18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Po raz kolejny mundurowi

Reginald911 • 2014-07-11, 12:35
Kolejne nagranie ukazujące 'pracę' wspaniałej policji na którym pokazane jest że jak zwykle mogą oni więcej niż ustawa przewiduje :plzdie:


Tamaryszek

2014-07-11, 15:42
do imbecyja i pewnie JP-kowca Krak-a
"I dobrze niech się psów czepia, oni jak potrzebują paragrafu to góry przenoszą. Jakby był inteligentniejszy powiedziały, faktycznie, już ubieram kamizelkę. Dziękuje obywatelu i po sprawie, a tak widać, że buc chce na siłę odegrać się na gościu."

Idź Ty się jebnij w ten twój pusty łeb. Zerknij do przepisów(Ustawa o Policji)tam masz wszystko wypisane, kiedy nosić kamizelkę, jak ona ma być. A co do twojego hasła"psy" to ciekaw jestem jednej rzeczy. Czy gdyby twojej żonie, dziewczynie, matce, siostrze, albo Tobie coś się działo złego, np. pobicie, kradzież, co byś wtedy zrobił?. Jak 90% napinaczy pewnie byś ziomków z piaskownicy zawołał i sam wymierzył sprawiedliwość? Darłbyś się gdzie Policja gdy potrzebna, a jakby Ci samochód ktoś zapie**olił z dzieckiem w aucie, co byś DEBILU wtedy uczynił? Każdy ura bura szef podwóra i CHWDP, jak wszystko jest ok, a jak coś złego się dzieje to pierwszy popie**olisz na Policje. O specyfice pracy w takich czy podobnych służbach masz tyle pojęcia co nic. Jakbyś się uganiał za JP-kowcami i inną zwierzyną nie miałbyś ochoty na uprzejmości i miałbyś w dupie co Kowalski sobie pomyśli czy powie. Przecież Ty k***a gimnazjum w czerwcu skończyłeś to do kogo ja mówię.


enes19

2014-07-11, 16:06
Zimne piwo dla policjanta że cie nie wyj***ł na glębę i nie kazał lizać betonu , widzę że zaczeła się moda nagrywania pedalskich filmików i prowokowania policji na każdym kroku. Rozumiem takie akcje jak emila gdzie łapie tych cymbałów z sm , jednak tutaj powinieneś dostać w zęby bez pardonu.

Choinix

2014-07-11, 16:34
McMenel napisał/a:

O na przyszłość każdemu radzę. Przed kontrolą wyłączyć telefon wyjąć kartę pamięci i dopiero dać panu policjantowi.



O genialnie, żebyś się nie zesrał jak Ci zarekwirują na komendę, żeby specjaliści sprawdzili IMEI. Idiota. Po co utrudniać sprawdzanie IMEI w komórce? Jesteś złodziejem? I żebyś nie pie**olił:


Cytat:

Art. 217. § 1. Rzeczy mogące stanowić dowód w sprawie lub podlegające zajęciu w celu zabezpieczenia kar majątkowych, środków karnych o charakterze majątkowym albo roszczeń o naprawienie szkody należy wydać na żądanie sądu lub prokuratora, a w wypadkach niecierpiących zwłoki - także na żądanie Policji lub innego uprawnionego organu.
(...)
§ 5. W razie odmowy dobrowolnego wydania rzeczy można przeprowadzić jej odebranie. Przepisy art. 220 § 3 i art. 229 stosuje się odpowiednio.



Jak dla mnie policjant może domniemywać, że jeżeli utrudniasz dostęp do telefonu to może być z nim coś nie tak?

Promek

2014-07-11, 16:46
Kolejny pseudo bohater chcacy isc w slady emila... Moze robia kontrole trzezwosci moze kogos szukaja, a moze rutynowa kontrola do ktorej maja prawo, ale przyklady operator na fali takich filmikow chcial pokazac jaki to jest hej do przodu. W juesej dostalby pala po plecach i wyladowal w bryczce za utrudnianie pracy policji.

blachus

2014-07-11, 16:59
Tamaryszek napisał/a:

Zerknij do przepisów(Ustawa o Policji)tam masz wszystko wypisane, kiedy nosić kamizelkę, jak ona ma być.

