18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Robisz to źle...

hl...........al • 2012-08-15, 13:38


Ot taki paradoks.

Pa...........an

2012-08-15, 13:43
Jezus przegonił kupców ze świątyni i od swoich uczniów wymagał skromności bliskiej ascezie, a współczesny kler tapla się w kasiorze z której nawet podatków nie odprowadza.
Wszystko kręci się wokół mamony i nawet na modlitwy za zmarłego należy księżulkowi zapłacić... :roll:

Duchowość dla prostego ludu sprowadza się do
- fetyszu związanego z relikwiami i klerem (czczenie kości czy ubrań zmarłego oraz żywych tak jakby byli bogami)
- wielobóstwa (wiara w świętych i tzw. trójcę)
- materializmu duchowego (płacenie klerowi za wszystkie jego działania, nawet jeśli zakrawa to na absurd)
- olewania Biblii (ile Waszych bogobojnych babć czy matek rzeczywiście przeczytało Pismo Święte?)
- wiązania religii z polityką (Radio Maryja, populizm prawicowych działaczy partyjnych)
- ksenofobii, zacofania i zaściankowości porównywalnej do tej średniowiecznej...

aleksander6

2012-08-15, 16:10
buddyzm to duchowość, chrześcijaństwo umarło na krzyżu kropka.

konradssc

2012-08-15, 16:11
@Pan Kapitan
No w końcu jeden mądrze gada, a nie jest kolejnym małoletnim oświeconym ateistą. Polać Mu!!!

BuryRabarbar

2012-08-15, 16:28
to jest ojciec adolfa hitlera nawet widac ten was jak hitler i on tez nie lubi zydow mowil w wywiadzie

Stachu Wichura

2012-08-15, 16:35
Pan kapitan, trudno się nie zgodzić. Chociaż i tak wolę naszych klechów niż muzułmanów.
Masz to szczęście że gdybyś teraz znieważył islam w jakimś muzułmańskim państwie to policja obyczajowa już by ciebie już szukała po IP za obrazę.

Ork.Fajny

2012-08-15, 16:37
Pan kapitan napisał/a:

Jezus przegonił kupców ze świątyni i od swoich uczniów wymagał skromności bliskiej ascezie, a współczesny kler tapla się w kasiorze z której nawet podatków nie odprowadza.
Wszystko kręci się wokół mamony i nawet na modlitwy za zmarłego należy księżulkowi zapłacić... :roll:
[...]
- materializmu duchowego (płacenie klerowi za wszystkie jego działania, nawet jeśli zakrawa to na absurd)


Standardowy błąd każdego hejtera... Ksiądz nawet jeśli wyciągnie rękę to w ostateczności jest zobligowany by różne sakramenty za darmo odczarować.
Tylko jeśli uważasz że to oznacza że ma sam dostać się do szpitala/cmentarza/czego innego 50km od miejsca gdzie służy to się trochę mylisz i musisz go tam dostarczyć.
Co do podatków: Jakiś komuch z ciebie że się interesujesz forsą którą ludzie im dobrowolnie oddają?

Pan kapitan napisał/a:

- olewania Biblii (ile Waszych bogobojnych babć czy matek rzeczywiście przeczytało Pismo Święte?)


Jakim cudem chrześcijanin może olewać jedną świętą księgę w swojej religii...? Ten "argument" jest idiotyczny...

Pan kapitan napisał/a:

- wiązania religii z polityką (Radio Maryja, populizm prawicowych działaczy partyjnych)


I dzięki k***a Radiu Maryja czy TV Trwam byłeś wstanie usłyszeć i zobaczyć np. prawdziwy przebieg marszu z 11 listopada 2011r...
Powiedz wprost od razu że jesteś pie**olonym lewakiem który lubi jak mu TVN pie**oli za uszami o wszystkim tylko nie o prawdziwych wydarzeniach z kraju i świata.

Pan kapitan napisał/a:

- ksenofobii, zacofania i zaściankowości porównywalnej do tej średniowiecznej...


