18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Protest górników

____ • 2013-06-06, 22:02
Dziś odbył się protest przeciwko restrukturyzacji jednej z kopalń w Małopolsce, około 8tys. ludzi przeszło przez miasto Brzeszcze.

Kolejna kopalnia może zostać zamknięta pomimo dużych zasobów węgla (lub przejęta przez Czeską spółkę węglową która wydobywając węgiel nie przejmuje się szkodami górniczymi i nie zabezpiecza miejsc po wydobyciu).

Co najważniejsze, z protestującymi nie spotkał się nikt z władz miasta oraz kopalni węglowej, jedynie policja z gazem łzawiącym miała odwagę na konfrontację.

Jest to kolejny przykład demokracji od kochanej władzy - "protestujcie sobie, jedyne co sobie wywalczycie to oberwanie pałą w łeb".


:sparta:

Post nie miał na celu obrażenia islamistów, miłościwie panującej władzy, cyklistów, żydów, lewaków, homoseksualistów.

ryzu

2013-06-06, 23:16
białe kaski ciągną laski

Vof

2013-06-06, 23:17

Tyle w tym temacie :-(

daniello17

2013-06-06, 23:37
Brawo k***a górnicy!! Przez lata rząd dawał im przywileje nie dlatego, że według nich na to zasługiwali, tylko dla tego, że się ich bał. Nigdy nie pie**olili się w protestach. Zawsze kamienie, sztachety i do przodu.
0:10 pokazuje czym skutkuje przyjmowanie do służby 50% panienek bez jaj i 50% panienek z jajami

Michael_Myers

2013-06-06, 23:38
najlepszy jest poczatek filmiku, non stop przewijam :D

borisklinga

2013-06-06, 23:55
to niby ppolicja czy jakies harcerzyki ? k***a na co moje pieniądze idą

odwet

2013-06-06, 23:58
Policja może i "j***na będzie" ale w odróżnieniu od tych węglokopów ma pracę i ma za co rodzinę wyżywić :D

wernetto

2013-06-07, 00:00
niby tak źle i ciągłe narzekanie, ale gdzie? W internecie! Czasem na spotkaniach wśród znajomych, czasem na ulicy. Ale czy robi ktoś z was coś w tym kierunku aby obalić obecną władzę? Oczywiście, że nie. Internetowi krzykacze zostaną nimi na zawsze, a władza i tak będzie dalej ta sama. Oni dobrze już wieki temu ustalili jak zapewnić sobie i swoim dzieciom dobre miejsce w porządku światowym. I raczej czytając wasze posty myślę, że się im to udało i nic tego nie zmieni. Jest jak jest będzie tylko gorzej.

Dobranoc.

di...........os

2013-06-07, 00:13
ProVVe napisał/a:

Dwie "nie rentowne" kopalnie kupił kulczyk za 600mln euro i zbija teraz kokosy, ale tusk stwierdził, że się nie opłaca... k***a jak oni smarują łapy to się w pale nie mieści lewacy i żydzi to nasz rak jak multi-kulti jest rakiem europy... ---> Zaraz mi k***a post usuną za napisanie prawdy...



W cudzysłowie nierentowne, bo nie wiedziałeś, czy razem napisać?
Mniejsza.


To są właśnie skutki tego, że państwo nadal bawi się we właściciela.


Chcecie liberalizmu? Zacznijmy więc od pierwszych, fundamentalnych dla liberalizmu reform: państwo winno pozbyć się wszystkich swoich podległych spółek - te generują bowiem jedynie korupcję, a co za tym idzie - straty. O ile skrajna forma liberalizmu zdaje się być ryzykowna, o tyle ten twój skrajny socjalizm prowadzić może wyłącznie do katastrofy gospodarczej.

Tak właśnie powinno być, jak pokazałeś na tej mapce. Inwestorami są tu firmy prywatne, nie państwa. Odprowadzają podatki w Polsce.

Extraordinary_Gentleman

2013-06-07, 00:14
ProVVe napisał/a:

Dwie "nie rentowne" kopalnie kupił kulczyk za 600mln euro i zbija teraz kokosy, ale tusk stwierdził, że się nie opłaca... k***a jak oni smarują łapy to się w pale nie mieści lewacy i żydzi to nasz rak jak multi-kulti jest rakiem europy... ---> Zaraz mi k***a post usuną za napisanie prawdy...




Znowu k***a, ktoś coś usłyszał, ktoś coś tego.

I tak reszta głupków łyka.

