18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Protest górników

____ • 2013-06-06, 22:02
Dziś odbył się protest przeciwko restrukturyzacji jednej z kopalń w Małopolsce, około 8tys. ludzi przeszło przez miasto Brzeszcze.

Kolejna kopalnia może zostać zamknięta pomimo dużych zasobów węgla (lub przejęta przez Czeską spółkę węglową która wydobywając węgiel nie przejmuje się szkodami górniczymi i nie zabezpiecza miejsc po wydobyciu).

Co najważniejsze, z protestującymi nie spotkał się nikt z władz miasta oraz kopalni węglowej, jedynie policja z gazem łzawiącym miała odwagę na konfrontację.

Jest to kolejny przykład demokracji od kochanej władzy - "protestujcie sobie, jedyne co sobie wywalczycie to oberwanie pałą w łeb".


:sparta:

Post nie miał na celu obrażenia islamistów, miłościwie panującej władzy, cyklistów, żydów, lewaków, homoseksualistów.

FRIKO84

2013-06-07, 01:00
nie jestem gornikiem, ale cale pokolenie wstecz bylo, jak prawie kazdy na Slasku. Wszystko bylo ladnie pieknie jak gornictwo jak i hutnictwo w wiekszosci zasilalo budzet panstwa, z czego sie k***y najbardziej pooblawiali kasiura, pobudowali miasta w Polsce, to Slask chyba najbardziej zasilal kase panstwa, wtedy to bylo spokojnie, kazdy mial swoja prace i nie martwil sie ze kopalnie sprzedaja. teraz jak juz pobudowali sie i oblowili kasa to maja na gornikow wyj***ne, nie interesuje nikogo to co stanie sie z tymi ludzmi, Slask jest brudny, kamienice i bloki sie sypia, teraz nawet Slask nie ma jak utrzymac samego siebie, a byl w stanie utrzymac i rozwinac caly kraj. jest to smutne ale prawdziwe. zaznacze ze Bytom ( moje miasto sasiednie) jako jedne miasto tylko i wcale nie duze zasilalo kase panstwa w 8% !! jedno miasto a jest ich duzo wiecej, powinno byc teraz odwrotnie, kiedy kopalnie maja ciezko to powinny otrzymac pomoc, a nie najlepiej zamknac, 2tys ludzi wyjebac na bezrobocie i na terenach kopalni stawiac markety co przez 5 lat nie musza placic podatkow....
Pamietam sytuacje jak Kaczynski ( nie wiem ktory ) przyjechal na kopalnie sprawdzic jak sie pracuje, h*j ma 150cm, zjechal na chwile na dol i stwierdzil ze nie ma zle, a przygotowan na jego wizyte bylo od tygodni, gornik taki co ma 200cm wzrostu dziennie musi po cyce w blocie chodzic albo na kolanach narazajac zycie.
w roku 2012 na swieto Barbary, do piekar mial sie pofatygowac sam prezydent Komor, juz miesiac wczesniej przyszly pisma i plany jak przygotowac kopalnie na jego wizyte, kazali pousuwac nawet odstajace gniazdka z pradem ze sdcian na cechowni !! zeby sie chyba ciul nie potknal. wszystko zostalo przygowtowane jak chcieli, dzien przed, zostali poinformowani ze nie przyjedzie, ze jedzie gdzie indziej.....
to mnie wk***ia najbardziej, wszyscy jestesmy Polakami zyjemy w jednym kraju i powinnismy utrzymywac sie wzajemnie....

ProVVe

2013-06-07, 01:01
GustaV napisał/a:




Znowu k***a, ktoś coś usłyszał, ktoś coś tego.

I tak reszta głupków łyka.