Jakiś przykład? Tylko coś lepszego niż bycie tolerancyjnym dla chorych homosi...

Pa...........an

2012-08-15, 16:52
BuryRabarbar napisał/a:

to jest ojciec adolfa hitlera



Joseph Ratzinger spłodził Hitlera... 38 lat przed swoim urodzeniem? Ciekawe... ;)

http://pl.wikipedia.org/wiki/Benedykt_XVI
http://pl.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler









Arashel napisał/a:


Co do podatków: Jakiś komuch z ciebie że się interesujesz forsą którą ludzie im dobrowolnie oddają?



Prawo podatkowe powinno być równe wobec wszystkich... a nie jest.



Arashel napisał/a:

Jakim cudem chrześcijanin może olewać jedną świętą księgę w swojej religii...? Ten "argument" jest idiotyczny...



Jeżeli mienisz się wyznawcą danej religii a nie zapoznałeś się ze Słowem Bożym to jaki z Ciebie wyznawca?



Arashel napisał/a:


I dzięki k***a Radiu Maryja czy TV Trwam byłeś wstanie usłyszeć i zobaczyć np. prawdziwy przebieg marszu z 11 listopada 2011r...
Powiedz wprost od razu że jesteś pie**olonym lewakiem który lubi jak mu TVN pie**oli za uszami o wszystkim tylko nie o prawdziwych wydarzeniach z kraju i świata.




pie**ol się z tym lewakiem, tak Ci powiem. Moja rodzinka ma rodowód solidarnościowy i do "lewactwa" mi daleko. :roll:
Swoją wypowiedź zacząłeś w miarę konstruktywnie, próbując przedstawić swój pogląd na religię, który jest odmienny od mojego, ale jak widać jesteś zwykłym, tępym hejterem, który idealnie wpisuje się w to co napisałem (o łączenie polityki z religią). Fakt, że wmieszałeś w to jeszcze TVN dowodzi tylko jaki jesteś ograniczony... :roll:

Dla Twojej wiadomości: telewizji od kilku lat praktycznie wcale nie oglądam (raz na jakiś czas włączę Ale Kino!, TCM czy National Geographic).

lotnik_1

2012-08-15, 16:54
@ Arashel
- powiedz księciom w mojej parafii ze chcesz coś za darmo bo nie masz pieniędzy, jak żul umarł z mojej dzielnicy to sąsiedzi się musieli zrzucić na "ofiarę"
- przeczytałeś biblie? nikt z moich znajomych i rodziny się tym nie kłopotał = wszyscy są chrześcijanami
- kościół od zawsze jest związany z polityką, w średniowieczu papież mógł oblać i powoływać królów, oczywiście spośród szlachty, ale takie miał prawo, mógł rozpoczynać wojny "religijne", sprzedawać odpusty itd itp
- homoś to ksiądz co r*cha ministrantów na plebanii
- kościół katolicki aktywnie wspierał ucieczki hitlerowców do Brazylii, Argentyny itd itp
- Racinger był w hitler jugend = podobno ludzie się zmieniają

Wierzyć można sobie w co się chce. Posiadanie własnych poglądów to nie lewactwo. Posiadanie własnego zdania w kościele to błąd.

@ pan kapitan
On nie jest hejterem tylko członkiem ruchu światło - krycie a może ministrantem. Kościół jako instytucja jest porażką.

lotnik_1

2012-08-15, 17:30
@ forumowicz
- http://www.dailymotion.com/video/xh41wz_ksiydz-pedofil-zyapany-podczas-felacji_webcam
to nie tylko w Polsce takie rzeczy.
http://www.fakt.pl/Ksiadz-pedofil-spalil-sie-na-cmentarzu,artykuly,172814,1.html
- nie byłem ministrantem, rzeczywiście nie wiem co tam się dzieje, ale ty to stary znawca serków mnicha
- HJ to takie ZHP dzisiaj, kto nie chciał ten nie uczestniczył
- mówisz o apartheidzie w Afryce czy o czym? Aaaaa niewolnictwo, to chyba całkiem inny temat. Przynależność do kościałą jest dobrowolna a niewolnictwo nie. Twój argument jest inwalidą.
- zapie**alanie za ryżkę misu niedługo czeka Ciebie w Polsce jak dojebią Ci podatek na kościół

