18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Prawdziwy niemiecki sadol.

psiwytrysk • 2013-11-11, 10:08
Niemcy raczej słyną z kiepskiego poczucia humoru, ale ostatnia sytuacja mnie nieźle rozbawiła:

W piątek dzwonił do mnie kolega z Niemiec prosząc o sfinalizowanie pewnej służbowej sprawy w poniedziałek (dziś). Mówię mu, że to niemożliwe, bo w poniedziałek nie pracujemy - mamy Święto Niepodległości.
-niepodległości od kogo? Od Niemców, czy Rosjan? Zapytał.

Facet nie jest naziolem, ma takie histOryczne poczucie humoru. Pamiętam jak ja kiedyś zażartowałem na temat Stalingradu, to też się śmiał.

oc...........an

2013-11-12, 02:12
Majozen, a ty poczytaj o tym co wyprawiali twoi ukochani patrioci z AK:

Cytat:

Polska Armia (Armia Krajowa) : zbrodnie przeciwko Ukraińcom
1. Szanowni państwo, polska propaganda stara się dzisiaj z ukraińskiego narodu zrobić potwory, które mordowałyPolaków w 1943 / 1944 latach. Czemu ma to służyć?
2. Problem polega na tym że polski rząd chce ukryć własne zbrodnie -konkretnie zbrodnie polskich formacji dokonanena Ukraińcach. Zbrodnie te Polacy dokonywali w okresie międzywojennym lat 20-tych (od 1919 do 1939r.), kiedy toZachodnia Ukraina znajdowała się w granicach II Rzeczpospolitej po decyzji Ligi Narodów. Podobna sytuacja miałamiejsce podczas II Wojny światowej jak również po jej zakończeniu aż do 1949go roku na Zakerzonniu.
3. Polski rząd nie pozwalał Ukraińcom Zachodniej Ukrainy na swobodne gospodarzenie i bogacenie się na swojej praojcowskiej ziemi, uciskał ciągłymi podatkami, narzucanymi powinnościami czy obowiązkami i stawiał przeszkodyw nabywaniu ziemi.
4. Ukraińcy nie mieli prawa uczyć się swojej mowy ojczystej nawet w szkołach podstawowych na swojej ziemiojczystej gdzie stanowili większość. Ukraińcy nie mieli swobody wyznaniowej co do własnej religii. W 1938 rokuPolacy zrujnowali prawie 180 ukraińskich świątyń na Chełmszczyźnie.
5. Ukraińcy na Zachodniej Ukrainie nie byli dopuszczani do sprawowania władzy. Posady urzędowe obejmowaliPolacy przyjezdni z centralnej i zachodniej Polski którzy nie tylko że nie rozumieli ukraińskiej mowy ale i panującychtu ukraińskich zwyczajów.
6. We wrześniu 1939 roku nastał czas uwolnienia Zachodniej Ukrainy od polskiego ucisku i Liga Narodów powinnarozpatrzeć wniosek o uznanie Zachodniej Ukrainy jako niezależnego państwa, niestety nastała wojna a Hitler i Stalinnie dopuścili do jego utworzenia.
7. Rząd polski na emigracji dał rozkaz Armi Krajowej która w podziemiu działała na okupowanych przez Niemcówterenach Ukrainy Zachodniej żeby ta ciągle demonstrowała tam swoją obecność i nie dawała przyzwolenia podczasrozmów z UPA na prawo do tworzenia niezależnej Ukrainy oraz żeby oczyszczała teren z Ukraińskich formacjimilitarnych jak również kontrolowała ukraińskie wioski które stanowiły zaplecze dla UPA. Ofiarami tych Akowskichnapadów w 1943-1944 latach były tysiące bezbronnych ukraińskich dzieci, kobiet, starców.
8. Szczególnym zezwierzęciałym okrucieństwem przeciwko Ukraińcom na Zakerzonniu w 1944 roku wykazały się polskie Bataliony Chłopskie które niszczyły i paliły całe ukraińskie wsie razem i ich mieszkańcami.
9. W 1945 roku na konferencji Poczdamskiej ,głów państw koalicji antyhitlerowskiej Stalin sprzedał Polsce ukraińskieziemie Zakerzonnii za Prusy Wschodnie z niezamarzającymi portami na Morzu Bałtyckim (dzisiejszy ObwódKaliningradzki) Tak oto Polska otrzymała pełną swobodę do rozprawienia się z Ukraińcami Chełmszczyzny, Nadsania- potencjalnymi ofiarami wynikiem czego była wysiedleńcza akcja “Wisła” w 1947 roku kiedy to prawie 150 tysięcyUkraińców pod lufami karabinów i pistoletów maszynowych zostało wywiezionych ze swojej ziemi ojczystej na byłe poniemieckie tereny które po wojnie otrzymała Polska.
10. W latach 1947-1949 w Polsce funkcjonował obóz koncentracyjny “Jaworzno” gdzie filtrowano Ukraińcówzatrzymanych podczas akcji “Wisła” których podejrzewano o współpracę z UPA. Przez obóz przewinęło się prawie4000 osób, w tym 700 kobiet. 168 osób w obozie zmarło.
11. Czy akcja “Wisła” nie była największym barbarzyństwem na świecie? Otóż państwo polskie sadystycznierozprawiło się z tysiącami swoich obywateli pochodzenia ukraińskiego. Wielu z nich było zmuszonych porzucić swoją ziemię ojczystą i osiedlić się za granicą.
12. Wniosek historyczny: polskie wojsko było dobrymi żołnierzami przeciwko ukraińskiej ludności cywilnej ,ale przeciwko regularnym wojskom nie do końca co udowodniła kampania wrześniowa 1939 roku



