18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Potrącenie 3 nastolatek

huncfot130 • 2020-09-17, 19:23
Ludzie patrzcie k***a na drogę...
"Kierujący samochodem dostawczym, omijając inny pojazd, który zatrzymał się przed przejściem, aby przepuścić nastolatki, potrącił trzy dziewczyny w wieku 15 i 16 lat" - poinformowała Śląska Policja na swojej stronie internetowej
Więcej: https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Raciborz.-Wypadek-na-pasach.-Samochod-potracil-trzy-nastolatki

Na szczęście nic się nie stało. (poważnego)
Kierowca 20 parę lat


TRQPL

2020-09-17, 19:27
Za takie czyny 20 lat dla kierowcy to za mało ;)

dżonyłojlker

2020-09-17, 19:30
Oczywiście jakiś uprzejmy pedał musiał się zatrzymać, żeby puścić pieszych karaluchów. Dobrze, że je dostawczak puknął, może się czegoś gówniary nauczą.

klubber

2020-09-17, 19:31
a piesi to co? zadnych obowiazkow? brak mózgu u co najmniej 4 osob widoczny na powyzszym filmiku... kierowca busa za brak zatrzymania sie, 3 nastolatek zapatrzonych w srajfony to samo. jak mozna wyjsc zza pojazdu nie patrzac czy drugi pas jest wolny? no i w koncu mozna sie zastanowic nad reakcja tego ktory przepuszczal... bo lepiej nie przepuscic niz doprowadzic do powyzszej sytuacji.

Ni...........ny

2020-09-17, 19:47
klubber napisał/a:

a piesi to co? zadnych obowiazkow? brak mózgu u co najmniej 4 osob widoczny na powyzszym filmiku... kierowca busa za brak zatrzymania sie, 3 nastolatek zapatrzonych w srajfony to samo. jak mozna wyjsc zza pojazdu nie patrzac czy drugi pas jest wolny? no i w koncu mozna sie zastanowic nad reakcja tego ktory przepuszczal... bo lepiej nie przepuscic niz doprowadzic do powyzszej sytuacji.


Cytat:

Art. 26. 3. ustawy Prawo o ruchu drogowym

Kierującemu pojazdem zabrania się:
1) wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
2) omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.


rosso_94

2020-09-17, 19:49
Nie wiem jak u was ale w Raciborzu ludzie najczęściej młodzi wchodzą na pasy jak k***a jeż nie patrzą Jak tam sytuacja tylko telefon w łapie i zapie**al na pamięć swoją drogą taka jedna z drugą gadając o pierdołach i trzymając psyk w telefonie pewnie wyjeZdzał autem obok straży nie zdążył rozwinąć prędkości zapewnię zmyliło to kierowcę busa chyba popieram panów powyżej :mrgreen:

klubber

2020-09-17, 19:50
@Niezwyciężony

a czy ja napisalem, ze kierowca nie jest winny? bardziej przeraża mnie totalny brak mózgu u pieszych, lekceważące podejscie do wlasnego bezpieczeństwa, święte krowy, nietykalni, ja ide wiec reszta ma mnie przepuscic... 30 lat temu rodzice wpoili mi kręcenie głowa przy przejsciu jak cholerna jaskółka, własnie po to żeby nie wpasc pod auto... a to co teraz obserwuje sie wśród pieszych to jak dla mnie kompletne zidiocenie i zrzucenie calej odpowiedzialnosci na kierujących pojazdami...

Juzwa

2020-09-17, 19:53
Dziewczyny nie wyszły zza autobusu, kierowca dostawczaka na 100% musiał je widzieć, chyba że pisał SMS-a albo grzebał sobie w dupie.

klubber

2020-09-17, 19:55
Juzwa napisał/a:

Dziewczyny nie wyszły zza autobusu, kierowca dostawczaka na 100% musiał je widzieć. Pewnie pisał SMS-a albo grzebał sobie w dupie.



dokladnie, nie wyszly zza autobusu czyli tez go musialy widziec! i o tym pisze wyzej, święte krowy, ja mam pierwszeństwo wiec ide odwaznie !

ps. autem tez tak pewnie jeździsz? masz pierwszeństwo to ciśniesz nie patrząc czy czasem ktoś sie nie zapomnial i nie wjechal na skrzyzowanie?

emperorzbigniew

2020-09-17, 19:59
Do k***y nędzy pieszy na przejściu jest święty i trzeba się zatrzymać. Tutaj nikt nie wtargnął na jezdnię, nie było złej widoczności, itd.

