18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

kokinosz

2013-06-15, 16:13
@froqer - "I to, że jesteś 15lat starszy ode mnie nie przesądza o twojej wiedzy. Prawdopodobnie nie jesteś w stanie dyskutować ze mną na temat historii/doktryn filozoficznych, z naciskiem na polityczne. Ani logiki formalnej" - to świadczy o twojej głupocie. Pycha jest udziałem malutkich. Ja na studiach starałem się poznać jak najwięcej nie udając, że wszystko wiem i wszyscy są ode mnie głupsi. Kwestia głupoty czy pychy? Może teraz tak profesorowie uczą? Nie wiem. Czekam geniuszu na twoje publikacje naukowe. Chętnie poczytam.
Na ból dupy polecam proktologa.
Nigdzie nie pisałem, że to polskie społeczeństwo jest bliższe lepiankom, ale komentujacy tu na podstawie rasistowskich stereotypów.

jazda123

2013-06-15, 16:26
>Nie uwzględnili w tym badaniu czynnika ekonomicznego.

@dionizodoros

Ty chory psychiczne lewaku.. nawet tego nie czytałeś
bo jasno piszę jakie rodziny adoptowały dzieci /upper-middle-class/

froqer

2013-06-15, 17:05
Pycha jest udziałem? Ja się nie pysznię, tylko stwierdzam fakt. Demokracja to rządy głupców, bo większość to głupcy - to nie ja powiedziałem. O twojej głupocie świadczy za to zwykły brak wiedzy. Nawet nie potrafisz się przyznać do błędu, nie widząc różnicy pomiędzy wy/niektórzy. I jakie polskie społeczeństwo? Mówiłem o ludziach na forum, na forum k***a, piszesz na forum, nie do polskiego społeczeństwa. I źle dobierasz słowa. Jakbyś mówił do różnopłciowego tłumu, to powiedziałbyś "Witam Panów"? Mam ci to k***a narysować, żebyś zrozumiał? Chyba nadepnąłem ci na odcisk, no wybacz, że prawie 20latek cie poprawia. Naprawdę mi przykro.
Ciekaw jestem co ty tam zgłębiałeś na studiach.

Stereotypem jest to, że Afryka to kontynent biedy i wojny? Że nawet państwo stworzone w trakcie patriotycznego uniesienia stało się zagłębiem korupcji i terroru? Że mieszkańcy Afryki jako jedyni nie przejawiają chęci rozwoju i pracy?

di...........os

2013-06-15, 17:19
jazda123 napisał/a:

>Nie uwzględnili w tym badaniu czynnika ekonomicznego.

@dionizodoros

Ty chory psychiczne lewaku.. nawet tego nie czytałeś
bo jasno piszę jakie rodziny adoptowały dzieci /upper-middle-class/



Ej, ej, kolego, nie zapędzasz się? Uspokój się, to wtedy będziemy mogli dyskutować rzeczowo.


Tak więc nadal nie wiem co to znaczy klasa wyższo-średnia

froqer

2013-06-15, 17:21
@up, klasa dobrze zabezpieczona majątkowo, ale nie mająca połączeń z wielką polityką/show biznesem/wielkim, korporacyjnym biznesem/najwyższymi kadrami akademickimi. Wyjaśnione? ;)

di...........os

2013-06-15, 17:53
froqer napisał/a:

Pycha jest udziałem? Ja się nie pysznię, tylko stwierdzam fakt. Demokracja to rządy głupców, bo większość to głupcy - to nie ja powiedziałem. O twojej głupocie świadczy za to zwykły brak wiedzy. Nawet nie potrafisz się przyznać do błędu, nie widząc różnicy pomiędzy wy/niektórzy. I jakie polskie społeczeństwo? Mówiłem o ludziach na forum, na forum k***a, piszesz na forum, nie do polskiego społeczeństwa. I źle dobierasz słowa. Jakbyś mówił do różnopłciowego tłumu, to powiedziałbyś "Witam Panów"? Mam ci to k***a narysować, żebyś zrozumiał? Chyba nadepnąłem ci na odcisk, no wybacz, że prawie 20latek cie poprawia. Naprawdę mi przykro.
Ciekaw jestem co ty tam zgłębiałeś na studiach.



