18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawo do posiadania broni

Suka_Blyat • 2013-01-25, 13:21
Przed odebraniem ludziom broni oraz po...

Gonczor

2013-01-25, 22:52
Trudność z dostępem do broni? To pytanie za 10^100 punktów. Z czego słynął stadion X-lecia?

Loaloa

2013-01-25, 23:06
Polactwu dać wolny dostep do broni? A to pomysł. Nawet po waszych komentarzach widać czym by się to skończyło. Każda sąsiedzka kłótnia, każda spinka w stylu "ten ch*j zajechał mi drogę", każde nawet najmniejsze nieporozumienie kończyłoby się rozlewem krwi. Do tego dochodzą wszelkie awantury po pijaku.

Podajecie przykład uzbrojonych po zęby Szwajcarów, którzy jakoś nie znajdują upodobania w strzelaniu do siebie nawzajem. Zgoda, ale zauważcie, że mowa o Szwajcarach, a nie polaczkach. O narodzie miłującym niezależność, demokrację, wolność, nie angażującym (albo robiącym to wyjątkowo niechętnie) się w żadne międzynarodowe konflikty, zyjącym w pokojoeych stosunkach ze swoimi sąsiadami. Zresztą dość dobrą analogią będzie sytuacja na drogach niechby i tej Szwajcarii i Polski. Tam z pewnością nie ma tyle chamstwa, agresji i braku poszanowania prawa. I wcale nie dlatego, że każdy boi się, że jego oponent może wyciągnć pistolet i go zabić. Tam społeczną normą jest wzajemna uprzejmość, grzeczność, przestrzeganie praw.

Wy naprawdę myślicie, że powszechny i nieograniczony dostęp do broni załatwiłby wszystkie problemy? Do takich przywilejów trzeba dojrzeć. Macie nabitą i odnezpieczoną broń i musicie ją komuś oddać na przechowanie na godzinkę. Macie do wyboru pięcioletnie nadpobudliwe dziecko i zawodowego żołnierza stabilnego emocjonalnie i w pełni władz umysłowych. Komu oddacie broń na przechowanie? Żołnierz to uosobienie Szwajcara, dzieciak to polaczek z pretensjami do całego świata o swoją niedolę i z chęcią pomszczenia krzywd przodków, własnych i przyszłych. Wybaczcie, ale do posiadania broni trzeba dorosnąć. Z waszych komentarzy wnioskuję, że to odległa perspektywa.

bravoteampolska

2013-01-25, 23:52
Sllipp napisał/a:

bravoteampolska - jesteś kolejnym tępym ścierwem. Wk***iłem się. W Polsce TEŻ DOCHODZI DO STRZELANIN. Popatrz sobie na statystyki, to się dowiesz tępa pało, że to w większości broń pozyskana nielegalnie (co, nagle przestępcy chcę zabijać z zarejestrowanej broni u policji?!).

Jesteś kretynem stwierdzając, że przestępcy będą przestrzegać prawa, bo ustanawiając prawo, przestrzegają go tylko przyzwoici obywatele, którzy są w ten sposób naznaczeni. Nie mają prawa do wyrównania szans z napastnikiem i ch*j, że ma nóż, czy pałkę. Naraża życie lub zdrowie porządnych ludzi i nie zasługuje na litość. Życzę ci sytuacji, gdzie rodzina jest zagrożona przez napastników z maczetami (jak w Krakowie), będziesz pluł na ryżego ch*ja, że nie pozwolił ci kupić glocka.



Wyraziłem swoje zdanie , nikogo tutaj nie obrażając .
Wystarczy spojrzeć na taką k***ę jak ty i już człowiek ma dylemat co do wprowadzenia na rynek broni .

Draiks napisał/a:

Zamknij już ryj, jesteś kolejną potulną p*zdą która sama chętnie ogranicza sobie wolność. Co następne? Zakaz sprzedaży tłustych rzeczy bo ludzie umierają na zawały? Zakaz posiadania noży, pałek teleskopowych, wiatrówek? Otrząśnijcie się, to WASZE życie, ten świat i tak jest skurewsko nudny a jeszcze chcecie utrudnić sobie dostęp do broni?



Ryj to widzisz patrząc w lustro , a p*zde masz w głowie .
Kolejny ch*jek co nagrał się w gta .

Obydwaj jesteście takim typem k***y , co dużo gada , ale jak tylko zaczyna coś się dziać w kraju , to pierwsi sp***alacie za granicę .
A parę miesięcy później piszesz teksty typu ''głupie polaczki chcieliście broni to się teraz wyżynajcie ''

Gonczor

2013-01-26, 01:49
Tak mnie to zastanawia-skoro przez tyle lat istnienia czegoś takiego, jak służba zasadnicza, gdzie każdego dało się nauczyć, jak bezpiecznie obsługiwać broń, to czemu teraz mielibyśmy sobie nagle zacząć skakać do gardeł?