18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Po wyborach dupa odżyła

uneventful • 2014-05-30, 09:45
Poj***ło ich wszystkich.

Koniec z tolerancją! Mandaty za przekroczenie o 1 km/h

Cytat:

Z kodeksu drogowego ma zniknąć przepis wprowadzony trzy lata temu - ustalił reporter RMF FM Mariusz Piekarski. Chce tego resort infrastruktury wspierany przez posłów Platformy. Posłowie chcą usunąć ten przepis ponieważ jest on wykorzystywany przez kierowców jako furtka do szybszej jazdy.



Cytat:

Przepis został wprowadzony do kodeksu drogowego jako margines błędu dla kierowców i wskazań prędkościomierza. Okazało się jednak, że normą stała się jazda o 10 kilometrów szybciej - kierowcy w ciągu dnia w terenie zabudowanym jeżdżą 60 km/h. Fotoradary robią zdjęcia dopiero, kiedy kierowca jedzie z prędkością 61 km/h.

- Im kierowca będzie miał mniejsze pole takiego przyzwolenia, tym lepiej dla nas wszystkich. Tym większe bezpieczeństwo na drogach - tłumaczy wiceminister infrastruktury Zbigniew Rynasiewicz. Dodaje, że przed złożeniem projektu trwają jeszcze konsultacje, czy nie zostawić minimalnego marginesu 2-3 kilometrów.

Pomysł ten popierają także policjanci. To bardzo dobre rozwiązanie - mówi podisp. Marek Konkolewski z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Drogówka popiera też zrównanie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym w dzień i w nocy. Kierowcy - zdaniem Rynasiewicza - mają problem z odróżnieniem, kiedy można jechać 50 km/h, a kiedy 60 km/h w terenie zabudowanym



bez komentarza, niedługo zabiorą nam samochody

źródło: tutaj

Oprócz tego polecam sobie obejrzeć ten program:


zenekpogromca

2014-05-30, 13:16
Promil debili jeździ 200 km/h po mieście i teraz ja mam przez to jeździć po 40km / h po 2-3 pasmowej drodze przez centrum miasta ? k***a chyba ich coś boli..

Mr.Diesel

2014-05-30, 13:17
Niestety kultura jazdy w PL jest nijaka. Ile to wypadków u nas spowodowanych jest przez nadmierna prędkość.
I niech każdy odpowie sobie sam, czy jak widzi 50km/h to od razu nie zakłada, że może sobie spokojnie jechać 60?

50 to jest prędkość dopuszczalna, więc czemu by nie jechać 45?

Wtedy przepisów na pewno się nie złamie

Esperanto

2014-05-30, 13:35
Ale to, że KAŻDE auto ma na liczniku +-10% to już ich nie obchodzi? Czy oni są poj***ni? Przykład z dzisiaj, droga prosta, nowy asfalt, ograniczenie do 40km/h bo w pobliżu szkoła O_o. Szkoła była 6 km dalej...

Kapuz

2014-05-30, 13:36
Serdeczne ch*j im w dupę z takimi pomysłami.

Templariusz Mariusz

2014-05-30, 13:40
Zaraz po wyborach zaczyna się j***nie obywateli. Mam nadzieję że głosujący na partie rządzące są zadowoleni.

solteck

2014-05-30, 13:40
już po wyborach tak więc można zacząć r*chać w dupsko

LenoXPL

2014-05-30, 13:43
Rzygać mi się chce jak oglądam takie gówna (za przeproszeniem). Wymiana bezsensownych zdań gdzie każda ze stron nawzajem kombinuje jak tu uniknąć prostej odpowiedzi...

berger1981

2014-05-30, 13:46
jestem ciekawy jak chcą uregulować sprawę związaną z licznikami w samochodach ponieważ w każdym aucie licznik zawyża prędkość ok 4-7km/h, wystarczy zmienić wymiar opony lub w sezonie felgi stalowe na aluminiowe o większej średnicy w aucie i już będzie inaczej wskazywać prędkościomierz, tylko w autach powyżej 3,5t DMC są dobrze wykalibrowane liczniki bo mają tachografy i pewnie też żeby unikać nieświadomego przekroczenia prędkości o kilka km/h będziemy musieli skorzystać z takiej usługi,

tomek8899

2014-05-30, 13:47
No ich już naprawdę poku****ło, a gdzie margines błędu w licznikach, a załóżcie sobie nówki opony z dużym bieżnikiem lub opony prawie zużyte i zobaczcie jaka będzie różnica w prędkości!
Je*ać obecne partie rządzące, dzięki nim jest ch*jowo więc dopuśćmy innych do stołków może chociaż trochę się zmieni (a jak nie to przynajmniej obecni złodzieje nie będą więcej kraść a pokradną sobie inni...)

McMenel

2014-05-30, 14:00
Mr.Diesel w którym kraju jest taki przepis iż kara się za przekroczenie 1km/h ?? Proszę mi wskazać. Żaden rozsądny ustawodawca nie napisałby takiego bzdurnego prawa.

korinogaro

2014-05-30, 14:03
Może niech k***a zniosą akcyzę na auta to ludzie będą częściej kupowac nowe samochody a nie spawane z czterech piętnastoletnie graty.

!Timon

2014-05-30, 14:04
@McMenel

W modelowym kraju socjalistycznym - w Norwegii.

korinogaro

2014-05-30, 14:15
*akcyzę i VAT oczywiście.

Karo7

2014-05-30, 14:29
znowu wychodzi na to ze najtaniej jezdzic bez uprawnien albo bez tablic. piekny kraj.

Mr.Diesel

2014-05-30, 14:30
McMenel napisał/a:

Mr.Diesel w którym kraju jest taki przepis iż kara się za przekroczenie 1km/h ?? Proszę mi wskazać. Żaden rozsądny ustawodawca nie napisałby takiego bzdurnego prawa.



Z własnego doświadczenia wiem, że w Norwegii i Szwajcarii