Kulczyk chciał WYBUDOWAĆ 2 kopalnie. Dlaczego nie odkupić? Proste, wiąże się to z przejęciem zobowiązań z przywieli emerytalnych górników. Średnia emerytura górnika? 3487PLN NETTO. k***A MAĆ. Kto zna ludzi z taką emeryturą ręka w górę! Co 10 złotówka z ZUS trafia do kieszeni byłego górnika. Żaden normalny biznesem nie będzie wydobywał i sprzedawał węgla po takiej cenie jak RP bo będzie k***a musiał uwzględnić koszty emerytur. Podobnie jak kiedyś w przedsiębiorstwach w stanach, nikt mu nie przyjdzie do roboty jak im powie że po 25 latach zapie**alania dostanie 1009PLN emerytury. A w tym pie**olonym repartycyjnym systemie ZUS płacą za to takie barany jak MY. Jakby przekalkulować realną cenę węgla. Czyli koszty + gruba kasa na emerytury dla tych ludzi którzy już "u nas w kopalni" nie robią to zobaczymy jaka będzie REALNA cena węgla i jak będziecie śpiewać o tym jakie to k***a rentowne, jakie to grube miliony się zarabia na tym, i o absurdach gdzie węgiel/energię się z ch*j-wie-skąd sprowadza.

Aż chce się przypomnieć PGR'y, gdzie wszyscy prace mieli, wszyscy wszystko kradli, ale plan był wykonany zawsze w 210%, ch*j że państwo dokładało miliony złotych, ale ładnie wyglądało. I praca dla każdego była. Była! I lud zadowolony! Zresztą do tej pory utrzymał się poj***ny KRUS gdzie k***a rolnik z polem powyżej 6 hektarów płaci 1PLN ubezpieczenia za jeden hektar, a hoduje k***a 2 krowy i kaczkę. Zastanówcie się teraz ile WY płacicie za ubezpieczenie? I skąd się wezmą pieniądze dla niego(rolnika)?

Dziękuję,
Pozdrawiam.




Jak w dupie byłeś gówno widziałeś to zamknij mordę głupcze... Kulczyk pozyskuje węgiel, którym zasila swoją elektrownie... Dlatego ma opłacalny biznes cofnięty baranie... Lepiej zobacz czy masz zrobione zadanie na przyrodę zanim zaczniesz googlować nieznane tobie wartości liczbowe...

maxikingwhite

2013-06-07, 01:05
Macie tu jeszcze takie z innego ujęcia odemnie jeszcze nie publikowanego w necie dopiero teraz bo materiał własny wstawki wyciszone ze względu na głupie komentarze, koledzy z poprzednich komentarzy proponuje zamknąć debatę jak nie mieszkacie w Brzeszczach.

ProVVe

2013-06-07, 01:09
dionizodoros napisał/a:



W cudzysłowie nierentowne, bo nie wiedziałeś, czy razem napisać?
Mniejsza.


To są właśnie skutki tego, że państwo nadal bawi się we właściciela.


Chcecie liberalizmu? Zacznijmy więc od pierwszych, fundamentalnych dla liberalizmu reform: państwo winno pozbyć się wszystkich swoich podległych spółek - te generują bowiem jedynie korupcję, a co za tym idzie - straty. O ile skrajna forma liberalizmu zdaje się być ryzykowna, o tyle ten twój skrajny socjalizm prowadzić może wyłącznie do katastrofy gospodarczej.

Tak właśnie powinno być, jak pokazałeś na tej mapce. Inwestorami są tu firmy prywatne, nie państwa. Odprowadzają podatki w Polsce.





Co do Ciebie... Jeśli dobrze pamiętam większość firm stara się nie płacić podatków w Polsce bo mamy sporo luk prawnych... Co za tym idzie pieniądze albo trafiają do ich krajów lub nie płacą (np markety jeśli w danym przedialę czasowym zmienią nazwę są zwolnione z podatku dochodowego). Kanada ma cały przemysł energetyczny w posiadaniu państwa (jeśli dobrze pamiętam) za co całkowicie finansuję oświatę... Teraz powiedz mi ile my mamy? gasprom? Kolejny absurd ---> jeśli jakaś firma wykupi pozwolenie na na poszukiwanie bogactw naturalnych jak gaz, ropa itp... To co znajdzie jest jej... Jeśli natomiast ty kupisz ziemie i poniżej 30cm znajdziesz ropę następuje wykup twojej ziemi przez państwo... Gdzie tak jest się k***a pytam? W usa np masz co na twojej to twoję...

