18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Poradnik uśmiechu - interpretacja

judasz1234 • 2014-02-26, 11:00
Jeżeli ktoś jeszcze nie kojarzy Poradnika Uśmiechu, to niech trzyma linki:
odcinek 1
odcinek 2

Kilka dni temu jednak na yt pojawiła się interpretacja tych poj***nych audycji, która sprawiła, że przyprawiają mnie o jeszcze większe zainteresowanie tematem.







Nie wiem jak Wy, ale ja czekam na więcej.

traczz224

2014-02-26, 18:31
W pierwszym odcinku była taka scena, gdzie Agatka pokazywała, że "jabłko składa się z krainy grzybów, nadjabłcza i papieru". Drugi odcinek jest o papierze, czyli że wa kolejne będą o nadjabłczu (cokolwiek to jest) i Krainie Grzybów (czyli prawdopodobnie odniesienia do świata postnuklearnego).

KrisCFC

2014-02-26, 18:58
Aż mi się przypomniał kawałek Karramby - "Psychosyndrom Kaina" :D

Pyrdyljusz

2014-02-26, 18:58
tu jest filtr nałożony na te filmiki, co tylko potwierdza, że zostały zrobione niedawno.

etro

2014-02-26, 19:57
Nie przyszło mi do głowy, że te filmiki mają "drugie dno", dlatego piwo dla autora. Sądziłem, że co najwyżej jakiś naćpany po grzybach przedstawił swoje doznania i schizy. A tu proszę, gówno w jednej chwili zamienia się w coś interesującego.

TenPanZLewej

2014-02-26, 20:38
Dzisiaj pojawił się czwarty odcinek Krainy X - enjoy!


crystaldragon

2014-02-26, 20:52
Jak dla mnie psychodeliczny filmik i jego analizę zrobiła ta sama osoba. Tak czy siak filmik genialnie zrobiony. Gdybym miał więcej czasu to pobawiłbym się w jego odszyfrowanie.

Jestem Wojtkiem

2014-02-26, 22:02
nie przyszlo wam do glowy, ze ten filmik opisowy zrobily te same osoby? tylko one wiedzialy o co chodzi :p jestem tego wręcz pewny... to tak zeby wiecej ludzi sie zainteresowalo

preliator

2014-02-26, 22:06
A może ktoś zidentyfikuje bloki z 2 odcinka? Łąki, krowy, wygląda to raczej na jakąś wioskę albo małe miasteczko, do roboty Sadole :P

groszek1003

2014-02-26, 23:16
Jak ktoś interesuje się sztuką to od razu widać co tu jest grane. Na pierwszy rzut oka widać, ilość pracy włożonej w te krótkie filmy. Edycyjnie jest to zrobione na prawdę dobrze, artystycznie jak najbardziej też. Pogratulować tylko twórcy sukcesu, choć może nie do końca, bo nie znamy jego nazwiska. Ciekaw jestem czy się ujawni, czy chce to robić anonimowo.

kamaclan2

2014-02-26, 23:17
zaskocze was : zesralem sie w spodnie , nie wiem dlaczego

QnanPL

2014-02-27, 03:13
Vujekk napisał/a:

ryje beret jak sk***ysyn. ciekawe czy zdoła ktoś obejrzeć to o 3 w nocy na całym ekranie (w sensie ten poradnik usmiechu, nie interpretacje)



DONE!

jan.rzut

2014-02-28, 14:40
Znalezione na jakimś forum.
"Jest to projekt studenta ASP z Krakowa. Informację mam od koleżanki, z którą tutaj studiuję. Można się domyślić, że to forma zaliczenia lub po prostu wykorzystywanie swoich umiejętności ze studiów."

Insaner

2014-03-02, 16:23
jan.rzut napisał/a:

Znalezione na jakimś forum.
"Jest to projekt studenta ASP z Krakowa. Informację mam od koleżanki, z którą tutaj studiuję. Można się domyślić, że to forma zaliczenia lub po prostu wykorzystywanie swoich umiejętności ze studiów."



Wątpię, nie widzę w tym artyzmu (nie licząc dobrze zmontowanych i przerobionych fragmentów filmów). Wręcz przeciwnie - poukrywane przemieszane klatki filmów, niedopowiedzenia, odwrócone i zniekształcane głosy. Ktokolwiek robi te filmy jest dość inteligentny i sprytny - one nie są piękne, niosą ze sobą sporo informacji ;)
Sam teraz czekam na kolejną część, bo po prostu interpretowanie i oglądanie tych filmików mnie wciągnęło.

Co do tej KrainyX zajmującej się interpretacją - myślę, że to jedna i ta sama osoba. Najpierw nakręcili ludzi na psychodeliczne filmiki "po grzybach", teraz stworzyli równoległy kanał cieszący się podobną popularnością jak KrainaGrzybów. Manipulacja odbiorcami filmów z 2 stron - niezły pomysł.

Odnośnie samej fabuły - chyba nikt o tym nie wspomniał, ale w pierwszym odcinku pojawia się nad tą dziewczynką napis "prawdziwa agatka już dawno..." , a w następnej ta wiewiórka (diabeł). Moim zdaniem Agatka nie żyje. Matka cały czas mówi o tym, że odebrano jej córkę - ciekawe co będzie w 3 części :)
Nie chcę nadinterpretować i doszukiwać czegoś, czego nie ma, ale idąc tokiem rozumowania ludzi od 'promieniowania" wg mnie Agatka zmarła w domu po chorobie popromiennej. Przybiegła w nocy do swojej matki 'zasmarkana' krzycząc, że ktoś do niej przyszedł i czeka w pokoju. Mogła majaczyć w końcowej fazie choroby.

SLyBoogie

2014-03-04, 15:47
Agatka to tak naprawdę detektor , skrót od Advanced GAmma Tracking Array -AGATA ;)