18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsze spotkanie z białym człowiekiem

al...........10 • 2012-05-16, 01:12
Pierwsze spotkanie dzikiego plemienia z białym człowiekiem. Papua Nowa Gwinea, rok 1976, biały podróżnik zwie się Jean-Pierre Dutilleux, a plemię - Toulambi.

Mała uwaga: ci murzyni są o wiele bardziej przyjaźni niż większość ich "cywilizowanych" kolegów.

.:...........:.

2012-05-16, 09:04
Curtis napisał/a:

są cycki panowie ;)



Baby ch*je również. ;-)

klint0n

2012-05-16, 09:16
Dobry materiał, chociaż lepszy by był jakby murzyni ich wj***li:P

CBŚ

2012-05-16, 09:18
Jak to, zeby bialy podawal czarnemu dlon?

Brokol

2012-05-16, 09:49
Marzyłem kiedyś o tym, żeby cofnąć się do np średniowiecza i zastać obsypanym przez króla złotem za pokazanie mu zapałek (lub spalonym za czarną magie na stosie) :amused:

idymy

2012-05-16, 11:12
Pewnie ten biały dał im ten nóż co widać w filmiku, potem w jakiś czarnym obudził się instynkt i w nocy wyj***ł nim całe plemię, tyle w temacie :mrgreen:

De...........ct

2012-05-16, 11:35
k***a, poznaje. To oni zawinęli mi rower jak byłem mały :-/

verrnume

2012-05-16, 13:00
macko3339 napisał/a:

Jeżeli komuś spodobał się owy filmik to zalecam przeczytanie dwóch ostatnich książek Wojciecha Cejrowskiego gdzie też spotkał owe plemiona które też po raz pierwszy spotkały białego człowieka. Z tego co wiem to jest jeszcze kilka plemion które żyją skrupulatnie odizolowane od białych ludzi lub sami świadomie wybrali życie po staremu ale, żywot takich plemion skończy się za kilka lat na pewno ale miło jest wiedzieć że, takie wioski jeszcze funkcjonują. Jestem ciekawy reakcji takiego dzikiego który by został schwytany w worek i wywieziony np do nowego yorku i wypuszczony wprost z wora na nowojorski bulwar :)




Polecam rowniez reportaz fotografa Marc Dozier z 2006 roku " Exploration inversée" :
Odwiedzajac plemienia ( ktore juz nie sa takie dzikie bo maja kontakt z cywilizacja , ale zyjace nadal wg swoich zasad tzn - jak ci z filmiku powyzej ) ktoregos dnia pada kwestia, ze strony Wodza, jak to jest ze wy biali do nas przyjezdzacie, patrzec jak my zyjemy, a dlaczego my nie jezdzimy do was ", zostaje zatem zorganizowana podroz do Francji Wodza i jego brata. Ci ludzie po raz pierwszy podrozuja samolotem, odwiedzaja inny kraj, znajduja sie w wielkim miescie, to wszystko komentujac ze swojej perspektywy.

Go2Hell

2012-05-16, 13:10
zajebiste!! piwko!!

beziko

2012-05-16, 16:04
Wycierają ręce w jego włosy :D

Michtusek

2012-05-16, 16:54
Gdzie można znaleźć więcej filmików tego typu?

Harry Pojeb

2012-05-16, 16:58
Co by się działo jak by takich do Nowego Jorku przywieźć, betonowa dżungla.

Jeleń_Daniel

2012-05-16, 17:10
Na swój sposób wzruszające, milo się to oglądało, ale "opec" może niestety mieć racje....

MasterFuck

2012-05-16, 18:18
opec napisał/a:

Niby wszystko ładnie, pouśmiechaliśmy się, pokazaliśmy jak wygląda biały człowiek itp. Super! Ale na tym powinno się poprzestać, a koleś zachowuje się jak jakiś namolny akwizytor próbujący im wcisnąć zapałki, lusterko, maczetę, łyżkę i nawet przez myśl mu nie przeszło jak bardzo mógł przez to zniszczyć im ich światopogląd.

Takie plemiona powinno się po prostu dalej izolować i pozwalać im żyć swoim własnym spokojnym życiem. Ide o zakład że teraz wszyscy noszą tam podkoszulki z chin, popijają cole z puszek, słuchają radia i latają z kanistrami żeby zasilić swoje małe leśne agregaty.

Młode z plemienia nasłucha się 50centa czy innego gówna, po czym nie widząc dla siebie szansy i nie słuchając dziadka wyemigruje gdzieś w p*zdu, a następnie skończy na ulicy kradnąc kołpaki. Plemię w końcu wyginie (bo kto chce siedzieć w lesie skoro wielki świat wzywa?!) i tyleśmy ich widzieli.



Z tego co ja słyszałem to te plemie po około 2 tygodniach oddało wszystki 'zdobycze cywilizacji', wyj***li białych i obalili kłodę łączącą wioske z cywilizacją.

Tuiq

2012-05-16, 18:59
A potem zrobili z nich niewolników :mrgreen:

Arkadiusz90

2012-05-16, 19:00
haha najlepsze jak patrzą w lusterko ;)

patrz tam jest jakiś murzyn :D