Coliber

2012-08-15, 17:31
@forumowicz nie cenzurujemy tu przekleństw

1. Nie mówimy tu o szeregowych wikariuszach tylko o bossach (biskupi i świta). Kościół Katolicki ma strukturę mafijną, kilkunastu prawników chciało pozwać KK za zbrodnie przeciwko ludzkości, ale ukręcono sprawie łeb. Słyszałeś o tym? http://wcieniusanpietro.blogspot.com/2011/09/60-papieskie-zbodnie-przeciwko.html

2. O to właśnie chodzi, żeby wierny nie rozumiał tego w co wierzy? Ciekawe podejście...

3. Tak, w teorii faktycznie kościół w momencie wpisu do rejestru kościołów i innych związków wyznaniowych uzyskuje osobowość prawną, oraz korzysta ze wszystkich uprawnień i podlega obowiązkom określonym w ustawach.
Na podstawie ustawy o gwarancjach wolności sumienia i wyznania Kościół jest zwolniony z opłat na fundusze lokalne i z podatków od nieruchomości.
Sprzedaż odzyskanego majątku przez zakon jest zwolniona z podatku od czynności cywilnoprawnych. Niektóre transakcje opiewają nawet na 100 mln zł. Oszczędność podatkowa przy takiej transakcji to 2 mln zł.

4. Fakt ale chodzi o to że i tak nikt go nie czyta. A jak można stosować się do czegoś, o czym się nie ma pojęcia?

5. Rydzyk i jego pracownicy często naginają prawdę i robią wodę z mózgu słuchaczom. Przykładowo: pewnego razu prowadzili rozmowę o długach krajów UE.
(teraz liczby "z dupy" - wymyślone, gdyż dokładnych nie pamiętam) Podali, że Niemcy mają zadłużenie 80mln euro, Włochy 270mln euro, a Polska 980mln złoty. Potem ludzie się plują, że Polska jest 10x krotnie zadłużona niż inne kraje UE... szkoda tylko, że nasz dług podali w złotówkach, a innych w euro.
Money.pl podliczył że, kolejny biznes Rydzyka, wRodzinie, przynosi rocznie ponad 11,3 mln złotych.
Jego imperium jest zadłużone na 70 mln. złotych.
Tak jak Natanek Rydzyk ma swoich wyznawców, którzy traktują wszystko co powie jak kolejną ewangelię, a on sobie pod pozorem działań religijnych tłucze kasę.

6. Tak popieram aborcję choćbyw sytuacjach kiedy dziewczyna została zgwałcona, popieram też eutanazję, bo rozumiem cierpienie kogoś kto jest warzywem, lub jest ze starości przykuty do łóżka i aparatur podtrzymujących życie.
Nie mam też nic przeciwko gejom, dopóki nie zmieniają się w pedałów i nie wychodzą z tym na ulicę, żeby się z tym poobnosić i żądać dla siebie specjalnego traktowania.

Co do krzyża to cały problem z tym obrazkiem polega na tym że KK dorobił się przez wieki, milionów na działaniach na pograniczu prawa (które to prawo w pewnym momencie sam stanowił).

Byłem ministrantem i był to mój pierwszy krok do ateizmu, bo poznałem działanie tej struktury od środka (przykład? Ksiądz nie zgodził się na oddanie buteleczki wody święconej za darmo kobiecie, która na tą butelkę wyraźnie nie mogła sobie pozwolić.
Nie nikt mnie w dupę nigdy nie zapinał, ale mam podejrzenia że w parafii w której "służyłem" działało co najmniej dwóch pedofilów.