To "wy", to był zwykły środek stylistyczny, co próbował wytłumaczyć ci kolega. Np. Platon też pisał: "Chociaż wy, dzielni ateńczycy...". Czy wysuwasz z tego wniosek, że wszyscy ateńczycy byli dzielni?

froqer napisał/a:

Że mieszkańcy Afryki jako jedyni nie przejawiają chęci rozwoju i pracy?



Skąd takie twierdzenia czerpiesz?

froqer napisał/a:

@up, klasa dobrze zabezpieczona majątkowo, ale nie mająca połączeń z wielką polityką/show biznesem/wielkim, korporacyjnym biznesem/najwyższymi kadrami akademickimi. Wyjaśnione? ;)



Wybacz, nie pomyślałem, że jest to odrębna kategoria socjologiczna (i znalazłem hasło na wiki). Ale mój wniosek nadal jest taki: biali są bieglejsi w sztuce myślenia po europejsku. Wszak psychologię (niektórzy nazywają ją nauką :) ) wymyślili europejczycy.

Everizon

2013-06-15, 18:06
Ogólnie uważam że to zdjęcie jest zafałszowane i może wprowadzać w błąd zwykłego użyszkodnika sadola !
Wypraszam sobie takie porównania !
"Afirca Now" to zdjęcie przedstawia jakiś chyba ratusz jest albo inny "dom kultury" chyba ! albo coś a nie rzeczywistość... :P


ps. Mój post nie służy celom szerzenia rasizmu ani nic podobnego. Uważam że świat żyje obecnie w tak wielkiej obłudzie jak nigdy dotąd ! Jak stąd do księżyca i z powrotem !! Obecnie mamy dwie możliości: albo kłamać uśmiechac się i przytakiwać - albo widzieć prawdę i mówić o prawdziwej rzeczywistości i być posądzonym o rasizm itp. Sorki - ja wysiadam k***a...

froqer

2013-06-15, 18:06
1.Z tym "wy" o co innego chodziło. A z czystej złośliwości, jaki to środek stylistyczny? :) Mi mówili, że to zaimek, poza tym wg. logiki formalnej "wy", czyli "użytkownicy sadistica" (w tym kontekście), to termin jednostkowy, który można wstawić w zmienną zdaniową, do której właśnie stosuje się kwantyfikatory wspomniane przeze mnie wcześniej. Tak czy siak, nieważne to nie są korepetycje :)

2.A z raportów firm telekomunikacyjnych próbujących zakładać filie w Afryce (mam na myśli Afrykę środkową). Czarni pracownicy nie przychodzili do pracy, tak po prostu. Wynika, to z kultury, a nie genetyki, pod żadnym pozorem, ale fakt jest faktem.

3.Ano odrębna, ktoś się pokusił o takie podziały. Rzecz jasna można wyprowadzić inne, ale takie chyba są najbardziej trafne. O twoim wniosku nic nie wiem, bo nie czytałem poprzednich postów :)

PS. Platon? A nie Perykles? W tej przemowie można to podciągnąć pod środek stylistyczny, ale u kolegi nie, poza tym to jest użyte w innym kontekście i w innym celu i pasuje jak pięść do oka :)

oc...........an

2013-06-15, 19:22
Co do IQ to już nie raz mówiono, że jest to gówno, a nie test, bo jest nastawiony w większości na logikę, przez co powinien klasyfikować inteligencję "ścisłych umysłów", ponieważ humaniści zawsze będą gorsi w takich logicznych zadaniach, po drugie nie da się wyliczyć inteligencji za pomocą jednego sztywnego testu i powinna być ich cała seria, które będą badać każdy aspekt z wyobraźnią przestrzenną, zdolnościami lingwistycznymi i umiejętnościami artystycznymi na czele.

IQ pokazuje, że Azjaci lepiej opanowali sztukę logicznego myślenia, co zresztą nie dziwi, skoro ich kultura opiera się na abstrakcji - poczytajcie sobie Sun Tzu "Sztuka wojny", a potem "Achtung Panzer" Guderiana - Sztuka wojny to abstrakcja: "walcz z przeciwnikiem gdzie go nie ma", a Guderian to czysta łopatologia: "współpraca piechoty i czołgów jest kluczowa".