Oraz

Cytat:

Oddział "Łuna" złożony w większości z osób, które doświadczyły przemocy UPA. Stworzony specjalnie po to by doj***ć Ukraińcom. Nie mścili się na UPA i sk***ysynach, którzy sprowadzili na ich wioski i rodziny nieszczęście, ale skupili się na cywilach po stronie ukraińskiej.

Ukraińcy wobec Polaków zachowywali się bestialsko, ale i my wcale im w czymkolwiek nie ustępowaliśmy. Słynne "wianuszki" (dzieci przywiązywane drutem kolczastym do drzew) były stosowane przez obie strony.

Jednym słowem - oba narody względem siebie zachowały się jak żądne krwi k***y.




Miziou, słodko, a ja pamiętam wywiad z sanitariuszką powstania Warszawskiego, która mówiła: "niemcy chcieli nas zabić i każdego dnia modliliśmy się o przyjście Armii Czerwonej. Gdyby ona nie przyszła, to niemcy by nas wszystkich zamordowali".


Also, radzę zapoznać się z tym: http://pl.wikipedia.org/wiki/Generalny_Plan_Wschodni

Ol...........up

2013-11-12, 02:17
DUST DEVIL napisał/a:


A co do gwałtów, to owszem były, a ci co nie gwałcili dostawali od dowódcy kulę w łeb. A dowódcy mieli rozkaz wymuszać gwałty, a taki rozkaz dostali od Stawki (pewnie nawet nie wiesz co to jest)



No i o czym to świadczy? O tym, że czerwoni nie mieli równo pod sufitem, bo kto normalny rozkazuje swoim żołnierzom (pod groźbą kary śmierci) gwałcić kobiety.

DUST DEVIL napisał/a:


Na dodatek nie rozumiem czemu "bronisz" niemców - Sowieci wprowadzili komunę itp, ale oprócz Katynia nie dokonali wielu zbrodni na terenie Polski.



A to dobre. Ładnie to ująłeś "na terenie Polski". Tak się manipuluje. W takim razie 20 tys. oficerów też nie zamordowali bo to nie było "na terenie Polski".

A tak poważniej poczytaj ile Polaków wymordowali Sowieci od 1917.

Aha, ja nie bronie Niemców. Brzydzę się nazizmem jak i komunizmem (wszak to wszystko socjalizm).

DUST DEVIL napisał/a:


BTW: skoro już tak bardzo chcesz się uprzeć i generalizować o "tępych" sowietach co nie wiedzieli co to kran to dlaczego twierdzisz, że oni wprowadzili w Polsce komunę? Przecież jeśli ktoś nie wie co to kran, to już tym bardziej nie wie co to komunizm, a pewnie większość z nich nawet nie wiedziała jak rozwinąć skrót CCCP.



Nie bardzo rozumiem. W Armii Czerwonej na prawdę były osoby, które pierwszy raz w życiu zobaczyły kran i kibel po wkroczeniu do Polskich. A armia != państwo.

Eliot Imperio

2013-11-12, 03:17
@DUST DEVIL

Cytat:

12. Wniosek historyczny: polskie wojsko było dobrymi żołnierzami przeciwko ukraińskiej ludności cywilnej ,ale przeciwko regularnym wojskom nie do końca co udowodniła kampania wrześniowa 1939 roku



Czekaj czekaj, a ruskie to w takim razie byli gównianą armią bo jeśli chodzi o walkę z regularnym niemieckim przeciwnikiem, gdyby nie to, ze mają tak ogromne państwo i ludzkie zasoby to wojnę by przej***li z kretesem. Z dupy jest taki argument że jakieś wojsko jest dobre przeciwko ludności cywilnej ale w wojnie niekoniecznie.

