawansowanej cywilizacji ten "młotek" jest wręcz niewiarygodnie prymitywny! Zarówno pod względem mocowania trzonka do obucha jak i kształtu samego obucha. Tak więc dzieło kosmitów, ani ludzi z przyszłości to na pewno być nie może!

Nie rozumiem, dlaczego nie przyjąć, że jest to twór naturalny? Jego datowanie wiąże się z bardzo dużą aktywnością wulkaniczną. Równie dobrze przy okazji któregoś z takich zjawisk stopiona została żyła żelaza i poprzez szczeliny skalne napłynęła w nieckę, w której leżał patyk i tak zastygła. Skała wokół obucha pasuje wręcz idealnie, zwłaszcza że drobiny na krawędzi pomiędzy skałą a żelazem wykruszyły się nieco przez miliony lat. Mózg człowieka funkcjonuje w ten sposób, że dopasowuje obrazy do tego co zna. Stąd biorą się chmury wyglądające jak miliony rzeczy, najdziwniejsze twory skalne, a nawet Kit Kat Jesus.


zaba711

2013-08-12, 09:50




Myślę że to wszystko wyjaśnia.

Crem0wy

2013-08-12, 10:11
Rems napisał/a:

nie zdziwiłbym się gdyby ludzkość zaczynała od zera już kilka razy.


Bo zaczynała? osobno Babilon, cywilizacja Chińska, szerokopojęta Afryka i obie Ameryki? Nie uczyli cię w szkole?

dr...........ka

2013-08-12, 10:15
Przeczytałem .
Stąd moje pytanie. Z geografi wiem że to z okresu Kredy, kiedy to formowały się lądy i powstawały oceany . Kulminacja ery dinozaurów. Na scenę wkraczają ssaki - małe szczurki. Człowiek pojawił się na ziemi niestety trochę później bo 145mln lat. Dokładniej datuje sie że człowiek ma nie wiecej niż 40tys lat, a biorąc pod uwagę człekokształtne istoty które byłyby w stanie zrobić coś więcej niż siedzieć na gałęziach i rzucać w siebie odchodami (czyli np produkować narzędzia) to najdalej wybiegając wstecz było to 1,5 mln lat temu.
Zatem albo pierwsze pra - szczury miały hutę młotków albo sprowadzili je na ziemię kosmici.
Pytanie. Jeżeli ktoś już tutaj doleciał to znaczy że dysponowal niesamowitą techniką. Chcesz nam powiedzieć że ktoś leciał do nas kilka milionów lat świetlnych żeby ponapie**alać pramłotkiem w erze mezozoiku?



gowno sie znasz i sam jestes kosmita jesli mieli by taka technologie by tu doleciec to nie uzywali by zwyklego mlotka z geografi ??? tym bardziej ch*ja sie dowiesz szkola mtak jak i media klamia nie dowiesz sie ze pilsudzki byl prawie jak hitler
ani ze nasz król był pedałem poczytaj o zakazanej archeologi to sie dowiesz ile ziemia tak naprawde moze miec lat i ile ludzie maja lat

wolo1994

2013-08-12, 10:20
kamuha napisał/a:



Przeczytałem .
Stąd moje pytanie. Z geografi wiem że to z okresu Kredy, kiedy to formowały się lądy i powstawały oceany . Kulminacja ery dinozaurów. Na scenę wkraczają ssaki - małe szczurki. Człowiek pojawił się na ziemi niestety trochę później bo 145mln lat. Dokładniej datuje sie że człowiek ma nie wiecej niż 40tys lat, a biorąc pod uwagę człekokształtne istoty które byłyby w stanie zrobić coś więcej niż siedzieć na gałęziach i rzucać w siebie odchodami (czyli np produkować narzędzia) to najdalej wybiegając wstecz było to 1,5 mln lat temu.
Zatem albo pierwsze pra - szczury miały hutę młotków albo sprowadzili je na ziemię kosmici.
Pytanie. Jeżeli ktoś już tutaj doleciał to znaczy że dysponowal niesamowitą techniką. Chcesz nam powiedzieć że ktoś leciał do nas kilka milionów lat świetlnych żeby ponapie**alać pramłotkiem w erze mezozoiku?



Prędzej pomógł w wytworzeniu prowizorycznych dla kogoś narzędzi a nie, żeby sobie ponapierdzielać. Po drugie nikt nie ma pewności co do dat, ponieważ wszystko to zostało ustalone przez człowieka, albo maszynę, którą wynalazł człowiek. :-P

Adenozynotrifosforan

2013-08-12, 11:21
A @Kamuha wierzy bezprecedensowo naukowcom ? Ja po takim odkryciu zmieniłbym teorię a nie negował materialny dowód

Bo cały twój wywód opiera się na - Naukowcy powiedzieli, a co jeśli oni się mylą ?

