18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rota vs. Germanizacja :P

wodzu_91 • 2012-12-08, 20:25
Za portalem NaTemat.pl:

Uczniowie w dzień języka niemieckiego puścili "Rotę". Dyrektorka zawiesza radio, a prawica oskarża ją o germanizację

Nauczyciele i uczniowie przez kilka tygodni przygotowywali się do obchodów dnia języka niemieckiego. Miały być flagi, piosenki, loterie i ciekawostki związane z naszym zachodnim sąsiadem. Niektórzy nastolatkowie postanowili nieco pokrzyżować te plany. Z głośników szkolnego radia zamiast niemieckich piosenek poleciała "Rota". Efekt? Dyrektorka zawiesza radio, prawicowy portal doszukuje się w tym tłamszenia patriotycznych zrywów i prób germanizacji, a dyrekcja i uczniowie przerażeni wywołanym skandalem tłumaczą, że to po prostu niesmaczny żart.

Nowa dyrektorka Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie nie przypuszczała, że już na początku pracy w szkole zostanie posądzona o germanizację, represje i tłamszenie patriotycznych zrywów wśród uczniów.

A jednak.

Środa, piąty grudnia. Z głośników szkolnego radia poleciała "Rota", która zaczyna się od słów: "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród. Nie damy pogrześć mowy, Polski my naród, polski lud…". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tego samego dnia w szkole odbywał się – przygotowywany od tygodni – dzień kultury krajów niemieckojęzycznych. Z tej okazji w zespole szkół pojawiła się seria akcji powiązanych z naszymi zachodnimi sąsiadami: flagi, plakaty, kiermasze, loterie, konkursy. Jedną z atrakcji miało być puszczanie niemieckich piosenek w radiu, które nadaje w każdej przerwie pomiędzy lekcjami.



– Dzień zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego, ale w przygotowania była zaangażowana cała szkoła. Miało się to odbyć na takiej samej zasadzie jak obchodzimy np. dzień kultury krajów anglojęzycznych – mówi w rozmowie z naTemat dyrektor szkoły, dr Mariola Jaworska. Jeżeli chodzi o piosenki, które miały polecieć w radiowęźle to – jak mówi – wcześniej wybierali je sami uczniowie. Na tym etapie nikt nie zgłaszał pretensji.

Miało być śmiesznie
Wszystko wyglądało na dopięte do momentu, gdy do gry wszedł szkolny radiowęzeł. Z głośników zamiast niemieckich piosenek na cały budynek poleciała… "Rota". I bynajmniej nie był to przypadek. Jeden z uczniów mówi nam anonimowo, że wszyscy w szkole wiedzieli o dniu języka niemieckiego. – Dzień wcześniej ktoś na Facebooku napisał, że będzie śmiesznie, jak w radiu puszczą "Rotę". Ktoś to podłapał i efekt końcowy już znamy – słyszymy.

Źródło :)

urtel

2012-12-10, 15:28
pi73rmaster napisał/a:


Cytat:

tempa pało



:homer: :trzesieee: :ks_homer:



no co? widać że prosto z uniwerku wielki polonisto-historyko-ch*jwieco:<

jacek44

2012-12-10, 16:14
varti napisał/a:



Bo to jest bzdur j***ne gimbusy...
Pod Grunwaldem zwycięstwo odniosły połączone wojska POLSKO-LITEWSKIE...
Gdzie stosunek sił polskich do litewskich był jak 1 do 3. Faktem jest, że dowodził nimi Król Polski i Polska wystawiła większość jazdy ale były to siły KOALICJI.
To tak jakby mówić, że pod Wiedniem walczyli sami Polacy i że to oni SAMI wygrali tą bitwę...
To jest tak totalna bzdura, że aż ręce opadają.
Poczytaj najpierw cymbale trochę, potem ewentualnie komentuj jak zrozumiesz o co chodzi. :idzwch*j:

A dwa, w szkołach o tym nie mówią, bo zaraz by się odezwały takie niedouczone cymbały jak powyżej i zaczęły krzyczeć że się w Polsce historię fałszuje :facepalm:
Weźcie sobie jakikolwiek podręcznik akademicki (np. Szczura) tam jest to ładnie opisane.



Słuchaj, zanim zaczniesz kogoś poprawiać i prostować jego 'błędy', naucz się może czytać ze zrozumieniem, ok? Bo widzę, że wyżej srasz niż dupę masz. Cymbała to sobie znajdź w rodzinie, a nie obrażasz obcych ludzi w internecie. Tłumaczę już o co mi chodzi, bo pewnie tak zapatrzony w swoją wiedzę człowiek jak Ty, nie będzie tego potrafił zrozumieć. Ja napisałem, że koleś powiedział, że wygrali POLACY. On to powiedział, nie ja. Rozumiesz? Mówiłem o artykule, który czytałem w gazecie. To nie jest moje zdanie, tylko cudze, którego nawet nie skomentowałem. Ogarnij się i uważaj co piszesz, bo za takie wyzywanie ludzi od cymbałów, czy gimbusów, możesz odpowiedzieć przed sądem.

varti napisał/a:

Każde to znaczy jakie?
Weź pod uwagę tempa pało .



k***a, z kim ja w ogóle próbuję dyskutować? :(

Kupa_w_majtkach

2012-12-10, 17:13
@UP
Nie spinaj się tak, rzecz wiadoma, że na sadolu wielu próbuje popisać się wiedzą, której nie mają i wychodzą takie gówienka jak w przypadku "varti" :roll:

varti

2012-12-10, 17:54
@up Tak mnie rozbawiałeś, że aż ci piwo postawiłem :lol:

GKC

2012-12-10, 18:36
No i znów ludzie się doszukują w całej akcji jakichś ukrytych spisków. A tu nic skomplikowanego nie ma. Przyszła nowa dyrektorka, która zaczęła wprowadzać zmiany, które większości nie pasują. Za to nauczyciele od niemca chcieli się podlizać, więc zorganizowali tę całą akcję. Za to cała afera z Rotą zaczęła się od tego, że napisałem wiadomość, do kumpla (który zajmuje się radio-węzłem), z prośbą/żartem o puszczenie Roty na facebookowej tablicy, a nie w prywatnej wiadomości. Ktoś to podpatrzył, no i wykorzystał mój pomysł. Dyrektorka zamknęła radio tylko dlatego, że chciała wstrzymać jego pracę na czas odzyskania kluczy od osób, które nie powinny ich mieć. Potem zrobiła się afera, w internecie zaczęli o tym pisać, lokalne gazety zjechały się do szkoły, a podobno nawet Super Expres się pojawił. Dyra dostała list z pogróżkami i zaczęło się robić poważnie. Sprawa już powoli cichnie, ale pewnie niedługo znów coś będzie słychać o tej szkole... ;)

Vinewood

2012-12-13, 11:23
No i właśnie takie gówno z liceum które mieszka z mamusią kocha tą swoją polszy