Cytat:

10. W latach 1947-1949 w Polsce funkcjonował obóz koncentracyjny “Jaworzno” gdzie filtrowano Ukraińcówzatrzymanych podczas akcji “Wisła” których podejrzewano o współpracę z UPA. Przez obóz przewinęło się prawie4000 osób, w tym 700 kobiet. 168 osób w obozie zmarło.
11. Czy akcja “Wisła” nie była największym barbarzyństwem na świecie? Otóż państwo polskie sadystycznierozprawiło się z tysiącami swoich obywateli pochodzenia ukraińskiego. Wielu z nich było zmuszonych porzucić swoją ziemię ojczystą i osiedlić się za granicą.



4000 osób, to ma być dużo czy jak? Człowieku, wojna i czasy powojenne to jedno wielkie bagno, gdzie nikt się nie pie**olił w tańcu i jeśli byli podejrzani o współprace z UPA to nie zastanawiano się dwa razy, UPA by tego nie robiła. Prosta zasada- albo my ich albo oni nas. Te liczby są śmieszne, porównując inne obozy działające podczas II WŚ. Nie robią wrażenia na mnie.

Akcja "Wisła" największym barbarzyństwem na świecie? Skąd Ty to człowieku bierzesz, bo przecież to są jakieś k***a brednie. Jak Polaków wysiedlali i kazali wypie**alać z ich ojczystej ziemii i nak***iac w szwabii czy austrii to było gicio? Na złe im na pewno nie wyszło jeśli sp***olili z Ukrainy patrząc z perspektywy czasu, a Ciebie proszę żebyś filtrował to co wysyłasz bo słabo mi się robi jak to czytam. Większe barbarzyństwa istnieją na świecie i mam wrażenie że wziąłeś to z jakieś propagandowej Ukraińskiej strony, bo zaj***nie atomówki na nagasaki i hiroszime było moim zdaniem gorsze od wysiedlania jednak.

halobiba

2013-11-12, 03:19
@Bongman,
nie pamiętam czy kiedykolwiek dałam Ci piwo za jakiś żarcik, ale za to co napisałeś wyżej należą Ci się, jak najbardziej :)

oc...........an

2013-11-12, 03:49
Eliot Imperio, słowa nie moje, pretensje/pytania/bomby kieruj do czarek00. To co jest mi wiadomo, to to, że AK też miała swoje za uszami i dość mocno mieszali na Ukrainie - takie okrucieństwo jakie pokazali "bohaterowie" z UPA samo z siebie nie rodzi się...

Co do Rosyjskiej armii, to owszem, przej***liby gdyby nie potencjał i przestrzenie, ale zauważ, że w 1941 z jakiegoś powodu niemcy nie natrafili na okopy i wały w ZSRR, a na odwrót - nowe drogi, mosty , infrastrukturę kolejową. Otóż Stalin na sierpień/wrzesień przygotowywał ofensywę i całkowicie zaniechał budowy struktur obronnych (zaniechanie budowy linii Stalina to piękny przykład). Historycy pokroju Suworowa twierdzą, że duża koncentracja zasobów na granicy (ale nieuzbrojonych i całkowicie zblazowanych) świadczy o planach ataku na III Rzeszę, przy czym wszyscy historycy są zgodni, że gdyby Stalin rzucił na niemców, którzy również nie mieli struktur obronnych (wiadomo dlaczego) 5 000 000 żołnierzy i 5 000 czołgów z A-20, T-34 i KV-1 na czele, to z racji braku przestrzeni ala Związek Radziecki, taka ofensywa po 4 miesiącach byłaby w Berlinie, a po roku powstałyby egzotyczne republiki SSR Francji i Hiszpanii ;)


@Vebb zauważ, że uwzględniłem Katyń w zbrodnie sowieckie ;)
A co do samych zbrodni, to Polacy nie są lepsi:
-Strzałków
-Tuchola
-Bereza Kartuska

Już 70 lat wrzeszczymy jak to okrutnie postąpili z nami Sowieci i żądamy dokumentów, a sami w hipokryzji milczeniem pomijamy fakt o 50 000 zabitych jeńców wojennych przez ludzi Piłsudskiego w jednych z pierwszych obozach koncentracyjnych w Europie i świecie.

