18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Prawie bum...

Krupnykowsky • 2014-01-24, 09:58
Skoro ostatnio pojawiają się filmy z dziwnych drogowych sytuacji, to i podzielę się swoją dzisiejszą superprodukcją :D

Czujnym to trzeba być od samego rana. Buractwa na drogach nie brakuje jak widać, a zamiast obowiązkowych alkomatów proponuję skrobaczki do szyb, porządne okulary i w ch*j więcej rozumu. Na szczęście zostało około 10 centymetrów między autami ;) Sprawny ręczny to jednak podstawa :mrgreen:




Jakość jaka jest taka jest, ale coś widać :wodka:

VonHaiPaue

2014-01-24, 10:12
Mam nadzieje, że grzecznie wytłumaczyłeś tamtemu kierowcy że tak się nie robi.

~Vuko

2014-01-24, 10:51
Język Ci ucięli czy co? Gdzie jakaś "k***a" albo "Ty głupi pojebie jak jeździsz?"?

Leitho

2014-01-24, 11:13
Na drugi raz to sie laduj w barana, raz, ze kase zarobisz, dwa, ze jakbys przywalil w nadjezdzajace auto a ten, ktory wymusil by uciekl - twoja wina.

Krupnykowsky

2014-01-24, 11:31
Vuko napisał/a:

Język Ci ucięli czy co? Gdzie jakaś "k***a" albo "Ty głupi pojebie jak jeździsz?"?



Mało gadać dużo robić 8-)

Leitho napisał/a:

Na drugi raz to sie laduj w barana, raz, ze kase zarobisz, dwa, ze jakbys przywalil w nadjezdzajace auto a ten, ktory wymusil by uciekl - twoja wina.



Szkoda mi auta ;)

en...........an

2014-01-24, 11:55
Spawacz123 napisał/a:

Sprawny ręczny to jednak podstawa :mrgreen:



Czyli chcesz powiedzieć że celowo zamiast próbować ominąć przeszkodę, zaciągnąłeś ręczny żeby wpaść w poślizg?

Krupnykowsky

2014-01-24, 12:10
na filmie dokładnie tego nie widać, ale ominięcie tamtego auta było mało prawdopodobne jakąkolwiek stroną bo wyskoczył na sam środek jezdni w poprzek, a ustawiając auto bokiem wywalczyłem kilka niezbędnych centymetrów. Z jednej strony wydawać może się to dziwne, ale jak widać skuteczne i skończyło się na lekkim strachu a nie stratach :D

MrTijomono

2014-01-24, 12:41
Aj tam pie**olicie, nie każdy jeździ trupem, którego chciałby się pozbyć w taki sposób, gratki za szybką reakcję i uniknięcie stłuczki, a tego ch*ja podeślij do niebieskich :)

en...........an

2014-01-24, 12:52
MrTijomono napisał/a:

nie każdy jeździ trupem, którego chciałby się pozbyć w taki sposób



I tutaj się w pełni z Tobą zgadzam. Ja w swoje auto wkładam całe serce i wolną kasę żeby wszystko było na igłę.

menelreoot

2014-01-24, 15:00
Mógł byś wytłumaczyć dla czego hamowanie ręcznym w tym przypadku było według Ciebie lepszym rozwiązaniem? Nie mam co prawda prawka kategorii B mam tylko A i w przypadku jednośladu hamowanie tylko tylnym hamulcem hamulcem nie jest zbyt skuteczne.

Rocky_V8

2014-01-24, 15:16
@up obracając samochód bokiem automatycznie "skrócił go" tzn. że jakby hamował normalnie nawet z abs to pewnie brakło by mu z pół metra.

menelreoot

2014-01-24, 15:23
No tak, ale jak by od razu hamował by obiema osiami to siła hamowania była by większa od samego początku, chyba że hamował normalnie i dorzucił ręczny żeby obrócić samochód.
Chcę wiedzieć z ciekawości. Na pewno zrobię sobie prawko i takie triki mogą mi dupę uratować.

Krupnykowsky

2014-01-24, 15:41
Rocky_V8 ma racje. Auto mam bez ABSu, więc temat jeszcze cięższy, a miejsca było bardzo mało. Zasadniczym też dohamowałem, lecz na ulicach teraz jest tak ślisko, że droga hamowania jest zbyt długa, dlatego weszła poprawka ręcznym żeby obrócić auto i jakby dać sobie tym manewrem więcej miejsca. Skończyło się parkowaniem równoległym praktycznie na styk z tamtym samochodem :mrgreen: Większa siła hamowania wręcz by zaszkodziła ;)

adam_one

2014-01-24, 15:58
Bydgoszcz, Przylesie, ulica Twardzickiego..... eh ile bym dał za taką sytuacje... też mam kamerke, jeszcze sie niestety nie przydala

patgaw

2014-01-24, 16:00
Akurat takim manewrem tylko wydluzyles droge hamowania.