18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Schudł 17 kilogramów...

majkel_admwz • 2014-01-10, 18:41
Jadł same fast foody, schudł 17 kg.

Amerykański nauczyciel założył się ze swoimi uczniami, że nawet żywiąc się wyłącznie w McDonaldzie można schudnąć. Pod warunkiem, że je się rozsądnie. Pedagog wygrał zakład. W 90 dni schudł 17 kilogramów.

John Cisna, nauczyciel ze szkoły w Colo w stanie Iowa, chciał pokazać swoim podopiecznym, że to nie niezdrowe jedzenie jest winne masowej otyłości Amerykanów, ale to, że nie potrafią oni w sposób racjonalny ułożyć sobie diety i jej kontrolować.

Założył się wobec tego z grupą uczniów, że schudnie stołując się przez 90 dni wyłącznie w McDonaldzie. - Prawda jest taka, że mogę tam zjeść w ciągu dnia, co zechcę, pod warunkiem, że zbilansuję to w ciągu dnia - tłumaczył nauczyciel.

Z głową w McDonaldzie

Cisna skontaktował się z właścicielem pobliskiego McDonalda, który przyklasnął jego pomysłowi i zapewnił darmowe jedzenie przez 90 dni. Sam był ciekaw wyniku. Nauczyciel wraz z uczniami szczegółowo zaplanowali, jak będą wyglądać jego posiłki korzystając z dostępnych w sieci tabeli z wartościami żywieniowymi. Co do zasady Cisna miał nie spożywać dziennie więcej niż dwa tysiące kalorii i utrzymywać się możliwie blisko dopuszczalnych dziennych limitów dotyczących tłuszczów, cukrów i soli.
- Moje normalne śniadanie składało się z dwóch McMuffinów z jajkiem, miski ich owsianki i chudego mleka - tłumaczy nauczyciel. Na lunch około południa była sałatka, a następnie właściwy obiad. Tutaj Cisna folgował sobie i nie ograniczał się do możliwie dietetycznych dań. - Jadłem największe hamburgery i lody. Tak więc to nie było coś na zasadzie: "Poszedł do McDonalda i jadł tylko sałatki" - zapewnia nauczyciel.

Nauczyciel nie ograniczał się do sałatek. Jadł też hamburgery



Na dodatek w ramach eksperymentu Cisna zaczął trochę się ruszać. Maszerował przez 45 minut dziennie.

Efekt przeszedł oczekiwania zarówno nauczyciela, jak i uczniów. Po 90 dniach takiej diety Cisna stracił około 17 kilogramów. Poziom cholesterolu we krwi spadł mu z 249 do 170 mg/dl (miligramy na litr), przy czym za poziom zdrowy uznaje się mniej niż 200 mg/dl.

Nauczyciel tłumaczy, że morałem jego eksperymentu nie jest to, że należy jeść więcej w fast foodach, ale żeby zwracać uwagę, na to co się je. - Każdy ma wybór. To nie McDonald czyni nas grubymi, ale nasze decyzje - stwierdził.

Co Wy na to :-P

las84500

2014-01-10, 20:45
I tak rządzi Whooper!

mungo

2014-01-10, 20:52
marna napisał/a:

Super Size Me.



lukaszdzi

2014-01-10, 21:32
Te burgery na 1 obrazku wyglądają przynajmniej jak prawdziwy hamburger a nie te j***ne bułki w naszym MCdonaldzie które można złożyć tak że nie będzie widać co jest w środku.

necrofallus8

2014-01-10, 21:37
A za kilka lat okaże się że koleś ma raka okrężnicy i trzustki...

St...........el

2014-01-10, 23:07
Ja pie**olę, ile hejterów nagle się znalazło pod tym tematem. Był facet, zrobił fajny zakład, udało mu się - od razu trzeba się do czegoś dopie**olić. Jakich popie**oleńców mamy jako rodaków, aż ch*j boli
:homer:

marcin1630

2014-01-10, 23:10
I co jadł 3 miesiące tylko w Mc i nie umarł?
Fejk jak ch*j

Dupa_Zza_Krzaka

2014-01-10, 23:19
Bo liczy się tylko deficyt kaloryczny i rozsądne rozłożenie makroskładników.
Pozdrawiam debili kupujących spalacze i inne badziewie.

protos

2014-01-10, 23:21
Normalny Amerykanin zjada na obiad zestaw XXL składający się z 2 litrowej coli, 1/2 kg frytek i dwóch big-mac z których każdy ma 2 kotlety a nie tak jak u nas 1 więc jak prosto obliczycie 3800 kcal :) często biorą dokładkę :D

AdminInterneta

2014-01-10, 23:26
Czego te amerykańce nie wymyślą, żeby obroty trochę wzrosły. Nawet dietetyczny charakter tłustych śmieci próbują ciemnocie wmówić.

Ne...........es

2014-01-10, 23:29
to nie fast foody robia z nas grubasow? ale mi k***a odkrycie... jesli nie przekroczysz wiecej niz 1000 kalorii dziennie to schudniesz. proste jak drut

polecam obejrzec film dokumentalny pt. "superSize me" filmik o tym jak typek wpieprza 100% zywnosci z mcdonalda (nawet wode) przez rowne 30 dni. ciekawe rzeczy sie z nim dzieja :D

reo320

2014-01-10, 23:36
majkel_admwz napisał/a:





FAKE ! W Macu nie ma takich zajebistych hamburgerów :-x

yoyoyo

2014-01-10, 23:37
Ciekawi mnie jedna rzecz - hAmerykany nie używają systemu metrycznego. Czy jakiś ciul nie przetłumaczył przypadkiem "pound", czyli funt, jako kilogram? 17 funtów to byłoby wtedy jakieś, na oko, 7-8 kilogramów.

Ale fakt faktem - byle nie przekraczać dziennego zapotrzebowania kalorycznego i na poszczególne makroelementy. A to, czy spożywa się 100 gramów węglowodanów prostych czy złożonych, z bananów, ryżu czy wafelków, to sprawa absolutnie drugorzędna.

qrth747

2014-01-10, 23:37
nadwyżka kalorii=tyjesz, deficyt kaloryczny=chudniesz, tyle w temacie..

PoMaluchu

2014-01-10, 23:39
Bullshit! Nie maksracz sprawia, że ktoś chudnie, tylko gramatura i kaloryczność potraw.
Można wpie**alać najzdrowsze papu na świecie, a zapomni się o hamulcach i staje się tłuściochem...takim jak ja np 95 kg przy wzroście ch*j was obchodzi:)

Także j***ć wpisy na wp, bo gówno a nie odniesienie do rzeczywistości.

Catacombe

2014-01-10, 23:42


To chyba oczywiste że ruch mu pomógł nie przytyć, a żarcie w maku na tyle kalorii że 3 cheeseburgery to tyle co duży obiad.