18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poradnik uśmiechu - interpretacja

judasz1234 • 2014-02-26, 11:00
Jeżeli ktoś jeszcze nie kojarzy Poradnika Uśmiechu, to niech trzyma linki:
odcinek 1
odcinek 2

Kilka dni temu jednak na yt pojawiła się interpretacja tych poj***nych audycji, która sprawiła, że przyprawiają mnie o jeszcze większe zainteresowanie tematem.







Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na więcej.

Su...........an

2014-03-05, 22:27
k***a, KAŻDY horror jaki widziałem chowa się przy tej Krainie Grzybów. Ja pie**ole, nie zasnę.

belax17

2014-03-08, 12:47
Pralka może się odnosić do wirówek wzbogacających :)

Orobancha

2014-03-09, 17:52
Dywagowaliśmy wczoraj z kolegą na temat tego, dlaczego ktoś w ogóle zrobił te filmiki. Zadał sobie naprawdę sporo trudu przeglądając te stare audycje, łącząc to w jakiś wątek, a także samą obróbką filmu.

Doszliśmy do wniosku(choć trochę trąci to teorią spiskową, ale co tam!), że "Poradnik uśmiechu" może być elementem jakiejś kampanii przeciwko budowie elektrowni atomowych na terenie Polski. Seria naprawdę mocno zapada w pamięć; wywołała także ożywioną dyskusję związaną z tematyką katastrof nuklearnych.

Zgadzam się także z tym, że autor "Krainy X" to osoba, która stoi za produkcją "Poradnika Uśmiechu" lub przynajmniej ktoś z nimi związany.

yoyo666

2014-03-11, 19:32
Nie czytałem całości, wiec moze ktos to juz powiedzial, ale w drugiej części kiedy Agatka mówi o tym co jest potrzebne (agrest, maliny, banany, kompot) i otwiera skrzynke. Tutaj nie bede chyba odkrywczy jesli powiem ze chodzi o puszke pandory zapewne :P jednak chcialbym sie skupic na tych 4 skladnikach, mianowicie:
-agrest = jako mały granat (tutaj juz wiadomo o co chodzi) albo o gre slowna, czyli agresja ludzi itp
-maliny= mi przychodzi na mysl Balladyna i byle jaki powod(maliny) do zabojstwa
-banany= czyzby seks i rozne dewiacje ? ;> ewentualnie pistolet/ rewolwer :D kto tak sie nie bawil ?^^
-kompot = narkotyk ? kompocik z maku albo inne zupki ? :D
Co myslicie ?

sadol125

2014-03-11, 22:37
Więc... pewnie nikt mi nie uwierzy bo to internet, ale poznałem dziewczynę podkładającą głos Agatce, osobiście autora nie znam ale ona zna szczegóły projektu i wasza interpretacja jest mylna, wcale nie chodzi o jakiś przekaz związany z bronią jądrową.

piramida_z_okiem

2014-03-13, 23:34
Oglądaniu filmiku z interpretacją towarzyszyły mi ciarki. Wcześniej traktowałem Krainę grzybów tylko jako ciekawą abstrakcję, ale szczęśliwie posiada ona drugie dno.

Czy ktoś zainteresował się postacią na tym screenie i ewentualnie co ona miga?


+Już tak bardzo podciągając treść odcinka do tematyki nuklearnej, w pierwszym odcinku pan z krainy grzybów przyszedł do Agatki o godzinie 8, mniej więcej o tej porze miejsce miał wybuch bomby atomowej w Hiroszimie.

thorold289

2014-03-16, 17:58
Przypadkiem znalazłem na yt. Kolejny materiał, który można dołożyć do rozwiązania łamigłówki

Ne...........es

2014-03-18, 01:06
albo moze poprostu ktos sobie takie rzeczy tworzy dla jaj? po co wymyslac jakies teorie..

denis256

2014-03-18, 18:53
Na Youtubie pod jednym filmikiem to już było, ale pomyślałem napisać to tutaj i rozwinąć. Kraina Ooo z "Pora na przygodę"("Adventure Time"). Kraina Ooo - post-apokaliptyczny kontynet-kraj na Ziemi. Akcja serialu toczy się prawdopodobnie tysiąc lat po konflikcie atomowym, zwanym ,,Wielką Wojną Grzybów". Bajkę ktoś może zna. Główni bohaterowie to Finn i jego pies Jake. Matką Jake'a jest Margaret (po polsku Małgorzata, Małgosia). Na takie przemyślenia mnie wzięło.

thorold289

2014-03-20, 03:39
Faktycznie jest kilka elementów wspólnych, ale czy to dobry trop? Tak czy owak łap autorze posta powyższego piwo za zaangażowanie

I co Wy na to? Dodane ok 1h temu

denis256

2014-03-20, 16:42
Ja się wciąż zastanawiam nad jabłkiem, co ma ono wspólnego. Znalazłem takie coś:
Niezwykle cennym składnikiem „rajskiego owocu” (jabłka) są pektyny, których najwięcej znajduje się w gniazdach nasiennych i w skórce. Wiadomo, że pektyny zapobiegają zatruciom, dlatego przed laty jabłka były polecane drukarzom, górnikom czy ludziom zaczadzonym, jak i nałogowym palaczom.
Udowodniono również, że pektyny mają zdolność wiązania niektórych metali ciężkich gromadzonych w organizmie, np. kobalt, ołów czy radioaktywny stront. Pierwiastki te w postaci nierozpuszczalnych soli są wydalane z organizmu. Jedyne powiązanie jabłka z radioaktywnością.

Na jakiejś stronce znalazłem materiał w którym pisało co robić w przypadku zwiększone radioaktywności, i w przeciwdziałaniu radioaktywności pisało: Istnieje kilka pokarmów dobrze chroniących w takich sytuacjach: świeże trawy zbożowe, które można samemu wyhodować, spirulina, chlorella, dobrze chroni glikozyd rutyna, który jest w gryce (kasza gryczana), żeńszeń, jabłka, świeże nasiona słonecznika, miso, lecytyna 1 łyżeczka dziennie i glinka bentonitowa

KillianBryce

2014-03-21, 18:06
Pierwszy raz jak obejrzałem Poradnik Uśmiechu a później jego interpretację z kanału KrainaX byłem przekonany że ma to wszystko związek z tym co się dzieje na świecie, konkretniej chodzi mi sytuację między Rosją a Ukrainą. Później rozmawiając z kumplem dowiedziałem się o artykule który miał nagłówek "Rojsa wycelowała rakiety z głowicami atomowymi w Polskę.". Dzisiaj oglądałem na yt filmik o tzw. "terroryzmie jądrowym" który zapoczątkowali... Rosjanie a kto inny. Nie wiem czy zrozumieliście o co mi chodzi ale moim skromnym zdaniem Poradnik Uśmiechu ostrzega przed najgorszym.