Możesz być pewien, że w ustawie o policji nie ma słowa o żadnych kamizelkach - jest za to w przepisach dot. umundurowania - z których jasno wynika, że policjant wykonując czynności na drodze ma mieć na sobie kamizelkę odblaskową :-)
Tamaryszek napisał/a:

miałbyś w dupie co Kowalski sobie pomyśli czy powie

Fajnie, biorąc pod uwagę, że to Kowalski tego policjanta utrzymuje, Kowalski przyznaje mu uprawnienia do kontrolowania siebie i Kowalski pozwala mu nosić broń :-) No ale jak się ma mentalność rodem z komuny, to faktycznie można mieć Kowalskiego w dupie.

McMenel

2014-07-11, 16:59
Choinix napisał/a:



O genialnie, żebyś się nie zesrał jak Ci zarekwirują na komendę, żeby specjaliści sprawdzili IMEI. Idiota. Po co utrudniać sprawdzanie IMEI w komórce? Jesteś złodziejem? I żebyś nie pie**olił:




Jak dla mnie policjant może domniemywać, że jeżeli utrudniasz dostęp do telefonu to może być z nim coś nie tak?


Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 Czyli sławetna ustawa o ochronie danych osobowych.
Artykuł 36.
Administrator danych jest zobowiązany do zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniającą ochronę danych osobowych , w szczególności powinien zabezpieczyć dane przed udostępnieniem osobom nieupoważnionym , zabraniem przez osobę nieuprawnioną , uszkodzeniem bądź zniszczeniem.
Art 51.
1. Kto administrując zasobem danych osobowych udostępnia je lub umożliwia do nich dostęp osobom nieuprawnionym podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia jej na okres do lat 2.
Jako dane osobowe można traktować książkę adresową telefonów. Więc jak mogę oddać telefon narażając się na odpowiedzialność karną ?? Skoro pan policjant nie jest upoważniony do przeglądania tych danych osobowych ??

kustoszpan

2014-07-11, 17:41
Oooo ilu miłośników psów na sadistic.

Portale wam się poj***ły cioty.
Ktokolwiek popiera sk***ysyńskie działania, zachowanie, cwaniakowanie, brak znajomości prawa u psów (bo policjantem tego nazwać nie można) jest niedojabym internetowym prawilniakiem.
ch*j wam w czoko :-*

voidinfinity

2014-07-11, 17:41
Darex napisał/a:


Czy ty nie przesadzasz z tą kradzieża ? Co widzisz zlego w tym że sprawdzaja czy telefony nie sa z kradzieży ? Mało to telefonów kradna ? Każda okazja do sprawdzenia jest dobra.



No tak - bo przecież losowe osoby trzepią nagminnie pod tym kątem.

To że gościu zaczął się Starskiego i Hutcha polskiej drogówki czepiać oczywiście nie ma nic do rzeczy. Nic a nic.

Jak już chcecie gliniarzy bronić - to chociaż róbcie to mądrze, bo przypomina mi to wywody zjebo-katoli, udowadniających że dziecko z mózgiem na wierzchu powinno się urodzić.

Broniąc kwestii nie do obrony robicie z siebie debili...ale widać wam to nie przeszkadza.

Darex

2014-07-11, 17:50
McMenel napisał/a:


Dz.U. 1997 nr 133 poz. 883 Czyli sławetna ustawa o ochronie danych osobowych.
Artykuł 36.
Administrator danych jest zobowiązany do zastosowania środków technicznych i organizacyjnych zapewniającą ochronę danych osobowych , w szczególności powinien zabezpieczyć dane przed udostępnieniem osobom nieupoważnionym , zabraniem przez osobę nieuprawnioną , uszkodzeniem bądź zniszczeniem.
Art 51.
1. Kto administrując zasobem danych osobowych udostępnia je lub umożliwia do nich dostęp osobom nieuprawnionym podlega grzywnie , karze ograniczenia wolności albo pozbawienia jej na okres do lat 2.
Jako dane osobowe można traktować książkę adresową telefonów. Więc jak mogę oddać telefon narażając się na odpowiedzialność karną ?? Skoro pan policjant nie jest upoważniony do przeglądania tych danych osobowych ??



Mylisz pojęcia.

Policjant jest upoważniony do przeglądania danych osobowych, może cie dlatego poprosic o okazanie dowodu osobistego żeby Cię wylegitymować.

Nie wiem czy może przejrzeć ksiażkę adresową, ale to jest twoja sprawa jak zapisujesz kogoś w telefonie, nie musisz przeciez wpisywac imienia i nazwiska, pozatym pan policjant chcial twoj telefon żeby sprawdzic imei, ja gdybym byl policjantem też bym przejrzał i ksiażke (bo może sie u Ciebie znajdzie ktos poszukiwany) i album fotograficzny (bo a nuż jakies dowody przestepstwa będą)

Nastpępnym razem nie kozacz jak zaparkują auto na koncu pasa rozbiegowego gdzie nikomu tak naprawdę nie przeszkadzają i kontrolują jakies dwa auta, może kogoś szukaja, może ktoś zadzwonił że jedzie ktoś dziwnie zachowując się na drodze i nie ma czasu na założenie kamizelki.