Owszem, były takie persony, pochodziły z "Azji średniej" jako to mawiają Rosjanie. Moim cele było pokazanie jednej rzeczy: niemcy - każdy doskonale wie dzięki propagandzie jaki to z niego ubermenchen i jak bardzo Słowianie są od niego gorsi. Rosjanie - chłopi o mongolskich rysach twarzy, którzy całe życie pasli bydło na stepach i którzy "podpisują" się przez odcisk palca zostają zwerbowani do RKKA. Nie wiedzą gdzie walczą (jakieś nazwy pokroju Polandii, Giermanii, które nic im nie mówią) i o samym komuniźmie, który siłą próbuje im wcisnąć do głowy politruk wiedzą tylko tyle, że był jakiś Karl Engels czy inny Friedrich Marx (a może to było odwrotnie?). Ludzie takiego pokroju robili to co im kazano, a w wolnych chwilach badali cuda pokroju białego chleba czy kranu w Polsce, bo przez Ukrainę i Rosję przejechali z marszu w bydlęcym wagonie.

Do czego zmierzam - otóż mówienie, że tacy ludzie coś gdzieś komuś wprowadzili komunę jest wg mnie błędem - oni tylko wykonywali rozkazy i szabrowali, a o komunie mieli BARDZO mgliste pojęcie ;) To co działo się później, to już polityka Kremla. Natomiast niemcy doskonale zdawali sobie sprawę, po co walczą i jaki rodzaj "ładu" ma zostać wprowadzony jako następstwo ich jakże "chwalebnych" czynów.
Krótko mówiąc, uważam, że przeciętny Rosjanin walczył w Armii Czerwonej (po 1941) o wolność lub bo mu kazano. Natomiast przeciętny niemiec od samego początku wiedział i walczył o ideologię.

jednoręki-ujeżdżacz

2013-11-12, 10:12
Bongman, Twój populizm, niska znajomość wielu tematów i siła z jaką hasła wykrzykujesz, kojarzą mi się tylko z Donaldem T.

justin_bimber

2013-11-12, 10:52
polska mogła przegrać, nic by się nie zmieniło po za tym że mówiłbym teraz niemieckim lub rosyjkim jężykiem, mieszkał na tym samym wycinku ziemi od Boga i nie urodził się k***a z Kiludziesiętnym zadłużeniem ! Co to jest za wolnośc ze człowiek w polsce rodzi się z długie PFU,

Majozen

2013-11-12, 13:07
DUST DEVIL, widzisz, i tu Cie mam kochaniutki - nigdy nie twierdziłem, że AK było w porządku, co więcej, w moim komentarzu nie było nawet o tym wzmianki, więc idź do szkoły i naucz się czytać ze zrozumieniem. Poza tym pajacu rodzina od strony mojego ojca została wymordowana na Wołyniu i to k***a na oczach jego matki, więc jak nie pie**ol mi, że polski rząd chce ukryć własne zbrodnie, bo akurat o Wołyniu w polskim rządzie mówi się baaardzo mało, bo nie chcą się narażać Ukraińcom i Ruskom.

Eliot Imperio

2013-11-12, 15:00
@Majozen

Myśle, że nie warto z nim wchodzic w polemike. Wyczuwam bardzo mocno smród rusyfikacji i wstyd mi za to, że Polak może pie**olić takie rzeczy.

@Dust Devil

Jeśli to co wrzuciłeś nie jest Twoje, tym bardziej powinieneś przeczytać to kilkukrotnie żeby nie wyjść na idiotę przez treści publikowane przez Ciebie. Jak czytam co Ty tam wypisujesz, to serio, robi mi się słabo. Niby taki oczytany i wyedukowany, a chyba nie czytałes książek z perspektywy tych co walczyli. A powinieneś. I wiedziałbyś, że do armii tak niemieckiej jak i rosyjskiej szło się bo był przymus walki i nikogo nie interesowało to, że Ty nie chcesz. Nie wypełniałeś rozkazów- zwłaszcza pod koniec wojny, to czekał Cię stryczek. Ale skąd Ty możesz mieć w ogóle pojęcie tego, jakie to były czasy skoro dla Ciebie to wszystko jest takie oczywiste i jasne. Mój pradziadek często opowiadał mi o wojnie, o tym jak ludzie bali się o życie i jak to życie wyglądało. Skoro jesteś takim wielkim obrońcą rosji i jej żołnierzy- polecam "Sołdat" Nikołaja Nikulina i będziesz miał piękny obraz tego czym była ZSRR i ludzie nią rządzacy.

oc...........an

2013-11-12, 17:11
Eliot Imperio, piszesz tak jakbyśmy siedzieli na forum historycy.pl. A siedzimy na sadolu, gdzie prowokowanie i bóldupienie to esencja forum ;)

No właśnie, nie wypełniasz rozkazy = kula w łeb - o tym mówię kiedy wspominam o fakcie że to Stawka zażyczyła sobie gwałtów.

Cytat:

... lub bo mu kazano.



jak widzisz sam napisałem, że był mus.

A co do niemców, to stryczek ich czekał, ale pod koniec wojny, przedtem, kiedy byli zwycięscy to bardzo dumnie walczyli za ideologię. Cywile ze Stalingradu wspominali, że kiedy pierwsi niemcy wkroczyli do Stalingradu to "wyglądali jakby przyszli z olimpiady, młodzi, dumni. Wszędzie rozwieszali swastyki i traktowali nas z wyższością" (cytat z dokumentu Discovery, niestety nie pamiętam nazwy).
Owszem, masz rację, trochę generalizuję kiedy mówię o wszystkich niemcach, ale faktem jest, że kiedy niemcy odnosili sukcesy to w większości wierzyli w NSDAP i rasę panów. Ta ich wiara topniała z każdą przegraną bitwą, owszem. Byli tacy, co nie wierzyli w Fuhrera, ale jeśli popatrzymy przez pryzmat 39-42 to zobaczymy, że niemcy w obliczu zwycięstw uwierzyli Hitlerowi w swoją wyższość.

Co do "Sołdata", to chyba czytałem. Czy to ta książka w której było o górze zabitych żołnierzy radzieckich, która stała się widoczna na wiosnę i na górze były warstwy zabitych którzy pochodzili z uzupełnień z Syberii, a na dole leżeli żołnierze ubrani w letnie mundury z 1941?

Parzo

2013-11-12, 17:17
Ale pierdu pierdu w tych komentarzach, to tak samo jak by pie**olić, że Husaria była czymś złym, nie można zrzucać winy, za błędy dowódców/prezydentów/generałów. To tak jak by powiedzieć, że to wina Twojej matki, że zrzucili bombę na Hiroszime,(zakładając że ma w 1/pierdyliowej, żydowskie korzenie) bo przecież Einstein był z pochodzenia(jakiegoś tam, zydem) więc, Twoja matka też jest sadystką/psychopatką/morderczynią. Weźcie sie ludzie pie**olnijcie czymś dużym i zacznijcie tworzyć NOWĄ Polskę, a nie żyjemy jak debile pod kloszem i walczymy między sobą, Wy tego nie widzicie, że każdy rząd chce skłócić polaków między sobą? Skłócony lud łatwiejszy do podboju. Ale nie, POLSKA duma i honor, sprawia, że moje jest MOJSZE niż Twojsze. Ludzie, matko bosko co z wami(z nami)... Rozumiem sie nie akceptować, ale tolerancja(czasami) zobowiązuje, tymbardziej na tle politycznym. Pocoś mamy te zasrane traktaty, pakty itd. Polska nie jest krajem Suwerennym, wolnym, nikt nie jest Hare Kryszną, Polska to nie USA, że jak czegoś nam brakuje to wywoła wojne. Did not k***a? Pozdro i peace.

oc...........an

2013-11-12, 17:21
Parzo, w sumie masz dużo racji, ale musisz pamiętać, że takie polemiki jak ta powyższa to, obok bóludupienia i prowokowania, sól tego forum ;)

Parzo

2013-11-13, 00:13
Niestety, ale każdy patrzy jaki to on jest "ynteligjentny" takie jednostki pojedyncze (niestety jak ja) rzadko sie odzywają, bo nie zmienią nic. Tutaj jest demokracja, czyli większość idiotów rządzi ludźmi którzy mają IQ wyższe od taboretu <100+.

Miziou

2013-11-13, 01:08
DUST DEVIL napisał/a:


Miziou, słodko, a ja pamiętam wywiad z sanitariuszką powstania Warszawskiego, która mówiła: "niemcy chcieli nas zabić i każdego dnia modliliśmy się o przyjście Armii Czerwonej. Gdyby ona nie przyszła, to niemcy by nas wszystkich zamordowali".



Na bank słodko, bo się nie doczekała, rozumiesz? Bo jakby się doczekała, to by miała Kolumbów w realu. Ale co ja tam wiem, czerwone ścierwo nas wyzwoliło przeca! :) Chwała im.

Nóż

2013-11-13, 10:18
Cytat:

takie
jednostki pojedyncze
(niestety jak ja) rzadko sie
odzywają, bo nie zmienią
nic. Tutaj jest demokracja,
czyli większość idiotów
rządzi


jak się nie odzywamy to nic dziwnego że jesteśmy mniejszością ;)