To prawda gdybyśmy dorastali w hitlerowskich niemczech, wszyscy bylibyśmy w Hitlerjugend.
Ale dlaczego ktoś tak zindoktrynowany za młodu, mógł potem objąć jedno z najważniejszych stanowisk na świecie?

jazda123

2012-08-15, 17:39
j***ć głodujące dzieci lepiej wydać na wyprawę na marsa ;3

tds1974

2012-08-15, 17:40
[quote="Forumowicz"]

Po 1.

Kto Ci zabronił iść do seminarium? Jeśli uważasz że każdy ksiądz tapla się w kasie to idz, i potaplaj się troche. A jak będziesz miał za duzo to rozdaj innym.


Ciekawe ile waży ten krzyż, co go Benek trzyma. Wszystkie argumenty wobec tego obrazka bledną. Tak to złoto świeci :D

Po 2.

Dla Ciebie to niepojęte ale to właśnie o to chodzi, zeby taki mały szary człowieczek (ja, ty, ona, on) nie rozumiał o co chodzi.

Jakie to wygodne! Masz nie rozumieć, ale są tacy, co to pojmują. Jeśli zapłacisz :D


Po 3.

Wspomniałeś że kościół jest nieopodatkowany (gówno prawda, nie wiem w jakim mieście jesteś i z jakiej parafii ale co roku ksiądz od każdego takiego głąba jak Ty, płaci podatek).

Podatek płacisz od wyliczonego dochodu, tymczasem nikt nie liczy dochodu parafii. Płacą tyle, ile im się chce. Więc jakby nie płacili.

Po 4.

Nie jest sztuką przeczytać Pismo Święte. Sztuką jest zastosować się do chociaż jednego wersu z tejże księgi.

Zwłaszcza starego testamentu: Zacznijmy od sceny, w której następca wielkiego Eliasza — Elizeusz zemścił się na czterdzieściorgu dzieci, którzy poważyli się nazywać go łysielcem:

"Kiedy zaś postępował drogą, mali chłopcy wybiegli z miasta i naśmiewali się z niego wzgardliwie, mówiąc do niego: Przyjdź no, łysku! Przyjdź no, łysku! On zaś odwrócił się, spojrzał na nich i przeklął ich w imię Pańskie. Wówczas wypadły z lasu dwa niedźwiedzie i rozszarpały spośród nich czterdzieści dwoje dzieci." (2 Krl 2, 23n; BT)

Po 5.

Co do radia maryja. Nie każdy ksiądz jest idealny.

Jeśli człowiek zdaje sobie sprawę, z tego, że nie powinien być księdzem, to nie powinien udawać księdza, tylko wziąc się za uczciwą pracę. Radio Maryja to wylęgarnia nienawiści. Takie jest moje zdanie.

Po 6.

Czyli popierasz aborcje, eutanazje i to żeby Twoje dziecko bylo kiedyś gejem? Chciałbyś żeby żyl w kraju gdzie to jest normalne i że w przyszłości będzie wesele 2 panów naraz w tym 1 Twój syn?

na taką głupotę nie ma argumentu. Eutanazja, aborcja i bycie gejem w jednym worku. Ot, radiomaryjna logika.

Gratuluje. Zaraz zostane zjechany zapewne za przemowe, ale wiekszość tych durnych wpisów na kościół jest już przejedzone i każdy nim rzyga.

Nie każdy. Tylko tacy, jak ty. Zło trzeb a zwalczać.

P.S.

A co do złotego krzyża to pewnie Wam żal dupe ściska że nie macie tak drogiego przedmiotu? Jakbyście mieli takie coś i sprzedali, to byście sobie życie poukładali.

Absolutnie nie. Natomiast do biblioteki watykańskiej chętnie bym zajrzał.

Do hejterów: Jestem za rozliczeniem wszelkich zbrodni. Zarówno stalinowskich, jak i watykańskich.

Pa...........an

2012-08-15, 17:52
Forumowicz napisał/a:

Kto Ci zabronił iść do seminarium? Jeśli uważasz że każdy ksiądz tapla się w kasie to idz, i potaplaj się troche. A jak będziesz miał za duzo to rozdaj innym.