Czarni jako lud biedniejszy, nie miał czasu na kształcenie ani nawet jakiś rozwój, bo jak ktoś ładnie zauważył, Afryka do najgościnniejszych miejsc nie należy i każdy dzień jest tam dniem o przetrwanie. Gdyby w Afryce było mniej tygrysów, lwów, hien, panter, jadowitych węży i pająków, a więcej drzew oliwnych, winogron, jabłoni itp. to pewnie teraz nie byliby wcale jakoś daleko od nas. True story ;)

Heathen

2013-06-15, 20:35
A jak mają się Afrykańczycy rozwinąć"?
Myślicie że problem leży w ich IQ?
Problem jest że po za gliną, suszą i bydłem nie mają w większości nic....a wszelkie bogactwa idą do białęgo człowieka
Ci co tam zostali żyją w lepiankach tak jak NASI PRZODKOWIE TYSIĄCE LAT TEMU.

froqer

2013-06-15, 21:19
@2i1up, bardzo interesujące. Przykład Sudanu (Pn. i Pd.), susza, glina i jedne z największych pól roponośnych na świecie. Wszystko trafia na północy do partii muzułmańskiej, która rządzi, a na południu do prezydenta z plemienia Dinka i jego plemienia właśnie. Ludzie żyją w biedzie, głodzie i gównie. Analogiczna sytuacja ze Zjednoczonymi Emiratami, susza, glina, pola roponośne, ale jakoś ludzie w biedzie nie żyją. Tak, wiem, że nie wszystkie kraje mają ropę, ale mają inne cenne rzeczy. Nigeria też ma ropę, lokalny wódz zbudował sobie Wersal w skali 1:1, a ludzie? Bieda. Cały kontynent afrykański jest niesamowicie bogaty w surowce naturalne.

Z dzikimi zwierzętami już nisko rozwinięta cywilizacja potrafi sobie poradzić, więc nie w tym rzecz. Ziemie równikowe pod lasami deszczowymi należą do najżyźniejszych na świecie. Analogicznie - cywilizacje Majów, Azteków i Inków, którzy mieli bardzo mało czasu na rozwój (przybyli ok. 10.000pne do Ameryki, w rejonie Alaski!).

A Afrykańskie bogactwa jeśli już idą do białego człowieka, to są kupowane, a to już nie nasza sprawa co afrykańscy warlordowie z tym robią. Ponadto żywność, którą im wysyłamy, a która jest zagarniania przez warlordów, też nie jest za darmo.
Misje NATO, które mają utrzymać spokój też nie są za darmo. Mam nadzieję, że nie dowiem się, że siedzimy w Czadzie, żeby ich okradać?

oc...........an

2013-06-15, 21:24
Heathen napisał/a:

A jak mają się Afrykańczycy rozwinąć"?
Myślicie że problem leży w ich IQ?
Problem jest że po za gliną, suszą i bydłem nie mają w większości nic....a wszelkie bogactwa idą do białęgo człowieka
Ci co tam zostali żyją w lepiankach tak jak NASI PRZODKOWIE TYSIĄCE LAT TEMU.




Patrząc przez pryzmat dzisiejszej Afryki mogę założyć bardzo pewne stwierdzenie, że Afryka nigdy nie dogoni Europy, pod warunkiem, że u nas nie zacznie się jakiś konflikt pokroju wojny światowej i nie zwyciężą w nim muslimy lub jakieś komuchy/naziści.

Afryka nie osiągnie nawet poziomu Mołdawii przez najbliższe 200 lat, bo:
-ciągle są konflikty etniczne między plemionami, które są o wieeele gorsze od wojny, bo potrafią ciągnąć się dekady
-edukacja nie istnieje
-gospodarka nie istnieje, ba! Nawet taka trywialna rzecz jak uprawa pola jest tam na poziomie rozwoju pierwotniaka: ciągle uprawiają bawełnę lub inny syf którym się nie najesz, dobrowadzają glebę do erozji, a oprócz tego sami padają z głodu bo dostają za swoje wyroby psie pieniądze
-ciągłe zamachy stanu
-szeroko pojęty "umysł biedaka" i jeżdżenie do RPA, gdzie i tak kończą w slumsach lub grobie (jeśli zaczną parać się zbrodnią)
-brak opieki medycznej przez co są całe epidemie chorób pokroju:
-HIV
-Malaria
-Biegunka
-wyzysk biednych państw przez byłe potęgi kolonialne z Francją na czele
-islam i konflikty na tle religijnym (również palenie "czarownic" przez czarnych "chrześcijan")
-Chińczycy wykupujący surowce Afryki
-zbrojenia się (zresztą nie całkiem nowoczesne, acz liczne) zamiast inwestycji
-brak inwestycji zagranicznych

