18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Religia-Kościół vs Świadomość

Czesiek181 • 2012-08-10, 14:28
Dlaczego Kościół nie przepada za ludźmi inteligentnymi i świadomymi...?

.:...........:.

2012-08-10, 14:37
Raz usunięte. :roll:

Fotek nadal nie mam.

Czesiek181

2012-08-10, 14:41
Linekk napisał/a:

Raz usunięte. :roll:

Przez tagi.
Linekk napisał/a:

Fotek nadal nie mam.

Nie dam dla bezpieczeństwa.

erecik

2012-08-10, 14:51
Wkońcu ktoś powiedział coś mądrego...

Wesoły

2012-08-10, 15:00
Dobrze się słucha tego brodacza. ;)

Kriski

2012-08-10, 15:09
Czesiek181 napisał/a:

Dlaczego Kościół nie przepada za ludźmi inteligentnymi i świadomymi...?



Ponieważ są inteligentni a przez to świadomi.

Zizu Ziomek

2012-08-10, 15:28
Jeśli chodzi o religie to się zgadzam, a jeśli chodzi o wiarę w boga to nie rozumiem po co się tak upiera przy konieczności istnienia jakiś tam bóstw i wiary w nie. Mówi o byciu świadomym a sam jest ograniczony mówiąc że ateizm jest zjawiskiem negatywnym. Nie należy wykluczać możliwości, że żaden bóg nie istnieje. Istnienie konkretnych bogów można wykluczyć poprzez szukanie dziur w konkretnych teoriach.

Bard_Zerald

2012-08-10, 16:06
Tak, teraz jest taka moda, że stara się przedstawić ateistów jako elitę wykształconych, inteligentnych i świadomych ludzi, a wierzących jako ciemną średniowieczną masę.
Tak jak w każdym społeczeństwie, grupie społecznej jest pelno idiotów, tak samo jest tutaj.
Tak, jak wśród wierzących jest masa moherów i debili, tak samo wśród ateistów jest bardzo, bardzo dużo debili, w tym bardzo często gimnazjalistów, co to przeczytali coś na demotywatorach i teraz zostali specjalistami od spraw wiary.

Nie stawiam jednej grupy nad drugą, obie składają się w sporej części z idiotów, ale nie ma co przedstawiać sytuacji jako superelita inteligencji i ciemna masa, bo tutaj właśnie sami robicie z siebie debili. Bo czym człowiek jest inteligentniejszy i mądrzejszy tym bardziej zdaje sobie sprawę, jak mało wie i jaka masa informacji istnieje, które komplikują sprawę.

Max Ibuprom

2012-08-10, 16:07
Bo brodacz neidość ze jest mądry to doznał oświecenia i doskonale wie czym jest "Bóg" tak jak każdy kto oświecenia doznał. Religia wypacza istote prawdziwego Boga, a nawet poweidziałbym że jest lata świetlne od tej istoty i wszystkei jej dogmaty tylko odciągają ludzi od Boga. Powiedziałbym że większa szanse na poznanie prawdziwego Boga ma ateista niż radykalny chrześcijanin(nie katolik, chrześijanin) zaslepiony pustymi formułkami wpajanymi przez dzisiejsza religię.

Bóg jest, a jego istota nei kłóci się z nauka. Wręcz żyjemy w czasech gdzie nauka odkrywa Boga! Więc czym ejst Bóg? Bóg jest przedewszystkim energią(dlatego światłością), swiadomością-wszystko jest z energii i świadomości-Bóg jest wszystkim, my tez jesteśmy bogiem,nieskończoność czasu i wszechświata-nie da się tego wyjaśnić trzeba to poczuć-polecam grzyby!

CzlowiekKupa

2012-08-10, 16:34
Troche pie**oli, jeżeli chodzi o to, że ateizm/podejscie materialne powoduje, że swiadomość nie jest pełna, mówi, żeby pogodzić swiadomość z wiarą w boga, a każdy człowiek w pełni świadomy wie, że coś takiego jak "bóg" nie istnieje.

erni13

2012-08-10, 16:38
ch*j z kościołem katolickim, to małe zło. Problem jest na wschodzie, i południu. Nazywa się Islam, a KK wygląda przy tym jak Unicef.

.:...........:.

2012-08-10, 16:39
Czesiek181 napisał/a:

Nie dam dla bezpieczeństwa.



Czyjego/jakiego bezpieczeństwa?

Zl...........ny

2012-08-10, 16:44
I nagle każdy kinder-ateista czuje się inteligentny i świadomy :lol:

Uechtacz

2012-08-10, 16:51
@up: nie oglądałeś albo nie zrozumiałeś. Pan brodacz jest TEISTĄ (kinder-ateistą to byłem ja za młodu, teraz jestem starym ateistą). Antyklrerykalizm nie jest ateizmem.