18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sędzia od Kiszczaka dostała tortem

cerastes • 2013-06-05, 14:55


Cytat:

Scena jak z amerykańskiego filmu miała miejsce podczas rozprawy generała Czesława Kiszczaka. Grupa osób na czele z Adamem Słomką obrzuciła tortem sędzię Sądu Okręgowego w Warszawie Annę Wielgolewską.
Miała ona zdecydować, czy zawiesić proces byłego szefa MSW Czesława Kiszczaka za przyczynienie się do śmierci dziewięciu górników z kopalni "Wujek" w 1981 roku. Powodem zawieszenia procesu miał być zły stan zdrowia Kiszczaka.

W środę miało dojść do przesłuchania dwojga psychiatrów, którzy uznali, że zdrowie 88-letniego Kiszczaka nie pozwala na sądzenie go po raz piąty w tej sprawie.

Gdy sędzia ogłosiła, że przesłuchanie biegłych odbędzie się - tak jak zawsze w tego typu sprawie - przy drzwiach zamkniętych, obecna w sali jako publiczność grupa z Adamem Słomką na czele zaprotestowała, głośno wyrażając niepochlebne dla sądu opinie. (poleciały hasła "Na Białoruś" i " Zgłaszam sprzeciw! Jak to zbrodniarzy stanu wojennego w Polsce po tylu latach, żaden sąd nie jest w stanie rozliczyć !!" ... nagranie głosu jest załączone do art. do którego podałem link na dole)

Wielgolewska ogłosiła wtedy przerwę w posiedzeniu. Gdy wychodziła z sali, jeden z mężczyzn zaatakował ją tortem z bitą śmietaną. Sędzia dostała tortem w głowę, bita śmietana ochlapała też jedną z dziennikarek.

Zarządzono przerwę w posiedzeniu.
Doszło do przestępstwa ataku na funkcjonariusza publicznego wykonującego swe obowiązki.






Zdjęcie:
Od lewej: byli internowani Janusz Fatyga, Zygmunt Miernik który rzucił tortem w sędzię oraz Adam Słomka... W pudełku, gwóźdź programu - Tort :mrgreen:





teraz czekamy na wyrok skazujący na dożywotnie więzienie dla rzucającego tortem !!

ps. jak ktoś znajdzie filmik to niech "dorzuci" do tematu..

ave Sadole :mrgreen: swoją drogą ładnie wykonany HeadShot :mrgreen:


art: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/859627,Skandal-na-procesie-Kiszczaka-Sedzia-zaatakowana-tortem

większa galeria zdjęć: http://fakty.interia.pl/slideshow/galerie,iId,1140098,iAId,82966,iSort,#1140092

..

Eliot Imperio

2013-06-05, 19:26
Taką właśnie mamy demokracje k***a. Jak już powiedział kiedyś Ś.P Kuroń- to nie władza się zmieniła, tylko udostępniła troszkę miejsca na czerwonej ławce dla zbuntowanych Solidarnościowców, żeby nie było syfu, zmienili sobie nazwe ale ludzie i ich przekonania zostali na miejscach. Kto w cywilizowanym kraju k***a jeszcze nie wydał wyroku za to co odpie**alali ponad 30 lat temu? To co, jebne sobie zamach stanu i wprowadzę stan wojenny- bo całkiem niezłe życie można po tym wieść, przecież ponad 30 lat spokoju i jeszcze tylko zawiasy dostaniesz. k***a, chory kraj, chorych ludzi i Piłsudski się w grobie przewraca razem z innymi wielkimi tego kraju. Ogarnia mnie już totalna obojętność, bo to co jest odpie**alane u nas na wysokim szczeblu przypomina jakiś ironiczny serial komediowy o pseudo-państwie. Wszystko jest k***a na odwrót niż powinno być, idioci u sterów, każdy kradnie a obywatel ma przej***ne jak w ruskim czołgu za każde potknięcie, musi dymać na nowe limuzyny dla polityków, rzucać na tacę proboszczom pedofilom grubasom, bo przecież nie bedzie jeździł 3-letnim samochodem, trzeba nowszy kupić. Niech ten świat się albo skończy, albo coś z tym zróbmy bo wszyscy zwariujemy i przestaniemy oddzielać co jest prawdziwe a co nie i skończymy jak macierewicz albo kaczyński.

wodzioKRK

2013-06-05, 19:28
Że u mnie w sądzie nie ma takich hec :D D

mazoke

2013-06-05, 19:46
Szron napisał/a:

I bardzo ten tego k***a dobrze. Takiej młodej cipie dawać taką sprawę. Wiadome że się obsra po pierwszym "głuchym telefonie".


