18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Postanowił zawrócić

okar19 • 2012-04-18, 19:40
zrobił to w złym miejscu

głodny_toster

2012-04-18, 22:59
Cytat:

po pierwsze, który debil zapie**ala motocyklem widząc auto jadące wolno lewym pasem



Wolno!? Jakoś mi się nie wydaje, że jechał wolno...ten pisk hamulców/opon auta nie wskazuje na to;]


Moim zdaniem wina leży po środku. Źle wykonany manewr kierowcy auta i zapie**alający motocyklista. To nigdy nie jest dobre połączenie;]


Niestety, większość wypadków wynika z brawury kierowców zarówno aut jak i motocyklistów. Nie ma reguły moim zdaniem. I w jednej i drugiej grupie są popie**oleńce...szkoda tylko, że często jest tak, że taki popie**oleniec wychodzi cało z wypadku albo z niewielkimi obrażeniami a niewinni ludzie giną;/ Ale z drugiej strony...bez nich nie było by połowy filmów na sadolu;D

rafalktkd

2012-04-18, 23:02
Hmm i że akurat tam ktoś sobie stał i nagrywał :roll: już pominę fakt że manewr typa w aucie był co najmniej dziwny...

lith

2012-04-18, 23:02
@Eth
Tak dokładnie należy jechać tak, żeby dać rade zahamować przed jadącym przed nami. Będzie to inna odległość jeżeli motor, który ma problemy z hamowaniem jedzie za osobówką (wskazówka 1: duża :P ), a inna jak wypasiona osobówka z różnymi systemami będzie jechała za tirem (wskazówka 2: gdzie na dobrą sprawę wystarczy zapas odległości na czas reakcji).

jeloo

2012-04-18, 23:04
Inna sprawa, że jak spodziewać się że ktoś nagle zahamuje, i bez żadnej sygnalizacji robi zawracanko...

djpolb

2012-04-18, 23:17
Co wypadek to sami specjaliści piszą.

bambaryla

2012-04-18, 23:21
k***a, eksperci sami widzę

kierowca samochodu winny z oczywistego powodu. a motocyklista? mi na wykładach na prawko mówili, że należy poruszać się możliwie prawą stroną jezdni, czyli w tym wypadku prawym pasem. lewy służy do wyprzedzania - na egzaminie ciągła jazda lewym pasem powoduje przerwanie egzaminu z wynikiem negatywnym. więc gdyby motocyklista nie zapieprzał lewym pasem, tylko prawym, to by przejechał obok i przeżył. wyrok - obaj winni i dobrze im tak!

krzychu6

2012-04-18, 23:36
Ja nie wiem czy oglądamy ten sam filmik. To co zaobserwowałem to:
1. Nigdzie nie słychać pisku opon hamującego samochodu. Ten dźwięk to kiczowate hamulce.
2. Kierujący samochodem wykonuje manewr w miejscu, gdzie kończy się linia ciągła i zaczyna przerywana więc nie musiał patrzeć w lusterko - motocyklista po prostu nie miał prawa się tam znaleźć (oczywiście powinien spojrzeć ze względu na bezpieczeństwo).
3. Widzę światła hamowania - motocyklista też powinien widzieć.
4. No i motocyklista - amator, który powinien był zostać tej nocy w domu.

Wina motocyklisty jest niepodważalna. Gdyby kierowca zawracał z prawego pasa to wina była by po jego stronie. I nie ma co dyskutować o tym, czy zakaz zawracania był czy nie. Linia ciągła to "bariera", której nie wolno przekraczać i o dziwo tyczy się to także motocyklistów, którzy (nie wszyscy, raczej głupie jednostki) nie stosują się do żadnych przepisów.

cl...........er

2012-04-18, 23:41
no, to mamy harda :D

Re...........ms

2012-04-18, 23:46
jak czytam niektóre komentarze to się załamuję.... co za idioci skończeni.. wina motocyklisty i ch*j nic ich nie przekona. Pewnie sami jeżdżą jak p*zdy i stąd te wypowiedzi.

A tak w ogóle to w 5 sec słychać strzały!

nanab

2012-04-19, 00:01
Remas, to wcale nie wina motocyklisty że zapie**alał na full gazie pod prąd. To ci źli kierowcy samochodów go do tego zmusili.

marcinsud

2012-04-19, 02:08
Na moje oko ten motocykl aż tak nie zapie**ala, a po linii jazdy widać, że jechał wcześniej lewym pasem, a nie pod prąd, po ch*j mijał auto z lewej ch*j go wie, pewnie by nie mijał z lewej jakby auto miało lewy kierunkowskaz. Chociaż znając życie wieś wyjechała się pościgać i stąd kamerzysta na linii mety i zawracające auto, by po wygranej wrócić na farmę. Szkoda, że kamera nie była ustawiona w drugą stronę, lub szkoda, że ktoś uciął to co było wcześniej.

Corey_09

2012-04-19, 12:46
k***a dlaczego nie odbił w prawo miał w ch*j czasu, spokojnie by zdążył go minąć, ale zamiast tego wolał przyk***ić w samochód.
A teraz inna kwestia kto stoi w nocy na poboczu i nagrywa pustą ulice? Pewnie pomyślał a nóż możne coś nagram

killer788

2012-04-19, 12:59
pakicito napisał/a:

dla mnie wina motocyklisty i bede sie jej trzymal


nosz ty debilu ślepy czy co ? gdzie tu wina motocyklisty ?! :evil:

speedster

2012-04-19, 15:12
bambaryla napisał/a:

k***a, eksperci sami widzę

kierowca samochodu winny z oczywistego powodu. a motocyklista? mi na wykładach na prawko mówili, że należy poruszać się możliwie prawą stroną jezdni, czyli w tym wypadku prawym pasem. lewy służy do wyprzedzania - na egzaminie ciągła jazda lewym pasem powoduje przerwanie egzaminu z wynikiem negatywnym. więc gdyby motocyklista nie zapieprzał lewym pasem, tylko prawym, to by przejechał obok i przeżył. wyrok - obaj winni i dobrze im tak!


Gdyby jechał lewym pasem to by go wyprzedził z prawej strony...tak też nie wolno :lol:

Corey_09 napisał/a:

k***a dlaczego nie odbił w prawo miał w ch*j czasu, spokojnie by zdążył go minąć, ale zamiast tego wolał przyk***ić w samochód.
A teraz inna kwestia kto stoi w nocy na poboczu i nagrywa pustą ulice? Pewnie pomyślał a nóż możne coś nagram


Patrz,wytłumacze Ci łopatologicznie :roll:
1)Odbijasz w lewo-pochylasz się w lewo
2)Jedziesz w lekkim pochyle(w lewo)
i co teraz? skręcasz kierownice w prawo? :lodowka:
Przejedź się rowerem...wypie**ol głową w ziemię i wszyscy sadole będą zadowoleni z materiału na harda :hurra: