18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sędzia od Kiszczaka dostała tortem

cerastes • 2013-06-05, 14:55


Cytat:

Scena jak z amerykańskiego filmu miała miejsce podczas rozprawy generała Czesława Kiszczaka. Grupa osób na czele z Adamem Słomką obrzuciła tortem sędzię Sądu Okręgowego w Warszawie Annę Wielgolewską.
Miała ona zdecydować, czy zawiesić proces byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek" w 1981 roku. Powodem zawieszenia procesu miał być zły stan zdrowia Kiszczaka.

W środę miało dojść do przesłuchania dwojga psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w tej sprawie.

Gdy sędzia ogłosiła, że przesłuchanie biegłych odbędzie się - tak jak zawsze w tego typu sprawie - przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa z Adamem Słomką na czele zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. (poleciały hasła "Na Białoruś" i " Zgłaszam sprzeciw! Jak to zbrodniarzy stanu wojennego w Polsce po tylu latach, żaden sąd nie jest w stanie rozliczyć !!" ... nagranie głosu jest załączone do art. do którego podałem link na dole)

Wielgolewska ogłosiła wtedy przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn zaatakował ją tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę, bita śmietana ochlapała też jedną z dziennikarek.

Zarządzono przerwę w posiedzeniu.
Doszło do przestępstwa ataku na funkcjonariusza publicznego wykonującego swe obowiązki.






Zdjęcie:
Od lewej: byli internowani Janusz Fatyga, Zygmunt Miernik który rzucił tortem w sędzię oraz Adam Słomka... W pudełku, gwóźdź programu - Tort :mrgreen:





teraz czekamy na wyrok skazujący na dożywotnie więzienie dla rzucającego tortem !!

ps. jak ktoś znajdzie filmik to niech "dorzuci" do tematu..

ave Sadole :mrgreen: swoją drogą ładnie wykonany HeadShot :mrgreen:


art: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/859627,Skandal-na-procesie-Kiszczaka-Sedzia-zaatakowana-tortem

większa galeria zdjęć: http://fakty.interia.pl/slideshow/galerie,iId,1140098,iAId,82966,iSort,#1140092

..

Marllix

2013-06-05, 15:07
Chyba w amerykańskich filmach nie rzucają tortami w sędzię

chybeck

2013-06-05, 15:16
Close enough:


Szron

2013-06-05, 15:32
I bardzo ten tego k***a dobrze. Takiej młodej cipie dawać taką sprawę. Wiadome że się obsra po pierwszym "głuchym telefonie".

pisage

2013-06-05, 15:49
ale wy jesteście głupi. Za jedną decyzję ktoś ją obrzuci tortem, a za odmienną dostanie kamieniem. Może więzienie dla rzucającego nie jest najlepszym pomysłem, ale powinien dostać 500 godzin prac społecznych. Do wyrobienia w pół roku.
Zrozumcie, że sędziowie w Polsce mają ograniczone pole manewru przez skomplikowane przepisy. Jestem za osądzeniem przywódców PRL, ale w cywilizowany sposób, a takie bydlęce zachowanie nie pomaga.

Moby_Dick

2013-06-05, 15:56
Polska wolny kraj! Były filmiki z tej akcji, ale chyba są kasowane ze stron, bo już ciężko znaleźć. Taka wolność :D @up, Bydlęce zachowanie jest tych, co próbują zrobić go niewinnym i pie**olenie po raz enty, że niezdolny do przesłuchań itp. W tym kraju z natury winnych nie ma!

człowiek_zły

2013-06-05, 16:05
Jedynym wyrokiem za przynależność do PZPR powinna być kula w łeb i dół w lesie.

Cirion

2013-06-05, 17:27
Skończone chamidło z tego kolesia, mam nadzieje że za naruszenie nietykalności funkcjonariusza publicznego pójdzie do pierdla, gdzie koledzy spod celi zrobią mu z dupy schyłek PRL.

A tak btw to jak trzeba mieć przegrane życie, żeby chodzić do sądu i krzyczeć "na Białorus?"... - normalny człowiek w takich godzinach pracuje :lol:

Chuck_Taylor

2013-06-05, 18:12
Całkiem sympatyczna jest ta Pani w szarym płaszczyku.. ;)

Paskudny Stary Dżon

2013-06-05, 18:13
Tylko szkoda, że wezmą całe środowisko za dupę. Niby fajna akcja, ale zupełnie nieprzemyślana.

Matuch90

2013-06-05, 18:15
Brawo !
Parszywa propaganda. Wczoraj hucznie obchodzony dzień wolności, a w dni poprzedzające i następujące po tym "święcie" uniewinnia się Kanię i Kiszczaka. pie**olona propaganda ! Po 89' żadnej k***ie włos z głowy nie spadł. Takie to obalenie komuny było. Wszyscy jak pączki w maśle sobie żyją.

Patrysio

2013-06-05, 18:15
poprostu chcial ja poczestowac...

gwizdus

2013-06-05, 18:26
Oj tam. Na pierwszym zdjęciu, pierwsza od prawej. Fajna.