W dupie byles - gowno widziales. Ty zapewne dalbys im 25 lat. Skonczcie to glupie gadanie. Od razu zaznacze, ze tez jestem za ukaraniem wszystkich ktorzy przylozyli do tego reke... ale myslicie ze w ten sposob to się przyspieszy? Tylko pokazało fakt, ze osoba ktora rzucila tym tortem to skonczony cham i burak. Jak kiedykolwiek ktorys z was - internetowych rebeliantow - zacznie pracowac zwlaszcza w sadzie to sie dowie, ze zazwyczaj ma sie ograniczone pole manewru... Bo niby co moze zrobic? Sa pewne procedury do ktorych musi sie stosowac (chcialbym tylko przypomniec ze to m.in. WY - a raczej przez was wybrani politycy - je stworzyliscie, a Ta kobita musi sie do nich stosowac). Pewnie i tak tego nie zrozumiecie. Skoro jestescie tacy twardzi w necie to dlaczego k***a nie wyjdziecie na ulice jak w Turcji i nie zrobicie porzadku z tym jakze "chorym Panstwem". (Nie nie jestem za PO ani za zadna inna partia ale wk***ia mnie fakt ze napinacie sie w necie a w realu zaden z was nie kiwnie palcem... to takie jp50% bo na 100 sie boje.

Lordzik92

2013-06-05, 20:08
mazoke napisał/a:


W dupie byles - gowno widziales. Ty zapewne dalbys im 25 lat. Skonczcie to glupie gadanie. Od razu zaznacze, ze tez jestem za ukaraniem wszystkich ktorzy przylozyli do tego reke... ale myslicie ze w ten sposob to się przyspieszy? Tylko pokazało fakt, ze osoba ktora rzucila tym tortem to skonczony cham i burak. Jak kiedykolwiek ktorys z was - internetowych rebeliantow - zacznie pracowac zwlaszcza w sadzie to sie dowie, ze zazwyczaj ma sie ograniczone pole manewru... Bo niby co moze zrobic? Sa pewne procedury do ktorych musi sie stosowac (chcialbym tylko przypomniec ze to m.in. WY - a raczej przez was wybrani politycy - je stworzyliscie, a Ta kobita musi sie do nich stosowac). Pewnie i tak tego nie zrozumiecie. Skoro jestescie tacy twardzi w necie to dlaczego k***a nie wyjdziecie na ulice jak w Turcji i nie zrobicie porzadku z tym jakze "chorym Panstwem". (Nie nie jestem za PO ani za zadna inna partia ale wk***ia mnie fakt ze napinacie sie w necie a w realu zaden z was nie kiwnie palcem... to takie jp50% bo na 100 sie boje.



To wlasnie udowadnie jak slabe jest panstwo wobec zbrodniarzy. Nie przyszedl bo chory, cos mu zle? Za nogi i wywlec z wyra, prosto pod lawe sadu! Umarl w czasie procesu na zawal? Jaka tragedia, jednego bydlaka mniej, sad zaoszczedzil kilka godzin wyczytywania jego zbrodni. Teraz nastepny.
Tak to powinno wygladac, a nie dopieszczanie jakis dziadow, ktorzy podpisywali wyroki na robotnikow czy patriotow z podziemia!

Szron

2013-06-05, 20:26
mazoke napisał/a:


W dupie byles - gowno widziales. Ty zapewne dalbys im 25 lat. Skonczcie to glupie gadanie. Od razu zaznacze, ze tez jestem za ukaraniem wszystkich ktorzy przylozyli do tego reke... ale myslicie ze w ten sposob to się przyspieszy? Tylko pokazało fakt, ze osoba ktora rzucila tym tortem to skonczony cham i burak. Jak kiedykolwiek ktorys z was - internetowych rebeliantow - zacznie pracowac zwlaszcza w sadzie to sie dowie, ze zazwyczaj ma sie ograniczone pole manewru... Bo niby co moze zrobic? Sa pewne procedury do ktorych musi sie stosowac (chcialbym tylko przypomniec ze to m.in. WY - a raczej przez was wybrani politycy - je stworzyliscie, a Ta kobita musi sie do nich stosowac). Pewnie i tak tego nie zrozumiecie. Skoro jestescie tacy twardzi w necie to dlaczego k***a nie wyjdziecie na ulice jak w Turcji i nie zrobicie porzadku z tym jakze "chorym Panstwem". (Nie nie jestem za PO ani za zadna inna partia ale wk***ia mnie fakt ze napinacie sie w necie a w realu zaden z was nie kiwnie palcem... to takie jp50% bo na 100 sie boje.