Nie ma nawet minimalnego wytłumaczenia dla busiarza nawet gdyby były to trzy lesby i niosły madonnę w tęczowej koronie a on pochodził z podhala.

Ni...........ny

2020-09-17, 20:03
klubber napisał/a:

a czy ja napisalem, ze kierowca nie jest winny? bardziej przeraża mnie totalny brak mózgu u pieszych, lekceważące podejscie do wlasnego podejscia, święte krowy, nietykalnie, ja ide wiec reszta ma mnie przepuscic... 30 lat temu rodzice wpoili mi kręcenie głowa przy przejsciu jak cholerna jaskółka, własnie po to żeby nie wpasc pod auto... a to co teraz obserwuje sie wśród pieszych to jak dla mnie kompletne zidiocenie i zrzucenie calej odpowiedzialnosci na kierujących pojazdami...



Cała wina leży po stronie kierowcy. Jedno auto się zatrzymało, weszły na pasy i miały pierwszeństwo w tej sytuacji.
Pieszy na pasach jest świętą krową ponieważ w przeciwieństwie do kierującego autem nie jest w żaden sposób chroniony.
Z tego powodu mamy takie przepisy a nie inne, a nie po to żeby zrobić takim jak ty na złość . :kawa:

Hollow_Man

2020-09-17, 20:06
20 lat prawko mam, zbliżam się do przejścia zachowuje maksymalna ostrożność, obserwując czy ktoś chce wejść czy raczej się czai jak lis do r*chania, nie wyprzedzam na i przed przejściem nie omijam samochodów które się zatrzymały, myślę za innych bo mam w dupie włóczyć się po sądach, nie nie jestem idealnym kierowca coś tam zawsze za uszami mam ale nie pie**ole w komentarzach takich tekstów .....Oczywiście jakiś uprzejmy pedał musiał się zatrzymać, żeby puścić pieszych karaluchów. Dobrze, że je dostawczak puknął, może się czegoś gówniary nauczą.... jestem na przejściu myślę za siebie i za innych patrze obserwuje czy się zatrzymuje czy nie czy mogę przejść bezpiecznie czy nie Pozdrawiam inteligentnych SADOLI a reszta niech się w komentarzach kompromituje.

klubber

2020-09-17, 20:25
Niezwyciężony napisał/a:

Cała wina leży po stronie kierowcy. Jedno auto się zatrzymało, weszły na pasy i miały pierwszeństwo w tej sytuacji.
Pieszy na pasach jest świętą krową ponieważ w przeciwieństwie do kierującego autem nie jest w żaden sposób chroniony.
Z tego powodu mamy takie przepisy a nie inne, a nie po to żeby zrobić takim jak ty na złość .



ja mowie o zdrowym rozsadku, ktorego w obecnych czasach BRAK !! wina po stronie kierowcy, ewidentnie, co nie zwalnia z myslenia pieszych... sam jeżdże autem, przy przejsciach mam oczy dookola glowy, sam tez poruszam sie pieszo po miescie i absolutnie NIGDY nie wchodze na przejscie nie bedac w 100000% pewnym ze jest bezpiecznie..

XXI wiek to czas, w ktorym zwalnia sie od myslenia ludzi, przykladem piesi i rowerzyści...

Juzwa

2020-09-17, 20:26
klubber napisał/a:

ps. autem tez tak pewnie jeździsz? masz pierwszeństwo to ciśniesz nie patrząc czy czasem ktoś sie nie zapomnial i nie wjechal na skrzyzowanie?



Czemu się od razu do mnie przypie**oliłeś? Poszukaj sobie ofiary w rodzinie.

sard

2020-09-17, 20:27
Przynajmniej 1-2 razy w tygodniu oglądam takich ku*asiarzy co to zapie**alają choć ktoś przed pasami się zatrzymał.... Ale k***a wiadomo! To wbiegają j***ni piesi, a to motop*zdeczki, a to k***a pedalarze - ale kierowcy wiadomo święci, nie odpie**alają... no chyba, że Sebix w becie to wiadomo opcji z kierunkowskazami są za drogie.

ps. typ który rozpie**ala pieszego na pasach powinien być sądzony jak za świadome usiłowanie zabójstwa, w tym wypadku potrójnego i to co mu przyklepie sędzia adekwatnie razy 3 :) Niech ma bonus.