Wyobraź sobie, że był na przykład napad, gwałt i przestępcy odjechali czarnym BMW. Wolałbyś żeby policjant najpierw sie ubrał w aucie w kamizelke i szukał dogodnego, legalnego miejsca do zatrzymania ? Czy po porostu od razu zatrzymał podejrzane auto ?

voidinfinity napisał/a:



No tak - bo przecież losowe osoby trzepią nagminnie pod tym kątem.

To że gościu zaczął się Starskiego i Hutcha polskiej drogówki czepiać oczywiście nie ma nic do rzeczy. Nic a nic.

Jak już chcecie gliniarzy bronić - to chociaż róbcie to mądrze, bo przypomina mi to wywody zjebo-katoli, udowadniających że dziecko z mózgiem na wierzchu powinno się urodzić.

Broniąc kwestii nie do obrony robicie z siebie debili...ale widać wam to nie przeszkadza.




Nie losowe i nie przypadkiem, a przy okazji, przy okazji picia piwa w parku przez młodocianych, przejsciu na czerwonym swietle, popełnieniu wykroczenia drogowego. Po prostu przy okazji.

eaz

2014-07-11, 18:00
Nie mieli kamizelek = złamali prawo. Prawo jest dla wszystkich takie samo, nie ma wyjątków. Niech mi ktoś powie co mnie w tym kraju zobowiązuje do przestrzegania prawa jak tu na każdym kroku te k***y psy j***ne robią co chcą i jeszcze darmozjad pyskuje, w samorządach to samo, jeżdżą po pijaku ze stanowiska odwołani, a dietę radnego k***a od pół roku pobiera. nosz k***a kpina. Ci wszyscy co się stoją po stronie policji hehehhe brak mi słów na was.

McMenel

2014-07-11, 18:11
Cytat:


Policjant jest upoważniony do przeglądania danych osobowych, może cie dlatego poprosic o okazanie dowodu osobistego żeby Cię wylegitymować.


Nie nie jest. Sam mylisz pojęcia. Legitymowanie nie ma nic wspólnego z danymi osobowymi. Policjant może jedynie zebrać i przeglądać dane legitymowanej osoby.
Cytat:


Nie wiem czy może przejrzeć ksiażkę adresową, ale to jest twoja sprawa jak zapisujesz kogoś w telefonie, nie musisz przeciez wpisywac imienia i nazwiska, pozatym pan policjant chcial twoj telefon żeby sprawdzic imei, ja gdybym byl policjantem też bym przejrzał i ksiażke (bo może sie u Ciebie znajdzie ktos poszukiwany) i album fotograficzny (bo a nuż jakies dowody przestepstwa będą)


Znów nie ma prawa zaglądać do prywatnych danych bez nakazu sądowego. Przypomnę iż w Polsce nadal obowiązuje domniemanie niewinności i bez dowodów na popełnienie wykroczenia/przestępstwa policjant nie może podejmować działań. Po drugie jeżeli w telefonie są dane osoby z mojej rodziny bądź moje które naraziły by mnie albo ową osobę na odpowiedzialność karną nie muszę podawać telefonu.


Cytat:

Nastpępnym razem nie kozacz jak zaparkują auto na koncu pasa rozbiegowego gdzie nikomu tak naprawdę nie przeszkadzają i kontrolują jakies dwa auta, może kogoś szukaja, może ktoś zadzwonił że jedzie ktoś dziwnie zachowując się na drodze i nie ma czasu na założenie kamizelki.


Po pierwsze gdyby akcja była nagła i niebezpieczna najprawdopodobniej używali by sygnału świetlnego. Skoro go nie używali istnieje duże prawdopodobieństwo iż zatrzymywali do zwykłej kontroli.

Cytat:


Wyobraź sobie, że był na przykład napad, gwałt i przestępcy odjechali czarnym BMW. Wolałbyś żeby policjant najpierw sie ubrał w aucie w kamizelke i szukał dogodnego, legalnego miejsca do zatrzymania ? Czy po porostu od razu zatrzymał podejrzane auto ?


W tym wypadku radiowóz byłby na tzw "sygnale" czyli był by pojazdem uprzywilejowanym działającym w warunkach wyższej konieczności. Zwykła kontrola drogowa nie jest wyższą koniecznością.

Darex

2014-07-11, 18:23
eaz napisał/a:

Nie mieli kamizelek = złamali prawo. Prawo jest dla wszystkich takie samo, nie ma wyjątków. Niech mi ktoś powie co mnie w tym kraju zobowiązuje do przestrzegania prawa jak tu na każdym kroku te k***y psy j***ne robią co chcą i jeszcze darmozjad pyskuje, w samorządach to samo, jeżdżą po pijaku ze stanowiska odwołani, a dietę radnego k***a od pół roku pobiera. nosz k***a kpina. Ci wszyscy co się stoją po stronie policji hehehhe brak mi słów na was.



Wydaje mi sie, że nie złamali żadnego przepisu, obowiazek noszenia kamizelki tyczy sie wszystkich poruszajacych sie piesza bądz rowerem po zmroku, w tym policji.

Policjant w razie kontroli drogowej w ciagu dnia nie musi miec kamizelki.

Cytat:

Nie nie jest. Sam mylisz pojęcia. Legitymowanie nie ma nic wspólnego z danymi osobowymi. Policjant może jedynie zebrać i przeglądać dane legitymowanej osoby.

czyli legitymujac, ma dostep do twoich danych osobowych, ja nie mówie, że ma prawo przegladac twoja ksiaźkę adresową, chcia tylko sprawdzic imei, jak przegladal to co nie trzeba to idź złóż skargę.

Cytat:

Znów nie ma prawa zaglądać do prywatnych danych bez nakazu sądowego. Przypomnę iż w Polsce nadal obowiązuje domniemanie niewinności i bez dowodów na popełnienie wykroczenia/przestępstwa policjant nie może podejmować działań. Po drugie jeżeli w telefonie są dane osoby z mojej rodziny bądź moje które naraziły by mnie albo ową osobę na odpowiedzialność karną nie muszę podawać telefonu.



Jakich działań ? On sprawdza czy telefon nie jest z kradzieży, do tego nie trzeba żadnych dowodów. Ja mowie co ja bym zrobił, przejżał bym po prostu galerie, a jakby ktoś byl na przykład pedofilem i miałby tam zdjęcia dzieci ? To co puscilbys go ? To już byłaby osobna sprawa czy sad uznałby dowody uzyskane niezgodnie z prawem, ale nie bój się, uznałby. Pozatym on chciał tylko sprawdzic email, jak sprawdzil Ci co innego to idz złóż skarge.


Cytat:

Po pierwsze gdyby akcja była nagła i niebezpieczna najprawdopodobniej używali by sygnału świetlnego. Skoro go nie używali istnieje duże prawdopodobieństwo iż zatrzymywali do zwykłej kontroli.



I za każdym czarnym BMW by jeździli po mieście ?

Prawdopodobieństwo, że jest to rutynowa kontrola jest nikłe, zobacz że łapią tylko te dwa auta które skręcały z prawej strony, oni na nie czekali.


Cytat:

W tym wypadku radiowóz byłby na tzw "sygnale" czyli był by pojazdem uprzywilejowanym działającym w warunkach wyższej konieczności. Zwykła kontrola drogowa nie jest wyższą koniecznością.



Ale ja nie mówie o "tym" aucie tylko o pojezdzie gdzie zgadza sie marka i kolor, nie będa przecież za każdym podobnym pojazdem jeździć na sygnale, zatrzymaja do kontroli i zobaczą jak sie rozwinie sytuacja.

paul000

2014-07-11, 18:39
Autor powinien zarobić w ryj za przypie**alanie się

Ec...........on

2014-07-11, 19:02
Co za amator z telefonikiem. Kolejny pajac.

McMenel

2014-07-11, 20:15
Cytat:


Jakich działań ? On sprawdza czy telefon nie jest z kradzieży, do tego nie trzeba żadnych dowodów. Ja mowie co ja bym zrobił, przejżał bym po prostu galerie, a jakby ktoś byl na przykład pedofilem i miałby tam zdjęcia dzieci ? To co puscilbys go ? To już byłaby osobna sprawa czy sad uznałby dowody uzyskane niezgodnie z prawem, ale nie bój się, uznałby. Pozatym on chciał tylko sprawdzic email, jak sprawdzil Ci co innego to idz złóż skarge.


Fotografowanie dowodu osobistego na prywatny telefon kwalifikuje się jako przynajmniej wykroczenie jeżeli nie przestępstwo. Już za to powinien wylecieć ze służby na zbity pysk. Nie ma prawa tego robić.