Prostaczku. Następnym razem więcej merytorki jak już mnie cytujesz.

" a Ta kobita musi sie do nich stosowac"
Ta? Jaka "Ta". Ta ta to twoja mama że piszesz z dużej litery.
A nawet jak by to i tak nie było by poprawnie.
Czy po prostu spiołeś poślada aż ci naplet z parówy zsunoł się po samą szyję? Tak się gamoniu napiołeś że twój trolling zaczoł capić Judaszem. j***ny prowokatorze. Judaszu.

mazoke

2013-06-05, 20:27
Lordzik92 napisał/a:



To wlasnie udowadnie jak slabe jest panstwo wobec zbrodniarzy. Nie przyszedl bo chory, cos mu zle? Za nogi i wywlec z wyra, prosto pod lawe sadu! Umarl w czasie procesu na zawal? Jaka tragedia, jednego bydlaka mniej, sad zaoszczedzil kilka godzin wyczytywania jego zbrodni. Teraz nastepny.
Tak to powinno wygladac, a nie dopieszczanie jakis dziadow, ktorzy podpisywali wyroki na robotnikow czy patriotow z podziemia!



Aha... jak dobrze rozumiem Twoja wypowiedz to Pani sedzia powinna po niego pojsc i za ta noge go wywlec. Co ona ma z tym wspolnego. Ona wykonuje swoje obowiazki. Chcialbym Ci tylko przypomniec ze ona jest organem WYKONAWCZYM a nie USTAWODAWCZYM i to nie ONA ustala jak się powinno postępować z kims kto udaje, że jest chory. Trzeba zmienic prawo, a ona od tego nie jest. Zgadzam sie z Toba w 100%, że lepiej zeby zdechl w meczarniach ale co ona ma z Tym wspolnego?

Szron napisał/a:



Prostaczku. Następnym razem więcej merytorki jak już mnie cytujesz.

" a Ta kobita musi sie do nich stosowac"
Ta? Jaka "Ta". Ta ta to twoja mama że piszesz z dużej litery.
Czy po prostu spiołeś poślada aż ci naplet z parówy zsunoł się po samą szyję? Tak się gamoniu napiołeś że twój trolling zaczoł capić Judaszem. j***ny prowokatorze. Judaszu.


Widze ostry wjazd na rodzine. Ile masz lat? Spakowales sie na jutro do szkoly i zadanie z przyrody odrobiles?
Poziom Twojej wypowiedzi sugeruje ze masz maksymalnie 15 lat. "zsunoł", "napiołeś". Zamiast komentowac cos o czym nie masz pojecia, zlap sie za slownik bo testy gimnazjalne niedlugo.

Szron

2013-06-05, 20:32
Aż 41min. zajęło ci napisanie tego komenta do Lordzik92? Ciekawe ile czasu "antenowego" poświęcisz mojemu wpisowi.

Cirion

2013-06-05, 20:33
Cytat:

czerwony padalcu.



O! tego to nie wybaczę! Wszystko, tylko nie od czerwonych, przecież tutaj było jeszcze tak miło:
Cytat:

oszczymurze


A nie czekaj.. w sumie jakis noname z internetu może mnie nawet obrażać od czerwonych - jestem przekonany że nawet nie wiesz co to znaczy wiec nawet jakbyś mnie od lewaków wyzwał, to bym się nie obraził :amused:


Cytat:

Tyle lat czekali na wyrok dla swoich oprawców, dziesiątki lat minęły, a oni nadal słyszą tylko o "wolności dla oprawców".



I dlatego w sędzinę (kobietę!) trzeba rzucić tortem! no brawo k***a :lol: W sumie to i tak lepiej niż zabranie grabek i ostentacyjne wyjście z piaskownicy. I takie to męskie. Pewnie jeszcze dodał komentarz do onetu dzisiaj! Bohater! Taki nowy Pilecki (przynajmniej na pewno się tak nasz rzucający czuje).
Cytat:

Chcę dla Ciebie takiego wydarzenia, byś mógł zaprezentować swoją postawę,



Wtedy rzucę nie tortem a np. kremówkami: łatwiej będize trafić i więcej będę mógł wniesc na salę. Moze i w prokuratora uda się wycelować! - też będziesz sie wtedy spuszał nam moim zachowaniem?

