18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Rosyjska armia - NATO Open Your Eyes

CrazyEdek • 2012-02-08, 13:45
NATO Open Your Eyes (Russian Military NUMBER 1)
Ciekawy filmik ukazujący potęgę militarną Rosji.

ptaqs

2012-02-08, 21:03
hahaha to widzę, że Panowie obeznani w konflikcie Gruzińskim :) Prawda jest taka, że gdyby nie Specnaz GRU i WDW to ruskie by dostały porządny wpie**ol :> jak wiadomo droga do Gruzji prowadzi przez góry Kaukazu, które nie są przyjemnym terenem do transportu i przemieszczania wojsk zmechanizowanych. Przez to 2/3 pojazdów pamiętających lata 60/70 po prostu sie psuły. bmp-1, bewupy, czołgi t-62 a nawet późniejsze t-72. To pokazuje chyba przygotowanie techniczne wojsk ruskich do inwazji nawet na tak mały kraj (więc nie mówmy nawet o konflikcie z NATO). "Czołg podstawowy od 1993 - t-90" no tu sie uśmiałem ;D to, że mają ich kilkanaście sztuk i to tylko do pokazów przed gienierałami i komandirami nie czyni z niego czołgu podstawowego. Nadal za podstawowy uważany jest t-72. Następnym problemem jest wyszkolenie(hahahahahaha) wojsk Rosyjskich - wtf?! nie ma czegoś takiego. Armia Kacapska nie ma zawodowej armii (bo tak tego chlewu nazwać nie można - Ci co twierdzą inaczej, są najwidoczniej zbyt podatni na ich propagande) . Jedynymi godnymi podziwu jednostkami są powietrznodesantowi i jednostki specjalne jak Alfa. Jeszcze co do tej wojny. W armii gruzińskiej od 2004 był wprowadzany program Train and Equip pod przewodnictwem WB i USA. Od tamtej pory do konfliktu w 2008r dużo się zmieniło. Podstawą było to, że żołnierz na swoim wyposażeniu miał karabin typu M4A3 czy odmiany G36(np. K). [Ciekawostka - jako, iż gruzini mieli nowy sprzęt przeciwpancerny są doniesienia, że niszczyli z bardzo dużą skutecznością to co dojechało na front, pociskami produkcji polskiej(!) GROM.]
Hełm kevlarowy, kamizelki balistyczne, mundury w woodlandzie czy nawet Marpacie (piksele) oraz nawet nowoczesne buty były rzeczami, które wzbudzały zazdrość w każdym Rosyjskim wojowniku. Zabierali poległym buty, kamizelki, hełmy.. wszystko. W sumie nie ma sie co dziwić, gdy na własnych nogach ma sie jakies stare buty klejone jeszcze w ZSRR, o kamizelkach nawet nie wspominając. Gruzja poniosła taką klęskę z paru powodów.
1. Była przygotowana do małego i szybkiego ataku - nie przygotowała pozycji obronnych (miny, bunkry, okopy)
2. Działania nieregularne wojsk specjalnych i wdw.
3. Upadające morale żołnierzy patrzących jak ruskie zabijają i gwałcą wszystko na swojej drodze.

gdyby Gruzja była przygotowana na atak Ruskich, nie byłoby tak łatwo. Jest to mały naród, ale waleczny i wyszkolony.

!nie uważajcie mnie za fanboya NATO czy USA (o zgrozo) nie nie. jestem realistą i mówie jak jest :) a prawda w oczy kole :>

cossac

2012-02-08, 21:06
Ja was podziwiam. Znacie się na wszystkim. Argument za argumentem. Broń jądrową ma już coraz więcej krajów. Niech mają. Boli mnie jedno. Na ch*j k***a ta broń żydom.

pawelkrk00

2012-02-08, 21:25
A jeszcze jak ktoś mówi że Rosja jest super to niech poczyta o Wojnie Rosja vs Japonia i zobaczcie jak ona wyglądała a później dla odmiany poczytajcie jak USA sobie powalczyło z Japonią :D

CHAOZ

2012-02-08, 21:54
Rosjanie vs USA:
Rosjanie: Jesli sie poddacie damy wam hamburgera.
Usa: Roger that i biala flaga na czolgu :)

Chomicz666

2012-02-08, 22:05
napisze tak... je...ć ruskich, je...ć, amerykańców, je...ć szwabów, żydów, afgańców, irańców, irakijczyków, wszelkiej maści żółtków( prócz japońców śmieszni są) i afrykę też je...ć. jeżeli kogoś pominąłem to przepraszam bardzo ale też ich je...ć.. regionalny nacjonalizm i ch*j!