Extraordinary_Gentleman

2013-06-07, 01:25
ProVVe napisał/a:




Jak w dupie byłeś gówno widziałeś to zamknij mordę głupcze... Kulczyk pozyskuje węgiel, którym zasila swoją elektrownie... Dlatego ma opłacalny biznes cofnięty baranie... Lepiej zobacz czy masz zrobione zadanie na przyrodę zanim zaczniesz googlować nieznane tobie wartości liczbowe...



Jak tak patrzę na Ciebie, to jestem za aborcją. Daj lepiej jakieś konkrety, a nie znowu spisek i wszyscy dla Ciebie źli a Ty jeden oświecony i ogarnięty. Zgaduje że obejrzałeś 2 filmiki o tytule "otwórz oczy" na jutube i nagle jesteś Tym wyzwolonym? No cóż. życie kopie w dupe, ale jak mieszałeś wódkę z piwem w wieku 13 lat to teraz w wieku 25 mieszasz cement z piaskiem.

Napisał bym coś dosadniejszego ale teraz są za to warny.

di...........os

2013-06-07, 01:51
FRIKO84 napisał/a:

nie jestem gornikiem, ale cale pokolenie wstecz bylo, jak prawie kazdy na Slasku. Wszystko bylo ladnie pieknie jak gornictwo jak i hutnictwo w wiekszosci zasilalo budzet panstwa, z czego sie k***y najbardziej pooblawiali kasiura, pobudowali miasta w Polsce, to Slask chyba najbardziej zasilal kase panstwa, wtedy to bylo spokojnie, kazdy mial swoja prace i nie martwil sie ze kopalnie sprzedaja. teraz jak juz pobudowali sie i oblowili kasa to maja na gornikow wyj***ne, nie interesuje nikogo to co stanie sie z tymi ludzmi, Slask jest brudny, kamienice i bloki sie sypia, teraz nawet Slask nie ma jak utrzymac samego siebie, a byl w stanie utrzymac i rozwinac caly kraj. jest to smutne ale prawdziwe. zaznacze ze Bytom ( moje miasto sasiednie) jako jedne miasto tylko i wcale nie duze zasilalo kase panstwa w 8% !! jedno miasto a jest ich duzo wiecej, powinno byc teraz odwrotnie, kiedy kopalnie maja ciezko to powinny otrzymac pomoc, a nie najlepiej zamknac, 2tys ludzi wyjebac na bezrobocie i na terenach kopalni stawiac markety co przez 5 lat nie musza placic podatkow....
Pamietam sytuacje jak Kaczynski ( nie wiem ktory ) przyjechal na kopalnie sprawdzic jak sie pracuje, h*j ma 150cm, zjechal na chwile na dol i stwierdzil ze nie ma zle, a przygotowan na jego wizyte bylo od tygodni, gornik taki co ma 200cm wzrostu dziennie musi po cyce w blocie chodzic albo na kolanach narazajac zycie.
w roku 2012 na swieto Barbary, do piekar mial sie pofatygowac sam prezydent Komor, juz miesiac wczesniej przyszly pisma i plany jak przygotowac kopalnie na jego wizyte, kazali pousuwac nawet odstajace gniazdka z pradem ze sdcian na cechowni !! zeby sie chyba ciul nie potknal. wszystko zostalo przygowtowane jak chcieli, dzien przed, zostali poinformowani ze nie przyjedzie, ze jedzie gdzie indziej.....
to mnie wk***ia najbardziej, wszyscy jestesmy Polakami zyjemy w jednym kraju i powinnismy utrzymywac sie wzajemnie....




Śląsk jest najbogatszym województwem w Polsce, z wyjątkiem Mazowsza z Warszawą... I, uwaga, to nie kopalni zasługa.

kpiciel napisał/a:



Średnia srednia. Jeszcze nie nauczyłeś się czytać mierzy wierszami?
Średnie wynagrodzenie w Polsce to jakieś 3-4 tyś zł. A kto tyle zarabia pytam się?
A co do KGHM to mogłem tam pracować, ale to może cię z szokować zarabiał bym tam mniej niż 2000zł na rękę (codziennie narażając życie, pracując w masakrycznie zj***nych warunkach) Uznałem, że to się nie opłaca, ale są ludzie którzy nie mają wyboru bo muszą utrzymać rodzinę.
Większość górników nie dosięgnie pułapu 7000zł/mc przez całe życie. Co innego prezesi, którzy nigdy nie widzieli "dołu" zarabiają nie 2 tyś tylko 200 tyś i stąd masz twoją średnią.



