18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rota vs. Germanizacja :P

wodzu_91 • 2012-12-08, 20:25
Za portalem NaTemat.pl:

Uczniowie w dzień języka niemieckiego puścili "Rotę". Dyrektorka zawiesza radio, a prawica oskarża ją o germanizację

Nauczyciele i uczniowie przez kilka tygodni przygotowywali się do obchodów dnia języka niemieckiego. Miały być flagi, piosenki, loterie i ciekawostki związane z naszym zachodnim sąsiadem. Niektórzy nastolatkowie postanowili nieco pokrzyżować te plany. Z głośników szkolnego radia zamiast niemieckich piosenek poleciała "Rota". Efekt? Dyrektorka zawiesza radio, prawicowy portal doszukuje się w tym tłamszenia patriotycznych zrywów i prób germanizacji, a dyrekcja i uczniowie przerażeni wywołanym skandalem tłumaczą, że to po prostu niesmaczny żart.

Nowa dyrektorka Zespołu Szkół nr 3 im. Jana III Sobieskiego w Szczytnie nie przypuszczała, że już na początku pracy w szkole zostanie posądzona o germanizację, represje i tłamszenie patriotycznych zrywów wśród uczniów.

A jednak.

Środa, piąty grudnia. Z głośników szkolnego radia poleciała "Rota", która zaczyna się od słów: "Nie rzucim ziemi, skąd nasz ród. Nie damy pogrześć mowy, Polski my naród, polski lud…". Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że tego samego dnia w szkole odbywał się – przygotowywany od tygodni – dzień kultury krajów niemieckojęzycznych. Z tej okazji w zespole szkół pojawiła się seria akcji powiązanych z naszymi zachodnimi sąsiadami: flagi, plakaty, kiermasze, loterie, konkursy. Jedną z atrakcji miało być puszczanie niemieckich piosenek w radiu, które nadaje w każdej przerwie pomiędzy lekcjami.



– Dzień zorganizowali nauczyciele języka niemieckiego, ale w przygotowania była zaangażowana cała szkoła. Miało się to odbyć na takiej samej zasadzie jak obchodzimy np. dzień kultury krajów anglojęzycznych – mówi w rozmowie z naTemat dyrektor szkoły, dr Mariola Jaworska. Jeżeli chodzi o piosenki, które miały polecieć w radiowęźle to – jak mówi – wcześniej wybierali je sami uczniowie. Na tym etapie nikt nie zgłaszał pretensji.

Miało być śmiesznie
Wszystko wyglądało na dopięte do momentu, gdy do gry wszedł szkolny radiowęzeł. Z głośników zamiast niemieckich piosenek na cały budynek poleciała… "Rota". I bynajmniej nie był to przypadek. Jeden z uczniów mówi nam anonimowo, że wszyscy w szkole wiedzieli o dniu języka niemieckiego. – Dzień wcześniej ktoś na Facebooku napisał, że będzie śmiesznie, jak w radiu puszczą "Rotę". Ktoś to podłapał i efekt końcowy już znamy – słyszymy.

Źródło :)

Ork.Fajny

2012-12-09, 20:04
Ja nie twierdzę że się pomyliłeś.
Ja twierdzę że nie ma sensu płakać nad taka pierdołą skoro treść nie została naruszona. A jeśli nie wierzysz że treść się nie zmieniła to powiedz to na głos.

BrunerOvned

2012-12-09, 23:33
Na dzień kultury rosyjskiej wypadałoby rozj***ć się ładą przed szkołą :amused:

Saint

2012-12-10, 01:33
To dziwne, miałem 2 dyrektorki i obie były od niemca.

arkadiuss92

2012-12-10, 01:37
Ja pie**ole... Oficjane info przez facebooka podają, ale wy k***a naiwni jestescie

da...........ek

2012-12-10, 01:56
jacek44 napisał/a:

Moje miasto, moja była szkoła. Nie dalej niż miesiąc temu, jeden z uczniów dostał tam naganę na lekcji historii, bo powiedział, że pod Grunwaldem, w 1410 wygrali POLACY! Nauczycielka powiedziała, że to absolutna bzdura, że to niedorzeczne i zgłosiła to do dyrekcji. O tym zajściu pisała lokalna gazeta, jak mam ją jeszcze w domu, to zrobię skan i wrzucę tu w komentarz!