ParabolaZła

2012-02-08, 22:46
Ruscy i tak nadal stawiają na ilość bagnetów. Ilość nad jakość.
Taktyka opiera się nadal na zalaniu wroga siłami pancernymi oraz zużytym sprzętem, który jest obsługiwany przez (w większości) - niewyszkolonych żołnierzy.

Listek

2012-02-08, 22:56
Może broń pancerna nie jest mocną stroną ruskich. Dużo tam starych t-72, zmodernizowanych T-60 i trochę T-80 i 90. Ale mocną stroną ruskich są śmigłowce ( Mi-28 Hind, Ka-50 Aligator, czy stare Mi-24 Hind. Swoją drogą, Polacy mają najlepszych pilotów na tych wielkich śmigłowcach bogowych). I myśliwców ( MiG-29, seria SU czy badane T-50 i Su-47 ).

Ver0

2012-02-08, 23:12
@pawelkrk00 Wietnam i ukrywanie się wśród cywili? A wojna na polach,lasach? Te śmieszne karabinki nie wytrzymywały.
Każda T-90 przewyższa Abramsa który jest tak napie**olony kablami, że przychodzi minus temeratura i leżą.

@ParabolaZła Stany chciałyby mieć taką jakość jak Rosjanie!

Szaler

2012-02-08, 23:21
Śmiać mi się chce jak czytam komentarze typu "ruscy mają zacofaną armię". Ciekawimnie skąd wy to wiecie? Z telewizji? Internetu? Widzieliście na własne oczy? No k***a litości. Zarówno ruscy jak i amerykanie pokazują w środkach masowego przekazu tylko tyle ile chcą...

pawelkrk00

2012-02-09, 00:07
Ver0 napisał/a:

@pawelkrk00 Wietnam i ukrywanie się wśród cywili? A wojna na polach,lasach? Te śmieszne karabinki nie wytrzymywały.
Każda T-90 przewyższa Abramsa który jest tak napie**olony kablami, że przychodzi minus temeratura i leżą.

@ParabolaZła Stany chciałyby mieć taką jakość jak Rosjanie!



masz ciekawe informacje ciekawe skąd :D

Szaler napisał/a:

Śmiać mi się chce jak czytam komentarze typu "ruscy mają zacofaną armię". Ciekawimnie skąd wy to wiecie? Z telewizji? Internetu? Widzieliście na własne oczy? No k***a litości. Zarówno ruscy jak i amerykanie pokazują w środkach masowego przekazu tylko tyle ile chcą...



np dlatego tak sądzę że w 2011r USA wydało na zbrojenie 698 bilionów dolarów a WIELKA niby Rosja 58.7 bilionów dolarów

dla porównania USA ma coś 5.5k czołgów a Rosja 20k
i ogólnie Rosja ma wszystkiego niby więcej
to powiedz mi jak może mieć wszystko nowoczesne przy takim budżecie i przy takiej liczebności wojska
no chyba że mają wszystko 10razy taniej niż USA tylko wytłumacz mi jak ?
Dziękuje

irish

2012-02-09, 01:39
2:00 latający tampon.

LICH0

2012-02-09, 02:19
Podczas II wś ruskie miały tyle armi co reszta świata razem wzięta i co ? sami niemcy im praktycznie dupe skopali....co z tego, że mają dużo niby to nowoczesne ale żołnierze są frajerami i założę się, że teraz też musili by ich siłą na froncie trzymać i tajna policja by strzelała do uciekających.... są tępakami i tyle.....

Gesq

2012-02-09, 02:32
Rosja nie posiada tylko przestarzałego sprzętu. Rosja nie chwali się wokoło czego to oni nie posiadają, mają swoje sekrety i swoje technologie. Amerykanie się chwalą że mają technologię która może odeprzeć bombę atomową (zmienić tor jej lotu). Rosja się tym nie chwali, ale prawdopodobnie takowe zabawki posiada. To już nie te czasy gdy ruscy biegali z patykami za przeciwnikiem, trza pamiętać że Rosja to mocarstwo, mają swoje technologie i czekają na to by ich użyć gdy przyjdzie na to okazja.

Krak

2012-02-09, 08:45
ed2kk...Ty już nie żyjesz od tej propagandy :)