...lista jest dłuuga i nudna, a wniosek jest prosty - za naszego życia Afryka się nie zmieni, a całe dawanie kasy na nią za bardzo nie zmieni nic - owszem parę ludzi ratujesz kupując Nałęczowiankę, która wspiera PAH, ale w ogólnym rozrachunku ludzie uratowani stanowią błąd statystyczny w porównaniu z ilością ludzi których położyła Malaria lub nawet biegunka...

froqer

2013-06-15, 21:34
@up, piwko dostałeś, ale w połowie. Chińczycy pomagają więcej niż wszystkie akcje humanitarne razem wzięte (nieskuteczne z resztą). Ponieważ dają pracę i jakimś cudem ich do tej pracy przymuszają. Może i stawki są na poziomie żartu i misce ryżu, ale dla przeciętnego Etiopczyka to i tak dużo. Chińczycy prowadząc swój komunistyczny wyzysk, budują studnie, szkoły, szpitale. Widziałem film dokumentalny z tartaku (akurat nie chiński), najwięcej się nachapie szef tartaku, ale są szkoły i prąd, co nie jest tak oczywiste. Co więcej, na chiński obóz pracy nikt nie napadnie, bo się boi.

Z tym wykorzystywaniem przez Francję też nie szalałbym, bo bądź co bądź, to jakieś ożywienie w gospodarce plemiennej.

Els

2013-06-16, 03:03
jem_dzem napisał/a:

... Ale Polska tysiąc lat temu też wyglądała jak na ostatnim obrazku, więc się tak nie dowartościowujcie, kopiąc leżącego.



1000 lat temu mieliśmy wysoko rozwinięty handel dalekosiężny, rzemiosło, początki miast, biskupstwa itd. tak gwoli ścisłości.


W Afryce jest wiele powodów, dlaczego wygląda u nich to tak a nie inaczej. Jednym z nich jest zbyt duża ingerencja niektórych państw europejskich, głównie Francji, która potęguje rozwój korupcji w państwach afrykańskich.To nie kolonializm, jak politycy afrykańscy wmawiają obywatelom swoich państw, jest przyczyną złej sytuacji ekonomicznej Afryki, ale nieudolna dekolonizacja.

Nikczemny_Płód

2013-06-16, 17:15
kokinosz napisał/a:

Głupota, głupota... Myśmy wyszli z Afryki. To klimat i warunki wpływały na rozwój. Gdybyśmy nie wyszli z Afryki, wcale nie bylibyśmy lepsi. Spójrzcie jednak na obszary Etiopii i poczytajcie co tam było. Ignorancja z was wyłazi. Po was widać, że nie jesteście lepsi niż mieszkający w lepiankach. Bliżej wam do nich niż do filozofii greckiej czy prawa rzymskiego.



A weź sp***alaj ze swoimi teoriami, co?

Bo stwierdzenie, że ktoś jest mniej rozwinięty ponieważ mieszka w lepiance a ja w domu to kłamstwo? CO to prawdy mówić nie można?

Gdybyśmy nie wyszli, ale wyszliśmy, skoro MY wyszliśmy a ONI nie to jesteśmy lepsi, jesteś poj***ny i nie rozumiesz, że osoba na 1 miejscu jest lepsza od tej na 2?

Ale osobniki takie jak ty właśnie bronią podziału społeczeństwa bo się boją by nie trafić do tej gorszej "kasty".


A najlepsze, że jesteś hipokrytą a dowód na to taki:

Cytat:

Bliżej wam do nich niż do filozofii greckiej czy prawa rzymskiego



Czyli sam potwierdzasz, że prawo rzymskie i filozofia grecka stoi ponad pierwotnymi prawami ludzi z Afryki, jak śmiesz łotrze? :shock: Przecież tak nie wolno...

:facepalm:

Powtórzenia specjalnie ;)