W dużych miastach zarabiają po 3 - 4 k miesięcznie (w Warszawie średnia do 6 k się podobno zbliża - jest to 'siła nabywcza', choć trudno w to uwierzyć, lekko powyżej średniej Unii europejskiej). Więc moja odpowiedź brzmi: tak, znam ludzi, którzy zarabiają w Polsce 3 - 4 k miesięcznie.


Druga sprawa: nie gadaj głupot. Mój dziadek swego czasu inwestował w KGHM, co wiązało się, rzecz oczywista, ze zlustrowaniem tejże firmy. Sprzątaczka zarabia tam 3k brutto miesięcznie.

kosa2221 napisał/a:



Ty się od górników odpier**l, co boli Cię, że jako jedna z niewielu grup zawodowych radzą sobie w tym państwie pełnym biurokracji, korupcji i złodziejskiej działalności ZUSu? Niestety żyjemy w takich a nie innych warunkach i każdy musi dymać ten system jak się da i nie wylewaj swoich żalów na górników tylko miej pretensje do rządzących.

Zreformujmy to państwo z łap biurokracji i przymusów, a każdy będzie robił na siebie. Przykład? Australia jest jednym z najbardziej liberalnych gospodarczo krajów na świecie i górnik dostaje tam 10000$ na miesiąc. Nie wgłębiam się w temat gospodarki Australii ale skoro jest liberalna , więc bez przywilejów i przymusów jak Zus.




Kolego, zapomniałeś, że Polska nie jest Australią. To popyt ustala podaż... W Polsce podstawową pensją profesora jest 4500 zł brutto...

psycho6social

2013-06-07, 03:06
Wiecie o co chodzi ? o to, że przez miejscowość Brzeszcze, czy przez miejscowość gdzie Kopalnia ma pokłady, ma być przeprowadzona A1. i dlatego chcą zamknąć Kopalnie... POj***ne, wywalić 3tyś ludzi z powodu drogi, a jak trzebabyło uratować jakiegoś bagiennego owada, czy żabke, to Luzik, zrobimy wszystko by uratować małe żyjątko... Czy tu sie cos komuś w głowie nie popie**oliło? Żyjemy w kraju gdzie od człowieka ważniejszy jest owad. Tyle w temacie. Tak jestem górnikiem i całkowicie ich popieram, tak jak popierałbym stoczniowców, hutników, budowlańców etc, bo to Ludzie a nie owady! pozdrawiam

Tomoyo

2013-06-07, 03:53
psycho6social napisał/a:

Wiecie o co chodzi ? o to, że przez miejscowość Brzeszcze, czy przez miejscowość gdzie Kopalnia ma pokłady, ma być przeprowadzona A1. i dlatego chcą zamknąć Kopalnie... POj***ne, wywalić 3tyś ludzi z powodu drogi, a jak trzebabyło uratować jakiegoś bagiennego owada, czy żabke, to Luzik, zrobimy wszystko by uratować małe żyjątko... Czy tu sie cos komuś w głowie nie popie**oliło? Żyjemy w kraju gdzie od człowieka ważniejszy jest owad. Tyle w temacie. Tak jestem górnikiem i całkowicie ich popieram, tak jak popierałbym stoczniowców, hutników, budowlańców etc, bo to Ludzie a nie owady! pozdrawiam



Droga S1, jak już...

ProVVe

2013-06-07, 06:44
GustaV napisał/a:



Jak tak patrzę na Ciebie, to jestem za aborcją. Daj lepiej jakieś konkrety, a nie znowu spisek i wszyscy dla Ciebie źli a Ty jeden oświecony i ogarnięty. Zgaduje że obejrzałeś 2 filmiki o tytule "otwórz oczy" na jutube i nagle jesteś Tym wyzwolonym? No cóż. życie kopie w dupe, ale jak mieszałeś wódkę z piwem w wieku 13 lat to teraz w wieku 25 mieszasz cement z piaskiem.

