18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Polska w obecnych czasach

evildead • 2012-02-18, 10:46
myślę, że to nie tylko mój punkt widzenia

ph...........ks

2012-02-18, 13:30
@dodam jeszcze, że cytat Pilsudskiego "naród wspaniały, tylko ludzie k***y"




misiek1991

2012-02-18, 13:36
Brakuje na tym zdjęciu jeszcze Rosji która dyma Polskę w dupe... Smutna prawda

KasHer

2012-02-18, 13:43
@Phoks - wiedziałem że te tabliczki "zbudowano przy pomocy UE" sprawią że wielu idiotów uwierzy że bez nich to byśmy w gumiakach latali ;]

zukennuken3d

2012-02-18, 13:44
Niеbieski napisał/a:



Niby za co, młodzieńcze? :roll:



a juz ci tlumacze :P kiedys napisalem do kogos idioto i dostalem warna:P

.:...........:.

2012-02-18, 14:08
zukennuken3d napisał/a:

a juz ci tlumacze :P kiedys napisalem do kogos idioto i dostalem warna:P



Masz w historii ostrzeżeń, to nie było tylko "idioto, se sprawdź. ;-)

dawid131

2012-02-18, 14:08
Jak ja kocham polityke na sadisticu :)

BMWswap

2012-02-18, 14:56
dobra, to że jest źle to już wiemy i ze lepiej nie będzie jeżeli czegoś nie zrobimy to też wiemy. tylko co tu kurka zrobić żeby coś poprawić? krytykować można, ale czy ktoś ma jakiś pomysł jak wybrnąć z tego gówna? czy wyjście z unii da więcej plusów niż minusów? czy można tak po prostu powiedzieć unii "pie**ol sie"?

ptasznik69

2012-02-18, 15:46
mogli by nam przynajmniej zapłacić za to r*chańsko

ph...........ks

2012-02-18, 16:19
@KasHer

Tabliczki...
Po pierwsze nie uważam siebie za idiotę. Fundusze na drogi dali tacy patrioci ja Ty - wszyscy rozbili skarbonki i teraz mamy trochę prostych dróg... Urodziłeś się pewnie w latach 90 i nawet nie pamiętasz jak ten kraj wyglądał za tamtych czasów. Prawda jest taka, że dziś bez funduszy z UE wyglądali byśmy jak Ukraina. Nie ma u nas żadnego konkretnego przemysłu, nie ma ropy, nie ma diamentów (a przynajmniej nie tyle byśmy mogli kozaczyć).

A teraz fakty:

Odcinek autostrady A2 o długości 103 km od Strykowa do Konina został wybudowany w 82% za pieniądze unijne przy ogólnym koszcie 354 mln euro netto, odcinek A4 od Krzywej do Wrocławia o długości 94 kilometrów został wybudowany w 75% za pieniądze unijne przy ogólnym koszcie 175 milionów euro[4]. W najbliższych latach Polska ma dostać około 4,5 mld euro na modernizację kolei.

Do Polski trafiło ponad 29,5 mld euro z budżetu UE. W tym czasie nasze składki przekazane do Unii wyniosły 13,4 mld euro. Ministerstwo Rozwoju Regionalnego szacuje, że dzięki funduszom unijnym tempo wzrostu PKB w ostatnich latach było wyższe o 0,6–0,9 pkt proc., niż gdybyśmy do Unii nie weszli. Z danych Urzędu Komitetu Integracji Europejskiej wynika, że w 2003 roku PKB Polski wynosił 43 proc. średniej unijnej, a w 2008 roku już 51 proc.


Mogę wymieniać jeszcze długo. Żal mi tylko, że wdaję się w dyskusję z takim ignorantem jak Ty.

Nie podoba się unia to wypad. Nikt nie każe Ci tutaj siedzieć, ale odpie**ol się od barw narodowych.

solarik13

2012-02-18, 16:24
W sprawie tego r*chania przez amerykanów.. w jaki sposób byśmy zdobyli technologię wydobywania gazu łupkowego gdyby nie USA? To jest raczej pomocna dłoń, a nie jakieś wykorzystywanie seksualne.
Za to w UE jesteśmy jednym z największych państw na równych zasadach co Niemcy i Francja. Nieważne co by się stało, jaka nowa rewolucja by się wydarzyła - tacy polaczkowie jak wy nadal będa narzekać, po prostu macie to we krwi.

envoy

2012-02-18, 16:50
chyba ty bo ja sie nie daje nikomu r*chac.

BMWswap

2012-02-18, 17:54
envoy napisał/a:

chyba ty bo ja sie nie daje nikomu r*chac.



jesteś r*chany i nawet nie wiesz o tym, a to jeszcze gorzej. jeżeli nie jesteś to będziesz

dwakilo

2012-02-18, 18:00
Ten obrazek mnie obraża. Mam inny punkt widzenia.

KasHer

2012-02-18, 18:40
k***a - napisałem cały esej i mi się wszystko wywaliło.

Więc krótko:

@Phoks (czy jak ci tam)
Cieszy mnie za kogo się nie uważasz a teraz postaraj się nie patrzeć przez względy ile trafiło do budżetu a jakie były tego koszty dla sektora prywatnego.
Odlicz też kwestie dotacji do rolnictwa (utrzymywanie martwej gałęzi) popatrz przez pryzmat regulacji, podnoszenia barier wejscia na rynek, koniecznosci kupowania patentow zgodnie z regulacjami (np. produkcji zarowek) od gigantow francuskich, a zobaczysz ze UE prezentuje błędną myśl ekonomiczną Keynesa (zresztą jeszcze dodatkowo wypaczoną) i jest niczym innym jak korporacjonizmem.
Wpisz sobie w twojej tubie Thomas E. Woods jeśli jesteś fanem redystrybucji i przestań rzucać nic nie znaczącymi liczbami.

Bo zapewne szkolenia z UE o dupę rozbić i dotacje do rolnictwa, które się później ogranicza w innych gałęziach (pamiętasz cene cukruy nie dawno? prześledź przyczyny).

dwakilo

2012-02-18, 18:53
Cała ta debata za i przeciw Unii nie ma tutaj, na tym forum najmniejszego sensu. Ja cieszę się z tego, że z Poznania mogę dojechać do Lizbony w 100% autostradą. Ale to co chciałbym tylko dodać to przykład rolników. Ile to oni nie protestowali przeciwko akcesji? Ile zboża wysypali na tory? A dzisiaj? Siedzą cichuteńko. Co drugi ma nowiutkiego Johna Deerea w stodole. Jeszcze tylko ten j***ny KRUS rozj***ć i będzie z nimi spokój.