Kulczyk chciał WYBUDOWAĆ 2 kopalnie. Dlaczego nie odkupić? Proste, wiąże się to z przejęciem zobowiązań z przywieli emerytalnych górników. Średnia emerytura górnika? 3487PLN NETTO. k***A MAĆ. Kto zna ludzi z taką emeryturą ręka w górę! Co 10 złotówka z ZUS trafia do kieszeni byłego górnika. Żaden normalny biznesem nie będzie wydobywał i sprzedawał węgla po takiej cenie jak RP bo będzie k***a musiał uwzględnić koszty emerytur. Podobnie jak kiedyś w przedsiębiorstwach w stanach, nikt mu nie przyjdzie do roboty jak im powie że po 25 latach zapie**alania dostanie 1009PLN emerytury. A w tym pie**olonym repartycyjnym systemie ZUS płacą za to takie barany jak MY. Jakby przekalkulować realną cenę węgla. Czyli koszty + gruba kasa na emerytury dla tych ludzi którzy już "u nas w kopalni" nie robią to zobaczymy jaka będzie REALNA cena węgla i jak będziecie śpiewać o tym jakie to k***a rentowne, jakie to grube miliony się zarabia na tym, i o absurdach gdzie węgiel/energię się z ch*j-wie-skąd sprowadza.

Aż chce się przypomnieć PGR'y, gdzie wszyscy prace mieli, wszyscy wszystko kradli, ale plan był wykonany zawsze w 210%, ch*j że państwo dokładało miliony złotych, ale ładnie wyglądało. I praca dla każdego była. Była! I lud zadowolony! Zresztą do tej pory utrzymał się poj***ny KRUS gdzie k***a rolnik z polem powyżej 6 hektarów płaci 1PLN ubezpieczenia za jeden hektar, a hoduje k***a 2 krowy i kaczkę. Zastanówcie się teraz ile WY płacicie za ubezpieczenie? I skąd się wezmą pieniądze dla niego(rolnika)?

Dziękuję,
Pozdrawiam.

di...........os

2013-06-07, 00:22
wernetto napisał/a:

niby tak źle i ciągłe narzekanie, ale gdzie? W internecie! Czasem na spotkaniach wśród znajomych, czasem na ulicy. Ale czy robi ktoś z was coś w tym kierunku aby obalić obecną władzę? Oczywiście, że nie. Internetowi krzykacze zostaną nimi na zawsze, a władza i tak będzie dalej ta sama. Oni dobrze już wieki temu ustalili jak zapewnić sobie i swoim dzieciom dobre miejsce w porządku światowym. I raczej czytając wasze posty myślę, że się im to udało i nic tego nie zmieni. Jest jak jest będzie tylko gorzej.

Dobranoc.




Nie istnieje taka grupa, jak "oni". Istnieją jednak ludzie, którzy wiedzą co powiedzieć, czy zrobić, by zdobyć władze.

Donor napisał/a:

Za niedługo będą nam próbowali zamknąć usta już na zawsze... Komuna wróci w czystej postaci szybciej niż myślicie. Już teraz władza ma ludzi głęboko w dupie, propaganda zrobiła swoje i wyprała mózgi, a walka z ostatnimi przejawami patriotyzmu sie kończy. Wszechobecna cenzura... Tylko idiota nie zauważyłby co się święci...




Tylko zwolennik komunizmu lub idiota może popierać wywrotowców tego pokroju.


Przypomniał mnie się protest sprzed kilku lat pracowników KGHM, gdzie średnia pensja wynosiła około 8k zł... Domagali się... Podwyżki...

myha

2013-06-07, 00:24
już dawno powinno się zamknąć, sprzedać lub oddać za darmo w p*zdu wszystkie państwowe firmy bo i tak zamiast zysku to dopłacać trzeba do nich grube miliony.

kpiciel

2013-06-07, 00:35
@raskolnikov74
Kolego, moje poglądy są tak skrajnie, obrzydliwie, prawicowe, że aż sam się czasem ich wstydzę.
Walki uliczne lub jakaś inna niekonwencjonalna forma protestu najprawdopodobniej są jedynym narzędziem, które mogło by w naszym pięknym kraju coś zmienić. Myślę tak dlatego, że prawo od baaardzo dawna tworzone jest w Polsce wbrew interesowi obywateli.
Oni tworzą prawo pod siebie. Zapraszam do zapoznania się np. ze sprawą Grzegorza Sowy.
Ja też ciężko i uczciwie pracuje, ale podatków prawie nie płacę. Wesz dlaczego? Bo zwolniłem tych wszystkich sk***ysynów jednym czynem: opuszczeniem mojej ojczyzny. Tu gdzie mieszkam, też znajdzie się pewnie paru złodziei w białych kołnierzykach, ale przynajmniej zostawią mi na życie. Nie to, co te k***y z Wiejskiej.

@dionizodoros
W Polsce nie ma liberalizmu tylko jest paraliberalizm.
Niech oddadzą kopalnie górnikom, którzy w niej pracowali przez tyle lat marnując sobie życia. Wyliczyć, kto ile lat przepracował, taką część kopalni dostanie. A Kulczyk niech kupuje. Tylko, że od górników. Państwo sprzeda po zaniżonej cenie, bo ktoś dostał w łapę. Już nie wspomnę o tym, że spółkę celowo można doprowadzić do ruiny, aby tanio ją później odkupić.

Poczytajcie o naszych rządzących. Trochę historii najnowszej nie zaszkodzi nikomu. Zobaczycie co to za miglance są ! :P

Proponuje wszystkim ostrzegawczo przestać płacić podatki przez rok. Niech się świnie przy korycie boją.
A co do walk ulicznych to mogą być konieczne w obronie praw obywatelskich. (kto wie czy netu nie ocenzurują niebawem i nawet na sadolu nie będzie można ponarzekać)

Dziękuję dobranoc. Przepraszam za literówkę w pierwszym poście.

dostępny_nick

2013-06-07, 00:36
Tyle, że KGHM jest jedną z najbardziej rentownych polskich spółek, jest różnica jak podwyżki domagają się ludzie którzy wypracowują ogromne zyski, a jak tacy, którzy zmuszają do dokładania do interesu...
Bardzo dobrze by się stało gdyby sprzedali te kopalnie. jakby większość tych kopalni sprywatyzować, obciąć emerytury (a już tym bardziej dla pań z sekretariatów kopalń -.-) to by się nagle okazało, że da się dużo więcej wydobyć i węgiel jakoś taki dziwnie tańszy. Ale wątpie, żeby ktokolwiek komu zależy na utrzymaniu się przy władzy a nie na dobru państwa odważył się ruszyć górników...
A szkoda, a szkoda.

kpiciel

2013-06-07, 00:43
dionizodoros napisał/a:



Przypomniał mnie się protest sprzed kilku lat pracowników KGHM, gdzie średnia pensja wynosiła około 8k zł... Domagali się... Podwyżki...



Średnia srednia. Jeszcze nie nauczyłeś się czytać mierzy wierszami?
Średnie wynagrodzenie w Polsce to jakieś 3-4 tyś zł. A kto tyle zarabia pytam się?
A co do KGHM to mogłem tam pracować, ale to może cię z szokować zarabiał bym tam mniej niż 2000zł na rękę (codziennie narażając życie, pracując w masakrycznie zj***nych warunkach) Uznałem, że to się nie opłaca, ale są ludzie którzy nie mają wyboru bo muszą utrzymać rodzinę.
Większość górników nie dosięgnie pułapu 7000zł/mc przez całe życie. Co innego prezesi, którzy nigdy nie widzieli "dołu" zarabiają nie 2 tyś tylko 200 tyś i stąd masz twoją średnią.

kosa2221

2013-06-07, 00:47
raskolnikov74 napisał/a:

Ja powinienem się z tymi górnikami spotkać. Ja i tysiące innych podatników. Bo to moich pieniędzy oni chcą, by dokładać do ich deficytu przedsiębiorstwa w którym pracują. Przyzwyczaiła się banda "demokratów", że im do miski inni muszą dokładać. j***ć komunę.



Ty się od górników odpier**l, co boli Cię, że jako jedna z niewielu grup zawodowych radzą sobie w tym państwie pełnym biurokracji, korupcji i złodziejskiej działalności ZUSu? Niestety żyjemy w takich a nie innych warunkach i każdy musi dymać ten system jak się da i nie wylewaj swoich żalów na górników tylko miej pretensje do rządzących.

Zreformujmy to państwo z łap biurokracji i przymusów, a każdy będzie robił na siebie. Przykład? Australia jest jednym z najbardziej liberalnych gospodarczo krajów na świecie i górnik dostaje tam 10000$ na miesiąc. Nie wgłębiam się w temat gospodarki Australii ale skoro jest liberalna , więc bez przywilejów i przymusów jak Zus.