18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Przeciętny Polak...

Murzyn9111 • 2014-12-27, 16:25
Zalazłem w internetach małe opowiadanko na temat przeciętnego Polaka z wielkiej płyty ;) Pół żartem, pół serio.

Ja im nie zazdroszczę.
Mam 41 lat i mogę powiedziec, że powidło mi się w życiu. Mieszkam z żoną i trójką dzieci w apartamencie - 42 metry kwadratowe w bloku z wielkiej płyty i mam stałą pracę na umowę zlecenie - jestem ochroniarzem w Lidlu.

Zarabiam 1280 zł, a w dobrych miesiącach z nadgodzinami to i z 1400 zł wyciągnę. Ciężko pracowałem na mój sukces. Po studiach na wydziale filozofii, zrobiłem doktorat. Pierwotnie planowałem pracę na uczelni, ale ponieważ nie było vacatów, a pojawiła się świetna oferta z Lidla to długo się nie zastanawiałem.

Zarabiam dużo, więc żyję komfortowo. Miałem golfa 2, rocznik 88 po lifcie i na wtrysku. Trochę się zapożyczyłem i znajomy ściągnął mi z Niemiec wygodną limuzynę - Dacię Logan, rocznik 2005. Autko mam w najbogatszej wersji z obrotomierzem i trzecim światłem stopu. Na allegro kupiłem używane kołpaki, żeby odświeżyc design.

Dwa razy w miesiącu tankuję na full za 50 zł i jako zapaleni turyści podróżujemy z rodziną. Już trzy razy byliśmy w tym roku u dziadków na wsi. W lecie lubię pogrillowac z rodziną i przyjaciółmi. Ponieważ mam chody w Lidlu i wiem, kiedy są promocje, to wspaniałą, zdrową kiełbasę kupuje po 6.99 za kg, do tego markowe piwo za 1,59 zł i życ nie umierac.

Na sadolu nie znalazłem !

My...........er

2015-05-07, 20:39
Takie są polskie realia ;)

gaijin

2015-05-07, 20:45
To jest kwintesencja myślenia sporej części społeczeństwa - czyja to wina, że mało zarabiam? Moja, bo gówno potrafię i się nie uczyłem? Pracodawcy, bo to w końcu on ustala pensję? Nieeee, winne jest "państwo", bo "państwo" powinno podsunąć mi do ryja kasę, nieważne skąd ją weźmie. Kiedyś winiło się złe duchy, diabły, potem Żydów, teraz nie ma kogo, to winne jest państwo.

Taki Janusz jedzie potem do sieciówki, za koszulę wartą 15 zeta płaci 150 i narzeka, a jakże, na państwo, że gdyby nie VAT to by zapłacił TYLKO 111 i że państwo go okradło. To państwo, które za ten VAT płaci emeryturę ojcu, rentę mtce, szkołę dziecku i drogę samemu Januszowi. ch*j wam w dupę malkontenci, nie jest idealnie, ale to jest nasz kraj i od nas też zależy jaki on będzie.

Cyrk

2015-05-07, 20:51
Nie ma znaczenia ile zarabiasz. Sam mam miesięczne faktury na 20 tys. z vatem, ale zanim to złodziejskie państwo III RP (nie mylić z moim ukochanym krajem Polską) ze mną skończy to mi zapie**oli 7 tysi od tak, żeby k***y mogły latać dwoma samolotami naraz, albo się wozić ch*jobusem.

Myślicie, że jak ktoś zarabia średnio (bo to nie jest jakiś k***a majątek na tle Europy, tylko zwykła pensja), to mu k***a nie szkoda kasy na pasożytów? 2 średnie krajowe co miesiąc idą wp*zdu. I pie**ole przesąd, że jak nie zdycha z głodu to na Bula albo Dudusia musi głosować, bo się dorobił na ustawionej rodzinie. Takich mam ustawionych rodziców, że matka uczy w podstawówce, a ojciec całe życie zapie**alał na 2 etaty, żeby na chleb nie brakowało...

Zagłosuje na Kukiza, nie dlatego, że mi się podoba jako prezydent, albo się z nim zgadzam w 100%, tylko dlatego, żeby tym k***om z kliki kolesiów POPiS pokazać, że ich dni są policzone. I was tez do tego zachęcam...

PS. Maść już naniosłem i mi ulżyło.

QuaPL

2015-05-07, 21:23
A ja będę głosował na "polskiego Putina", bo jest to najbardziej adekwatny na stanowisko prezydenta. Jak ktoś się zainteresował jego osobą to wie o czym mówię :)

Mercury001

2015-05-07, 21:26
Na końcu brakuje tylko "przepraszam, że żyję"...

bart13

2015-05-07, 21:33
Widzę, że wielce kumaci narodowcy, a nie potraficie wyłapać ironii ;)

QuaPL

2015-05-07, 21:53
Widzę, że wielce kumaty bart13 , a nie załapał, że wszyscy załapali o co chodzi :)

murzynskapala

2015-05-07, 22:02
gaijin napisał/a:

To jest kwintesencja myślenia sporej części społeczeństwa - czyja to wina, że mało zarabiam? Moja, bo gówno potrafię i się nie uczyłem? Pracodawcy, bo to w końcu on ustala pensję? Nieeee, winne jest "państwo", bo "państwo" powinno podsunąć mi do ryja kasę, nieważne skąd ją weźmie. Kiedyś winiło się złe duchy, diabły, potem Żydów, teraz nie ma kogo, to winne jest państwo.


