18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

"Polska na podsłuchu"

fe...........he • 2013-01-03, 23:08
Materiał Olsztyńskiej grupy dziennikarzy śledczych przy wsparciu rzeczypospolitej ws. obecności systemu nasłuchowego Echelon w Polsce.

[video]
[/video]

Echelon - globalna sieć wywiadu elektronicznego. System powstał przy udziale państw: USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Australii i Nowej Zelandii w ramach porozumienia AUSCANNZUKUS i jest zarządzany przez amerykańską służbę wywiadu NSA. Echelon posiada w całym świecie urządzenia techniczne do przechwytywania (podsłuch) wiadomości w kanałach telekomunikacji. <wiki>

Splifcior

2013-01-04, 03:41
Posiadając takie informacje można (prawie) każdego szantarzować więc nie jest to takie bezpieczne. Wszystko co zostało wynalezione może być wykożystane w dobrym jak i w złym celu. Niestety tam wyżej od nas siedzą raczej Ci żli

Pastel

2013-01-04, 03:56
Gdyby ktoś chciał się wybrać sprawdzić nagrania z kim jego kobita gadała to podaję adres.
54.366587,20.560735 wystarczy wkleić w Google Maps. :)

Pa...........‚y

2013-01-04, 04:03
@Haters gonna hate. takie coś działa, niezależnie od Twoich hejtów, są słowa, które uaktywniają podsłuch nawet jak gadasz z kumplem przez telefon. Nie wymienię Ci ich dokładnie, ale powiedzmy, że jak będziesz gadał o bombach czy czymś takim to grono słuchaczy raczej Ci się powiększy. A z tymi wadami chodzi o to, że osoby niepoprawne politycznie itd. zawsze mogą być uciszone przez wyciąganie brudów z podsłuchów. Oczywiście, że nikogo nie obchodzi jak przy piwie opowiadasz kumplowi do czego marszczyłeś się poprzedniego wieczora ;-)

Zl...........ny

2013-01-04, 04:26
Bez przesady, drążą temat jakby tam conajmniej obóz zagłady był. Każde państwo ma takie systemy, normalna sprawa, a kinder pedofile i zboczeńcy z sadola już trzęsą portkami :D

longlong7

2013-01-04, 05:14
"przy wsparciu rzeczypospolitej" i wszystko jasne

Loaloa

2013-01-04, 05:46
Aż się zdziwiłem, że ktoś wcześniej o tym tu nie wspomniał. Będe zmuszony podzielić się z wami wiedzą, która nie jest tajna, a do jej zdobycia nie trzeba czaić się w krzaczorach na zadupiu gdzieś pod ruską granicą. Istnieje coś takiego jak "Telecomunications data retention" czyli zobligowanie dostawców usług telekomunikacyjnych do rejestrowania i przechowywania całej wymiany informacji pomiędzy dowolnymi podmiotami na terenie danego kraju. Możecie sobie poczytać o tym tutaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Telecommunications_data_retention
Krótko - spośród wymienionych państw tylko Niemcy uznały ten proceder za niezgodny z konstytucją, a Czesi nie chcą ąz tak głębokiej ingerencji w prywatność obywateli i zastanawiają się nad wprowadzeniem poprawek. Od siebie dodam, że okres ten w Polsce wynosi aż 2 lata. Znaczy to ni mniej ni więcej to, że jeśli dziś zadzwonisz do kolegi, to treść twojej rozmowy będzie przechowywana przez 2 lata na serwerach operatora. Oczywiście w przypadku jeśli jesteś zwykłym pionkiem. Jeśli masz szczęście być kimś bardziej znanym z pewnością twoje rozmowy przechowywane są dłużej.

Co wam chcę zakomunikować? Uważam, że Petelicki mówi prawdę twierdząc, że ten konkretny obiekt powstał po to, by szpiegować Ruskich. Aby was podsłuchiwać nie trzeba budować żadnego Echelonu, wystarczy zajrzeć do rejestru waszych połączeń. Echelonu niech się boi Putin.

bonCziki

2013-01-04, 06:57
echelon powiadacie? i niby tak super działa? a w smolensku byl zamach? i nie wykryl tego? ciekawe, ciekawe

Czajol3

2013-01-04, 07:14
@up
co ty dupisz - weź idź spać a nie wku**iaj ludzi od rana w pracy

bonCziki

2013-01-04, 08:29
@up
widze ze ktos rano nie r*chal

Skowroniasty

2013-01-04, 08:31
Loaloa napisał/a:

Aż się zdziwiłem, że ktoś wcześniej o tym tu nie wspomniał. Będe zmuszony podzielić się z wami wiedzą, która nie jest tajna, a do jej zdobycia nie trzeba czaić się w krzaczorach na zadupiu gdzieś pod ruską granicą. Istnieje coś takiego jak "Telecomunications data retention" czyli zobligowanie dostawców usług telekomunikacyjnych do rejestrowania i przechowywania całej wymiany informacji pomiędzy dowolnymi podmiotami na terenie danego kraju. Możecie sobie poczytać o tym tutaj:
http://en.wikipedia.org/wiki/Telecommunications_data_retention
Krótko - spośród wymienionych państw tylko Niemcy uznały ten proceder za niezgodny z konstytucją, a Czesi nie chcą ąz tak głębokiej ingerencji w prywatność obywateli i zastanawiają się nad wprowadzeniem poprawek. Od siebie dodam, że okres ten w Polsce wynosi aż 2 lata. Znaczy to ni mniej ni więcej to, że jeśli dziś zadzwonisz do kolegi, to treść twojej rozmowy będzie przechowywana przez 2 lata na serwerach operatora. Oczywiście w przypadku jeśli jesteś zwykłym pionkiem. Jeśli masz szczęście być kimś bardziej znanym z pewnością twoje rozmowy przechowywane są dłużej.

Co wam chcę zakomunikować? Uważam, że Petelicki mówi prawdę twierdząc, że ten konkretny obiekt powstał po to, by szpiegować Ruskich. Aby was podsłuchiwać nie trzeba budować żadnego Echelonu, wystarczy zajrzeć do rejestru waszych połączeń. Echelonu niech się boi Putin.


Zgadzam się w pełni, tylko na przyszłość weryfikuj swoje informacje :)

Nowe prawo telekomunikacyjne:
Cytat:

- Dane o naszych połączeniach będą przechowywane o połowę krócej – okres tzw. retencji danych ulega skróceniu z 24 do 12 miesięcy. Przechowywanie danych o połączeniach telekomunikacyjnych pozwala walczyć z przestępstwami. Należy jednocześnie wskazać, że firmy telekomunikacyjne i tak muszą przez 12 miesięcy przechowywać szczegółowe dane o połączeniach, by móc rozstrzygać reklamacje abonentów.


http://www.forbes.pl/jest-nowe-prawo-telekomunikacyjne-co-zmienia-,artykuly,135695,1,1.html
http://mac.gov.pl/dzialania/prezydent-podpisal-prawo-telekomunikacyjne-co-ono-zmienia-animacja/
Ustawa podpisana 11 grudnia 2012

Nie jestem pewien czy Polska nie była krajem który obligował operatorów do aż tak długiego przechowywania informacji o połączeniach. Z tego co pamiętam (to już piszę z głowy), to nie są to czyste przebiegi rozmów a jedynie smsy i bilingi.

genghiskhan

2013-01-04, 08:42
ParanoiA napisał/a:

Po ch*j sie tym interesowac, co mnie to obchodzi ze przechwyca moje rozmowy jak dzwonie do burdeli lub zamawiam narkotyki od jakiegos sk***ialego dilera. Zwisa mi to, wazne ze jesli to pomoze w wykryciu jakis poj***nych terrorystow, to moge byc z tego zadowolony. Jesli ktos chce nas inwigilowac to i tak to zrobi. Jebac to! Ja nie mam nic do ukrycia oraz niczego sie nie wstydze.


terrorystów powiadasz? chyba za dużo bajek się na oglądałeś i wierzysz w te ściemy
nie ma terrorystów - a przynajmniej takich jakich nam przedstawiają w mediach
terroryści to agencji podstawieni przez jakiś rząd w celu wykonania konkretnej roboty - np. rozpoczęcie rebelii
a tera ide se popełnić :samoboj:

Pan gazownik

2013-01-04, 08:55
jak sie nazywa to miasto na T? :)

zonk

2013-01-04, 09:13
Nie ma czym się martwić, gdyby oni chcieli podsłuchać statystycznego użytkownika sadola, to na podsłuchu usłyszą jedynie "fap fap fap..."

Nejm

2013-01-04, 09:31
Zero prywatnosci. Ja sie naprawde poschizowalem kiedy weszlo Google Maps te ich zdjecia 2D i 3D z satelity. Wiadomo, ze wczesniej byly juz robione zdjecia satelitarne ale to na potrzeby militarne. A tutaj zrobili "sesje zdjeciowa" calemu swiatu w tym mnie gdzie ja zgody na to nie wyrazalem nic nie podpisywalem. To co ze cenzura jest nalozona na moja twarz? To jest naruszenie mojej prywatnosci. I k***a bez wzgledu na technologie, uszanujcie to k***Y :/

kurczasty

2013-01-04, 09:49
Ja dlatego w każdej rozmowie telefonicznej dodaje słowa:
trotyl, bomba, narkotyki, Smoleńsk.

h*j wam w dupÄ™ ABW.

Jeśli wszyscy tak będą robić zrobimy taki szum w systemie, że stanie się bezwartościowy.


"Ci którzy rezygnują z Wolności w imię bezpieczeństwa, nie zasługują na żadne z nich. "
Thomas Jefferson