Napisał bym coś dosadniejszego ale teraz są za to warny.




Ty kretynie to są ogólnodostępne informacje, które nawet były dostępne w żydowskim tvn (nie mówiąc o każdej gazecie czy portalach gospodarczo-biznesowych)... Było o tym głośno i nadal można czytać kto walczy o przetarg za dwa bloki węglowe o wartości 12mld... Przej***łeś swój zakład więc możesz postawić "kopiec kreta" sobie na pysk w ramach tzw. karnego ku*asa... Weź sobie wygoogluj, a jak neta potrafisz wykorzystywać tylko do robienia z siebie idioty to już nie mój problem...

myha

2013-06-07, 08:23
FRIKO84: że tak się zapytam kiedy niby te kopalnie przynosiły zyski? bo z tego co ja wiem to chyba przed DWŚ, no i może jeszcze w pierwszych latach komuny gdzie górnicy nie zdążyli jeszcze wszystkich przywilejów wziąć. Bo cały okres od lat 60 do teraz są to firmy nieopłacalne. Komuna pompowała w Śląsk kosmiczne pieniądze to co wpakował tam gierek dopiero niedawno spłaciliśmy. Żeby pokryć kosmiczne przywileje górników cena węgla została wywindowana w górę dochodzi do paradoksu że bardziej opłaca się sprowadzić węgiel chociażby z Argentyny bo pomimo kosztu transportu i tak jest dużo tańszy niż wydobywać nasz. Państwowe kopalnie to relikt komuny z 2-krotnym(lekko licząc) nad-zatrudnieniem pracowników i kosmicznymi przywilejami.
Obszar śląska przynosi teraz zyski bo przez 50 lat reszta Polski się na was zrzucała(zresztą dalej się zruca), tylko w stosunku do tego ile tam kasy utopiono to teraz powinien to być obszar

człowiek_zły

2013-06-07, 09:32
Wszystko co państwowe - sprzedać. Czego nie da rady sprzedać - podpalić. Jak już nie będzie nic państwowego to podatki będą niskie a złodzieje (politycy i urzędnicy) nie będą kraść bo nie będzie z czego. A że kilku biednych z głodu zdechnie to ich problem nie mój.

zypon

2013-06-07, 17:55
wszyscy którzy są przeciwni prywatyzacji to komuchy, nawet juśli nienawidzą pedałów i muslimów. tylko własność prywatna daje szanse na zdrowe funkcjonowanie przedsiębiorstw

rudikopf

2013-06-08, 06:08
ProVVe masz absolutą rację nie tylko z ta kopalnią tak zrobili jest w tym całym układzie wiele ofiar.
Ludzie proszę was ja zwykły człowiek ze śląska pomińmy wsszystkie nasze pretensje żale i inne emocje względem rejonów Polski, stańmy murem przeciwko tym sk***ysynom którzy od 25 lat nas łoją tak jak założyli.. . Przecież chore jest to co się wyrabia w tej chwili. Tak być nie może. Nie namawiam do buntu ale ajk my wszyscy których k***ica zalewa nic z tym nie zrobimy to sory Batory. Każdy z Was wie o czym mowa. Proszę o kontakt, proszę o inwencję, proszę o POLSKOŚĆ !!!

prozal

2013-06-08, 09:07
@Donor - ale ty k***a pie**olisz, oczywiście, że przedsiębiorstwo prywatne jest nierentowne, bo musi użerać się z nadmiarem ludzi, bo kolega zatrudnił kolegę, ze związkami zawodowymi (zarazą) - weź pod uwagę, że nauczyciele w szkołach prywatnych nie strajkują, a naszej najwybitniejszej, oświeconej kadrze zawsze mało. W prywatnych firmach nie ma zmiłuj, robisz albo wypie**alasz. Dlatego jakby wypie**olili 1/4 z tego towarzystwo to zaraz zrobiło by się rentownie. A pensje górników, wysokie owszem ale dlaczego facet co obsługuje windę zarabia tyle co facet na przodku? To nie wina Tusk, PiSu czy SLD - potrzebne są zmiany w mentalności ludzi, a tu polityk nic nie zmieni.