Jedynym racjonalnym wytłumaczeniem tego fenomenu jest teoria że ludzie istnieli o wiele wcześniej, i mieli podobną wiedzę do naszej. Zrobienie młotka z 96% bodajże czystego żelaza nie jest łatwe dla szczurów
sprzed 140 mln lat.

No ku*wa sory ale młotki same nie tworzą się skorupie ziemskiej...

Myślicie że młotek to jedyne znalezisko :) ?



Tzw. artefakt z Coso - jedno z najbardziej tajemniczych znalezisk z terenów USA. Jest to świeca zapłonowa otoczona kamieniem lub stwardniałą gliną, odnaleziona w roku 1961 w Olancha w Kalifornii. W jaki sposób możliwe jest, że twór współczesnej techniki dostał się do wnętrza kamienia? Niektórzy twierdzą, że to dowód na istnienie zaawansowanej cywilizacji w przeszłości. Inni z kolei w artefakcie z Corso widzą jednakże świecę zapłonową z lat 20-tych XX wieku, która w niezwykły sposób skorodowała w ziemi.

A tu ciekawe prześwietlenie tegoż znaleziska


.pl

2013-08-12, 11:32
ogólnie wiadomo ze datowanie różnych znalezisk , w danej powłoce skalnej mozna sobie o kant d... potłuc. naukowcy określają wiek znaleziska np kości dinozaurów bo są w warastwie z np 150 mln lat . a następnym razem określają znaleziony kamień w warstwie skalnej jako że ma 150 mln lat PONIEWAŻ leżał w warstwie gdzie są kości dinozaurów. Poszukajcie a znajdziecie.

wolo1994

2013-08-12, 11:49
Jeżeli chcecie zobaczyć więcej podobnych znalezisk, to proszę:

link

Nie piszę nowego tematu bo na tej stronie zostało to dobrze opracowane, jak i się domyślam, że będzie spora fala hejtu za sam taki link.

jefff

2013-08-12, 12:17
kamuha napisał/a:



Przeczytałem .
Stąd moje pytanie. Z geografi wiem że to z okresu Kredy, kiedy to formowały się lądy i powstawały oceany . Kulminacja ery dinozaurów. Na scenę wkraczają ssaki - małe szczurki. Człowiek pojawił się na ziemi niestety trochę później bo 145mln lat. Dokładniej datuje sie że człowiek ma nie wiecej niż 40tys lat, a biorąc pod uwagę człekokształtne istoty które byłyby w stanie zrobić coś więcej niż siedzieć na gałęziach i rzucać w siebie odchodami (czyli np produkować narzędzia) to najdalej wybiegając wstecz było to 1,5 mln lat temu.
Zatem albo pierwsze pra - szczury miały hutę młotków albo sprowadzili je na ziemię kosmici.
Pytanie. Jeżeli ktoś już tutaj doleciał to znaczy że dysponowal niesamowitą techniką. Chcesz nam powiedzieć że ktoś leciał do nas kilka milionów lat świetlnych żeby ponapie**alać pramłotkiem w erze mezozoiku?




volumeon

2013-08-12, 12:20
ch*ja tam.
Aż się zarejestrowałem, bo dawno takich bzdur nie czytałem.
1. Młotek nie był datowany metodą węgla C14, gdyż właściciel (nota bene kreacjonista :-) ) odmawia przeprowadzenia badania trzonka.
2. Możliwe jest aby dany przedmiot "obrósł" wapieniem w ciągu kilku dekad. Wystarczy zobaczyć jak szybko stalaktyty narastają.
3. Podany skład chemiczny, to też gówno prawda, bo aby zbadać dokładnie skład (przy pomocy np. spektrometru faloworozdzielczego lub energorozdielczego -http://pl.wikipedia.org/wiki/Mikroskop_elektronowy) trzeba uzyskać próbkę wyciętą z przedmiotu a takie badanie, jak widać nie zostało przeprowadzone. W ogóle aby uzyskać dokładne informacje o składzie chemicznym materiału krystalicznego, trzeba sporządzić odpowiednią próbkę, czyli zniszczyć dany przedmiot.
4. Jedyne chyba opracowanie tematu w sposób naukowy, które nie jest przedrukiem jakiegoś "niewiarygodnego" http://paleo.cc/paluxy/hammer.htm poddaje w wątpliwość wiek przedmiotu ze względu na brak badań właśnie.

PanMarian

2013-08-12, 12:38
wolo1994 napisał/a:

ogólnie wiadomo ze datowanie różnych znalezisk , w danej powłoce skalnej mozna sobie o kant d... potłuc. naukowcy określają wiek znaleziska np kości dinozaurów bo są w warastwie z np 150 mln lat . a następnym razem określają znaleziony kamień w warstwie skalnej jako że ma 150 mln lat PONIEWAŻ leżał w warstwie gdzie są kości dinozaurów. Poszukajcie a znajdziecie.


