18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stefanesko

2013-06-15, 13:01
No to jebs obligatoryjnym filmikiem pod takim tematem:

kokinosz

2013-06-15, 13:02
Pater patriae - w czym jesteś lepszy?

froqer - pisząc "wam" mam na myśli jednostki. Nie zrozumiałeś. Ignorancie. Nie popisałeś się czytaniem ze zrozumieniem.

jem_dzem

2013-06-15, 13:07
... Ale Polska tysiąc lat temu też wyglądała jak na ostatnim obrazku, więc się tak nie dowartościowujcie, kopiąc leżącego.

Atreyu

2013-06-15, 13:26
jem_dzem napisał/a:

... Ale Polska tysiąc lat temu też wyglądała jak na ostatnim obrazku, więc się tak nie dowartościowujcie, kopiąc leżącego.



A jak wyglądał wtedy Iran na obrazku? Iran - muzułmanie - islam? Jeszcze nikt nie złapał bólu dupy? :D

A że od tego czasu wiele się nie zmieniło to przemilczę.

BoryzSadek napisał/a:

Toć to naukowo potwierdzone że murzyni są o połowe mniej inteligentni od białych czy żóltych.



Można porównywać regiony i społeczeństwa, tutaj średnio rzeczywiście Europa dużo wyprzedza Afrykę, jednak nie jest to kwestia koloru skóry - czy "rasy". Przykładem są choćby murzyni na polskich uczelniach którzy radzą sobie nie gorzej od "białych" Polaków. Podsumowując: jednostki radzą sobie nie najgorzej, nie są mniej inteligentne i w dobrym środowisku uzyskują te same wyniki intelektualne, gorzej ze zdolnością budowania od zera współczesnych społeczeństw.

A tym co myślą że są "rasowo najlepsi", jeśli już patrzymy nie względem człowieka tylko regionu w którym mieszka - to Polska względem średniego ilorazu inteligencji jest daleko choćby za taką Japonią. ;)

kalifaktor

2013-06-15, 13:28
kiedys pracowalem z murzynem, bardzo wyksztalcony chlopak, mowiacy po polsku student ... byl swiecie przekonany ze w samolotach pasazerskich kazdy pasazer ma pod siedzeniem spadochron :)

froqer

2013-06-15, 13:37
Cytat:

froqer - pisząc "wam" mam na myśli jednostki. Nie zrozumiałeś. Ignorancie. Nie popisałeś się czytaniem ze zrozumieniem.


Używając liczby mnogiej masz na myśli jednostki, ok. Zamiast wam/wy użyj niektórzy z was/nieliczni z was, uwierz mi, że to usprawnia komunikację i pozwala pominąć nieścisłości, które wynikają z braku znajomości zasad logiki. Także ja nie popisałem się czytaniem, a ty znajomością języka polskiego - ergo nie możesz mi zarzucić braku umiejętności czytania. Coś jeszcze? :D

@jem_dzem, to jest kwestia tego kto i ile czasu miał na rozwój. Przyleźliśmy tutaj dość późno, a oni siedzieli tam cały czas.

@Atreyu, masz rację to wynika z kultury, braku szkolnictwa, środowisku, z którego się wychodzi. W Polsce do elit dołączają młodzi ludzie, których rodzice należeli do elit - najczęściej. W USA niebiali mają gorsze wyniki z powodu środowiska z jakiego pochodzą.
Myślę, że rasizm nie działa w stronę czarny kolor wpływa mu na mózg, tylko grupa jest mniej rozwinięta i inteligentna, a ponadto łączy ich czarny kolor skóry -> nie lubimy czarnych, bo są mniej rozwinięci.

kokinosz

2013-06-15, 13:47
froqer - adresuje się do licznie zgromadzonych jednostek "wam". Niekoniecznie mówiąc o całym społeczeństwie na przykład. Gdzie więc ten błąd językowy? Gdzie kwestionowałem, że w cywilizacji łacińskiej nie ma spuścizny Grecji i Rzymu? Naucz się ponownie czytać, zanim kogoś zaczniesz nieudolnie krytykować.

froqer - idź najpierw na studia np. matematyka/filozofia i dowiedz się co to logika, metodologia. Za 4-5 lat pogadamy. Tymczasem.

froqer

2013-06-15, 14:09
@up, ale ja już jestem na studiach, tylko się późno urodziłem. Logika, to taka nauka, w pewnych kwestiach dotyczy języka. Np. kwantyfikatory, duży werbalizuje się przez Każdy x, mały przez Istnieje taki x. Są to zasady logiki formalnej, którą już zdałem i dostałem 4. Mówiąc "wam" zwracając się do forum, należy rozumieć każdego z nas. Jeśli powiedziałbyś "Niektórzy z was są ignorantami", brzmiałoby to inaczej. Rozpętałeś gównianą burzę, bo twierdzisz, że nie potrafię czytać. I boli mnie z tego powodu dupa.
Nie mówię, że kwestionowałeś, tylko napisałeś, że bliżej nam do lepianek niż spuścizny rzymskiej, z czym się nie zgadzam. I nawet nic nie odpisałeś a propos reszty mojego postu, tylko upierasz się, że przez was mam rozumieć kilku z nas.