Dyrektorka głupio się z tej Roty tłumaczy, ale prawda jest taka, że mamy tam kilku nadgorliwych nauczycieli, którzy mają niemieckie korzenie...



Wrzuć jak możesz skan, chętnie poczytam : ]

di...........os

2012-12-10, 02:54
jacek44 napisał/a:

Moje miasto, moja była szkoła. Nie dalej niż miesiąc temu, jeden z uczniów dostał tam naganę na lekcji historii, bo powiedział, że pod Grunwaldem, w 1410 wygrali POLACY! Nauczycielka powiedziała, że to absolutna bzdura, że to niedorzeczne i zgłosiła to do dyrekcji. O tym zajściu pisała lokalna gazeta, jak mam ją jeszcze w domu, to zrobię skan i wrzucę tu w komentarz!




Jakoś nie chce mi się w to wierzyć. Po co nauczycielka miałaby dyskutować ze zdaniem, które już 5 latkowie wykute mają w pamięci? Chyba, że obraziła się o to, że w odpowiedzi uczeń nie docenił także Litwy... Ale czy spotkałeś kiedykolwiek nauczyciela, który zgłasza do dyrekcji fakt, że ktoś czegoś nie wie, albo "wie coś źle"?


Bycie nie-patriotą, nie oznacza bycia kłamcą. Np. ty zdajesz się być patriotą, a zmyśliłeś sobie tę historię :) .

paula666

2012-12-10, 06:28
tak wlasnie bylo, ale zapomnieli dodac o tym ze na plakatach o niemcach, ludzie przyklejali znaczki polska walczaca :P

varti

2012-12-10, 07:57
jacek44 napisał/a:

Moje miasto, moja była szkoła. Nie dalej niż miesiąc temu, jeden z uczniów dostał tam naganę na lekcji historii, bo powiedział, że pod Grunwaldem, w 1410 wygrali POLACY! Nauczycielka powiedziała, że to absolutna bzdura, że to niedorzeczne i zgłosiła to do dyrekcji. O tym zajściu pisała lokalna gazeta, jak mam ją jeszcze w domu, to zrobię skan i wrzucę tu w komentarz!

Dyrektorka głupio się z tej Roty tłumaczy, ale prawda jest taka, że mamy tam kilku nadgorliwych nauczycieli, którzy mają niemieckie korzenie...



Bo to jest bzdur j***ne gimbusy...
Pod Grunwaldem zwycięstwo odniosły połączone wojska POLSKO-LITEWSKIE...
Gdzie stosunek sił polskich do litewskich był jak 1 do 3. Faktem jest, że dowodził nimi Król Polski i Polska wystawiła większość jazdy ale były to siły KOALICJI.
To tak jakby mówić, że pod Wiedniem walczyli sami Polacy i że to oni SAMI wygrali tą bitwę...
To jest tak totalna bzdura, że aż ręce opadają.
Poczytaj najpierw cymbale trochę, potem ewentualnie komentuj jak zrozumiesz o co chodzi. :idzwch*j:

A dwa, w szkołach o tym nie mówią, bo zaraz by się odezwały takie niedouczone cymbały jak powyżej i zaczęły krzyczeć że się w Polsce historię fałszuje :facepalm:
Weźcie sobie jakikolwiek podręcznik akademicki (np. Szczura) tam jest to ładnie opisane.

mglisty

2012-12-10, 08:09
@up- tak, na pewno fakt takowej "omyłki" był powodem do tak ostrej reakcji...

varti

2012-12-10, 08:16
@up. Gdybyś powiedział mojemu byłemu wykładowcy na egzaminie, że Bitwę pod Grunwaldem wygrali Polacy to najpierw dostałbyś pałę do indeksu a potem kopa w dupę za sianie bzdur i herezji. To raz.

A dwa, na pewno taka ostra reakcja była spowodowana tym, że mamy w kraju spisek a tan dyrektorka i nauczycielka należy do zakamuflowanej w Polsce Piątej Kolumny ukrytej opcji niemieckiej :facepalm: :idzwch*j:

A prawda jest taka że Polacy nie znają swojej historii i powtarzają jakieś bzdury.

