18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Pierwsza utrata prawka na nowych przepisach

ayawaya • 2015-05-18, 12:03
To prawdopodobnie pierwszy kierowca, który stracił prawo jazdy na nowych przepisach. 51 minut po północy, kierowca jechał 121 km/h na moście Pionierów w Szczecinie gdzie obowiązuje ograniczenie do 70 km/h. Aby dojechać do domu, dostał na dobę pozwolenie na jazdę samochodem.

(nie mogę uploadnąć filmiku więc łapcie link)

KLIK

Uważam, że w takiej sytuacji gdzie jest środek nocy i są 2/3 pasy jezdni i dookoła nie ma ani żadnych pojazdów ani tym bardziej pieszych, zabieranie prawa jazdy za takie coś jest nieuzasadnione.

[ Komentarz dodany przez: Angel: 2015-05-18, 15:07 ]

voidinfinity

2015-05-22, 12:23
EustachyVidelec napisał/a:


To środek represyjne, uregulowany w kodeksie wykroczeń i chyba też w części z przepisami karnymi prawa o ruchu drogowym, nic administracyjnego nie wchodzi tu w grę :)



No właśnie pie**olisz waćpan.

Cytat:

Nowe przepisy drogowe obowiązujące od 18 maja będą zaostrzone w porównaniu do dotychczasowych. M.in. za duże przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h podczas kontroli drogowej zostanie zatrzymane prawo jazdy i wysłane do właściwego starosty. Starostwo powiatowe drogą decyzji administracyjnej zatrzyma dokument – za pierwszym razem na 3 miesiące.



Dlatego immunitet ch*ja daje tutaj.
Oczywiście, jeżeli towarzysz poseł ma szofera to szofer dostanie po dupie - ale to niejako oczywiste.

źródło (jedno z wielu)