Nie chodzi o to, że "każdy ksiądz tapla się w kasie" tylko o to, że współczesny Kościół jest zupełnym przeciwieństwem tego, co głosił Jezus.





Forumowicz napisał/a:

Widzisz, jakbyś poczytał albo posluchał to wiesz że to religia monoteistyczna.



Ale ja to doskonale rozumiem...




Forumowicz napisał/a:

Jest 1 Bóg, który dzieli się na 3 osoby.



W praktyce oznacza to trzech bożków do których można kierować modły. Dodaj do tego setki świętych i patronów różnych zawodów, którzy są odpowiednikami bóstw natury z kultów animistycznych i otrzymasz religię politeistyczną, jak w pysk strzelił.





Forumowicz napisał/a:


Dla Ciebie to niepojęte ale to właśnie o to chodzi, zeby taki mały szary człowieczek (ja, ty, ona, on) nie rozumiał o co chodzi.



O to chodzi, by szarego człowieka mamić czymś czego nie ma. Nieistniejącą marchewką na sznurku.





Forumowicz napisał/a:

Wspomniałeś że kościół jest nieopodatkowany (gówno prawda, nie wiem w jakim mieście jesteś i z jakiej parafii ale co roku ksiądz od każdego takiego głąba jak Ty, płaci podatek).



Coś tam płaci, ale to tylko tak, by było. Gdybyś chciał mi porzyczyć, powiedzmy, 500 złotych to musiałbyś to zgłosić , by Cię później fiskus nie ścigał. Tak to działa w stosunku do zwykłych (czyt. świeckich) obywateli.

Duchowni mają znacznie lepiej, bo nikt nie kontroluje ile mają zysku z tytułu darowizn, mszy, pogrzebów... A to dziesiątki tysięcy złotych, jeśli nie więcej. I to każdego miesiąca.




Forumowicz napisał/a:


Nie jest sztuką przeczytać Pismo Święte. Sztuką jest zastosować się do chociaż jednego wersu z tejże księgi.



Ale też trudno stosować się do czegoś, czego się w życiu nie czytało...




Forumowicz napisał/a:

Co do radia maryja.
Nie każdy ksiądz jest idealny. Jeden ma głowe do interesu drugi nie. To tylko człowiek i on też może robić błędy. A to że się dorobił więcej niż cała twoja rodzina przez 5 pokoleń to chyba jego sprawa, tak?



To nie jest jego sprawa, bo oprócz tego, że jest biznesmenem, robi także za wykładnię moralną i pcha się do polityki.
Nie wiem czy wiesz, ale Radio Maryja robiło kiedyś zbiórkę na ratowanie stoczni. Zbiórka była, kasę ludzie przekazali, ale wszystko poszło do Torunia. :roll:






Forumowicz napisał/a:

Czyli popierasz aborcje, eutanazje i to żeby Twoje dziecko bylo kiedyś gejem? Chciałbyś żeby żyl w kraju gdzie to jest normalne i że w przyszłości będzie wesele 2 panów naraz w tym 1 Twój syn?




Eutanazję jak najbardziej popieram. Człowiek ma prawo decydować o tym jak ma umrzeć. I czy woli ślinić się i robić pod siebie przez kilka ostatnich lat życia, kiedy to dajmy na to jest w śpiączce i ma obumarły mózg czy też odejść godnie.

Aborcję popieram w sytuacji gwałtu czy zagrożenia życia matki. Obecne prawo aborcyjne w Polsce jest ok.

Gdyby mój syn był gejem... to nic bym nie zrobił. Gejem się nie staje pod wpływem trendów popkulturowych czy środowiska, a za sprawą jakiegoś tam genu.

lotnik_1

2012-08-15, 17:56
@pan kapitan

Syn jest gejem przez geny? Zakazać genetyki, genetyka dziełem szatana. Ewolucja dziełem szatana. Wiadomo że Adam i Ewa zostali stworzeni przez Boga.
Taka prosta logika.