18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Radni Rzeszowa sprzedali kościołowi działkę...

Dreamer • 2014-10-29, 12:36
... za 1% wartości.


Cytat:

99-procentowa bonifikata

Nowa parafia powstanie w dzielnicy Zwięczyca na nowo wybudowanym osiedlu przy ulicach Architektów i Zawiszy. Tam zostanie wybudowany kościół, a wcześniej przeniesiona drewniana kaplica z ulicy Rejtana, gdzie obecnie znajduje się parafia pw. św. Jadwigi.

18-arowa działka należąca do miasta, na której stanie nowy kościół, decyzją radnych Rzeszowa zostanie sprzedana bez przetargu diecezji rzeszowskiej z 99-procentową bonifikatą. Taka forma transakcji jest zgodna z prawem, jeśli działka jest zbywana na rzecz kościołów lub związków wyznaniowych i przeznaczona pod budowę nowej świątyni.



Jak widzę coś takiego to mi się nóż w kieszeni otwiera. Miasto nie ma co robić z wolnymi działkami? Niech przeznaczą je na cele rekreacyjne, wybudują miejsca, gdzie młodzież będzie mogła spędzić czas ale nie - najlepiej wybudować kolejny kościół żeby stare mohery miały gdzie paciory klepać.
Z drugiej strony - idą wybory więc cały zdewociały elektorat PiSu złoży wielki pokłon temu zacnemu czynowi.

Tutaj macie źródło co byście nie pomyśleli, że gimboateista wyssał sobie z palca te informacje.

nygas232

2014-10-29, 12:42
No i fazka, dla nas czysty zysk :ok:

FusionKnife

2014-10-29, 12:45
Przynajmniej nie pod meczet k***a...

Wolf3D

2014-10-29, 12:46
Dlaczego mnie to nie wk***ia ale cieszy? Bo jak rodziny z Katowic zostały bez dachu nad głową to zaopiekował sie nim CARITAS nie WOŚP, nie miasto, nie prezydent ni premier.

Wolisz stawiać meczety? Nie przeszkadza Ci że niemcy wykupują Polskie ziemie na słupy? A wiesz ile terenów i budynków komuna ukradła kościołowi?

mesiash

2014-10-29, 12:48
@FusionKnife zajebista logika "ch*j że złodziej, przynajmniej nie gwałci dzieci"

Co do tematu, to nie pierwsza taka transakcja w tym państwie. Jeżeli powstanie tam kościół to i tak pół biedy. Gorzej, gdyby powstała jakaś nowa hodowla danieli czy innej trzody ;)

nygas232

2014-10-29, 12:52
@up a jeszcze gorzej jak Tesco, albo inny szajs. Przecież kościoły, czy ktoś chce czy nie, to dorobek nie tylko Polskiej kultury, ale całej cywilizacji europejskiej.

Klamson

2014-10-29, 12:55
"Taka forma transakcji jest zgodna z prawem, jeśli działka jest zbywana na rzecz kościołów lub związków wyznaniowych i przeznaczona pod budowę nowej świątyni."

Jakbym był kościołem i miał możliwość kupienia czegoś za 1% wartości to długo bym się nie zastanawiał :D Prawo chore a nie kościół :)

Falsum

2014-10-29, 13:00
Domagam się pięknego budynku, na który będę mógł patrzeć z zachwytem. :wali:
Mam jedyne nadzieję, że architekt się postara.

Blackjoe

2014-10-29, 13:13
Ani mnie to ziębi, ani parzy. Religia chrześcijańska to w mniejszym lub większym stopniu podstawa naszej kultury. Jeszcze nie tak dawno bo przed '89 kościół był bezsprzecznie jedyną ostoją normalności. Jednak przez ostatnie 10 lat coś się pie**oli. Pedałów więcej, ciapaków, kurew które żądają swoich wyimaginowanych praw. ch*j mnie strzela jak patrzę na tą j***ną europe...

Insaner

2014-10-29, 13:37
I po ch*j budować te kościoły. Monumentalne budowle udekorowane pozłacanymi pucharami, posągami, z wymalowanymi freskami, obwieszone starymi obrazami, wyłożone purpurowymi tkaninami. Naprawdę katolik nie może się modlić w domu? Musi praktykować swoją religię nawołującą do skromności w pełnym przepychu i bogactwa otoczeniu? Z tego co mi wiadomo, to pierwsi chrześcijanie spotykali się na naukach w plenerze, ew. w jaskiniach. Jeśli nawet chcą to robić wspólnie, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynająć salę konferencyjną i tam urządzić mszę. Do przeczytania kilku tekstów, odśpiewania piosenek i rozdawania opłatka to w zupełności wystarczy, a koszt prowadzenia działalności zmalałby kilkasetkrotnie.


Blackjoe napisał/a:

Jeszcze nie tak dawno bo przed '89 kościół był bezsprzecznie jedyną ostoją normalności.