Nie krytykuję cię, tylko bronie swoich racji.

I to, że jesteś 15lat starszy ode mnie nie przesądza o twojej wiedzy. Prawdopodobnie nie jesteś w stanie dyskutować ze mną na temat historii/doktryn filozoficznych, z naciskiem na polityczne. Ani logiki formalnej :)

di...........os

2013-06-15, 14:21
BoryzSadek napisał/a:

Toć to naukowo potwierdzone że murzyni są o połowe mniej inteligentni od białych czy żóltych. Ale nie.. zaraz będziesz rasistą jeżeli tak powiesz.. Afryka teraz pewnie jest bardzo stękniona za czasami kolonializmu, gdzie biały człowiek który miał pojęcie o zarządzaniu państwem trzymał wszystko w jednej kupie.




Nie jest nic potwierdzone naukowo... Choćby z najprostszego faktu - nie da się w ogóle zmierzyć inteligencji człowieka... Bo jak można sprowadzić tak skomplikowaną strukturę, jaką jest umysł ludzki, do jednej miary inteligencji?


Testy psychologiczne tworzone są pod procedury myślenia - im ktoś dłużej uczestniczył w procesie edukacji danej kultury, tym będzie inteligentniejszy.


Innymi słowy, geniusz kultury europejskiej, nie będzie geniuszem kultury azjatyckiej (teraz to się ten podział już nieco zamazał: szkoły azjatyckie kształtują podlegających kształceniu na podstawie tych samych paradygmatów, co szkoły europejskie).

Chcecie dowodu?: róbcie sobie testy na iq co tydzień. Gwarantuję wam, że po miesiącu, może nieco dłuższym czasie, będziecie rozpieprzać te testy na maksa, z wynikiem pod 200.


Poza tym - średnie iq w USA okazuje się proporcjonalnie wysokie, do statusu majątkowego. I murzyni, i Arabowie z biedy, w testach wypadają blado. Za to bogaty murzyn, arab, czy inny Polak, okazuje się być inteligenty. Wniosek?: bogatych stać na edukacje, i naukę konkretnych kulturowych sposobów myślenia.

H88tman

2013-06-15, 14:22
PRG napisał/a:

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/f3/Banjul-aeroport.jpg/800px-Banjul-aeroport.jpg

Afryka, dzisiaj.




Gdyby nie biali Burowie, to nie byłoby tam ani lotnisk, ani samochodów ani w ogóle czegokolwiek, poza lepiankami z gówna i patyków.

di...........os

2013-06-15, 14:32
Atreyu napisał/a:



A jak wyglądał wtedy Iran na obrazku? Iran - muzułmanie - islam? Jeszcze nikt nie złapał bólu dupy? :D

A że od tego czasu wiele się nie zmieniło to przemilczę.




W czasach średniowiecza Arabowie byli dużo lepiej rozwinięci niż Europejczycy - i pod względem naukowym, i pod względem kulturowym.

Szlachcic_Cygański

2013-06-15, 14:35
Trzeba jeszcze nadmienić to, że klimat i ziemia nie sprzyja rozwojowi. ;)
A tak poza tym. Tezę tą łamią bambooosy, który wyjeżdżają do krajów rozwiniętych i np. w zawodach medycznych okazują się całkiem nieźli.

Nie, nie bronie ich.

jazda123

2013-06-15, 14:41
@dionizodoros
https://i.sadistic.pl/pics/b52cb972280c.png

PIF PAF

Poczytaj o Republicans Berkeley Bake Sale gdzie biali protestowali przeciwko przyjmowaniu ludzi w oparciu o kolor a nie o ilość ptk.

di...........os

2013-06-15, 16:08
jazda123 napisał/a:

@dionizodoros
https://i.sadistic.pl/pics/b52cb972280c.png

PIF PAF

Poczytaj o Republicans Berkeley Bake Sale gdzie biali protestowali przeciwko przyjmowaniu ludzi w oparciu o kolor a nie o ilość ptk.




Nie uwzględnili w tym badaniu czynnika ekonomicznego. I zaznaczę jeszcze raz: coś takiego jak IQ nie istnieje. Jeśli można porównać inteligencje ludzi, to na pewno nie za pomocą testów, pożal się boże, tego typu.