18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Po wyborach dupa odżyła

uneventful • 2014-05-30, 09:45
Poj***ło ich wszystkich.

Koniec z tolerancją! Mandaty za przekroczenie o 1 km/h

Cytat:

Z kodeksu drogowego ma zniknąć przepis wprowadzony trzy lata temu - ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Chce tego resort infrastruktury wspierany przez posłów Platformy. Posłowie chcą usunąć ten przepis ponieważ jest on wykorzystywany przez kierowców jako furtka do szybszej jazdy.



Cytat:

Przepis został wprowadzony do kodeksu drogowego jako margines błędu dla kierowców i wskazań prędkościomierza. Okazało się jednak, że normą stała się jazda o 10 kilometrów szybciej - kierowcy w ciągu dnia w terenie zabudowanym jeżdżą 60 km/h. Fotoradary robią zdjęcia dopiero, kiedy kierowca jedzie z prędkością 61 km/h.

- Im kierowca będzie miał mniejsze pole takiego przyzwolenia, tym lepiej dla nas wszystkich. Tym większe bezpieczeństwo na drogach - tłumaczy wiceminister infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz. Dodaje, że przed złożeniem projektu trwają jeszcze konsultacje, czy nie zostawić minimalnego marginesu 2-3 kilometrów.

Pomysł ten popierają także policjanci. To bardzo dobre rozwiązanie - mówi podisp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Drogówka popiera też zrównanie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym w dzień i w nocy. Kierowcy - zdaniem Rynasiewicza - mają problem z odróżnieniem, kiedy można jechać 50 km/h, a kiedy 60 km/h w terenie zabudowanym



bez komentarza, niedługo zabiorą nam samochody

źródło: tutaj

Oprócz tego polecam sobie obejrzeć ten program:


lu...........66

2014-05-30, 14:47
Ten policeman ma już widać mózg rozj***ny :/

NoPuke

2014-05-30, 14:56
Heh Migalski populista. Polacy jeżdżą źle i niebezpiecznie i tyle. Znaki postawione "z dupy", drogi też do dupy.

Rozwiązanie problemów bezpieczeństwa:

1. poprawić znaki
2. poprawić drogi
3. zostawić fotoradary ITD a nie straży miejskiej
4. pieniądze z mandatów przeznaczyć na drogi i poprawę bezpieczeństwa a nie do budżetu!!!
5. wyeliminować uznaniowość wszelkich organów (nie tylko w prawie drogowym) tu nie ma miejsca na interpretacje i widzimisię innego człowieka...
6. zacząć porządnie szkolić kierowców
7. znacząco podnieść kary za wykroczenia i przestępstwa na drogach

i tadaaaaammm jest bezpieczniej.....

filipsworks

2014-05-30, 15:13
Eurooseł jak zawsze piepszy głupoty:
Sam w życiu nie rozmawiałem przez telefon za kółkiem. Najwyżej naciskałem klawisz głośności (żeby wyciszyć dzwonek, co by mnie nie wk***iał). Wszyscy znajomi są nauczeni, że jak raz nie odbieram to można spróbować za kwadrans, ewentualnie jeśli wcześniej będę mógł - oddzwonię JA.
W życiu nie przekroczyłem prędkości w zabudowanym o 30km/h... zdarza się o 10, o 15... raz może (na trasie Łódź - Głowno) o 20km/h(bo tam jest zabudowany z budynkami oddalonymi o 300m od drogi minimum).

Z zabieraniem prawek - a niech biorą - mniej debili będzie na drogach. Ale karanie za 1km/h nie ma sensu wypalić. Dokładnie tak jak pisze McMenel - ślad z gps i prędzej się zesrają niż skończą sprawę.

maciejb4

2014-05-30, 15:23
Mam 3-ci samochód i ta sama nawigacje. Przy każdym aucie inne przekłamania w stosunku do nawigacji. Jak mam k***a wycyrklować prędkość co do 1km/h, skoro są miliony mierników i błędy wskazania? Wystarczy przecież inny rozmiar opon.

The_Generat

2014-05-30, 15:28
socjalistyczno-faszystowskie panstwo to i metody adekwatne do rezimu

moim zdaniem to tylko pierwszy krok, bedziesz jechal za szybko, zabiora prawko, jak bedziesz sie asekurowal i jechal podejrzanie za wolno to mandat

kolejne projekty w brukseli czekaja, 30km w terenie zabudowanym, automatyczne ogrzaniczniki czy limitery predkosci w samochodach itp.

McMenel

2014-05-30, 15:32
ch*j z innym rozmiarem opon. Jakby zrobić badania kontrolne radarów policji to spokojnie można by stwierdzić iż przyrządy do pomiaru prędkości nawet z tego samego urządzenia i tej samej partii mają różnicę wskazać do nawet 3km/h. Przepis może i przejdzie ale pozostanie martwy bądź będzie wykorzystywany do nękania ludzi którzy podpadli panu policjantowi.
Co do Norwegii
http://ibikekrakow.com/2012/02/01/norwegia-srogie-kary-za-przekraczanie-dozwolonej-predkosci/
Gdzie najniższa stawka często po prostu kończy się upomnieniem.

Dusi0

2014-05-30, 16:35
I dobrze, niech uchwalają coraz surowsze kary to się naród wk***i wyjdzie na ulice i powróci NORMALNOŚĆ.

Peciak

2014-05-30, 17:06
po łysym z Brazzers i łysym z UEFA doczekaliśmy się łysego z Policji....

Koklok

2014-05-30, 17:18
"4 na 5 kierowców przekracza prędkość..." No to niech zwiększą dopuszczalną prędkość jak im to przeszkadza.

zomos

2014-05-30, 18:01
I co z tego że zabiorą prawo jazdy? I tak jeżdzą bez prawka... A co za jazdę bez prawka będzie grozic ? 250zł ? To ja swojego się chętnie pozbędę i będę zapie**alał dalej szybciej o 5 kmph szybciej...

Ol...........up

2014-05-30, 19:25
Łatanie dziury budżetowej w praktyce.

Meph1k

2014-05-30, 20:34
No to zajebiście po prostu. Czasami ciężko nie przekroczyć tej prędkości o te 10km/h, bo jedziesz sobie spokojnie fajną drogą w obsarze zabudowanym, widzisz nagle znak 40km/h i jeżeli tak jedziesz, to ciągniesz za sobą sznur aut....ja pie**olę.

Natej

2014-05-30, 20:36
pie**ole, kupię rower.

lukaszdzi

2014-05-30, 21:23
Nie trawię Pana Konkolewskiego bo zawsze i wszędzie jest najmądrzejszy na świecie, ostatnio były w tv między innymi jego wypowiedzi na temat prawka na motor do 125cm.

Chciałbym żeby ktoś kiedyś nagrał film jak Pan najmądrzejszy prowadzi auto i czy jego mądrości przekładają się na praktykę.

DanBK

2014-05-30, 21:35
A mi latają takie kombinacje. Już nawet nie pamiętam jak to 60km/h wygląda... a jak się fotopstryczek widzi to i do 40km/h się hamuje co by tych rozpędzonych z tyłu spowolnić bo noż widelec któryś nie zauważy.