18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Radni Rzeszowa sprzedali kościołowi działkę...

Dreamer • 2014-10-29, 12:36
... za 1% wartości.


Cytat:

99-procentowa bonifikata

Nowa parafia powstanie w dzielnicy Zwięczyca na nowo wybudowanym osiedlu przy ulicach Architektów i Zawiszy. Tam zostanie wybudowany kościół, a wcześniej przeniesiona drewniana kaplica z ulicy Rejtana, gdzie obecnie znajduje się parafia pw. św. Jadwigi.

18-arowa działka należąca do miasta, na której stanie nowy kościół, decyzją radnych Rzeszowa zostanie sprzedana bez przetargu diecezji rzeszowskiej z 99-procentową bonifikatą. Taka forma transakcji jest zgodna z prawem, jeśli działka jest zbywana na rzecz kościołów lub związków wyznaniowych i przeznaczona pod budowę nowej świątyni.



Jak widzę coś takiego to mi się nóż w kieszeni otwiera. Miasto nie ma co robić z wolnymi działkami? Niech przeznaczą je na cele rekreacyjne, wybudują miejsca, gdzie młodzież będzie mogła spędzić czas ale nie - najlepiej wybudować kolejny kościół żeby stare mohery miały gdzie paciory klepać.
Z drugiej strony - idą wybory więc cały zdewociały elektorat PiSu złoży wielki pokłon temu zacnemu czynowi.

Tutaj macie źródło co byście nie pomyśleli, że gimboateista wyssał sobie z palca te informacje.

mazurpl

2014-10-29, 14:51
@wolf3d
Kościół to bagno, legalna mafia, ludzie którzy manipulują takimi ubogimi w rozum jak ty. Popiełuszko, czy JPII nie zrobili dla mnie nic, chociaż wam, wierzącym z żydowskiego Boga, może się wydawać inaczej. Kościół wpie**olił się na ziemie moich przodków, tak jak teraz wpie**alają się brudasy ze swoim Allahem. Tak jak wtedy chrześcijanie, tak i teraz muzułmanie myślą, że wszystko im wolno, bo wierzą w "jedynego słusznego boga".

Kościół jest po to by manipulować, niech sobie ludzie wierzą w co chcą, niech się spotykają razem i modlą, ale na przykładzie chrześcijaństwa widać, że im więcej wiernych tym gorzej się dzieje wewnątrz organizacji.

A to, że dla ciebie każdy kto otworzył oczy i uwolnił się od brutalnej i złodziejskiej religii, jest lewakiem, to już świadczy o tym, że jesteś ignorantem i dyskusja z tobą nie ma sensu.

@Sapwood

Ale sam widzisz, że pod każdym tematem "antyreligijnym" zaczyna się wielkie oburzenie na "gimboateuszy" i "lewaków". I to nie jest tak, że każdego kto wierzy w Boga uważam ze idiotę, nie. Po prostu większość tych szczekających nie ma za wiele argumentów poza "lewak", "gimbus".

Falsum

2014-10-29, 15:04
mazurpl, również mi się to nie podoba, ale są zagrożenia [wszelkiego rodzaju] większe niż Kościół...
I to nich należy skupić większość uwagi.
[gdy już się uporamy z nimi, wtedy przyjdzie czas na rozmaite instytucje religijne/wyznaniowe]

mazurpl napisał/a:

[...] każdy kto otworzył oczy i uwolnił się od brutalnej i złodziejskiej religii.



Nie ma się co śpieszyć z tym wyzwalaniem "ciemnej masy". Trzeba to [religię/wiarę] wykorzystać dla własnych celów. :szydera:

[tyle, że każdy ma własną wizję "doskonałego państwa", każdy, różnym kwestiom dot. państwa nadaje inny priorytet; dlatego walka będzie ciężka... {no, ale chyba nikt nie oczekuje, że zmiana nastąpi z dnia na dzień} :P ]

Wolf3D

2014-10-29, 15:14
@mazurpl

Nic nie zrobili? Pognali czerwoną zaraze daleko za granice. JA jestem z tych co chcieli mieć wolne panstwo niestety nie moja wina ani kosciola ze teraz polactwo chce byc nowoczesne i taaaakie tolerancyjne ze im to jeszcze w piety pojdzie.

pie**olisz ze nic nie zrobili dla ludzi i rodzin ktorych rodziny katowane byly za czasów komuny? to NIC?!

pewnie ojciec byly wspolpracownik...

Wiara to nic złego, to ludzie są źli i nie wiedzą do czego ona służy.

