18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Polska na podsłuchu"

fe...........he • 2013-01-03, 23:08
Materiał Olsztyńskiej grupy dziennikarzy śledczych przy wsparciu rzeczypospolitej ws. obecności systemu nasłuchowego Echelon w Polsce.

[video]
[/video]

Echelon - globalna sieć wywiadu elektronicznego. System powstał przy udziale państw: USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii w ramach porozumienia AUSCANNZUKUS i jest zarządzany przez amerykańską służbę wywiadu NSA. Echelon posiada w całym świecie urządzenia techniczne do przechwytywania (podsłuch) wiadomości w kanałach telekomunikacji. <wiki>

booore

2013-01-04, 10:25
Dzień dobry.

Bomba zamach katastrofa samolot pociąg ostrzelać wysadzić masakra rząd poseł.

Dziękuję.

coolfilip

2013-01-04, 11:17
54.365996,20.561373 <- w google maps wklepcie i macie tą "tajną" bazę...
naprawde tajna w ch*j musi być, skoro na google maps jest widoczna :D mogliby chmurke wkleić w zdjęcie i już by nie było problemu :D

Kawagawa

2013-01-04, 11:24
EudezetReprezent napisał/a:

mnie se moga posluchiwac a nawet lepiej moga se czytac moje komenty dowiedza sie ze ich pie**ole ;) )



Ale jak sobie np wyobrazisz, że jutro idzie do pracy a szefowa której nie lubisz bo się nie myje, pokazuje Ci zdobyte nielegalnie nagie zdjęcia Twojej córki i mówi, że jak nie zrobisz minetki to po robocie a zdjęcia do netu, to już nie jest tak wesoło, co? ;)

coolfilip napisał/a:

54.365996,20.561373 <- w google maps wklepcie i macie tą "tajną" bazę...
naprawde tajna w ch*j musi być, skoro na google maps jest widoczna :D mogliby chmurke wkleić w zdjęcie i już by nie było problemu :D



To bez znaczenia, zresztą chmurka właściwie dekonspiruje obiekt.

coolfilip

2013-01-04, 11:38
ciekawe czy mi samobójstwo popełnią za te współrzędne :P

asikasik

2013-01-04, 11:57
co to za miejscowość na T... ja przy matuszce rasiji mieszkam to moze gdzieś niedaleko :)

zonk

2013-01-04, 11:58
coolfilip napisał/a:

54.365996,20.561373 <- w google maps wklepcie i macie tą "tajną" bazę...
naprawde tajna w ch*j musi być, skoro na google maps jest widoczna :D mogliby chmurke wkleić w zdjęcie i już by nie było problemu :D


Nie chcę być niemiły ale lekko Ci się popieprzyły współrzędne tajnej bazy. Prawidłowe to 52.225448, 21.028490

Aarox37

2013-01-04, 12:27
Wcześniej czy później te systemy będą nam na niekorzyść... Wychwytywanie terrorystów? po****ło was totalnie tym bardziej w Polsce? Manipulują wami...Zastanówcie się przez chwile... system Echolan wam zwisa pomimo tego, że w tym momencie łamią prawo wolności człowieka i są w stanie kontrolować każdego.. ale Jak chcieli wprowadzić ACTA to k***a wszyscy zaczęli wychodzić na ulice i protestowac bo łamią wolnosc człowieka... a ACTA jak i Echolan to w praktyce jak i w teorii to samo... a o wolności człowieka? nawet o tym nie myślcie ze macie jakakolwiek wolność... jesteśmy zwykłym bydłem z którym robia z nami to co chcą a was to gówno obchodzi... mam nadzieje, że jak już nie będziecie mieli za co wyżywić rodziny, bo 99% waszej pensji będzie szło na podatki to możne wtedy wam cos zaświta... ale będzie juz za późno.
Pozdrawiam

trippers

2013-01-04, 13:21
Idioci! W 1996 nikt tak poważnie nie myślał o terrorystach! Co wy z tymi terrorystami!? Tu chodzi o Państwa wschodu i wgląd w ich tajemnice. Przecież wyraźnie było powiedziane: my ogarniamy Kaliningrad, Bialoruś i okolice, żeby nam numeru nie wywinęli. Na Boga tu chodzi o ich tajemnice i ich działalność na naszym terenie. Taki system przechwytuje rozmowy ich polityków, armii i wywiadu. Nawet nawalonego ruskiego generała, który szpanuje kochance tajną wiedzą, wtedy my wiemy coś o ich tajemnicach, a i jak się uprzeć, to wywiad może pozyskać taką paplę do współpracy. ITD ITP. A tajemnica z tego marna, bo też było powiedziane, że się Ruscy wk***ili.

Ps. jak się politycy boją o waszą wolność, to prędzej przez pryzmat swoich interesów i kont w Szwajcarii... normalnie głęboko w dupie mają kto kogo, byle ich to nie dotykało.

kashshaptu82

2013-01-04, 13:23
booore napisał/a:

Dzień dobry.

Bomba zamach katastrofa samolot pociąg ostrzelać wysadzić masakra rząd poseł.

Dziękuję.



nie ma co sie wysilac. i tak polowa abw pewnie przeglada ten portal, jezeli nie w celach sluzbowych, to z ciekawosci

trippers

2013-01-04, 13:24
A no i oczywiście system ten rozpoznaje też pożądane głosy, czyli jak ważny gość dzwoni, to taka rozmowa automatycznie uzyskuje priorytet. System sam segreguje informacje ważne...
Także wasze pociąg, zamach, sraczka umysłowa i inne do niczego nie prowadzą, w innym wypadku połowa mafia i zdesperowani zabójcy już dawno by siedzieli w pierdlu...
Gorzej jak by politycy uzyskali dostęp do takich systemów... wtedy priorytety szybko by się zmieniły!

Toski

2013-01-04, 13:45
Brawo "dziennikarze". Bezpośrednie działanie na szkodę bezpieczeństwa państwa Polskiego. I to dla pieniędzy. Ja bym to zakwalifikował jako sabotaż/dywersja i pod mur...

willove

2013-01-04, 13:58
Wychodzi na to że chodzi o miejscowość Toprzyny. I co wy pieprzycie o dekonspiracji państwa. Tak samo k***a terroryści.. To już się nudne robi, to tylko media i ich bajki.

Loaloa

2013-01-04, 17:43
Cytat:

Zgadzam się w pełni, tylko na przyszłość weryfikuj swoje informacje

Nowe prawo telekomunikacyjne:
Cytat:
- Dane o naszych połączeniach będą przechowywane o połowę krócej – okres tzw. retencji danych ulega skróceniu z 24 do 12 miesięcy. Przechowywanie danych o połączeniach telekomunikacyjnych pozwala walczyć z przestępstwami. Należy jednocześnie wskazać, że firmy telekomunikacyjne i tak muszą przez 12 miesięcy przechowywać szczegółowe dane o połączeniach, by móc rozstrzygać reklamacje abonentów.

http://www.forbes.pl/jest...135695,1,1.html
http://mac.gov.pl/dzialan...ienia-animacja/
Ustawa podpisana 11 grudnia 2012



A to przepraszam, biję się w piersi. Nie jestem na bieżąco z Dziennikiem Ustaw, a nie przypuszczałem, że parlament skróci ten okres.

intothevoid

2013-01-04, 19:10
polecam film "wydzial poscigowy",oczywiscie to film i wszystko przebarwione,ale pokazuje ze chodzi tak naprawde o wladze i kontrole zwyklych obywateli