18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Próba germanizacji Ireny Sendlerowej

da...........ek • 2013-07-06, 00:51
Będzie to mój pierwszy temat na sadisticu, jednakże chcę się z wami podzielić czymś, co wprawiło mnie w osłupienie. Na taki obrazek natknąłem się buszując po soup.io



Szczerze mówiąc wątpię by była to pomyłka. Niedawno była (słuszna moim zdaniem) wrzawa na temat niemieckich seriali wybielających nazistów. Teraz w internecie próbują zawłaszczać naszych bohaterów? Nie lubię teorii spiskowych, ale co człowiek ma myśleć gdy widzi, że od lat mówi się o polskich obozach koncentracyjnych, antysemityzmie w AK, teraz jeszcze próbują przerobić Irenę Sendlerową na Niemkę.

k4bleh

2013-07-06, 13:54
Masz racje, ale mi nie chodzi o to, że auschwitz było polskim obozem. Pierwszy polski oboz powstał w Berezie Kartuskiej. Nie byliśmy lepsi od niemców, oboz dzialal na podobnych zasadach. Niewiele mozna na ten temat znalezc w necie.

Kannibal992

2013-07-06, 14:17
Czyli za parę lat przeczytamy: Polak Adolf Jan Hitler z domu Kowalski wywołał wojnę przez nienawiść do niemców i żydów.

da...........ek

2013-07-06, 14:27
k4bleh napisał/a:

Masz racje, ale mi nie chodzi o to, że auschwitz było polskim obozem. Pierwszy polski oboz powstał w Berezie Kartuskiej. Nie byliśmy lepsi od niemców, oboz dzialal na podobnych zasadach. Niewiele mozna na ten temat znalezc w necie.



Według Ciebie obóz w Berezie Kartuskiej działał na podobnych zasadach co Auschwitz-Birkenau? I Ty wytykasz ludziom niedouczenie?


Auschwitz-Birkenau:
Kod:
Obecnie historycy, za wyczerpującymi badaniami Franciszka Pipera, oceniają, że ogółem do obozu trafiło co najmniej 1,3 miliona osób, w tym:

    1,1 mln Żydów;
    do 150 tysięcy Polaków;
    23 tysiące Romów;
    i ponad 30 tysięcy osób innych narodowości.

Liczba zabitych sięgnęła prawie 1,1 mln osób, w tym:

    960 tysięcy Żydów, czyli prawie 90% – w tym:
        438 tysięcy z Węgier;
        około 300 tysięcy z Polski;
        prawie 70 tysięcy z Francji;
        60 tysięcy z Holandii;
        55 tysięcy z Grecji;
        ponad 46 tysięcy z Czech i Moraw;
        ponad 26 tysięcy ze Słowacji;
        ponad 24 tysiące z Belgii;
        23 tysiące z Niemiec i Austrii;
        10 tysięcy z Jugosławii;
    do 75 tysięcy Polaków;
    21 tysięcy Romów;
    15 tysięcy jeńców radzieckich różnych narodowości;
    do 15 tysięcy ludzi innych narodowości.

Nadal jednak istnieją poglądy, podtrzymujące ocenę liczby ofiar w wysokości 4 lub więcej milionów osób. Liczby te wyprowadzane są z pewnych danych cząstkowych według zasad, którymi posłużyła się wspomniana komisja radziecka. Nie znajduje to uznania u większości współczesnych badaczy.



Dla porównania, w Berezie Kartuskiej według rożnych szacunków zmarło mniej niż 20 osób.
Poczytaj o tym trochę więcej. :!:

!Timon

2013-07-06, 14:54
Irena Stanisława Sendler z domu Krzyżanowska.

Skończcie pie**olić już o jej nazwisku bo jak Hiszpanka wyjdzie za Chińczyka to nie staje się Chinką.

Dobrutro

2013-07-06, 19:43
Nathaniel_Demerest napisał/a:



Bo wywołali, jest nawet o tym polski film - "Jak rozpętałem drugą wojnę światową".

Myślę że za 20, nie 50 lat, ten film posłuży jako dowód, że to Polska zaatakowała Niemcy.



Podoba mi się Twój baner tylko w jednym nie pasuje. Po prawej stronie Unii Europejskiej powinny być dwie twarze facetów gejów. :D

dejemen

2013-07-06, 19:47
Takie artykuły należy zgłaszać gdzie się da i gdzie powinno i nagłaśniać ile się da. W przeciwnym razie historia którą my znamy za 50 lat będzie tylko historią.

nanab

2013-07-06, 23:22
dark_jasiek napisał/a:



Kolejny debil. W czasach gdy za ukrywanie jednego Żyda groziła śmierć uratowała 2500 żydowskich dzieci.


W dzisiejszych czasach za morderstwo grozi kara śmierci. Czyli żeby by dobrym człowiekiem powinienem mordować dużo ludzi?