Cytat:

Metoda radiometryczna - wykorzystuje właściwości pierwiastków promieniotwórczych. Każdy z izotopów ma określony czas, po którym połowa jego atomów ulega rozpadowi na atomy pierwiastków potomnych oraz jeden lub więcej rodzajów promieniowania. Jest to tzw. czas połowicznego rozpadu. Proporcje między ilością pierwiastka promieniotwórczego, a ilością produktów jego rozpadu, przy znanym okresie połowicznego rozpadu i wyznaczonej eksperymentalnie stałej rozpadu, wskazują liczbę lat, które upłynęły od momentu krystalizacji skały.
Najwcześniej wykorzystywanymi były izotopy uranu (235U i 238U) (metoda uran-ołów). Poza uranem wykorzystuje się w tej chwili izotop potasu (40K). Metody te znajdują zastosowanie w badaniu skał magmowych i metamorficznych.

To by bylo na tyle w temacie datowania...
Tak samo bylo w sprawie tych ludzkich sladow z ery dinozaurow, naukowcy glownego nurtu stwierdzili po prostu, ze to niemozliwe, wiec miedia ucichly, a archeolog, ktory owe slady znalazl do dzisiaj uwazany jest za swira, i niezaleznie co by nie znalazl, jest to natychmiastowo uciszane/wysmiewane. Dzisiejsze srodowisko naukowe dziala podobnie jak polityczne, jestes w glownym nurcie albo w ogole cie nie ma.
Tak na prawde teoria wspolnego przodka nie zostala ostatecznie potwierdzona, wiec na razie wszystko jest mozliwe.
Nie chce mi sie szukac linkow, ale podziele sie z wami, najciekawszymi teoriami jakie slyszalem (nie znaczy to, ze w nie wierze, po prostu uwazam je za ciekawe):
1. Ludzie to gatunek duzo starszy niz sie powszechnie uwaza, mieliby miec bardzo zaawansowana technologie i kulture, lecz pozniej w efekcie jakiegos kataklizmu wiekszosc umarla, a reszta rozproszyla sie po swiecie, jest to tak zwany mit atlantydy, potwierdzac go mialoby to, ze w wielu kulturach, od amerykanskich przez greckie, az do japonskich, wspominaja o jakims miejscu pierwotnie zamieszkanym przez wszystkich ludzi, ktore pozniej w ten czy inny sposob znikalo.
2. Nieudana kolonizacja... Kosmici mieliby wedlug tej teorii probowac skolonizowac ziemie, ale potem z jakiegos powodu ja zostawili, nie pamietam juz szczegolow.
3. Kosmiczna pomoc, czyli kosmici mieli mocno ingerowac w ksztaltowanie sie ziemi, co moznaby wedloug tej teorii zobaczyc chociazby po piramidach i innych cudownie zbudowanych przez prymitywne ludy budowlach. Mozliwe tez, ze mieszali genetycznie gatunki ziemskich zwierzat (ktorych prawdopodobnie nie znali i starali sie je ulepszyc), stad namalowane przez egipcjan, i opisane przez grekow twory, jak minotaury czy inne takie byki z glowami krow (egipcjanie ponoc takie stworzenia czesciej spotykali, i ze strachu natychmiastowo je zabijali a kosci tarli na proch w strachu przed ich odrodzeniem, po czym zamykali szczatki pod ogromnymi kamieniami czy czyms tam), za teoria mialyby sie opowiadac mitologia rzymska i grecka, wg. niej olimp mogl byc np. ladowiskiem statkow kosmicznych, a tytani dziecmi/mieszancami, kolejna ciekawostka jest legendarny cesarz chin, ktory mial przyleciec na "smoku", cudownie uzdrowic chinska gospodarke, i ogolnie poprawic sytuacje, wprowadzajac wiele nowych rozwiazan i wynalazkow, po czym na owym smoku znow odleciec.


Bylo jeszcze kilka ciekawych, ale nie moge sobie teraz przypomniec. Osobiscie polecam czytanie/ogladanie takich dokumentow, nawet jesli te teorie sa bardzo nieprawdopodobne, wlasnie ze wzgledu na ich ciekawosc, zwlaszcza fanom zieleni.

Pozdrawiam

modoc

2013-08-12, 14:27
kamuha napisał/a:




Pytanie. Jeżeli ktoś już tutaj doleciał to znaczy że dysponowal niesamowitą techniką. Chcesz nam powiedzieć że ktoś leciał do nas kilka milionów lat świetlnych żeby ponapie**alać pramłotkiem w erze mezozoiku?


A h*j wie może na wymianę było. Wiadomo przecież, że takiej małpie z drzewa nie dadzą kurde kosiarki.

Pan Ciuchcia

2013-08-12, 16:24
A więc to tam go zostawiłem! ;D