18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Piractwo, nie ma chuja

ma...........ok • 2013-07-21, 17:32
"Serwis GamePointsNow opublikował szokujące z naszego punktu widzenia statystyki dotyczące cen gier. Z danych o średnich płacach wynika, że Polacy na jedną pudełkową kopię muszą pracować ponad cztery razy dłużej, niż Amerykanie." :lodowka:




W raporcie piszą:
"Najbardziej szokujące liczby dotyczą Polski, która ze średnią roczną pensją równą zaledwie 6114 funtów [30072,15 zł - przyp. Adzior] oznacza, że polscy pracownicy muszą pracować niemal dwa dni, by móc zakupić najnowszą grę."

To ja się was pytam sadole. Czy piracicie gry. Z ręką na sercu :emo: .
Ja dwa razy zostałem wych*jany w sklepie z grami i nie mogłem sobie zagrać w gry, na które zapracowałem(fakt, że zapie**alałem przy ogórkach u jakiegoś gburowatego wiochmena - pokój jego duszy), podczas gdy mój kumpel ściągał te same gierki z neta i grał po nocach aż miło. Od tamtej pory, ani razu nie zakupiłem żadnej gry (lecz w gry nowe i stare sobie mimo to gram).

Żeby kupić sobie takiego Assasyna III musisz zapie**alać dwa dni w robocie. Co jest z tym krajem nie tak? Dlaczego musimy zasuwać na wszystko 2 razy dłużej od szwabów, grubasów, czy żabojadów? Boże... :gniew:

źródło: cd-action.

motoguru

2013-07-21, 20:12
A ja mam popieprzony system ( windows server 2008 r2 ) i nigdy nie wiem czy coś mi ruszy czy nie. Ściągam, próbuje odpalić, co najmniej połowy nie odpalam, potem ur*chamiam na godzinę czy dwie. Jeżeli wrócę do gry, to jest szansa, że ją kupuję. Czasem zainstaluję, a nigdy nawet nie odpalę - bo jednak nie chce mi się w to grać.

Tyszak

2013-07-21, 20:12
politycy kraj zadłużają a żeby te zadłużenie spłacić my szarzy ludzie musimy zapie**alać , no chyba że te pie**olone p*zdy po prostu zabijemy

Nihilista

2013-07-21, 20:15
szer.Lucjan napisał/a:

a moim zdaniem, zamiast szukać problemów typu "gry za drogie" to wyj***ć rząd i ustawić taki (max 50 osobowy) który zrobi w końcu coś w tym j***nym kraju... 6k funtów rocznie? pls no k***a


Wiecie jak prosperowały te państwa w latach 1945-90? To zestawienie nie ma większego sensu, obrazuje tylko jak zmniejszyła się od tamtego czasu przepaść między nami i powiedzmy od dawna bogatym zachodem. Śmieszy Was polska pensja przeliczana na funty? Moim zdaniem to wielki sukces naszego kraju, że tak naprawdę po niewielu latach od wyzwolenia porównania tego typu w ogóle są możliwe. Pajaców z GamePointsNow może dziwić takie zestawienie, nie muszą znać naszej historii, ale zdziwienie/oburzenie rodaków mnie trochę martwi. Bez przesady.

Ma...........ss

2013-07-21, 20:17
I dobrze, może władze Steam'a spojrzą na to i obniżą nam ceny tak jak w Rosji, w której ceny gier często są nawet 75% mniejsze.

sard

2013-07-21, 20:19
Musimy dłużej zapie**alać - bo jakby chcieli niektórzy jesteśmy narodem wybranym :)

ellsworth

2013-07-21, 20:29
Ciekawe, że porównują nas z samymi zachodnimi krajami. Może coś co da obiektywny obraz? Jakaś kraje, które gospodarczo, historycznie, rozmiarowo można z nami porównywać: Rumunia, Ukraina, co? To jest manipulowanie faktami.

Hrodgar

2013-07-21, 20:51
Up, niby dlaczego mamy patrzeć że ktoś ma gorzej? Lepiej patrzeć że ktoś ma lepiej, i starać się aby ten dystans zmniejszyć po przez własny rozwój.

RockyWood

2013-07-21, 20:53
ale w UK też nie wiele gier kupię za jedną swoją wypłatę... Nowiutka gra to ok 32-44 funty a na rękę miałem niecałe 260 funtów... to ile tych gier kupię?






ah. zapomniałem że wypłatę tam miałem co tydzień... -_-

Plecionkarz

2013-07-21, 21:12
A ja na kompie niepirackie mam tylko gadu gadu. Chociaż i do niego ściągnąłem cracka żeby nie było reklam.

ma...........ok

2013-07-21, 21:18
@ellsworth

Czyli co? Afrykanie mają chatki z gówna, indianie mieszkają w lasach ogrodzonych siatką, to Polska przechodzi złoty wiek. Stuknij się, proszę, w czoło. W Polsce narodziło się wielu wspaniałych ludzi, stąd wyszedł ogrom różnych patentów znanych na całym świecie, ale nie oszukujmy się. Polska, to brudny wieśniak ubrany w garnitur. A wszystko zawdzięczamy Donkowi (Panie, ch*j mu w dupę..), który moim zdaniem wywiązał się z obietnic. Zgotował nam Irlandię - doj***ł zachodnie ceny i podatki, ale zapomniał o pensji (sobie obiecał Emiraty Arabskie - więc pensję ma jak szejk na bliskim wschodzie w porównaniu do naszych)

thoruus

2013-07-21, 21:26
Dyskusja stara jak Bajtek a sprowadza się do tego, że żyjemy w zacnym kraju ze wspaniałą przeszłością, zniszczonym przez faszyzm i sprzedanym przez komunizm; cud, że jest jak jest i w ogóle stać nas na cokolwiek...

dostępny_nick

2013-07-21, 21:35
Nie piracę gier. Jednak jak widzę promocje na steamie, że zajebiste gry po 5 euro, to wcale mnie nie dziwi, że zagranica jeszcze mniejsze piractwo, jak tam gra w promocji kosztuje tyle co paczka fajek.

La...........vo

2013-07-21, 21:39
To ja wam powiem coś jeszcze smutniejszego:

Amerykanie, prócz tego, że zarabiają od nas sporo więcej, to jeszcze do tego mają dużo tańszy sprzęt elektroniczny, muzyczny, AGD, tańszą benzynę i samochody. Ba, całkiem dobre, używane rzeczy (starsze wersje smartfonów, komputerów, elektroniki itd.) można u nich kupić za bezcen.

Także jesteśmy r*chani co najmniej podwójnie (płace oraz ceny produktów).

Aha, do tego jeszcze podobno te same produkty mają wyższej jakości niż my. Czyli r*chani jesteśmy potrójnie :)

meier

2013-07-21, 22:04
ja kupowalem pudełkowe wersje tylko dobrych gier, typu settlers 2, c&c red alert, gothic 2, warcraft 3, screamer i na takie gry warto wadawac pieniadze

Nihilista

2013-07-21, 22:18
Lavo napisał/a:

To ja wam powiem coś jeszcze smutniejszego:

Amerykanie, prócz tego, że zarabiają od nas sporo więcej, to jeszcze do tego mają dużo tańszy sprzęt elektroniczny, muzyczny, AGD, tańszą benzynę i samochody. Ba, całkiem dobre, używane rzeczy (starsze wersje smartfonów, komputerów, elektroniki itd.) można u nich kupić za bezcen.


Oni nic k***a nie mają, oni na to sobie zapracowali przez wiele lat! Zachowanie godne ciapatego, który z zawiścią pluje w tv widząc zepsuty zachód, ale nie pojmuje, że jego brudne łapska w zapyziałej kozolandii nigdy nie dołożą do PKB tyle, ile przeciętny hamburger - powodów jest cała masa, won do szkoły, jeśli nie rozumiecie. Nie da rady przegonić najlepszych, oni na to pracowali o wiele dłużej od nas i nie stoją w miejscu. Komentarz o wyprzedaży używanej elektroniki za bezcen już w ogóle mnie rozj***ł.. Co, Obama ją rozdaje czy skąd ona się k***a bierze? Skąd oni to wszytko mają, k***a, magia! A nasz zacofany rząd nie potrafi czarować, no jak mi przykro.