Nie do końca się z tobą zgodzę. Niskie zarobki są pośrednio winą państwa- nie odprowadzając "oficjalnych" podatków, czyli zusowskich zarabiając 4000 oddajesz 1000 zł w samym vacie. Po odjęciu oficjalnych- w kieszeni zostaje ci 2 tysie z groszami.
Owszem, jest od zaj***nia oferm życiowych, które nic nie potrafią ale są wielkimi panami świata bo mają maturę, czy jakieś inne papierkowe gówno- człowiek który coś potrafi jest w stanie żyć w tym kraju. Ale mógłby wielokrotnie lepiej. Gdyby zlikwidowano przymus płacenia opłat zusowskich, zlikwidowano zasiłki i sprywatyzowano opiekę zdrowotną.

bijaczex

2015-05-07, 22:41
Nie możliwe, że ktoś ma tak wyprany łeb. Widać gołym, że ktoś jajca robi.

bowmanek

2015-05-07, 23:01
Wszyscy mówią jaka to władza zła i twierdzą, że trzeba ją zmienić, ale jak przychodzi do konkretów to ch*j wszystko strzela w przedbiegach, bo nie można się nawet dogadać, kto ma zmieniać, nie mówiąc już o tym jak to zrobić.

My...........er

2015-05-09, 03:51
Jakie niby ktoś sobie jaja robi z tego, że zarabia niecałe 2 tysiące ? Ludzie obudźcie się. Ilu ludzi posiada wykształcenie ponad przeciętnej a zarabia tyle co typowy chińczyk... Przecież to już nawet nie jest śmiechu warte. Często czytam ogłoszenia za pracą i widzę jak potrzebują ludzi po studiach czy z magistrem na stanowisko w firmie gdzie brutto będzie zarabiać 1500 zł a poniżej ogłoszenie sprzątaczki po podstawówce za tą samą pensje. Ostatnia wypowiedź pani mądrej jakiejś tam (nie pamiętam nazwiska) co twierdzi, że jak w Polsce niby ma być źle skoro czyta statystyki z 2015 na temat płac i wychodzi na to iż statystycznie zarabiamy 1000 euro miesięcznie i to jest niby minimalna stawka. To jakim k***a cudem polacy wyjeżdżają ? Może przy następnej rozmowie, jakiś polityk dumnie stwierdzi, że polacy są za bardzo zachłanni. Nie wiem co za statystyki ta pani czytała, ale stwierdzam lecz na pewno nie były one z Polski. Wolę już oddać głos na Pana Kukiza i widzieć go w tv w glanach na nogach niż dłużej patrzeć na tego spasionego debila co nawet na pytanie nie potrafi odpowiedzieć a jedyne co dobrego zrobił przez okres jego kadencji było poprawne zgolenie wąsa.

wolak27

2015-05-26, 00:05
Znalazłem to w jednym z komentarzy gdzieś na FB. Myślę że się spodoba ;)
Cytat:

Zagłosuję na Pana profesora Bronisława Komorowskiego! Mam 33 lata. Pracuję i dobrze zarabiam - na rękę dostaję 1125 złotych miesięcznie (ci, co zarabiają 6 tys. to złodzieje, ja jestem uczciwy). Jest mi dobrze. Umowę mam na 3 miesiące, ale szef powiedział, że mi ją przedłuży jak będę pracował po 12 godzin dziennie. Nawet trochę pieniędzy odłożę, bo odżywiam się mirabelkami i szczawiem jak doradzał pan profesor Niesiołowski. Odkładam kasę, bo chcę sobie kupić taki zegarek, jaki ma pana kolega partyjny - Nowak. Myślę też nad otwarciem własnej działalności gospodarczej - może jakiś salonik w galerii handlowej? Niski czynsz, preferencyjny ZUS oraz niskie podatki zachęcają mnie do podjęcia tego kroku. Trochę choruję, ale nie wiem co mi jest, bo zarejestrowano mnie do specjalisty na 2025 rok. Wtedy się dowiem. Nie przejmuję się swoją chorobą, bo przecież pana przyjaciel Tusk powiedział, że będę pracował do 67 roku życia. Także śpię spokojnie. Czytam codziennie "Gazetę Wyborczą" i oglądam TVN i stąd wiem, że żyję na zielonej wyspie i jest mi tu najlepiej, nie muszę wyjeżdżać za granicę. Popieram PO, bo przeczytałem w GW, że jak przyjdzie PiS to sytuacja moja będzie o wiele gorsza. Boję się wizyt smutnych, uzbrojonych panów o 6 rano w moim mieszkaniu. Drżę na samą myśl, że obcy ludzie mieliby szperać w moich meblach, które mogą mi zniszczyć. Komplet mebli był cholernie drogi (kosztował mnie 999 złotych w ekskluzywnym salonie meblowym). Kupiłem je za nisko oprocentowany kredyt w 2007 roku i jeszcze zostały mi 4 raty do spłaty.


An...........or

2015-05-26, 00:07
Zaraz poleci do sucharów, nie wolno podnosić ust na jedyną słuszną partie.
Nie tutaj :D

BlckSn

2015-05-26, 00:22
Antalor napisał/a:

Zaraz poleci do sucharów, nie wolno podnosić ust na jedyną słuszną partie.
Nie tutaj :D



Dla odmiany od października będzie można jechać wyłącznie po PO.