18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Religia-Kościół vs Świadomość

Czesiek181 • 2012-08-10, 14:28
Dlaczego Kościół nie przepada za ludźmi inteligentnymi i świadomymi...?

kw...........ek

2012-08-10, 19:49
o wole sobie ten filmik z YoYo na dole oglądnąć : ) (hejterz gona hejt)

mi...........ji

2012-08-10, 20:17
A kto wam powiedział, że jesteście inteligentni ?

sadystaxx

2012-08-10, 20:36
Skądinąd napisał/a:


Pamiętaj, że księża ciągle trąbią o szkodliwości/grzeszności czy czymkolwiek antykoncepcji. Wiele rodzin na wsiach, gdzie świadomość jest prawie zerowa, a słowo wykształconego księdza jest objawieniem, rozmnaża się na potęgę właśnie przez brak dostępu do metod ograniczania płodności. W końcu inaczej nie można, prawda?



Spójrz np. na Niemcy. Tam kościół ma niewielki wpływ, a ludzie zasadniczo mają "świadomość". I co? I jest tam coraz więcej turasów i coraz mniej "świadomych" Niemców.

Rodziny wielodzietne to teraz w Polsce wyjątek. Nie widzę w tym problemu, nasz rząd robi naprawdę bardzo dużo by wielu ludzi zwyczajnie nie było stać na więcej niż 1-2 dzieci. :-x

Czesiek181

2012-08-10, 21:05
sadystaxx napisał/a:

I co? I jest tam coraz więcej turasów i coraz mniej "świadomych" Niemców.

To jest przez politykę Multikulti a nie,że się odcinają od kościoła....

sadystaxx

2012-08-10, 21:51
Czesiek181 napisał/a:

To jest przez politykę Multikulti a nie,że się odcinają od kościoła....



Jeżeli uważasz, że pozycja KK nie ma w tym żadnego znaczenia to raczej jesteś w błędzie.

Czesiek181

2012-08-10, 21:55
sadystaxx napisał/a:

Jeżeli uważasz, że pozycja KK nie ma w tym żadnego znaczenia to raczej jesteś w błędzie.

Nie jestem w błędzie.

Pa...........ek

2012-08-10, 23:04
koras1897 napisał/a:

Zamiast pie**olić od rzeczy polecam oglądnąć resztę filmów pana Piotra. Sporo tego jest, ale wiele rzeczy potrafi wyjaśnić w racjonalny sposób.
http://www.youtube.com/user/studiozaprog?feature=watch



sam stawiam byki z rz, ż czasem u, ale oglądnąć brzmi jakoś niesymetrycznie...czasem słyszę na rowerku jak laska mówi do swej pociechy "idź taty" myślę, że to jest źródło

qhash

2012-08-11, 08:58
zgadzam się z każdym słowem tego człowieka

1000000% prawdy !!!!

kasia777

2012-08-11, 10:53
-Po pierwsze: Kościół to MY, a nie tylko instytucja sama w sobie.
-Po dugie: Kościołowi nie zależy tylko na pieniądzach. Znam wielu ludzi katolików i księży katolickich którzy mają dobre serce i poświęcają swój czas dla innych, wspomagają finansowo(co nie znaczy że wszyscy tacy są, bo jak wiadomo, nie każdy chceścijanin, katolik, czy w ogóle człowiek będący w jakieś religii realnie się angażuje w życie Kościoła i wierzy...)
-Ten pan z filmu powiedział: "Kościół nie potrafi przemówić do wykształconego człowieka". Nie?! A co z księżmi profesorami? Sami biskupi są bardzo wykształceni. Znam wielu mądrych i wykształconych ludzi którzy są chceścijanami i działają w Kościele, angażują się, mają dobre serca. Wielu znanych ludzi z mediów:piosenkarze, aktorzy deklarują się jako ludzie wierzący. Wystarczy poczytać choćby "Gościa Niedzielnego" a można się przekonać ilu znanych wykształconych ludzi jest ludźmi wierzącymi.
- I teraz coć z własnego doświadczenia: Jestem chrześcijanką, katoliczką. Działam w Kościele, staram się żyć ewangelią, choć potykam się często.... Zadaję pytania cały czas, czytam różne książki, będę się kształcić na studiach. W Bogu zakochałam się nie w rodzinie, ale poznałam Go dzięki OAZIE (taka wspólnota, można poczytać o niej na stronie interntowej). Sama kiedyś nie wierzyłam. Teraz jest inaczej. Kiedyś usłysząłam bardzo LOGICZNE zdanie: Lepiej żyć dobrze i poznawać Boga za życia. Bo jeśli po naszej śmierci się okaże że Bóg istnieje, to co się stanie z naszą duszą? Żyjąc według wiary którą pokazał Jezus nic nie stracimy a możemy zyskać wiele-życie wieczne.

Ve...........us

2012-08-11, 11:45
kasia777 napisał/a:

nic nie stracimy a możemy zyskać wiele-życie wieczne. [/color]


Logika chrześcijan :idzwch*j:
Wiesz, ja też mogę powiedzieć, że jak teraz zatańczysz przed monitorem to dostaniesz życie wieczne, bo to ja jestem bogiem i co zatańczysz? Przecież nic nie stracisz. Żeby ten zakład był poprawny, najpierw trzeba wierzyć w twojego boga.

cannabis7777

2012-08-11, 13:22
Wypowiem się na temat nieświadomości. Spójrzcie na wszystkie te komentarze typu "ja wierze w Boga, ale nie wierze w kościół", lub "jakim trzeba być debilem żeby wierzyć w Boga?". Większość ludzi uważa, że jeśli wierzy w Boga to już jest wszystko. Wierze = jestem dobry. Wiara o niczym nie świadczy, bo Ci źli też wiedzą, że on jest. Tu chodzi o to czy przestrzegasz przykazań. Bez tego to nawet jakbyś był papieżem to i tak będziesz zły. We wierze chodzi o to by stawać się coraz lepszym. Dużo ludzi ogranicza się do chodzenia do kościoła, a potem na nowo wraca do swojego nieszczęśliwego życia i po prostu łamania przykazań. Ania pójdzie w niedziele na msze, a wieczorem na dożynkach puści się z chamem. Pani Basia zaraz po mszy odwiedzi panią Zosię spod 7dmki i będzie jej zazdrościć dywanu. No co z tymi ludźmi się stało? Jak mało trzeba być inteligentnym, żeby słuchając co tydzień nauk Jezusa (bo na tym opiera się się de facto nauka kościoła) nie pojąć, że trzeba iść w jego ślady? Jezus jest wzorcem.


Challange: Przestrzegaj przykazań przez 2 tygodnie i zauważ zmianę. Szczęście

kasia777

2012-08-11, 14:04
Dokładnie. Dawać świadectwo swoimi czynami, a nie tylko gadką. I nie może zabraknąć w tym miłości i szczerośći. Tak swoją drogą jak się serio szuka Boga to się Go znajdzie:)

holdon1

2012-08-11, 14:44
Dziadkowie z Niemcami, ojcowie z komuną..... WIECIE CO MACIE ROBIĆ !!!

al...........10

2012-08-11, 14:54
Wk***ia mnie to, że facet czyta i nieudolnie udaje, że mówi z głowy. Nie wiem czy wytrwam do końca, już wolałbym przeczytać sam to co on tam ma napisane...