18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

pomoc ze wschodu

nowynick • 2022-04-26, 09:50
bo ryż nam się znudził



Halman

2022-04-26, 09:52
na białorusi wszyscy są gotowi na najlepsze, w polsce na najgorsze...

nowynick

2022-04-26, 10:01
Halman napisał/a:

na białorusi wszyscy są gotowi na najlepsze, w polsce na najgorsze...



bo u nich dyktatorek rządzi od 1994 roku a u nas tylko 7 lat ;)

lolaxxdd

2022-04-26, 10:02
nie no kużwa brak słów ale debil j***ny

nowynick

2022-04-26, 10:04
lolaxxdd napisał/a:

nie no kużwa brak słów ale debil j***ny



nie debil tylko propaganda... "niemcy zazdroszczą Polakom", Polacy zazdroszczą Białorusinom, czego nie rozumiesz?

lolaxxdd

2022-04-26, 10:04
co za gnój wstawia komentarz u nas dyktatura ty ,,,jełopie...patrz co piszesz,,,

UkrainskaOnuca

2022-04-26, 10:29
Oj Baćka Baćka jakiś Ty przygłupi.. moim marzeniem jest żeby dobrali się do dupy Putina i ją odstrzelili a Ty będziesz następny..

nowynick

2022-04-26, 10:50
lolaxxdd napisał/a:

co za gnój wstawia komentarz u nas dyktatura ty ,,,jełopie...patrz co piszesz,,,



z wiki: cechami dyktatury są stosowanie przemocy wobec przeciwników politycznych (np. pałowanie kobiet na protestach), brak szacunku wobec praw obywatelskich (np pałowanie kobiet na protestach), czy dowolność stanowienia systemu prawnego (np zmiana prawa aborcyjnego przez TK - tu przy okazji rozj***ny został trójpodział władzy bo władza sądownicza stała się ustawodawczą, podstawy ustroju demokratycznego mówią "pa, pa"), władza jest sprawowana przez jedną osobę lub wąskie grono osób (bez komentarza), dążenie do pełnej kontroli społecznej i życia obywateli (np zakaz aborcji).

I nie, nie jestem zwolennikiem aborcji na życzenie, po prostu jeden czytelny dla każdego przykład dyktatorskich zapędów pisu...

xXx5226

2022-04-26, 11:18
nowynick napisał/a:

bo u nich dyktatorek rządzi od 1994 roku a u nas tylko 7 lat



Gdyby karakan rządził u nas od 1994 roku to byśmy mieli bardziej przej***ne niż Ci z korei północnej.

lolaxxdd napisał/a:

co za gnój wstawia komentarz u nas dyktatura ty ,,,jełopie...patrz co piszesz,,,



A kim niby jest kaczynski ? Dlaczego słucha go nawet prezydent ? Dlaczego mamy jednego człowieka na stanowisku prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości ? Dlaczego jako szeregowy poseł ma ochronę lepszą od prezydenta ? Umiesz na to odpowiedzieć człowieku o rozumie myślą nieskalanym ?

Joachim

2022-04-26, 11:26
Z waszych zj***nych argumentów wynika, że w połowie państw świata jest dyktatura

~Angel

2022-04-26, 11:29
Uff... Na szczęcie mam jeszcze zapasy kaszy, soli, makaronu i srajtaśmy z pierwszej fali pandemii więc nie muszę jak na razie dymać na granicę i błagać o kasze.

Kriski

2022-04-26, 11:53
~Angel napisał/a:

Uff... Na szczęcie mam jeszcze zapasy kaszy, soli, makaronu i srajtaśmy z pierwszej fali pandemii więc nie muszę jak na razie dymać na granicę i błagać o kasze.



Nie chwal się bo Ci dyktatura zabierze żeby kota nakarmić.

nowynick napisał/a:

z wiki: cechami dyktatury są stosowanie przemocy wobec przeciwników politycznych (np. pałowanie kobiet na protestach), brak szacunku wobec praw obywatelskich (np pałowanie kobiet na protestach), czy dowolność stanowienia systemu prawnego (np zmiana prawa aborcyjnego przez TK - tu przy okazji rozj***ny został trójpodział władzy bo władza sądownicza stała się ustawodawczą, podstawy ustroju demokratycznego mówią "pa, pa"), władza jest sprawowana przez jedną osobę lub wąskie grono osób (bez komentarza), dążenie do pełnej kontroli społecznej i życia obywateli (np zakaz aborcji).
I nie, nie jestem zwolennikiem aborcji na życzenie, po prostu jeden czytelny dla każdego przykład dyktatorskich zapędów pisu...



Trzymaj się wiedzy z wiki to będziesz w zimie w sandałach chodził. Zalecam wyjść czasem na świeże powietrze.

eenocosTy

2022-04-26, 12:21
Człowiek to ogląda i po prostu nie wierzy.

_R...........s_

2022-04-26, 13:51
Niby to śmieszne, niby żałosne, ale pomyślcie że jeszcze parę miesięcy temu, kiedy na białorusi chcieli mieć normalne władze, a Baćka i przyjaciele ze wschodu rozgonili protesty, to nawet byli w polsce politycy którzy zachwalali jak to sie super żyje tam.

kigam

2022-04-26, 13:59
Przeraża mnie taka retoryka. To nawet nie jest kłamanie. To jest po prostu kreowanie rzeczywistości. Bardzo niebezpieczne zjawisko teraz możemy zaobserwować. Kilkanaście lat temu jak zacząłem interesować się 1 i 2 wojną światową, nie potrafiłem zrozumieć dlaczego inne kraje nie poszły z pomocą. Dzisiaj widać to z drugiej strony. Każdy boi się wysłać wojska z myślą że nasz to nie będzie dotyczyć. Obawiam się że jesteśmy w zajebistym błędzie, i będzie to nas dotyczyć szybciej niż nam się może to wydawać. Tak jak III rzesza ryła banie ludziom tak dziś wschód stosuje taką samą metodę, a mechanizm z racji cyfryzacji świata jest bardziej widoczny.