GruzMan

2013-06-05, 20:41
Jeszcze tu tego nie ma? 8-)

Episkopat

2013-06-05, 21:09
Przeczytajcie "Polactwo" Rafała Ziemkiewicza to może zrozumiecie jakim zbrodniczym systemem był PRL.

Rowerzystę pod wpływem 1 piwa potrafią skazać z miejsca na 3 lata więzienia a zbrodniczego generała przez 24 lata nie.

Przywołam cytat z Ziemkiewicza (z pamięci): "Gdy dawne ofiary i kaci (z PRLu) spotykają się po latach na salach sądowych, to ci pierwsi zwykle są ubrani bardzo skromnie, wręcz ubogo, natomiast ci drudzy są w modnych, drogich garniturach i na ich rękach błyszczą drogie zegarki. I tak nie jest co którąś tam rozprawę, tak jest proszę państwa ZAWSZE."

Ja się nie dziwię, że tego pana poniosło. Żyłem tylko 3 lata w PRL-u, ale dzięki historii potrafię zrozumieć jakim był kurestwem, syfem i typrem.

Jeżeli nie rozumiecie dlaczego Polska jest tak podzielona, dlaczego jedni Polacy wyzywają innych od lewaków, a drudzy od faszystów, skąd to obrzucanie się błotem to przykład macie na filmiku. W III RP nie rozliczono zbrodniarzy, którzy tłamsili własny kraj i naród. Czy rozliczono Jaruzla? Nie, bo stan zdrowia itd., itd. Tu chodzi o ELEMENTARNĄ sprawiedliwość, żeby ofiary miały poczucie satysfakcji, że dobro zwycięża bo to oni walczyli o demokrację. I co z tego mają - 800 zł emerytury czy renty, zniszczone zdrowie, pracę, kariery a SB-cy i UB-cy PODWÓJNE EMERYTURY!!!

Weźcie się k***a za książki od historii.

skinskin

2013-06-05, 21:22
nie wydaje mi się, żeby ktokolwiek o tym wspomniał, ale serio? SĘDZIĘ? chyba mówi się w sędziego a jak samica to w sędzinę....

Lordzik92

2013-06-05, 21:49
mazoke napisał/a:



Aha... jak dobrze rozumiem Twoja wypowiedz to Pani sedzia powinna po niego pojsc i za ta noge go wywlec. Co ona ma z tym wspolnego. Ona wykonuje swoje obowiazki. Chcialbym Ci tylko przypomniec ze ona jest organem WYKONAWCZYM a nie USTAWODAWCZYM i to nie ONA ustala jak się powinno postępować z kims kto udaje, że jest chory. Trzeba zmienic prawo, a ona od tego nie jest. Zgadzam sie z Toba w 100%, że lepiej zeby zdechl w meczarniach ale co ona ma z Tym wspolnego?



Zle zrozumiales. Pisalem o calym systemie a nie jednej osobie. To system jest nieudolny, bo wg. mnie w takich przypadkach, rola sedziego powinno byc tylko odczytanie listy przewinien, w trakcie prowadzenia bandyty pod mur czy na podest z petelka, ewentualnie na jakis stosik. A zabawy odczytywania jakis pie**ol, ktore przyczyniaja sie do przedluzania procesow, nawet o dziesieciolecia to porazka na calej linii. Kara za zdrade byla zawsze tylko jedna. Smierc, bez zbednego pie**olenia. Najlepiej publiczna egzekucja, by pokazac innym co to znaczy utrata honoru i godnosci. Ktos krzyknie cos o humanitaryzmie, moja odpowiedz brzmi: humanitaryzm skonczyl sie tam gdzie ci zbrodniarze go zostawili, i nie obejmuje ich juz jego protekcja zapewniajaca ,,uczciwy i sprawiedliwy" proces.

kemcia

2013-06-05, 22:02
Stare PRLowskie ścierwa są od 24 lat śmiertelnie chore, toteż procesu nie budiet

kropelkasiku

2013-06-05, 22:12
dostala tortem, a dla niego trud juz skonczony

lukas54

2013-06-05, 22:31
piwko dla dziadka ;)