PS. Poczułem co to wiara gdy z moją dziewczyną poszedłem do kościoła. Jak już bedziesz miec dziewczyne to polecam, szczegolnie w momencie gdy jestescie na siebie wk***ieni. Pozdrawiam

mazurpl

2014-10-29, 15:34
@Wolf3d

Ludzie pogonili czerwonych, nie Kościół. Poza tym, tak pogonili, że dalej jest syf, i nic nie zapowiada tego, że będzie lepiej. Czerwoni mają się dobrze, władza im na to pozwala.

To prawda, wiara to nic złego i uważam, że to wiara czyni cuda, nie jakaś nadprzyrodzona siła zwana Bogiem.

Jeśli potrzebujesz modlitwy, aby pomóc sobie w trudnościach, to módl się, co kto lubi. Ale nie mów mi tutaj, że Kościół jest święty i niezbędny do dobrego funkcjonowania państwa. Bo nie jest. To kolejna instytucja pożerająca pieniądze, walcząca o jak największą władzę i majątek. Instytucja indoktrynująca od dziecka, która wpaja ideologie i określone poglądy. Dlatego tak wielu chrześcijan "nie jest w stanie zrozumieć", że ktoś jest niewierzący. Bo jak to tak? "Przecież Bóg jest, tak mnie nauczyli".

"Dlaczego Słowacki wzbudza w nas zachwyt i miłość? Dlatego, panowie, że Słowacki wielkim poetą był!"
Tak to działa mniej więcej, ale to już temat na inny wywód, a nie mam na to ani ochoty ani ochoty.
Bez odbioru, pozdrawiam.

panchamityle

2014-10-29, 16:07
Lamusy, dupa cicho! Dobrze zrobili, piwko dla radnych

BongMan

2014-10-29, 16:44
j***ny kler. Jak wybuchnie rewolucja te k***y powinni wisieć lina w linę z politykami i urzędasami.

I żaden wierzący nie powinien się poczuć urażony, bo te gnidy nie mają nic wspólnego z wiarą ani bogiem. To jest zwykła mafia.

Jakby powstała jakaś grupa zwalczająca to ścierwo, to obiecuję pełne wsparcie, także finansowe w miarę możliwości.

absolutxtc

2014-10-29, 18:09
Myślę, że w Rzeszowie jest wystarczająca ilość kościołów, więc nie wiem po jaki ch*j to ....

Radbug

2014-10-29, 18:10
Jasne,lepiej niech będzie łąka-byle tylko nie kościół! Kościół to przecież zło. Miliardy biznesmenów chciały wybudować największą fabrykę świata i zatrudnić wszystkich bezrobotnych w Polsce a "radne kościołowi dajo!" Rzeczywiście skandal! Powtarzam: lepiej niech będzie łąka niż kościół.


Imie_jego_44

2014-10-29, 18:13
Co w tym złego? Kościół to budynek służący ludziom, pomagający im. Skoro miasto nie miało na jego budowę to dobrze, że postanowili ułatwić to zadanie duchownym by obywatelom Rzeszowa żyło się lepiej.
Poza tym nie zapominajmy, że Państwo winne jest kościołowi jeszcze wiele majątku, który zagrabili za komuny, więc tego typu gest może być skromną rekompensatą za krzywdy mu wyrządzone.
Inicjatywa słuszna, warto ją nagłaśniać by znaleźli się naśladowcy.

Hoodini

2014-10-29, 18:29
a co to k***a kosciol? z jakiej paki przywileje za nasze podatki? lepiej jakby taka opcja byla dla ludzi co np. od 10 lat zarabiaja zrednio 1k/mies

pytolsky

2014-10-29, 18:31
Cytat:

Wiesław Buż, radny SLD, ma nadzieję, że za taki gest, diecezja miastu się odwdzięczy, być może zwrotem kilku arów pod pomnikiem Walk Rewolucyjnych, którego właściciele jest Bazylika oo. Bernardynów w Rzeszowie.



Jeśli antyklerykalne SLD nawet wie, że to praktycznie będzie "wymiana" jednej działki na drugą (żeby ominąć przepisy podatkowe zapewne) to autor faktycznie jest gimboateuszem szukającym dziury w całym.

Radbug

2014-10-29, 18:45
Imie_jego_44 napisał/a:

Co w tym złego? Kościół to budynek służący ludziom, pomagający im. Skoro miasto nie miało na jego budowę to dobrze, że postanowili ułatwić to zadanie duchownym by obywatelom Rzeszowa żyło się lepiej.
Poza tym nie zapominajmy, że Państwo winne jest kościołowi jeszcze wiele majątku, który zagrabili za komuny, więc tego typu gest może być skromną rekompensatą za krzywdy mu wyrządzone.
Inicjatywa słuszna, warto ją nagłaśniać by znaleźli się naśladowcy.



Zgadzam się. Warto też na każdym kroku nieustannie przypominać o ilości ziemi podpie**olonej kościołowi przez państwo polskie(tak ,tak,III RP jest spadkobierczynią PRL) za czasów Bieruta. Liczonej w setkach tysięcy hektarów,a nabytej przez kościół jak najbardziej legalnie i prawnie mu się należącej(no chyba,że jakiś gimbo- ateusz uważa Chrześcijan za najeźdźców i chętnie odda blok w którym mieszka prasłowianom bo ziemia była wcześniej ich...). Dodajmy do tego około 3500 budynków samej użyteczności publicznej jak szkoły czy szpitale również odebranych kościołowi+odsetki za bezprawne zajęcie i użytkowanie przez 40 lat...no proszę okaże się że to Kościół robi wam WIELKĄ łaskę,że zgadza się na ten śmieszny fundusz kościelny który zrekompensuje straty za jakieś 200 lat.

Dreamer

2014-10-29, 18:45
pytolsky napisał/a:



Jeśli antyklerykalne SLD nawet wie, że to praktycznie będzie "wymiana" jednej działki na drugą (żeby ominąć przepisy podatkowe zapewne) to autor faktycznie jest gimboateuszem szukającym dziury w całym.



A Ty łykaj wszystko co Ci powiedzą. Przecież nie napiszą, że są j***nymi złodziejami i wszystko jest ustawione.

lapps

2014-10-29, 18:46
mazurpl napisał/a:


To prawda, wiara to nic złego i uważam, że to wiara czyni cuda, nie jakaś nadprzyrodzona siła zwana Bogiem.

Jeśli potrzebujesz modlitwy, aby pomóc sobie w trudnościach, to módl się, co kto lubi. Ale nie mów mi tutaj, że Kościół jest święty i niezbędny do dobrego funkcjonowania państwa. Bo nie jest. To kolejna instytucja pożerająca pieniądze, walcząca o jak największą władzę i majątek. Instytucja indoktrynująca od dziecka, która wpaja ideologie i określone poglądy. Dlatego tak wielu chrześcijan "nie jest w stanie zrozumieć", że ktoś jest niewierzący. Bo jak to tak? "Przecież Bóg jest, tak mnie nauczyli".



wierzacy bardzo latwo rozumie czemu ktos jest niewierzacy. w koncu ma to dobrze wytlumaczone. co innego idioci. idioci zawsze beda zindoktrynowani czy to przez faszyzm czy komunizm, maoizm, kingjongunizm, zorganizowane religie, zorganizowae antyreligie, panstwowe szkolnictwo, mass media czy kolorowe czasopisma chocby. lepiej jest ludzi indoktrynowac, ze "wszyscy sa dziecmi bozymi i musimy sobie nawzajem pomagac to wszystko bedzie w porzadku, a jak nie bedziemy sobie nawzajem pomagac to bedziemy mieli przej***ne", czy "musimy wyslac naszych zolnierzy na wschod zeby umierali za nie nasze interesy, bo wtedy bedziemy bezpieczni"?

@BongMan
sa takie grupy zwalczajace to scierwo, nazywaja sie komunistami. dzieki nim zapomnielismy o rzeczach takich jak honor i godnosc i stalismy sie dz**kami za pieniadze i etat. bo zamiast wierzyc, ze Bog nas obroni i zapewni bezpieczenstwo zaczelismy wierzyc, ze zrobia to obcy ludzie jesli im zaplacimy. i w obcenej sytuacji bogiem jest bank bo bank ma pieniadze, a pieniadze to jedyna wartosc obecnie.

labamba333

2014-10-29, 19:20
Co k***a?? Że niby komuna ukradła kościołowi ziemię?? Ta zbrodnicza organizacja, przez tysiąc lat, wymuszeniami, szantażem, omamianiem i podżeganiem starych zniedołężniałych ludzi, wymuszała zapisy, przejmowała majątki, pomnażała swoje imperium w tym biednym, zacofanym kraju osiągając szczyt potęgi w dwudziestoleciu międzywojennym, gdzie cieszyła się nieograniczoną swobodą w swoim przestępczym procederze. Komuna tylko wyrównała rachunek. Nikt nie spytał skąd kościół miał tyle ziemi, a tu jest sedno. WYŁUDZIŁ !!