18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Powrót Warszawy

Vof • 2013-07-03, 10:12
Tak wygląda nowa Warszawa. Trwają prace nad modelem kultowego pojazdu.



Retro kształty, okrągłe lampy i zgarbiona maska. Zakończył się etap projektowy legendy polskiej motoryzacji. Teraz konstruktorzy pracują nad podwoziem samochodu. Powstaje też model w skali 1:1, który będzie można podziwiać już jesienią tego roku.

- Nareszcie wyszliśmy z etapu projektowego – cieszy się Michał Koziołek, pomysłodawca projektu odnowienia motoryzacyjnej legendy.

600 koni i podwozie od BMW

Autorzy projektu rozpoczęli prace nad pierwszym egzemplarzem. - Przygotowujemy już podwozie, zawieszenie i silnik – mówi Koziołek. Płyta podłogowa pochodzi z BMW M5. – To kultowe podwozie, ale mocno je przerobiliśmy – wyjaśnia Koziołek.
Jak tłumaczy silnik ma teraz 507 koni mechanicznych. – Docelowo chcemy jednak, by było to 600 koni. Prawdopodobnie nasza Warszawa będzie rozwijała więc prędkość 330 km/h – zapowiada Koziołek.

Model we wrześniu

Pomysłodawcy pracują też nad przygotowaniem modelu w skali 1:1. – Pozwoli on wyeliminować ewentualne błędy. Dlatego wszystko musi być idealnie dopracowane – tłumaczy Koziołek. Dzięki temu będzie można ostatecznie przygotować nadwozie. Model pojazdu ma być gotowy we wrześniu.





Legenda na nowo
- Z pierwotnej Warszawy chcieliśmy wyciągnąć jak najwięcej. Nie chcieliśmy przerysowania i renowacji, bo wrócilibyśmy do punktu wyjścia – tłumaczy Koziołek.

Dlatego z legendy polskiej motoryzacji pozostały oryginalne tłoczenia, retro kształty, okrągłe lampy i zgarbiona maska. Jednak wszystko to w nowoczesnym wydaniu. – Każdy może dopatrzeć się tutaj nawiązań – mówi Koziołek.

Pierwszy pokazowy
Prototyp nowej Warszawy ma być gotowy za 15 miesięcy. Będzie wizytówką konstruktorów. Łączny koszt projektu i jego wykonanie to ponad 500 tysięcy złotych.

– Ma to być samochód na najwyższym poziomie. Chcemy zaistnieć autem luksusowym, żeby zwrócić uwagę innych krajów na polską myśl motoryzacyjną – podkreśla Koziołek.

Dopiero kolejne samochody będą wystawiane na sprzedaż. – Powstanie ich kilka. Jednak dokładną liczbę zweryfikuje czas i zapotrzebowanie – kończy pomysłodawca.

źródło: tvn24.pl

job_twaju_mać

2013-07-03, 17:50
Poj***ło was z tym Bentleyem. On mi z przodu bardziej przypomina jakiegoś amerykańskiego pickupa z lat 50. Nie podoba mi się ten samochód, takie ch*j wie co. Napewno znalazłoby się setki designerów w Polsce, którzy mogliby się wykazać, chociaż na dzień dzisiejszy stworzenie czegoś oryginalnego i zarazem niepowtarzalnego byłoby wyzwaniem.

KMD

2013-07-03, 17:51
Mi się tam podoba :) Byle był tani.

Atreyu

2013-07-03, 17:51
DonSalieri napisał/a:

Polaczkom cebulaczkom się nie podoba? oj jakie to normalne ...



Dla mnie ładny to jest Nissan 300ZX, BMW 850CSi, pierwsze Camaro, albo stara Testarossa.

To że polskie to od razu musi się podobać? Inicjatywa fajna, ale auto brzydkie. Nie wiem, może to jakiś krzywo pojęty patriotyzm - ale to tak jakby twierdzić że każda polka jest ładna bo jest z Polski.

Jeden lubi grzybową, drugi lubi barszczyk, a trzeci lubi grube baby. Ty lubisz auta z takim ryjem - ale nie każdemu muszą się one podobać.

Rzekłem.

borisklinga

2013-07-03, 17:52
jak dlamnie kompletny crap,

pomieszanie styli, wygłada ch*jowo

tigerqaz

2013-07-03, 17:53
DonSalieri napisał/a:

Jak dla mnie Bomba! autko wygląda genialnie!

odnośnie hejtow ze jest jakieś podobieństwo ... może i jest i co z tego ? każde auto jest do czegoś podobne



Za to powinieneś dostać piwo...

DonSalieri napisał/a:

Polaczkom cebulaczkom się nie podoba? oj jakie to normalne ...



Za to powinieneś dostać w mordę...

Ze względu na to iż siedzę przy kompie i ch*ja mogę ci zrobić, nie dostaniesz ani tego, ani tamtego. Masz k***a szczęście w nieszczęściu. Szczęście że nie mogę ci zaj***ć, a nieszczęściem jesteś ty sam.
I ty się k***a w Naszym kraju uchowałeś burasie???
Wypad do UK na zmywak, skoro ci tak nie odpowiadają rodacy...

La...........vo

2013-07-03, 17:57
O ile przód jest całkiem fajny i oryginalny (w sumie podoba mi się styl retro - przypomina mi trochę samochody z Fallouta), o tyle sylwetka zbyt bentleyasta, a tył już całkiem brzydki.

Jak już robić retro, to po całości, a nie tylko sam przód...

Zl...........ny

2013-07-03, 17:57
O k***a jakie paskudztwo xd

andrewerty

2013-07-03, 17:59
wygląda paskudnie
tył jak bentley a przód jak ch*jwieco.

xT...........3x

2013-07-03, 18:03
Gówno nie piękne. Zepsuli klasyczne autko..

simos921

2013-07-03, 18:06
nie wiem czym się tak jaracie, ta fura jest po prostu brzydka...

Kiciok

2013-07-03, 18:11
Jaki k***a patriotyzm, skoro Warszawa, to nic innego, jak radziecka Pobieda. Śmiech.

Gdyby rozpoczęli produkcje samochodu Beskid i to na masową skalę, to byłoby coś.

Rakiz

2013-07-03, 18:11
Zajeżdża Bentley'em ;/

qtacz

2013-07-03, 18:11
Wszystko zajebiste tylko ten przód :( Czegoś mi tam brakuje

bonszejd

2013-07-03, 18:17


tak jakoś mi się przód skojarzył :)