18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Próba germanizacji Ireny Sendlerowej

da...........ek • 2013-07-06, 00:51
Będzie to mój pierwszy temat na sadisticu, jednakże chcę się z wami podzielić czymś, co wprawiło mnie w osłupienie. Na taki obrazek natknąłem się buszując po soup.io



Szczerze mówiąc wątpię by była to pomyłka. Niedawno była (słuszna moim zdaniem) wrzawa na temat niemieckich seriali wybielających nazistów. Teraz w internecie próbują zawłaszczać naszych bohaterów? Nie lubię teorii spiskowych, ale co człowiek ma myśleć gdy widzi, że od lat mówi się o polskich obozach koncentracyjnych, antysemityzmie w AK, teraz jeszcze próbują przerobić Irenę Sendlerową na Niemkę.

sz...........an

2013-07-06, 11:27
a niech sobie żydówę biorą

beephe

2013-07-06, 11:27
Zizi857 napisał/a:

Piwo Ci dam że napisałeś "niemieckich" z małej litery !



Przymiotniki zawsze piszemy z małej litery, więc nie ma się co podniecać. Napisanie z dużej byłoby najzwyklejszym błędem.

dk2626

2013-07-06, 11:42
Admin_RedTube napisał/a:

Przypadek? Nie sądzę.

No a tak na serio to czysty tolling i tyle. Wiedzą że będzie bul dópy to robią sobie takie żarciki.




nanab

2013-07-06, 12:05
O co chodzi? Przecież nawet nazwisk ma niemieckie

artur_sz13

2013-07-06, 12:07
Do Naszego Dziennika napiszcie, oni najwięcej mogą zdziałać i do Faktu

morderuk

2013-07-06, 12:22
No Sendler typowo polskie nazwisko.

zarpion

2013-07-06, 12:28
Element niemieckiej polityki łagodzenia wizerunku tego kraju podczas II Wojny Światowej - możemy się burzyć ale robią to z chirurgiczną precyzją i super skutecznie - za 50 lat to już nie Niemcy tylko pozanarodowi Naziści będą agresorami w koalicji z Polską, Węgrami, Czechami, Rosją, Francją, Hiszpanią, Włochami - i będą tylko (podkreślam) elementem może nawet narzędziem osi zła, ofiarą propagandową zwiększających się wtedy w Europie nastrojów nacjonalistycznych. mark my words.

T0B1

2013-07-06, 12:37
Heh, a jak polscy dziennikarze próbują się doszukiwać polskich korzeni u piłkarzy np. Schweinsteigera, Hernána Crespo to wszystko jest ok? To, że ktoś ma polsko brzmiące nazwisko, czy dziadka pochodzącego z naszych ziem, nie oznacza, że czyni to tą osobę choćby w najmniejszym stopniu Polakiem.
Oczywiście tak jak my nie powinniśmy innych nazywać "polskiego pochodzenia", tak i inni nie powinni przekabacać historii i nazywać Ireny Sendler (pomimo nie-polskiego nazwiska) Niemką. Gdyby nasi politycy mieli ch*ja w gaciach (a wolą go chyba nie mieć - jeden nawet dosłownie się go pozbył) to by takie sprawy chociaż próbowali wyjaśniać, a nie udawać, że nic się nie dzieje i nikt nie odnosi krzywdy.

ch...........AN

2013-07-06, 12:41
Żydów ratowała. Jaka z niej bohaterka?

da...........ek

2013-07-06, 12:49
morderuk napisał/a:

No Sendler typowo polskie nazwisko.



Za wikipedią:
Kod:
Irena Stanisława Sendler z domu Krzyżanowska


Krzyżanowska to według Ciebie nazwisko jakiego pochodzenia?


chrisychrisSAAN napisał/a:

Żydów ratowała. Jaka z niej bohaterka?



Kolejny debil. W czasach gdy za ukrywanie jednego Żyda groziła śmierć uratowała 2500 żydowskich dzieci. Nie masz prawa obrażać ani jej ani tych dzieci śmieciu. Ty na jej miejscu nie zrobiłbyś nic, ze strachu.

Nie rozumiem, jak ułomnym trzeba być, by obrażać jeden z tak ważnych autorytetów, których niestety coraz mniej.

k4bleh

2013-07-06, 12:51
Polecam czytanie książek, a nie pierdół w internecie.. Owszem były polskie obozy koncentracyjne i to na długo przed niemieckimi, a antysemityzm w AK nie był niczym nadzwyczajnym w tamtych czasach, co zresztą pozostało do dzisiaj..Jak ktoś zainteresowany prawdą to śmiało do mnie.. Internet robi się gorszy od telewizji publicznej.. Młodzież już nie wie co jest prawdziwe, a co nie.. Na szczęście są ksiązki, dokumenty z tamtych lat, ktorych nie da się podważyć, ale też nie mowi się o nich głosno

da...........ek

2013-07-06, 12:57
k4bleh napisał/a:

Polecam czytanie książek, a nie pierdół w internecie.. Owszem były polskie obozy koncentracyjne i to na długo przed niemieckimi, a antysemityzm w AK nie był niczym nadzwyczajnym w tamtych czasach, co zresztą pozostało do dzisiaj..Jak ktoś zainteresowany prawdą to śmiało do mnie.. Internet robi się gorszy od telewizji publicznej.. Młodzież już nie wie co jest prawdziwe, a co nie.. Na szczęście są ksiązki, dokumenty z tamtych lat, ktorych nie da się podważyć, ale też nie mowi się o nich głosno



Wiadomo że obozów koncentracyjnych nie wymyślili Niemcy (oczywiście my też nie). Jednak jest duża różnica między polskimi obozami gdzie trzymano przeciwników politycznych a takimi gdzie gazuje się masowo tysiące ludzi dziennie. Była mowa o wielu przypadkach pojawiania się w głównie zachodniej prasie tekstów jakoby w czasie II WŚ w Oświęcimiu znajdowały się polskie obozy. Potem tłumaczono, że miano na myśli polskie ziemie. Jasne. Polecam najpierw obejrzeć omawiany wcześniej niemiecki serial udający historyczny, potem mówić o antysemityźmie w AK.
Właśnie dlatego wrzuciłem owe zdjęcie i rozpocząłem dyskusję. Bo ludzie czytają coś w internecie i od razu biorą to za pewnik. Dlatego należy walczyć z ignorancją/trollowaniem/świadomym wybielaniem historii i próbą rewizjonizmu

Dzyzys

2013-07-06, 13:10
Kłamstwo powiedziane 1000 razy, staje się prawdą...