MSG89

2012-12-10, 08:20
Ja również miałem okazję uczyć się w tym Liceum. Wtedy jednak Dyrektorem był na prawdę rozsądny człowiek, który dbał o to by takie sytuacje nie miały miejsca, a uczniowie nie czuli się przez nikogo zaszczuci. Takich sytuacji po prostu nie było. Owszem, zdarzały się pewne nieporozumienia między uczniami a kadrą nauczycielską, ale z tego powodu nie było nagan, zawieszeń czy innego typu represji. Współczuję uczniom nowej Pani dyrektor i jej zastępcy. Nie będziecie mieli lekko. Macie czego żałować, poprzedni Dyrektor i Wicedyrektor byli o wiele bardziej wyrozumiali i ludzcy.

korinogaro

2012-12-10, 09:24
@up widzę, że mamy kolejnego premiera na sodulu po historii. Szkoda tylko, że bardzo często wraz z wykutymi na pamięć faktami nie idzie u was zdolność wyciągania z nich wniosków.

BTW. Ciekawe kto odpowiada za stan jaki opisujesz (niewiedzę), czyżby minister edukacji który razem z bandą idiotów układa program nauczania, kryteria oceny oraz wydaje pozwolenia na druk książek (po recenzjach wewnątrz ministerialnych) w których często znajdują się bzdury? Ciekawe kto tego ministra wybiera? Może premier? Czy premier ma wyższe wykształcenie? No chyba ma. Więc powstaje pytanie, dlaczego nie dba (wybierając na urząd i kontrolując odpowiednie osoby) o jakość edukacji? To dotyczy kilku ostatnich premierów.

Dalej, co do reakcji, są nauczyciele spoko, są neutralni i są jebnięci. Dobrze by było jednak gdyby dyrektor szkoły była osobą rozważną, nawet jeśli surową. Tutaj wyraźnie był to dowcip na poziomie gimnazjum i powinno się skończyć na opierniczu.

Halibut

2012-12-10, 10:35
varti napisał/a:



Bo to jest bzdur j***ne gimbusy...
Pod Grunwaldem zwycięstwo odniosły połączone wojska POLSKO-LITEWSKIE...
Gdzie stosunek sił polskich do litewskich był jak 1 do 3. Faktem jest, że dowodził nimi Król Polski i Polska wystawiła większość jazdy ale były to siły KOALICJI.
To tak jakby mówić, że pod Wiedniem walczyli sami Polacy i że to oni SAMI wygrali tą bitwę...
To jest tak totalna bzdura, że aż ręce opadają.
Poczytaj najpierw cymbale trochę, potem ewentualnie komentuj jak zrozumiesz o co chodzi. :idzwch*j:



Każde źródło historyczne mówi, że wojsk z Korony było 2 razy więcej niż z Księstwa Litewskiego. Więc przestań pie**olić. Inna sprawa, że szlachta litewska (zresztą o jakiej Litwie my tu mówimy? Tam mieszkało 100 różnych narodowości wśród, których Litwini stanowili jakieś małe procenty...) była całkiem nieźle spolonizowana więc tych twoich Litwinów było jeszcze mniej. A już kompletnie inna sprawa, że główną siła pod względem wyszkolenia, uzbrojenia i doświadczenia byli rycerze z Polski...
pie**olisz i to zdrowo debilu.

varti

2012-12-10, 11:12
Każde to znaczy jakie?
Weź pod uwagę tempa pało że Jagiełło prowadził też wojsko zaciężne. W tym Czechów i Szwajcarów, którzy też byli zaliczani do wojsk Koronnych.
Litwini też prowadzili wojska zaciężne między innymi tatarów, ale w porównaniu do wojsk Koronnych było ich jednak troszkę więcej.
Mówiłem najpierw doczytaj, a potem się wymądrzaj.

pi73rmaster

2012-12-10, 13:41
Cytat:

Ja pie**ole... Oficjane info przez facebooka podają, ale wy k***a naiwni jestescie


a co w tym dziwnego? oO Każdy uniwersytet teraz info na fejsbuku daje, a liceum miałoby nie dawać?
Cytat:

tempa pało


:homer: :trzesieee: :ks_homer: