18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Robisz to źle...

hl...........al • 2012-08-15, 13:38


Ot taki paradoks.

makaba

2012-08-15, 21:31
Prawdopodobnie mało który temat dostaje taką ilość komentarzy jak ten związany z kultem religijnym, szczególnie katolicyzm. Ale mniejsza z tym nie o tym chciałem się wypowiedzieć. Winy za rozpasanie większości kleru nie możemy zrzucać wyłącznie na księżym. My wierni sami jesteśmy sobie winni. Kto inny jak nie my ich tego nauczył? Gdyby wierni nie zamawiali tyle mszy za dusze swoich zmarłych, a przy chrzcie, ślubie i pogrzebie gdy ksiądz powie co łaska dawali 100 czy 200zł zamiast 600 i więcej nie było by tego wszystkiego. Zastanówmy się na następny raz nad sobą, jaki nasz jest wkład w tą sytuację.

Anders Breivik

2012-08-15, 21:57
niezły burdel, jak w każdym religijnym temacie. j***ć kler i tyle.

tds1974

2012-08-15, 21:58
Cyrk napisał/a:

Małe "ale" do dwóch punktów:
Do k***y nędzy kiedy do was dotrze, że partia narodowo-katolicko-SOCJALISTYCZNA nie może być prawicą. PiS to nie jest prawica. Tylko dlatego, że jakaś partia udaje przeciwnika SLD nie jest z automatu partią prawicową. Na miano prawicy należy zasłużyć konserwatyzmem w sprawach społecznych i LIBERALIZMEM w gospodarczych.




Heh, a do mieszania się kościoła z polityką już się nie odniesiesz? Ciekawe...

Cytat:

Ksenofobia nie jest taka zła jak ją tefałeny malują. Przynajmniej arabskie muslimy się nie panoszą.



I czyja ma to być zasługa? Kościoła lub PiS-u? A może to bojówki Giertycha sprawiły? Bzdety a nie ksenofobia. Muslimów nigdzie nie było, gdzie ZSRR miało swoje wpływy i to sowieckiej władzy zawdzięczamy, że ich tu nie ma. To są fakty. Vide Francja czy Niemcy. mają teraz przerąbane. Ksenofobia JEST zła.

Cytat:

Episkopat płaci opodatkowane rachunki za wodę, gaz, prąd, za telefony, internet, może też TV.
Co mają jeszcze płacić? Ten pie**olony podatek od darowizny który jest złodziejstwem ze strony rządu? Oj nie. Skoro potrafili wymusić niepłacenie to dobrze dla nich. Może mają płacić do ZUSu składki że niby pracują? Hue hue hue... Posługa księży to nie



A dlaczego mieliby nie płacić ZUS-u? Niech najpierw uczciwie rozliczą się z tacy, następnie mogą mówić o posłudze. Bo posługa w kościele kosztuje i to sporo, zwłaszcza na małych wsiach. "Co łaska, ale nie mniej niż tysiąc za pogrzeb". Mówi ci to coś? A to są realia.

Cytat:

Ale solidarność to lewactwo... Związki zawodowe, warczenie na prywatnych przedsiębiorców i płace minimalne to coś co podnosi ideologicznie na duchu "wujka" Stalina...



Ciekawy jestem czy powiedziałbyś to w 1980 stojąc przed Stoczniowcami w Gdańsku lub górnikami z kopalni Wujek. Nawet nie nazwę tego kompromitacją z Twojej strony. To jest poniżej wszelkiej krytyki.

Cytat:

Jakbyś nie wiedział misiu to podstawa naszego prawa sięga do Biblii, do wierzeń Rzymian albo i dalej do Sumerów i ichniej wiary...
Trudno o większe wmieszanie się w politykę niż stanowienie podstawy prawa i systemu moralnego.



Podstawa naszego Państwa sięga do biblii? A to skąd żeś wziął, heheheh. Przyjechali , napadali, gwałcili, a tego, kto nie twierdził, że podlega władzy Rzymu palono na stosie. Ile dzieci zabito? Poczytaj trochę Misiek, bo już naprawdę odjeżdżasz w kosmos

Cytat:

Ci homosie wśród księży występują rzadko.



Pedofile pewnie częściej niż pedzie, bo to właśnie ich ukrywa Watykan, żeby sobie piaru nie zepsuć.

Cytat:

Jeśli ktoś chce ciężko opodatkować księży bo inni są też nimi obłożenie to głosi poglądy lewackie. Normalny człowiek powinien głosić zniesiniee ciężkich podatków dla wszystkich.



A skąd przekonanie, że lewacki pogląd w sprawie podatków jest zły? Masz lepszy? Jaki? Znieść wszystkie podatki, a szczególnie te dla KK? "Każdy płaci po równo wobec państwa" - to rzeczywiście nienormalny pogląd...

Cytat:

Sprawa 5 księży pedofilów? To jest ta zbrodnia przeciw ludzkości?



Tak. To jest zbrodnia przeciw ludzkości. Czy mieści się w twojej definicji zbrodni - pewnie nie. Jednak poczytaj też trochę o tym, co księża robiły irlandzkim dzieciom. Ja bym ręcznie udusił i zdelegalizował taką organizację.

Cytat:

Wiesz że mierzenie kościoła prawem które obowiązuje dziś a nie obowiązywało wtedy jest idiotyzmem?



Argument obrońcy stalinizmu, hitleryzmu. Wtedy tez było inne prawo.

Cytat:

Przez geny to ty co najwyżej i jak widać możesz być idiotą a nie gejem. Homoseksualizm to sprawa czysto psychiczna.



Skoro wiesz lepiej to życzę powodzenia, gdy zaczniesz leczyć swoje dziecko z homoseksualizmu przez modlitwę :D

Gonzoitano

2012-08-15, 22:35
tds1974 napisał/a:


I czyja ma to być zasługa? Kościoła lub PiS-u? A może to bojówki Giertycha sprawiły? Bzdety a nie ksenofobia. Muslimów nigdzie nie było, gdzie ZSRR miało swoje wpływy i to sowieckiej władzy zawdzięczamy, że ich tu nie ma. To są fakty. Vide Francja czy Niemcy. mają teraz przerąbane. Ksenofobia JEST zła.



W radzieckich republikach Azji Centralnej było od zaj***nia muzułmanów

tds1974

2012-08-15, 22:41
Gonzoitano napisał/a:



W radzieckich republikach Azji Centralnej było od zaj***nia muzułmanów



I co z tego? Podskakiwali? A o to biega Cyrkowi...

Gonzoitano

2012-08-15, 22:58
@up

no właśnie nie podskakiwali. I nie chciałbym, żeby tu przyjechali, żyli z socjalu, w dupie mając asymilację czy szacunek dla gospodarzy i zaczęli podskakiwać.

a co do KK - to w porównaniu do pierwotnych nauk Jezusa jest to ich wielkie, obrzydliwe wypaczenie. Osobiście wierzę w Boga - stwórcę wszechświata, który moim zdaniem nie mógł powstać sam z siebie, ale nie wierze w to co dopowiedzieli jacyś tam ludzie kilkaset lat później, choćby byli i sobie papieżami, antypapieżami itp.

Patrząc na hamerykańskie 'kościoły', gdzie ciemna masa daje się manipulować gościowi który wrzeszczy jak to anioły objawiły mu numer konta pod który należy wpłacać datki; KK niewiele się różni.
Polecam każdemu film Religulous (Wiara czyni czuba)

lotnik_1

2012-08-15, 23:08
@ Araszel

they told me that i can be anything so i become the master od marsians from jowisz ;p

nie spinaj człowieku, nie musisz tego rozkładać na części pierwsze, takie są fakty.
jesteś obrońcą wiary okej, wcale nie przekonuję Cię żebyś ją porzucił, mam swoje zdanie twoje argumenty może i słuszne, ale kościół jako instytucja przedstawiająca Boga na ziemi powinna być nieskazitelna, wtedy nikt by się nie czepiał.

I nie wyzywaj od lewaków bo w demokracji można być lewakiem. Za SLD było Ci źle? Do 2005 roku - prawie 7 procentowy wzrost gospodarczy, stabilizacja rent i emerytur, podwyżki dla budżetówki, rozpoczęcie wielkich inwestycji. Dopiero potem zaczęło się sypać.

JohnnyRocketfingers

2012-08-15, 23:38
Strzeżcie się uczonych w Piśmie- którzy z upodobaniem chodzą w długich szatach, uwielbiają pozdrowienia na rynku, pierwsze krzesła w świątyniach i zaszczytne miejsca na ucztach.
Objadają oni domy wdów i dla pozoru długo się modlą. Ci tym surowszy dostaną wyrok.
[ew. Łukasza 20.46-48]

Cyrk

2012-08-16, 00:37
tds1974 napisał/a:

Heh, a do mieszania się kościoła z polityką już się nie odniesiesz? Ciekawe...

Co w tym ciekawego, że kompletnie mnie nie interesuje opinia księży na temat polityki. Chcą niech gadają. Wolność głoszenia własnych przekonać chcesz komuś zabrać tylko dlatego, że zawodowo zajmuje się mówieniem chętnym o co jego zdaniem chodzi w Biblii, a nie szyciem butów? Normalny jesteś?

tds1974 napisał/a:

I czyja ma to być zasługa? Kościoła lub PiS-u? A może to bojówki Giertycha sprawiły?

A i patrz widzisz, od razu wiadomo skąd problem ci się wziął. Normalnie nie byłeś w stanie doczytać, pewnie liter za dużo w jednym miejscu. Pisałem o ksenofobii. Skąd ci się w tym PiS, albo Giertych znalazł chyba sam nie wiesz. Tylko dlatego, że PiS jest ksenofobiczne nie oznacza, że ma prawo wypowiadać się w imieniu każdego ksenofoba w Polsce. Sram na PiS i Giertycha, bo to socjaliści. Z drugiej strony jestem ksenofobem, bo widzę do czego doprowadza nadmierna tolerancja (Francja, Niemcy). Przestań oglądać newsy z TV i zrozum, że to są dwie kompletnie niezwiązane ze sobą sprawy.

Chryste Panie co ta propaganda ludziom z mózgów robi...

Mr Dan

2012-08-16, 02:06
Sakramenty za darmo?
Ksiądz poproszony o modlitwę dla rodziny zażądał 500zł.
Niech mi ktoś powie, że te hieny to robią za darmo...

sinjids

2012-08-16, 07:55
Pan kapitan napisał/a:

Jezus przegonił kupców ze świątyni i od swoich uczniów wymagał skromności bliskiej ascezie, a współczesny kler tapla się w kasiorze z której nawet podatków nie odprowadza.
Wszystko kręci się wokół mamony i nawet na modlitwy za zmarłego należy księżulkowi zapłacić... :roll:

[itd.]



k***a, wreszcie jakiś inteligentny komentarz krytykujący KK jednocześnie nie obrażający chrześcijan. Można k***a? Można. Więc się uczcie j***ni kinderateiści.

A co do komentarza to przecież KK od zarania dziejów był instytucją do kontroli ciemnej masy i ciągnięcia kasy. Jestem chrześcijaninem i jestem z tego dumny, ale do KK to się boję przyznawać.
Co innego jeśli chodzi o KKK. :szczerbaty:

tds1974

2012-08-16, 09:45
Cytat:

Co w tym ciekawego, że kompletnie mnie nie interesuje opinia księży na temat polityki. Chcą niech gadają. Wolność głoszenia własnych przekonać chcesz komuś zabrać tylko dlatego, że zawodowo zajmuje się mówieniem chętnym o co jego zdaniem chodzi w Biblii, a nie szyciem butów? Normalny jesteś?



Widzę, że masz jedną słuszność w temacie, "co jest normalne" i dlaczego akurat to ty jesteś normalny, a inni nie. Cóż poradzić? Musisz mieć wielu przyjaciół, jak sądzę. Twoja wypowiedź jest wypowiedzią osoby, która ma niestety zindoktrynowany mózg, wyprany do granic możliwości. Odpowiadasz nie na temat, do tego obrażasz tych, którzy mają inną opinię, bo - twoim zdaniem - to nie są normalni ludzie. Bo mają inne (lewackie) poglądy.
Szkoda na ciebie pikseli.

Ale napisałeś wesołą definicję księdza - "ksiądz to ktoś, kto zawodowo zajmuje się mówieniem o co jego zdaniem chodzi w Biblii" :D
Po pierwsze: "robi to zawodowo" więc powinien płacić podatki, po drugie: "o co jego zdaniem chodzi" - czyli ja wiem i potrafię to po swojemu zinterpretować, bo robię to zawodowo. Gdyby Chrystus istniał, przewracałby się w grobie. Ze śmiechu

To nie jest pierwsza religia, która się pojawiła i nie pierwsza, która zniknie. Podobnie jak i inne, o wiele weselsze i ciekawsze 9w niektórych była non stop balanga). Cóż, taki jest los mitów. Bóg istnieje tak długo, jak się w niego wierzy. Jeśli nie istnieje w świadomości ludzi, nie ma go w ogóle. I dlatego ci śmieszni ludzie w czarnych sukienkach robią mu tanią reklamę i kiepskie public relation za pomocą tych wszystkich środków - budowli, obrazeczków, procesji. By zalokować ich własny produkt. To zwykłe działania marketingowe. Jak z parasolami Coca-Coli. Wcześniej używano innych środków: zastraszania, obcinania palców, spaleń na stosie, topienia. Coś jak stalinizm, ale o wiele okrutniej. Mało tego - wydawano nawet instrukcję, jak torturować, jak zastraszać. Wymyślano nowe metody zastraszania wobec rodzin, ba! Całych narodów. Robiono to tak długo, że zaszczepiono tak głęboki strach, że siedzi on nawet w Tobie, do dzisiaj.

Trudno rozmawiać ze ślepym o kolorach. Dopóki nie zrzucisz z siebie tej narzuconej przez rodziców i księży powłoki, nie wyjdziesz z katolickiego pierdomatrixa i nie powiesz sobie "potrafię przeżyć to życie według wartości, które stworzyła ludzkość, a nie narzucono siłą", tak długo stać cię będzie tylko na powtarzanie frazesów w stylui "propaganda telewizyjna", "walka lewaków z kościołem" lub - jak w twoim przypadku - zaledwie bezskutecznego obrażania innych. Ktoś kiedyś zapytał: mówisz, że religia w której wychowani zostali Twoi rodzice i Ty, jest jedyną słuszną religią? Cóż za przypadek


Cytat:

A i patrz widzisz, od razu wiadomo skąd problem ci się wziął. Normalnie nie byłeś w stanie doczytać, pewnie liter za dużo w jednym miejscu. Pisałem o ksenofobii. Skąd ci się w tym PiS, albo Giertych znalazł chyba sam nie wiesz. Tylko dlatego, że PiS jest ksenofobiczne nie oznacza, że ma prawo wypowiadać się w imieniu każdego ksenofoba w Polsce. Sram na PiS i Giertycha, bo to socjaliści. Z drugiej strony jestem ksenofobem, bo widzę do czego doprowadza nadmierna tolerancja (Francja, Niemcy). Przestań oglądać newsy z TV i zrozum, że to są dwie kompletnie niezwiązane ze sobą sprawy.



Akurat to, skąd się wziął Giertych przy ksenofobii, wiedzą wszyscy. Tymczasem ksenofobia to po prostu (jak każdy wyraz z "fobią") strach. Ja nie muszę się bać. Ty chcesz. Cóż na to poradzić? To twój wybór - wybór niewolnika, który musi wybrać czy sznur, na którym zostanie powieszony ma być wyprany w Arielu czy Omo. Piszesz "widzę do czego doprowadza nadmierna tolerancja". To jest akurat dowód, do czego doprowadza nadmierna tolerancja religijna.


Cytat:

Chryste Panie co ta propaganda ludziom z mózgów robi...



I kto to mówi :D

Ork.Fajny

2012-08-16, 10:32
tds1974 napisał/a:

A dlaczego mieliby nie płacić ZUS-u? Niech najpierw uczciwie rozliczą się z tacy, następnie mogą mówić o posłudze.


A dlaczego np. nie zlikwidować wszystkim podatku który każe ich za pracę? Wiesz że człowiek który dostaje 1300zł na rękę po likwidacji tego dostawałby 2100zł? A jeśli by tyle nie dostawał tylko o parę stów mniej to powstały by dodatkowe miejsca pracy?

tds1974 napisał/a:

Bo posługa w kościele kosztuje i to sporo, zwłaszcza na małych wsiach. "Co łaska, ale nie mniej niż tysiąc za pogrzeb". Mówi ci to coś? A to są realia.


Ile razy mam powtarzać? Bierzesz księżula na stronę i mu tłumaczysz parę faktów odpowiednim chrześcijańskim, pouczającym ale groźnym i poważnym tonem...
A gdy to nie działa istnieje instytucja Sądu Biskupiego w której klecha z miejsca przegrywa...

tds1974 napisał/a:

Ciekawy jestem czy powiedziałbyś to w 1980 stojąc przed Stoczniowcami w Gdańsku lub górnikami z kopalni Wujek. Nawet nie nazwę tego kompromitacją z Twojej strony. To jest poniżej wszelkiej krytyki.


Powiedziałbym. Tylko tak samo jak tutaj. Plus wyzwiska bym im wyjaśnił lepszy i sprawdzony kapitalistyczny model rodem z USA.
Ale niestety ty już jesteś omamiony polityczną poprawnością, gdzie kogoś kto gada głupoty nie można nazwać głupkiem i się plujesz o bzdury...


tds1974 napisał/a:

Podstawa naszego Państwa sięga do biblii? A to skąd żeś wziął, heheheh. Przyjechali, napadali, gwałcili, a tego, kto nie twierdził, że podlega władzy Rzymu palono na stosie. Ile dzieci zabito? Poczytaj trochę Misiek, bo już naprawdę odjeżdżasz w kosmos


Jesteś w pytę pojechany z tym paleniem, napadaniem i gwałceniem... Zwłaszcza z tym paleniem na stosie władców którzy nie przyznali że maja nad sobą Rzym... Znamy jeden przykład władcy który tylko dostał ekskomunikę i zaraz wrócił do łask...
Nie wyolbrzymiaj tego jak baba...

tds1974 napisał/a:

Pedofile pewnie częściej niż pedzie, bo to właśnie ich ukrywa Watykan, żeby sobie piaru nie zepsuć.


Ich ukrywanie polega także na tym że są izolowani i umieszczani w samotniach. Wszyscy lewe ścierwa które ta propagandę tworzą zapominają o połowie tego typu ważnych faktów...

tds1974 napisał/a:

A skąd przekonanie, że lewacki pogląd w sprawie podatków jest zły? Masz lepszy? Jaki? Znieść wszystkie podatki, a szczególnie te dla KK? "Każdy płaci po równo wobec państwa" - to rzeczywiście nienormalny pogląd...


Podatek dochodowy nazywasz normalnym? Karanie człowieka że pracuje nazywasz normalnym?
Podatek od darowizny nazywasz normalnym? Normalna sytuacja dla ciebie to taka kiedy właściciel małej piekarni woli wyrzucić 100 chlebów nić rozdać je biednym i zgnić w pierdlu? Jesteś k***a stalinistą?
Nie chodzi o nierówność w podatkach, chodzi o zlikwidowanie większości z nich razem z likwidacją biurokracji. Ale nie mówmy o tym bo widocznie nie jesteś w stanie ogarnąć tych spraw.

tds1974 napisał/a:

Tak. To jest zbrodnia przeciw ludzkości. Czy mieści się w twojej definicji zbrodni - pewnie nie. Jednak poczytaj też trochę o tym, co księża robiły irlandzkim dzieciom. Ja bym ręcznie udusił i zdelegalizował taką organizację.


Zbrodnia przeciw ludzkości to tylko i wyłącznie mordy i prześladowania oraz działania wywołujące wojny wedle definicji lewackich ONZetów i innych idiotycznych organizacji.
Chcesz delegalizować organizację za działania członków którzy nie tworzą nawet zasad tej organizacji? Brawo. Stalinista i faszysta jak się patrzy...

tds1974 napisał/a:

Argument obrońcy stalinizmu, hitleryzmu. Wtedy tez było inne prawo.


Doucz się głupku historii...
Hitlerowcy podpisali szereg paktów który ich zobowiązywał do odpowiedniego traktowania cywili i żołnierzy-jeńców i podpisując go wyrazili zgodę by poza państwowa instytucja sądowa mogła ich "w razie czego" osądzić i ci respektowali by wyrok. Więc prawo tutaj było.
Staliniści i komuniści, nie wiem jak w ZSRR ale w Polsce działali poza granicami prawa krótko działającego powojennego państwa Polskiego a potem PRLu.
Poza tym... W obu przypadkach podziękuj demokracji... To głupia większość pozwoliła na dojście Adasia i Włodzia a potem Józia do władzy...

tds1974 napisał/a:

Skoro wiesz lepiej to życzę powodzenia, gdy zaczniesz leczyć swoje dziecko z homoseksualizmu przez modlitwę :D




lotnik_1 napisał/a:

nie spinaj człowieku, nie musisz tego rozkładać na części pierwsze, takie są fakty.


Problem jest taki że nie masz faktów-argumentów. Masz dziwnie kosmiczne stwierdzenia rodem z manifestów partii komunistycznych...

lotnik_1 napisał/a:

jesteś obrońcą wiary okej, wcale nie przekonuję Cię żebyś ją porzucił, mam swoje zdanie twoje argumenty może i słuszne, ale kościół jako instytucja przedstawiająca Boga na ziemi powinna być nieskazitelna, wtedy nikt by się nie czepiał.


Raz: Ateista ja.
Dwa: Sama ta religia mówi o ludzkiej wolnej woli i naszej niedoskonałości, więc jak mogą stworzyć doskonałą instytucję?

lotnik_1 napisał/a:

I nie wyzywaj od lewaków bo w demokracji można być lewakiem. Za SLD było Ci źle? Do 2005 roku - prawie 7 procentowy wzrost gospodarczy, stabilizacja rent i emerytur, podwyżki dla budżetówki, rozpoczęcie wielkich inwestycji. Dopiero potem zaczęło się sypać.


Brzydzę się demokracją, więc nie wchodźmy w jej niuanse...
"Do 2005 roku" - Witamy w UE do której demokratycznie wstąpiliśmy a gdybyśmy nie chcieli to by do skutku nas zmuszali do referendum... To UE nas niszczy.
Wzrost PKB to mit a nie wskaźnik wzrostu. Powie ci to każdy mądry ekonom.
Poza tym stabilizacja w rentach i emeryturach? Ten system od początku istnienia jest bankrutem... Wiesz o tym?
Wielkie inwestycje = wielkie wydawanie pieniędzy których się nie ma a które się pożycza na spory procent. To jest niby coś?