Czym innym jest normalność, a czym innym umysłowe zatrzymanie się na poziomie średniowiecza. Kościół od wieków stara się zablokować wszystko co się tylko da i co pośrednio dowodzi, że jego nauki są za przeproszeniem gówno warte. Mam na myśli różnego rodzaju badania naukowe, badania medyczne, inżynierię genetyczną. Z każdym odkryciem wiara słabnie, bo nagle okazuje się że to co mówią z ambony to nie prawda i zostało to udowodnione. Że nie potrzeba wcale żadnego Boga do stworzenia człowieka, że można go sklonować ( i jak ma się tu sprawa z duszą?) , że stawianie gromnic i modlitwy wcale nie sprawiają że piorun nie trafi w chałupę i jej nie spali. Że historie opętań można wytłumaczyć chorobami psychicznymi i aktywnością różnych rodzajów substancji w mózgu. Można wymieniać i wymieniać.

mazurpl

2014-10-29, 13:52
I już odwracanie kota ogonem przez fanów ukrzyżowanego.
Cytat:

Przynajmniej nie pod meczet k***a...


Cytat:

Przecież kościoły, czy ktoś chce czy nie, to dorobek nie tylko Polskiej kultury, ale całej cywilizacji europejskiej.


Cytat:

Wolisz stawiać meczety? Nie przeszkadza Ci że niemcy wykupują Polskie ziemie na słupy? A wiesz ile terenów i budynków komuna ukradła kościołowi?


Żal mi wszystkich z klapkami na oczach. Kościół i tak ma za dużo ziem, za dużo kościołów, za dużo praw i przywilejów. Ale co ja tam wiem przecież wg was jestem tylko lewakiem i gimbo-ateuszem, banda ignorantów.

NieWiemZeWiem

2014-10-29, 14:01
jest tylko jeden problem aby postawić coś "rekreacyjnego" to trzeba a to zapłacić i utrzymać

Wolf3D

2014-10-29, 14:14
@mazurpl

Kiedy wy lewacy zrozumiecie ze kosciol jest gwarantem naszych (takze waszych) wartości. Ciesz sie jeden z drugim ze nie przeszlismy na islam bo dupczylibyśmy wam małoletnie córki. Lewaku jeden ta wasza nowoczesnosc prowadzi tylko do legalizacji pedofilów i innych zboków. Bo jesli mogą zaadoptowac dzieci dwóch homo to dwóch homo sie dogada i beda mieli mały złobek... znaczy harem.

ks. Popiełuszko oddał życie za ten Kraj jak wielu innych. Uszanuj to.

qwachu

2014-10-29, 14:38
@Wolf3D: Tyle, żę WOŚP, to nie MONAR, więc nie wiem czemu to akurat wymieniłeś.

Że Caritas, to bardzo dobrze, bo widać, że spełnia swoją misję niesienia pomocy biednym i poszkodowanym, o czym większość kretynów, uważających wszystkich księży za pedofilii nie chce wiedzieć.

Natomiast ch*jów 100 w dupę należy się instytucjom rządowym, które cyganom nówki funkiel po remoncie mieszkania za free daje, a biedne rodziny po 12 lat czekają na rudery do kapitalnego remontu.

Ogólnie nie jestem za państwowym rozdawnictwem i uważam, żę takie organizacje jak Caritas powinny nieść taką pomoc, ale skoro ten j***ny rząd zabiera tyle pieniędzy z naszych podatków, to niech wywiązuje się ze swojej roli i wszystkich jednakowo traktuje, a nie jednym daje ze względu na przynależność etniczną, chociaż pasożytują i nie płacą podatków, a ubogim rodzinom, nie dość, że nie da, chociaż Polacy z dziada pradziada, to jeszcze dojebie podatkiem dochodowym już od połowy minimum egzystencjalnego. k***a minimum egzystencjalnego, czujecie? Jako jedyny kraj w Europie tak mamy, a minimum egzystencjalne to minimum kasy jaką trzeba mieć, żeby móc przeżyć, a nie najniższa krajowa. To jest k***a patologia pierwszego sortu!

Falsum

2014-10-29, 14:49
mazurpl napisał/a:

Żal mi wszystkich z klapkami na oczach. Kościół i tak ma za dużo ziem, za dużo kościołów, za dużo praw i przywilejów. Ale co ja tam wiem przecież wg was jestem tylko lewakiem i gimbo-ateuszem, banda ignorantów.



I kto tu jest ignorantem [skoro myślisz, że uważamy Cię za "tylko lewaka" i "gimbo-ateusza"... {swoją drogą, mazurpl, lubię Cię}]

Śmieszy mnie, gdy widzę ile emocji towarzyszy dyskusjom, w których to mowa o "takim to złym Kościele, który to działa na szkodę całego świata [a w kontekście Polski: na szkodę całej Polski...]"
Dlaczego z takim zapałem nie reagujecie, gdy pojawiają się informacje o rozmaitych machlojkach/fuszerkach w kontekście strategicznych dla naszej gospodarki spółek... :(
Albo kiedy padają propozycje ustaw, tak dalece bezzasadnych, tak dalece niesłużących naszym interesom, że można mieć wątpliwości co do sprawności intelektualnej/dobrych intencji ich twórców...
Dlaczego wtedy milczycie? [Wy którzy rzeczywiście milczycie, albo sprawę macie w zwyczajowej "dupie"...]
To jest dopiero postawa potępienia godna. :pejcz: