18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Radni Rzeszowa sprzedali kościołowi działkę...

Dreamer • 2014-10-29, 12:36
... za 1% wartości.


Cytat:

99-procentowa bonifikata

Nowa parafia powstanie w dzielnicy Zwięczyca na nowo wybudowanym osiedlu przy ulicach Architektów i Zawiszy. Tam zostanie wybudowany kościół, a wcześniej przeniesiona drewniana kaplica z ulicy Rejtana, gdzie obecnie znajduje się parafia pw. św. Jadwigi.

18-arowa działka należąca do miasta, na której stanie nowy kościół, decyzją radnych Rzeszowa zostanie sprzedana bez przetargu diecezji rzeszowskiej z 99-procentową bonifikatą. Taka forma transakcji jest zgodna z prawem, jeśli działka jest zbywana na rzecz kościołów lub związków wyznaniowych i przeznaczona pod budowę nowej świątyni.



Jak widzę coś takiego to mi się nóż w kieszeni otwiera. Miasto nie ma co robić z wolnymi działkami? Niech przeznaczą je na cele rekreacyjne, wybudują miejsca, gdzie młodzież będzie mogła spędzić czas ale nie - najlepiej wybudować kolejny kościół żeby stare mohery miały gdzie paciory klepać.
Z drugiej strony - idą wybory więc cały zdewociały elektorat PiSu złoży wielki pokłon temu zacnemu czynowi.

Tutaj macie źródło co byście nie pomyśleli, że gimboateista wyssał sobie z palca te informacje.

makaba

2014-10-29, 19:42
labamba333 napisał/a:

Co k***a?? Że niby komuna ukradła kościołowi ziemię?? Ta zbrodnicza organizacja, przez tysiąc lat, wymuszeniami, szantażem, omamianiem i podżeganiem starych zniedołężniałych ludzi, wymuszała zapisy, przejmowała majątki, pomnażała swoje imperium w tym biednym, zacofanym kraju osiągając szczyt potęgi w dwudziestoleciu międzywojennym, gdzie cieszyła się nieograniczoną swobodą w swoim przestępczym procederze. Komuna tylko wyrównała rachunek. Nikt nie spytał skąd kościół miał tyle ziemi, a tu jest sedno. WYŁUDZIŁ !!



Przepraszam bardzo, masz może jakieś wiarygodne źródła potwierdzające twoje teorie. Jakieś dokumenty urzędowe, akta, itp.?

Radbug

2014-10-29, 19:45
@up
Otóż ktoś się spytał. Wystarczyłoby chodzić od czasu do czasu na zajęcia z historii w szkole podstawowej by wiedzieć o nadaniach ziem dla duchownych,przekazania sporych części majątków od bogatych ziemian dla synów wstępujących do stanu duchownego,fundacji kościołów jako wotum za zwycięstwo/przeżycie bitwy lub po prostu najzwyklejszych zakupach potwierdzonych licznymi legalnymi dokumentami. O wymuszeniach i szantażach kościoła jako organizacji,tylko po to by zdobyć jakiś kawałek ziemi nie słyszałem-oświeć nas panie gimbo-ateuszu jakimiś źródłami na ten temat,bądź przestań się ośmieszać. Jeśli jakaś ziemia rzeczywiście była nielegalnie pod władaniem kościoła to komuna mogła ją słusznie odebrać,ale co z 99,999999% legalnej jego własności? Też wyrównanie rachunku? Pozdrawiam.

contowsky

2014-10-29, 20:03
u nas w kraju to norma

korinogaro

2014-10-29, 20:56
Nie jestem wierzący ale skąd k***a wiecie że mieszkańcy dzielnicy nie chcieli tam kościoła? Może męczyli radę miasta o kościół w swojej okolicy zwłaszcza że nieużytek był no to rada poszła im na rękę.

wciazszukam

2014-10-29, 21:15
Wolf3D napisał/a:

@mazurpl

Nic nie zrobili? Pognali czerwoną zaraze daleko za granice.



Najlepszy żart jaki ostatnio słyszałem. Za jaką k***a granicę? Kogo pognali?! Przecież wszyscy członkowie PZPR płynnie zasilili szeregi wszelkich instytucji utworzonych po okrągłym stole.

A propos okrągłego stołu, to cytując Pana S. Michałkiewicza: "Trzeba wiele zmienić, żeby wszystko zostało po staremu."

Mam wrażenie, że większość obywateli jest zanurzona w jakimś letargu i nijak nie potrafi dostrzec, a co dopiero zrozumieć, co dzieje się wokół nich.

Macie w telewizji teatrzyk: politycy się kłócą, mają ładne spoty z chwytliwymi sloganami, obiecują, straszą opozycją, krążą wokół chwytliwych acz niekoniecznie ważnych tematów, tratata, itd. Pospólstwo się tym ekscytuje, chodzi na wybory, wierzy w idee przemycone im przez media tylnymi drzwiami i myśli że biorąc udział w tym teatrzyku zmienia świat na lepsze. Takiego ch*ja!

Jedyny sposób, aby na tym świecie było lepiej, to wypiąć się na tych pie**olonych darmozjadów piastujących stanowiska (bo pracą tego nazwać nie można), olać wybory, olać TV, olać podatki i robić swoją robotę. Gdyby te świnie się nagle zorientowały że źródełko się urwało, wpadliby w panikę - to byłby piękny widok.

Tutaj zacznie się socjalistyczne pie**olenie lemingów: "aaa, a co z opieką zdrowotną, z emeryturami, z drogami, z orlikami, ze szkołami, z wojskiem, itd." Sami sobie odpowiedzcie na to pytanie. Czy zawsze musicie mieć wszystkie rozwiązania podane na tacy? Zawsze pani reporter musi wam powiedzieć co macie sądzić o materiale, który przed chwilą zobaczyliście w dzienniku? Nie możecie sami wyciągać wniosków i posługiwać się logiką?

Uczciwi ludzie, którzy nie boją się pracy, zawsze dadzą sobie radę. Pasożyty natomiast powinny wyzdychać z głodu. Ludzkość powinna powrócić do korzeni i przywrócić selekcję naturalną. Słabe jednostki nie powinny się mnożyć i przekazywać genów dalej. Obecnie chronimy słabych i głupich. Kto mnoży się najszybciej? Patologia na socjalu - 6 dzieci to standard. Dzieci, z których większość zostanie modelowymi idiotami jak tatuś i mamusia. Porządny, uczciwy i dobry człowiek nie będzie miał dziecka, jeśli wie, że ciężko będzie mu to dziecko utrzymać. Niestety w socjalizmie jest w ch*j ciężko, bo trzeba łożyć hajs na armię urzędasów i kolejną armię nierobów i nieudaczników. Dalsze podtrzymywanie światowego socjalizmu zaprowadzi ludzkość donikąd.

ellsworth

2014-10-29, 21:43
Prze sk***ysyny w tych czarnych sukienkach są! Jezus w ubóstwie żył, a oni sobie pałace budują jeszcze mówią, ze na chwałę bożą! Ale to jeszcze nic w porównaniu do absolutnie bezkresnej, rzekłbym nieskończonej niczym ich bóg, głupoty stada baranów, które jeszcze wspierają tą złodziejską instytucję uznając się za jej wyznawców.
Mam nadzieję, że w końcu dojdzie do tego, że jakiś oszołom co się do władzy dorwie za taki 1% sprzeda np. Warszawskie Łazienki i powstanie w ich miejsce jebutny meczet. Może wtedy się stado debili ocknie do czego prowadzi plucie na Konstytucję mówiącą o świeckości państwa, ale wtedy będzie już pewnie za późno. Na pohybel temu zj***nemu krajowi i jego debilnym mieszkańcom.

Zbyszek998

2014-10-29, 22:27
Heh, My klechy przynajmniej żyjemy jak ludzie :amused:

Pabjan

2014-10-29, 22:41
Podkarpacie to ja i tak bym oddał za darmo Ukraińcom. Jak tam jeździłem przez kilka lat , w robocie dość często. To zauważyłem, że za Tarnowem Polska się kończy.

darnok112

2014-10-30, 07:17
Nie chciałbym tutaj jakoś bronić kościoła w Rze, ale musicie wiedzieć zanim się wypowiecie ile miasto najpierw zapie**oliło kościołowi terenu. Nie znacie tematu drodzy sadole.

zajmijcie się lepiej tym co działo się np w kolbuszowej (specjalnie z małej) oddano za 1zł meczet, który został wyremontowany, by po 2 latach kupić jego ruinę za 200 tyś złotych z kieszeni podatników!!!

Pabjan napisał/a:

Podkarpacie to ja i tak bym oddał za darmo Ukraińcom. Jak tam jeździłem przez kilka lat , w robocie dość często. To zauważyłem, że za Tarnowem Polska się kończy.




Ja ci k***a oddam jakikolwiek teren, zdrajco. Takich jak ty powinniśmy rozstrzelać w pierwszej kolejności jak przyjdzie wojna. W 39' też tak myśleli. Sląsk też oddasz? Zauważ że tu wszyscy walczyli za kraj, praliśmy się z ukraińcami a oni robili nam masakry, W każdym nawet niewielkim miasteczku był stawiany opór najeźdźcy, było tego tyle że w Internecie nie można znaleźć informacji o wielu bitwach. Zawsze tu był patriotyzm, moje miasteczko do tej pory nie odbudowało się po wojnie. (mimo że korupcja tu jest wielka teraz).

le_Roi_des_fous

2014-10-30, 08:31
Pabjan napisał/a:

Podkarpacie to ja i tak bym oddał za darmo Ukraińcom. Jak tam jeździłem przez kilka lat , w robocie dość często. To zauważyłem, że za Tarnowem Polska się kończy.

To zabawne jestem z podkarpacia troche kraju zwiedziłem i takich wioch jakie widziałem na zachodzie kraju na podkarpaciu niema. Przestałem również narzekać na drogi bo to co widziałem w innych regionach kraju to masakra.